PDA

צפייה בגרסה מלאה : תושבות מנוע ובעית רעידות

עודדוש
18-03-06, 18:02
שלום
שלשום התחלתי להרגיש רעידות באוטו (מורגשות בדשבורד בידית ההילוכים ובהגה) בערך במהירות של 20 קמ"ש גם בנסיעה ברוורס וגם כאשר המנוע כבוי והרכב גולש בירידה למרות שבמקרה האחרון העידות חלשות יותר. בדקתי את הרכב במצב נייח כאשר הטרנספר והגיר בניוטרל והורגשו רעידות חזקות. מהסתכלות על המנוע נראו רעידו חזקות באזור התושבת שבצד הנהג. שילוב הגיר להילוך (טרנספר בניוטרל) מוריד מעט את הרעידות, והעלאת הטורים מעלים את תופעת הרעידות. בנוסף נבדקו צלבים ורעידות בגלגלים (מייסבים) ולא נתגלה משהו מחשיד.
כיוון שהתושבת נמצאת בתוך בית ממתכת איני יכול לראות אם היא קרועה.
1) מה יכולה להיות הסיבה לרעידות.
2) כיצד ניתן לבדוק אם זו התושבת ללא פירוק?
3) אם זו התושבת איפה קונים אחת? מחיר?
4) אם מחליפים תושבת האם מחליפים רק אחת או את שתי התושבות?
תודה רבה
עודד

חנן-ג'יפולוג
18-03-06, 18:32
קודם כל, אם יש רעידות כאשר הרכב בעמידה, אז מה הטעם בכלל לחשוד בחלקי הינע כגון צלבים, מיסבים וכו' ?

אני לא מכיר את התושבת בסמוראי, אבל סביר שאם תיקח לום ותנסה להרים את המנוע ליד התושבת החשודה, אתה תראה אם יש בה חופש תנועה מוגזם.

נמרוד
19-03-06, 10:50
עם לום או פשוט לנסות להרים את המנוע והטרנספר עם ג'ק. מה שאתה מתאר כמעט בוודאות תושבת מנוע או אחת התושבות של הגיר/טרנספר, לא זוכר כבר כמה יש בסמוראי.

yoav
19-03-06, 12:50
התושבות של הגיר והטרנספר אפשר לראות בעיניים בזחילה תחת האוטו- לנענע את הגומי ולראות את מצבו. אלה של המנוע צריך מישהו מיומן לבדוק- למה? כי את שלי בדקו בשני מוסכים- ואמרו שהם תקינות- והרעידות המשיכו....בפעם השלישית בדק דויד מדרך השטח- נענע את המנוע, דחף אצבעות תחת מכסה התושבת -ואמר בלי ספק- תושבת קרועה. פירקנו- והיא לא היתה סתם שחוקה- אלא קרועה לחלוטין בצד אחד ועל סף קריעה בצד השני. תושבות חדשות- והרעידות נעלמו כלא היו. אני יודע שגם אצל עידן הרכב רעד כמו טרקטור ולאחר החלפת תושבות המנוע- שקט.... שווה לבדוק אותן. תן קפיצה לדוד, לדעתי זה שווה חוות דעת (בכלל הרעידות- כי יכול להיות שזה בכלל לא התושבות), ובד"כ אם הוא לא פותר בעיה הוא לא גובה תשלום. מקסימום הרווחת קפה חינם:-)

airzax3
19-03-06, 13:38
תושבות מנוע עולות עד כמה שאני זוכר כ80 ש"ח לזוג
ההחלפה לא מסובכת ולא דורשת כלים מיוחדים (מפתח, ג'ק ולום)
החלפה של צד שמאל פשוטה ותיקח מקסימום חצי שעה ,של ימין קצת יותר בגלל בעיתיות בגישה
משחררים את 2 האומים של התושבת בצד אחד, מרימים את המנוע ע"י ג'ק ובסיוע לום או קרש ארוך מרחיקים אותו מהתושבת ע"מ לשלוף את הישנה ולהכניס את החדשה במקום, סוגרים את 2 האומים וזהו.
אם האופציה היחידה לבדיקה היא לדחוף לשם אצבעות הייתי ממליץ להחליף על עיוור ולא לקחת את הסיכון למעיכה (גם בהחלפה תזהר מאד על האצבעות!!!)
כשחושבים על זה-אם אפשר עדיף שיעמוד לידך משהו בזמן ההחלפה על כל צרה שלא תבוא.

אלון_ק
19-03-06, 14:04
אחרי 3 ציפורניים שהתקלפו, קבלו עצה מאידיוט - לא משנה מה אתם עושים, שזה לא יהיה על ג'ק או כל דבר אחר שהוא פחות מקבוע לחלוטין. תרימו את המנוע, שימו אותו על סטנד, תשימו משהו קבוע בינו ובין הפח כדי לדחוף לצד הרצוי ורק אז תעבדו. לא חבר שמחזיק עם לום, לא ג'ק, שום דבר חוץ מחתיכות מתכת שלא זזות. אלו הידיים שלכם, חבל לסבול פציעה מרגיזה בשביל עוד 2 דקות של קיבוע.

עודדוש
12-04-06, 17:33
שלום
תודה רבה על התשובות. התושבות הוחלפו ובאמת אחת מהן היתה קרועה, לפי דעתי בגלל החום מסעפת הפליטה (אצלי אין מגן על הסעפת). עכשיו בא אבל גדול, הבעיה לא נעלמה למרות שהמנוע כבר לא רועד עדיין מופיעות רעידות בתחילת נסיעה בהילוך 1 ו 2. כאשר הרכב עומד גיר משולב וטרנספר בניוטרל לא מורגשות רעידות כמיקודם. האם יתכן שזו התושבת של הגיר (גם אותה קשה לראות), הכוונה לתושבת התחתונה במרכז הגיר, נראה לי שזו היחידה בגיר?
פרט נוסף לעיתים מתלוות חריקות לרעידות ומעין צילצול מתכתי דומה למצב של אגזוז רועד (והוא לא בדקתי).
בכל מקרה בכוונתי להחליף את התושבת של הגיר האם באותה שיטה תמיכה עם ג'ק פירוק והחלפה?
כמה אמורה לעלות תושבת?
במיקרה ויש למשהו מושג מה יכולה להיות הבעיה אל תתביישו לכתוב, כרגע זה כנראה דפק את הטיול של החג.
תודה רבה
עודד

boaziko
12-04-06, 23:20
צלבים. אם תושבת הגיר שלך תקינה, אני ממליץ לך לפרק את הדריבשאפטים - אחורי ומרכזי (בין הגיר לטרנספר) וכך לבדוק את הצלבים. כבר קרה לי פעמיים שבבדיקת צלבים כשהם מורכבים זה נראה כאילו הם תקינים (שום חופש), אבל כשהדרייבשאפט פורק גיליתי שהצלב היה תפוס לגמרי.

אלון_ק
13-04-06, 13:00
החלפת תושבת גיר זה 2 דקות. תפתח את כל הברגים, תחזיק את הגיר למעלה ביד אחת ותחליף את התושבות עם השניה.

אני גם הייתי מהמר על צלבים, אם כי שווה לבדוק שתושבות הטרנספר לא עקומות אם יש לך רעידות רק בהילוך 1-2.

עודדוש
13-04-06, 13:46
שלום
תודה רבה על התשובות. פירקתי את התושבת גיר היא לא קרועה אולם היא נראית דיי עייפה. אני אבדוק את הצלבים למרות שכבר היה לי צלב תפוס בין הגיר לטרנספר והתופעה דומה אולם עדיין זה מרגיש שונה. דרך אגב הרעידות מופיעות גם כשהרכב מדרדר עם מנוע כבוי בערך ב 20 קמ"ש, לחיצה על הקלאץ ממתנת את הרעידות.
תודה רבה
עודד

עודדוש
16-04-06, 14:50
שלום
תודה רבה
באמת היה צלב תפוס. הסיבה דחיתי זאת בתחילה היתה שהצלב הוחלף לפני 35K לצלב ללא גירוז ממכשירי תנועה. האם זהו אורך חיים סביר? אם לא מה יכולה להיות הסיבה? הצלב נמצא ביציאה מהגיר.
תודה רבה
עודד

-->