PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת ברז מים בג'יפ מופעל חשמלית לשתיה, כלים,מקלחת,רחיצה וכו

רכס חיים
19-09-03, 23:46
בעית המים בשטח היא מטרד לא קטן באם אתה עושה שימוש בבקבוקים או במיכל עם ברז. אין טעם להרחיב בכך היות וכל עכבר שטח מבין לליבי.אחר שנמאס לי מכל הפתרונות היצירתיים החלטתי לפתור את הבעיה ביסודיות ולאחר שנתיים נסיון אני מעביר לפורום את הפתרון המוצלח. לי זה לקח הרבה זמן וטרטור לכם זה יקח אולי שעה עבודה.כל הסוד טמון במשאבת מים חשמלית מעולה (לא טבולה) המשמשת ביכטות להוצאת מי-ים שנכנסו לסירה כך שהיא מסוגלת לתפקד בתנאים קשים לאורך זמן וללא קיטורים כולל טיפול במים מלוכלכים.את המשאבה הקטנה בספיקה של 4 ליטר לדקה ניתן לרכוש ב-350- שקל אצל גוזמן באזור התעשיה בפ"ת שליד סופרגז דרומית לכביש פ"ת.(להדרכה צלצלו אלי 054354505) המשאבה עובדת על 12 וולט וכדאי שתתקינו את כפתור ההפעלה בחוץ, לדעתי על החלק הקדמי במקום מעט מוסתר שענפי עצים לא יפעילו אותו.מהמשאבה יש להוציא שני צינורות אחד למיכל מים שלא מחליד כגון ג'ריקאן פלסטיק 10 ליטר שעולה 30 שקל (רצוי שניים) והמהדרין יכולים לבנות מיכל נירוסטה בפינה שכוחה של 20 ליטר.בטח 700 שקל. לצינור שיוצא מהמיכל כדאי להוסיף פילטר פלסטיק קטן של דלק (ללא חלקי מתכת מנסיון רע )שעולה 5 שקלים. את הצינור שיוצא מהמשאבה כדאי למשוך למרחק של שניים וחצי מטר מהרכב כדי לא לעשות בוץ בקרבתו ושמן הסתם ימצא דרכו לג'יפ. בקצה צינור זה יש להתקין ברז פלסטיק של גינה שעולה 10 שקלים נוספים,כך שהמשאבה עובדת אך אתה שולט על כמות המים.באם הברז סגור הלחץ בצינור סוגר את פעולת המשאבה. אורך הצינור מאפשר להציבו על מקום מעט גבוה וכך לעשות מקלחת בשטח ((בין 3 ל-7 ליטר מים תלוי במקצועיות) מיכל המים יכול להיות בכל מקום והמשאבה תתגבר בקלות על היניקה הנדרשת. כדאי לקנות צינור של גז מגומי היות ואפילו אם הג'יפ עולה עליו בטעות לא קורה כלום לג'יפ. את הצנרת יש לקבע באמצעות אזיקונים כמו שיש לעגן את מיכלי המים. את הצינור ביציאה יש לאסוף ולקשור עם מיתרים למקום נוח לשליפה מהירה ועם הברז מופנה החוצה כך שאם יש צורך במעט מים הפעלת המשאבה תספק אותם מיד ללא הצורך בפירוק הצינור.תמיד יש להקפיד על סגירת הברז והמשאבה שאם לא כן אפילו שהמשאבה סגורה והברז פתוח יש שאיבה קבועה של מים מהמיכל החוצה עקב לחץ האויר שבמיכל המים הראשי. וזה לא נעים מיכל ריק. שתהנו ואל תהססו לשאול.

UNIX
20-09-03, 09:35
רעיון ממש יפה
אפשרי לבצע גם עם משאבה של שפריצר לחלונות רכב??

רכס חיים
20-09-03, 09:46
ספיקה קטנה מאוד כחצי ליטר לדקה, כושר יניקה קטן היות והמיכל בדרך כלל סמוך למשאבה או צמוד אליה ולא במרחק של 3 או 4 מטר ממנה. בנוסף לכך משאבת וישרים עובדת כאשר לוחצים עליה או מפעילים מתג קבוע אבל היא לא תפסיק לעבוד תחת לחץ כאשר אתה סוגר ברז ותתחיל לעבוד אוטומטית מחדש כאשר תפתח את הברז. כאשר הצינור גבוה לצורך מקלחת למשאבה הזו לא יהיה כח להרים את המים ל-2 מטר. גם את זה עברתי עוד בהתחלת הניסיונות.

עמיקם
20-09-03, 14:21
http://imgsrv.pic4u.co.il/e29874d340d4bff61a4b83ada36b0140000000.a spx
יש אפרות נוספת והיא להתקין מקלחת בלחץ.
אצלי מותקנים 2 מכלי מים העשויים מאלומיניום בקיבולת של 15 ליטר האחד,ומחוברים בנייהם.
לחץ אוויר ניתן לספק על ידי מדחס זול,את המיכלים ניתן לקנות בעלות נמוכה מיפרוק.אלו מכלי אוויר של משאיות.

רכס חיים
20-09-03, 15:45
ניסיתי גם מיכלי גז אבל הם מיד החלידו אני מציע שתבדוק אם מיכלי האויר לא מחלידים. מספיק חלק אחד שהוא לא מנירוסטה ויש לך מים שחורים.

עמיקם
20-09-03, 16:01
המיכלים עשויים מאלומיניום.

רכס חיים
20-09-03, 16:13
עם אלומיניום אין שום בעיה.

חנן א.
20-09-03, 21:09
חיים, כרגע יש לי בעייה לתפקד כמנהל הפורום ולהעביר את שני הנושאים האחרונים שהעלית ל"פורום כותבים".
ברגע שאוכל, אעביר.
בכל מקרה כתיבה מסודרת כזו, עם טיפים והכול, רצוי שתיכתב בפורום כותבים, כי שם זה יישמר למעלה ולא יעלם במעמקי הפורום, שם גם תוכל לערוך את זה כמה שתרצה, תוכל להוסיף תמונות וכו' עד שתהיה מרוצה מהתוצאה הסופית, ואז באישור שלך גם נוכל להעביר כתבות מסודרות ויפות לאתר עצמו.
כדאי.

חנן

רכס חיים
20-09-03, 23:24
חנן - עשה בזה מה שנראה לך לטובת כולם - ותן גם את הטלפון שלי לעזרה אישית ,אבל מה לעשות שהפורום הזה מקצועי וברמה , אז אם טוב למה לשנות?

חנן א.
21-09-03, 00:51
הסיבות פשוטות:
1. מטבע הדברים הפורום הזה ניחן בהרבה הודעות, הרבה יותר הודעות מ"פורום כותבים" , ההודעות שלך ירדו למעמקי הפורום וחבל.
2. יש פורום מתאים הרבה יותר שמיועד לנושאים שהם פחות דיונים ויותר באופי של כתבות.
אם אתה מתנגד, אני לא אעביר, אבל חבל על מה שהשקעת, שירד למטה ויעלם.

רכס חיים
21-09-03, 04:05
חנן - לא רק שאני לא מתנגד, במיוחד אם לדעתך זה יעזור ליותר חבר'ה, אני יכול להוסיף גם שרטוטים ותמונות להצעות שלי, כי הן עובדות יום יום .

השמשוני יחיעם
22-09-03, 10:13
[quote=" .כל הסוד טמון במשאבת מים חשמלית מעולה (לא טבולה) המשמשת ביכטות להוצאת מי-ים שנכנסו לסירה כך שהיא מסוגלת לתפקד בתנאים קשים לאורך זמן וללא קיטורים כולל טיפול במים מלוכלכים.

!!!!משאבת מי שיפוליים - או בשמה הנפוץ "משאבת ביילג'" הנה משאבה טבולה
והיא בדרך כלל בעלת ספיקה גבוהה על מנת לאפשר לסירה/ספינה/יאכטה להישאר מעל פני המים!!!!!
כך שאיני מבין על איזו משאבה אתה מדבר.

המשאבה היחידה שעונה לתאור שלך והיא עשוייה להיות מאוד יעילה הנה משאבה העובדת על "תת-לחץ" כלומר מתחילה לפעול כאשר אתה פותח את הברז ואין לחץ בצינור..זוהי משאבת "אספקת מי שתיה בספינות,,למיטב ידיעתי יקרה בהרבה מהמחיר שציינת.

בכל מקרה רעיון המשאבה החשמלית נשמע מעניין, למרות שמנסיון קצר שנים,,מיכל 25 חיטר + ברז עושה את העבודה.
הרעיון של עמי עובד נהדר,,,,לגבי החלודה נחייה ונראה.

לאחרונה התקנתי צינור פלסטי "4 עם צינור יציאה ארוך + וינטיל של צמיג על מכסה המילוי, כך שע"י הכנסת קצת לחץ אויר ממדחס ניתן אפילו להתקלח.

שנה טובה

רכס חיים
26-09-03, 06:00
רעיון מענין . האם יש לך נסיון באם המים יכולים לטפס בצינור לגובה 2 מטר לשם מקלחת? איזה לחץ צריך במיכל ? והאם הלחץ הזה מספיק כדי לרוקן את כל המים מהמיכל בלי צורך לנפח אויר כשאתה בנחל עדשה? האם הלחץ לא גורם לבזבוז מים?

עמיקם
26-09-03, 15:43
הרעיון הוא להשתמש במיכלים שנועדו ללחץ גבוה,
במקרה שלי אלו מיכלי אלומיניום במערכת בלמים של משאית,
הם בנויים ללחץ של 150 psi כך שאתה יכול להיות רגוע הם יספקו מים גם לקומה שישית .
בזבוז מים זה פונקציה של איזה טוש אתה משתמש,בכל מקרה אתה יכול להתקין את החסכם זה מהפרסומות לחיסכון במים.

eran4x4
02-10-03, 17:32
חיים אתה יכול בבקשה להשבות את המשאבה שלך לזאת

http://www.campingworld.com/browse/skus/index.cfm?deptID=3&subOf=137,13&skunum=1 4929

ספיקת המים דומה 1.1 גלון מול 4 ליטר דקה
מה צריכת הזרם של המשאבה שלך?
האם המשאבה שלך יכולה לעבוד בלי מים?

האם היא יכולה לשאוב מים כשהיא מעל המיכל והצנרת ריקה?
האם יש לה הגנה טרמית?
האם יש אחריות למשאבה שקניתה?

רכס חיים
02-10-03, 21:00
ואמנם המשאבה דומה מאוד - ואולי זהה לפי המבנה והנתונים

יואב אלון
22-10-03, 14:00
ערן, המשאבה הזו נרכשה בעצתי, ע"י shachar, בימים אלו מותקנת אצלו, דבר איתו.

טיפ נוסף, בתור צינור יציאה ניתן לרכוש צינור פלסטי/נילון שרשורי (בחנויות לאביזרים פנאומטים) הנ"ל אינו טופס מקום, ומגיע באורכים/קטרים שונים,לדוגמא 8מ' פתוח נותן 40ס"מ סגור, מחירו שווה לכל נפש. עם כבר נוחות, נא להתקין בקצה הצינור "בטריה" של בידן... לשטיפת אסלות היתרון שלה בכפתור הפעלה על הידית, עמידות טובה ללחץ, והזרמת מיים בדומה "לראש דוש"..(ניתן לרכישה בחנויות טמבור בתוספת לצינור שרשורי 5מ' בעלות של 50 ש"ח)
וכמובן למהדרין, ניתן להרכיב מחבר פנאומטי מהיר בגוף הרכב, בנקודה שבה אתם מעונינם לחבר הצינור השרשורי, ואז ברגע שסימתם שימוש בצינור, לחיצה קלה על האביזר והצינור נכנס לאפסנה בפינה חשוכה.
נהיה ארוך :) :D
יואב אלון

jc48
15-01-05, 22:19
רעיון מעולה אך יש לי רעיון לחסוך כסף בהוצאות במחיר המשאבה והוא.
ניתן לירכוש ברז השקיה חשמלי כמו של מחשב השקיה שעולה 50 -70 ש"ח מכל חנות שמוכרים בו ציוד לגינון ולחבר אותו מתחת למיכל ואת המפסק בכל מקום שתרצו
ישנם ברזים שפועלים על12 V וישנם ברזים שפועלים על 24V

אם תירצו אין זו אגדה\בעיה :lol:

חנן א.
15-01-05, 22:42
לא בטוח שהרעיון עם הברזים החשמליים להשקיה יעבוד. הסולנואיד החשמלי פותח שם פתח קטן למים, שנכנסים בלחץ לתוך דיאפרגמה גדולה שפותחת את הברז.

יתכן מאוד, אם זה חשוב למישהו אז שיבדוק, שצריך הפרש לחצים מסוים על מנת שהברז יעבוד.

ולגבי המתח, אם אינני טועה, אז הברזים שעובדים במתח DC מקבלים בדרך כלל 9V ולא 12V כי הם ניזונים מבטריה 9V מלבנית שממוקמת בתוך מחשב ההשקיה. (הם גם דו-יציבים ולא חד-יציבים, כלומר כל פולס משנה להם מצב, ואין צורך כמו בברזי הAC לספק להם מתח כל זמן ההפעלה-שזה אמור לעניין את מי שהולך לבנות איתם משהו) 12V ו24V אלו מתחים שמגיעים משנאי AC/AC כך שמדובר במתחי AC - לא מתאים לג'יפ.

כל מה שכתבתי הוא בעירבון מוגבל, ושוב, אם זה חשוב למישהו אז שיבדוק, גם את ענין המתחים.

ד ו ר ו ן
15-01-05, 22:54
ואני פשוט נשאר ג'יפה 3-4 ימים, זה חלק מהכייף של להיות בחוץ,לא מקלחת ולא נעליים-אולי אם מוצאים גב שווה להכנס אליו-זה נחשב מקלחת?
:wink:

ד ו ר ו ן
15-01-05, 23:00
אהה שכחתי שצריך לשטוף את הכלים,
בשביל זה הגרביטציה עובדת,היא+וונטיל בחינם מהפנצ'ריה המועדפת.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200501152157009506/JEE484~1_copy.jpg

-->