PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהות - כן או לא ממש

israela55
15-03-06, 17:04
שלום שמי ישראל
אנחנו 3 חברים עם 3 סמוראים כאשר רק שלי לא מוגבהה וללא צמיגים רחבים.
רציתי לשאולאפ כדאי לעשות כן לג'יפ שלי וכמה זה אמור לעלות .......
תודה ושכחתי לרשום שעד כה הוא עמד עם האחרים בכל מכשול .........

אלון_ק
15-03-06, 18:25
אם אתה לא שם צמיגים שמכריחים אותך להגביה, אל תגביה. אם אתה כן מרכיב כאלו, תגביה את המינימום הנדרש.

מאיזה שנה הרכב?

חנן-ג'יפולוג
15-03-06, 18:47
להגבהות יש מחיר, והוא לגמרי אמיתי, לא תיאורטי: חוסר יציבות, שגובר ככל שההגבהה משמעותית יותר, ואנחנו ממש רואים את זה ביומיום - התהפכות של רכב שטח היא אירוע שכיח מאוד.

במקרה של הרכב שלך ההסתייגות מהגבהות עוד יותר גדולה כי הסמוראי הוא רכב הפיך מאוד במצבו הסטנדרטי, וזה עוד בלי הגבהות.

אם אתה לא חייב, אל תגביה. אם אתה צריך לשים גלגלים גדולים יותר, לך על זה, תנהג תוך כדי התחשבות בהגבהה, ועדיף גם שבאותה הזדמנות תרחיב את מיפסק הגלגלים ע"י ספייסרים או חישוקים עם אופסט, כדי לפצות על זה.

GodsFather
15-03-06, 18:50
אם אתה לא שם צמיגים שמכריחים אותך להגביה, אל תגביה. אם אתה כן מרכיב כאלו, תגביה את המינימום הנדרש.

מאיזה שנה הרכב?

אלון, תרשה לי לחלוק עלייך, למרות הנסיון העתיר שלך ואף בעיקר בגללו הייתי מצפה לתשובה חיובית יותר...

הגבהה נכונה ומדויקת, בשילוב סט בולמים נכון, יכולה לשפר גם את הנסיעה עצמה ובוודאי את העבירות. אני מדגיש - הגבהה נכונה - סט עלים איכותי ונכון בתוספת בולמים איכותיים המדודים להגבהה ולא הגבהת שאקלים זולה.

מספר פעמים קרה לי ואני בטוח שגם לאחרים שהשלדה בחלק שבין הגלגל הקדמי לאחורי מגרדת את הסלעים ובכך מונעת/מעקבת את המעבר, לאחר הגבהה של כ-5 ס"מ (מוגבה יותר אבל לצורך הדוגמא) , הסלע לא מהווה אתגר ואני מחפש סלעים גבוהים יותר :)

כמובן שבצירוף לצמיגים נכונים שמגביהים גם את הסרנים מדובר במכונת העבירות הכמעט מושלמת (חסר רק נעילות).

GodsFather
15-03-06, 18:53
חנן ואני הגבנו באותו הזמן - אני מסכים עם חנן לגבי גבול ההגבהה ונהיגה נכונה בהתאם להגבהה - לא צריך להשתולל עם הגובה וכמובן שהוספת ספייסרים לגלגלים / ג'נט אופסט לצורך האיזון , מומלץ ביותר , רק לא לשכוח לשים כנפונים כדי שהבליטה של הצמיג לא תהיה מוגזמת עד בכלל.

חנן-ג'יפולוג
15-03-06, 19:10
אם הגחון מפריע לך למעבר, תנסה בנתיב קצת שונה, או שים אבן במקום הנכון, ותעבור. לא שווה בשביל פעם ב לדפוק לתמיד את יציבות הרכב.

אם היית מדבר על ויטרה, או אחד מרכבי הSUV החדשים האחרים, אז אולי התגובה שלי היתה אחרת, כי שם הגובה (והפלסטיקה הפגיעה) הוא נמוך עד כדי כך שאתה חייב כל הזמן להסתכל חמישה מטר קדימה, במקום על הנוף, כדי לראות שאתה לא דופק את הרכב בנסיעת שבילים פשוטה, וזה פוגע בהנאה מהטיול.
המצב בסמוראי ממש לא כזה. נסיעות שבילים לא מדגדגות למרווח הגחון שלו, ובקטע העבירות, שזה אירוע נדיר יותר, אפשר להתמודד מצוין עם תוואי השטח, בעזרת נהיגה/הכוונה/בנייה מושכלת. הגבהה שלא לצורך הכנסת צמיגים גדולים, היא מיותרת, לטעמי.

אלון_ק
15-03-06, 19:18
מה אני, אלוהים? תחלוק, חביבי, בשביל זה יש פורום. מקסימום תקום בוקר אחד עם חשבון חסום...:mrgreen:
(למען הסר ספק לאלו שאינם מכירים את הפורום, זו בדיחה).

מערכת מתלים נורמלית תתרום לכל היותר לנוחות הרכב וגם זה הרבה פחות מכיסא טוב. לגבי התרומה לעבירות, ברור שלמהלך מתלה עדיף יש תרומה משמעותית (לאו דווקא בקידום הרכב אלא בשמירה על יציבותו) אבל אנחנו לא מדברים כאן על ל"ר, אנחנו מדברים על סמוראי. בלי שינויים קיצוניים במתלה המהלך עדיין מצחיק, אני לא מקבל את זה שהוא תורם לעבירות משמעותית - ודאי שלא ברמה שמצדיקה את ההגבהה המתקבלת. תוריד מוט מייצב לכל היותר, אבל אל תאריך מאיה ב2 ס"מ ותגביה ב10 (בהנחה שזה קפיצי עלים). מהלך מתלה, בדיוק כמו גודל צמיג, זה לא עניין יחסי לרכב - זה יחסי לשטח. צמיג 215 הוא קטן בכל אמת מידה, המהלך של סמוראי עם מערכת מתלים שאיננה יוצאת דופן (ואני מדבר על מערכות יותר יוצאות דופן משלי... אצלי זה עדיין פחות מסיקס סטדנרטי, זה רק נראה ענק כי זה על סמוראי. תחשוב על זה) הוא קטן בכל קנ"מ.

אם הוא מערגל/שם ספייסרים, מייד אין חשיבות לדיון - גם אתה אמרת. אם הוא רוצה עבירות, למה לו לשלם 5K כשעבור 250$ הוא מקבל יותר?

אני בעד שהוא ישנה את מערכת המתלים שלו. אני חושב שזה יעשה לכולם רק טוב אם הוא יבנה אחת חדשה שבאמת תתן לו משהו, אבל זה קצת מוקדם לדחוף אותו לזה, לא? תן לו להתאקלם, להתרגל לפורום. אז, כשהוא ירגיש בבית כאן נשחית אותו לאט וביסודיות, עד שהוא יבנה סמוראי עם 33. יש תקדימים!:mrgreen:

ישראל, חשוב שתבין שהדיון ביני ובין G (מעניין איך קוראים לו... אולי הוא יגלה לנו?) הוא לא עובדה מדעית סופית. למהלך, כל מהלך, יש תרומה מסויימת ולכן החלפה נכונה של מערכת המתלים (זה לא זול, חביבי. תן את השנה של הרכב, ניתן לך סביבות מחירים) תמיד תתרום משהו, השאלה שאנחנו דנים בה היא כמה והאם זה שווה את זה. לכמת באמת אנחנו לא נוכל, אבל לנסות להחליט מנסיוננו מה נראה נכון אפשר. הוא חושב כך, אני אחרת. אין ולא יהיו כאן אמיתות מוחלטות, אתה תצטרך להחליט מה נכון בשבילך.

GodsFather
16-03-06, 17:19
סיכמת יפה אלון, אכן יש חילוקים אך גם הסכמות.

שמי אמיר דרך אגב.

אני החלפתי את הסט עלים שלי לסט עם מאיות ארוכות יותר וכן הגבהה של 7 ס"מ ואני מרוצה מאד והרכב לא נראה מוגבה באופן מוגזם ואו מסוכן. המחיר לחלוטין לא היה מוצדק (כ5K כולל בולמים של טאפדוג) אבל אני פשוט נעול בראש 8-)

ואם אפשר לנצל את השרשור לשאול שאלה קטנה על נושא הספייסרים לגלגלים -האם זה עובר טסט ?

שיהיה בהצלחה לבחור עם הסמוראי החדש.

אלון_ק
16-03-06, 17:22
הספייסרים זה שינוי מבני, אני חושב.

.Nir.
20-03-06, 23:09
הספייסרים זה שינוי מבני, אני חושב.
אני ינצל גם את הדיון לשאלה
לעשות RUF ולשים עלי CJ קדמיים מאחורה זה גם שינוי שלא יאפשר לעבור טסט?

danip
22-03-06, 18:11
אני ינצל גם את הדיון לשאלה
לעשות RUF ולשים עלי CJ קדמיים מאחורה זה גם שינוי שלא יאפשר לעבור טסט?

עזוב טסט השאלה האמיתית היא מה ההשפעה של ruf וקפיצי cj על התנהגות בכביש? ואת זה אני אתן לבעלי הסט-אפ לענות. רק אציין שאני לא רציתי לשים סט-אפ כזה בגלל ההתנהגות כביש הצפויה (לפי מה שהוסבר לי מאלון). ולכן אני בחרתי במאיות ארוכות יותר ב 2 ס"מ שיצרו הגבהה של כמה ס"מ אבל השינוי ברכב מבחינת נוחות ומהלך היה מורגש מאוד ומוצלח מאוד למטרות שרציתי להשיג.

לכן כדאי להתחיל לחשוב בכלל למה אתה רוצה להגביה: נוחות? מהלך גלגל? פוזה? בייחוד אם אמרת שאתה עובר איפה שכול החברים שלך עברו.

בברכה

דני

נ.ב. מצטרף להמלצה של אלון תתחיל בניתוק מוט מייצב אם לא עשית עד היום.

-->