PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת חלקים (טרנספר-גיר-מנוע) וואנדורה (לקנות, או לא לקנות)

gluk
20-09-03, 20:36
שלום לכולם!
שאלני למומחי הנושא - מי מכיר דגם שבי 82 של PATHFINDER, באילו חלקים השתמשו? בטוח, שלא כמו שלי (92'). הידית טרנספר שלו נראית כמו ידית אוטומט של פרייבט (שטוחה), ומצבים הם: קדימה- 4H, קצת יותר אחורה- או N או 2H (לא זוכר בוודאות), ואחרון-אחורה - 4L. נראה כמו שהיה לי בסיקס... גיר 3 הילוכים (אוטומט, כמובן), מנוע קרבורטור.
זהו, השאלה האם כדאי לקחת דבר כזה לחלקים (ספר) לוואנדורה שלי (92 כאמור)?
היום עשיתי סיבוב על האוטו: ידית הטרנספר עוברת קשה בצורה קיצונית, וצריך לכבות מנוע כדי להעביר - אחרת רעש מחריד. גיר בסדר. לא נסעתי בשטח, אבל בכביש "שומעים" עבודת טרנספר ב-4X4. מנוע "סוחב" בסדר, לא ראיתי עשן לבן, אבל בגז רציני יוצאת כמות עשן שחור. זהו, כללית נראה בסדר לשנתו, די חלוד, אך כאמור אותי מעניינים בעיקר חלקים... האוטו עשה פחות מ-70K(!), לפחות לפי המונה. נראה קצת מוזר - בכ"ז, 82', אבל אם להאמין למוכר (שאגב נראה די אמין), האוטו כל חייו היה אמבולנס כוננות בכרמיאל, ולכן כמעט ולא נסע.
זהו פחות או יותר. מה דעתכם? שווה? לא שווה? בעיות/יתרונות/חיסרונות של הטרנספר הנ"ל מול הטרנספר שלי (ידית עגולה, קדימה-2H, אחריו-N, אחריו-4H, ואחרון חביב - 4L.
כנ"ל - גיר 3 מול גיר4 שיש לי. כנ"ל- מנוע.
(כרגע אני לא זקוק למשהו ספציפי, טפו טפו טפו, פשוט חשבתי לעשות לעצמי מאגר חלפים- מה שניקרה - אם כבר-אז כבר...).
תודה!

P.S
אותה שאלה בדיוקשמתי גם בטריפ, כך שמי שראה אותה שם- לא חובה לענות פעמיים :wink:

שוב, שלום לכל החברה!

אריק זמר
20-09-03, 23:25
אני אחפש לך פרטים על מפרט הרכב אך בכל אופן, גם אם זה היה רכב כוננות, לא נראה לי ש70K ק"מ זה הגיוני...אולי מתחבאת ספרה נוספת בסקאלה...או שישנן רק 5 ספרות ואז ספרת מאות האלפים אינה קיימת.
דבר נוסף, אם אתה צריך חלקים כלשהם, יש לי...החל ממנוע וכלה בידית טרנספר...
אריק.

אריק זמר
20-09-03, 23:39
בשנת 82 הוואנים עם 6 צילינדר היו יותר נפוצים, כאשר עם הקנייה היו שני מנועים נוספים אופציונאליים.
V8 305 או 350. לגבי סרן קדמי אני לא סגור אך אתה יכול לראות עצמאית ולתת דיווחון אם זה 10 בולט או דנה44.
במידה והגיר הינו 3 הילוכים אז סביר שזה הTH350, אתה יכול למדוד מקצה לקצה את האוןרך ולדעת.
הטרנספר הינו הNP208.

polar bear
21-09-03, 01:42
שורה תחתונה - לא לגעת.
הגיר נחות מהגיר שלך, וכניראה לא הכי תקין, המנוע כנ"ל והטרנספר,בנוסף לתקינות מוטלת בספק, אולי בכלל משהו אחר.

אדי
21-09-03, 01:54
וונדורה 92 למכירה (לחלקים)
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1277

gluk
21-09-03, 22:23
תודה על התגובות! אריק, קידמי אכן דנה 44, ואחורי - דנה 60 לדעתי (כמו שלי בדיוק, מפלצת עם 14 ברגים). 6 צילינדר -5700??? או 4300 רגיל? לואן ששוקל 4 טון וצריך לעבור בשטח? הם היו פסיכים?
לגבי וואנדורה של אלי - אני מכיר את אלי, אפילו בזמנו ראיתי את הוואנדורה היותר-טובה שלו (השניה לקח באותו זמן ברוך לבדיקה אצלו). אני לא צריך (טפו טפו טפו שוב) חלקים כרגע, וממש אין לי איפה לאחסן כאלה דברים, כך שראיון קניית חלקים בניפרד לא עומד על הפרק! כל הראיון היה אולי לקנות את ה"קומפלט", שאפילו יוכל להגיע בכוחות עצמו עד הבית, ויעמוד ככה, וכל זה במחיר בסביבות 5K! אבל גם אם זה יש בעיה - שכנים, עריה, בקיצור - מספיק חרא במדינתינו, כדי שלא יתנו לבן אדם לחיות בשקט! בקיצור, נראה לי, שאני יורד מהראיון, מה עוד שיש לי עוד מקומות כרגע להשקיע כסף... זהו, תודה שוב על התגובות!
חבל, דווקא אמבולנס חמוד, בתנאים אידאליים אפילו היייתי שומר אליו בשלמותו.... נו מה לעשות, אי אפשר להחזיק הכל ביד... :cry: :cry: :cry:

אריק זמר
22-09-03, 03:56
בוא וקח קומפלט אחר בפחות...יש לי שניים... :wink: ובכלל, ב82 רובם יצאו עם 6 צילינדר, חלקם לאחר הזמנה מיוחדת יצאו עם מנועי 8 בנפחים 5700 וחלקם בנפח 5000 (4967)...
לגבי הסרן האחורי, לא כלכך נראה לי שזה דנה 60...יותא קרוב שזה 14 בולט מבית GM על אחת מגרסאותיו.

gluk
22-09-03, 13:56
OK, לפחות אדע, למי לפנות אם אצטרך חלקים :wink: ! מעניין, עכשיו אני לגמרי מבולבל עם הסרנים: What a fuck is that???!!! עד עכשיו אכן הייתי בטוח, שמקדימה יש לי דנה 44 ומאחורה BOLT14. בא סעדיה מאפק, ואמר שמאחורה יש לי גם דנה (בלי לראות, הוא אמר שבכל וואנדורות יש דנה). מה שכן - כשהוא שאל כמה ברגים יש ואמרתי לו ש-14 (למעשה, לי יש 13, אחד חסר), הוא לא ידע מה זה, ואמר שלא מכיר כזה דגם (כל זה בלי לראות, רק בטלפון)... האם יש לי עב"מ שמותקן באוטו??? :shock: :shock: :shock: :)

אריק, BOLT ככלל אמור להיות עגול, או שהוא יכול להיראות דומה לדנה? כי שלי דומה?

נמרוד
22-09-03, 14:08
ככה נראה דנה 60 (10 ברגים בלבד!):
http://www.jeepolog.com/images/axle_pics/dana60.jpg
ככה נראה 14 בולט גדול:
http://www.jeepolog.com/images/axle_pics/gmcorp.14bolt10.jpg

וככה 14 בולט "קטן":
http://www.jeepolog.com/images/axle_pics/gmcorp.14bolt9.jpg

ואם ספרת 14 ברגים, אז מה שיש לך זה אחד משניהם, תגיד אתה איזה - סביר להניח שגדול. ולא דנה 60/70 .

התמונות מתוך המדריך לזיהוי סרנים שמופיע במדור הטכני של ג'יפולוג:
http://www.jeepolog.com/j6tech_axle_id_guide.htm

gluk
22-09-03, 15:33
נראה לי קטן (אם אני זוכר נכון). בכ"א, לא דנה בטוח. קטן זה טוב ליהודים או לא ?
(שמעתי, שהגודל לא קובע :wink: :twisted: )

אריק זמר
22-09-03, 18:00
ככה נראה הקטן, ב"חי"...
לטעמם של רבים הוא מספק וחזק כדנה 60 לטעמי האישית, הוא לא ויש בו את הC-clip שמפחיד אותי...
http://community.webshots.com/s/image7/9/56/37/91495637eukwcu_ph.jpg

polar bear
22-09-03, 18:39
למה הוא מפחיד אותך?

שמעת על מיקרה של שבירת הסיקליפ?

אריק זמר
23-09-03, 03:31
בוא נסיים בזה שאני נתקל היום במשהו שנקרא c-clip eliminator kit ... עדיין אין לי מושג על מה מדובר בדיוק.
עכשיו נחזור לאמצע...על שבירת ציריה אחורית עודד, שמעת ? מה קורה בסרן עם c-clip ?
על סטליטים שבורים שמעת ? ואולי על קרוס-שאפט שבור שמעת ?
http://community.webshots.com/s/image4/7/42/34/70174234qxPuLf_ph.jpg
מה קורה במקרים כאלה ? מי רודף אחרי מי ומי פוגע במי קודם ?
הנהג ברכה שבא ממול ? הנהג בעץ או בקיר ? הגלגל שניתק ברכב ממול ?
אני חושב שאלו סיבות מספקות...מספיק עד כדי שבעולמות אחרים, עולמות מרוצי הדראג לדוגמא כאשר בראשם עומד מי אם לא הNHRA וקובע כאחת מדרישות הסף לרכב אשר יורד מ10.99 שניות לרבע מייל שיהיה מותקן בו לא פחות ולא יותר הקיט שתואר בתחילת התגובה שלי...
http://www.hotrod.com/techarticles/48019/
ואני מצטט :

The aftermarket axle requirement also extends to installing a C-clip eliminator kit in any rearend that uses a C-clip to retain the rear axle, such as the GM 10- and 12-bolts and the Ford 8.8-inch rearends.

gluk
23-09-03, 13:51
עוד מישהו לא רואה, או ש- IE שלי נידפק? :roll:

polar bear
23-09-03, 22:47
אריק....נו........

תשמע, להביא קיט מחויב מרוצי דראג זה לא כל כך שייך. מדובר פה על דברים עם כל כך הרבהיותר כח ממה שיש לך.....

אני לא רואה סיבה לשבירות שצוינו לעיל "סתם" כך באמצע נסיעה, וכמו שנמרוד אוהב ליטעון על דברים שבאו מאמריקה - אם זה היה מסוכן זה היה נעלם או לפחות היו כמה תביעות נזיקין.

אם ירגיע אותך ביטול של העיסק הזה - אז שיהיה לך כיף.
אם ציריה תישבר לך, לא יודע, אתה כניראה צודק.אבל שוב - זה לא אמור ליקרות במהירויות גבוהות, זה בעצם לא אמור ליקרות....
אם סטליט ישבר? ישבר לשניים? ניראה לי נדיר מדי.אפילו אם יטחנו השיניים שלו הצריה לא תעוף,
הקרוס שאפט שלך נישבר בגלל אחזקה לקויה.ככה לפחות אני רואה את זה.

בקיצור - אתה פולניה!

אריק זמר
23-09-03, 23:24
תשמע...אני רחוק מלהיות פולניה...אבל בדראג, ישנה אחיזה שווה לשני הגלגלים על אותו סרן, המומנטים שווים תמיד, ואילו אצלנו...מה לעשות...להרים גלגל זה באופנה, לעלות על בולדר לאט לאט בLOW ולתת מכת גז זה לפעמים MUST...ומה לעשות, שוברים...על אחת כמה וכמה אם אתה נעול ונועל מגפיים (צמיגים גבוהים).
לגבי הקרוס-שאפט אצלי...יכול להיות, אין לי אינדיקציה לגבי הבעלים הקודם...
לגבי טחינת סטליטים...זה קורה בדנה 60...כולל רינג פיניון..זה לא עלול לקרות פה ?
אגב, ישנם כאן כמה חברים שגלגל ברח להם תוך כדי נסיעה..גם על כביש.מהיר.

חנן א.
24-09-03, 00:42
אריק, יה ליצן, דווקא את הדוגמא הזו הבאת לחיזוק התזה שלך?
לחברים האלה (אני שמח לציין שאני לא אחד מהם) זה קרה בציריות שלא מוחזקות עם C קליפים, אלא ציריות צפות למחצה שהמיסב שלהן נשחק בלי שהבעלים שם לב (רשלנות פושעת) והן יצאו בשלמות, לא נשברו.
גם עם הקיט שאתה מדבר עליו, ציריה שהמיסב שלה יישחק, תצא בשלמותה מהסרן.

אריק זמר
24-09-03, 01:57
חנן, אתה מקלקל לי את הורדת ערך סרני GM בארץ... :lol: :lol:
וקצת ברצינות:
1. פגיעה בכל גורם שמניתי למעלה תגרום לפוטנציאל גבוה של הנתקות הגלגל מהרכב.
2. ההנתקות לא חייבת להיות מיידית...אפילו אחרי ק"מ ספורים.
3. ישנם מקרים שדנה 60 לדוגמא, שבר קורונה פיניון על כביש...סוג של נהגים שרצוי להתרחק מהם...בכל אופן, שבר בקורונה פיניון יכול להיות בתדירות גבוהה גורם לגריסת חלקי הקייס ואז, שוב...זה מאד יכול לקרות על כביש.

נ.ב. לא מכיר מקרה בפועל שסרן המאופיין עם c-clip היה מעורב בתאונה...
כמה ציתותים ומקורות:

In the rear, on most vehicles (especially half ton or less), you have
semi-floating axles. Sometimes there is a C-clip at the differential that keeps
the load from being put on the axle at the differential. These axles generally
do not have any hub whatsoever in the wheel. If the axle is a C-clip axle and
the axle breaks, the wheel will fall off. If the axle doesn't have a C-clip
(like most axles), the axle is held in place basically by the four bolts on the
brake backing plate. This plate holds the bearings and races in place so that
if the axle breaks, the wheel will PROBABLY not come out.
http://www.offroadlist.com/faq1.html

all Rover 4x4's have full-floaters.
They better have, since the C-clip concept means loosing a wheel when
the shaft breaks.

הנה, ופה מאותו מקום שציטטתי הרגע, תיאור מילולי לתאונה...

The exit to Route 66 west is a long, sweeping 2 lane left exit that
jaunts and curves over to the northbound lane of Route 66 from the inner
loop (northbound) of 495.

As we exited and started up the incline of the exit, we began a long
left turn. Mind you, we were at highway speeds in my sprung over, 36"
TSL shod FJ60.

THUNK, grrrrrr grrrrrr.

Rob, to Rob D.: Hmm. That's a funny noise.

Rob D., ashen: mmm hmmm.

WHAM! (sounds of grinding. Rear end of truck dramatically lower. Rob
sees sky. Notes DS rear tire with axle attached in rear view mirror
warbling crazily behind him. )

At this point, my breakfast almost made a speedy exit.

I will mention that it was MONSOONING. Pouring rain. Which is why we
were in the 60 in the first place.

Perfect.

Realizing the seriousness of my situation and knowing exactly what had
happened, I immediately call AAA for a Flat-bed.

http://www.a1.nl/phomepag/markerink/tlc_axle.htm

זה מספק או למצוא תיאורים נוספים ?

asafk
24-09-03, 21:50
קודם כל, לגבי הסרן- בענייני בטיחות- וכשלא רוצים שיעוף גלגל- הפתרון היחיד הוא סרן צף לגמרי, כמו באביר, או CUCV (אגב, אריק, מסתמן שהקומבינה שלך לא עובדת?? ).

לעניין האמבולנס- מי יודע בדיוק מה יש בו? גם מכללים (חשוב) וגם- גג גבוה או רגיל? יש רשיון? טלפון?

אסף.

polar bear
24-09-03, 22:42
אריק, אני לא אפתח פה דיון, כי זה כמו להגיד - נישברה לי צריה? כרום מולי! שברתי צריה בדנה 70? רוקוול 5 טון! המנוע לא סוחב? מרלין 2 632 גז. שברתי צלב? מחליף יוק!
מי שמצדד בחיזוק - ברור שהצדק עמו, אבל השאלה עד כמה צריך את זה?
לדעתך כן, לדעתי לא.
אה, ובקשר להשוואה לדראג - לא ניראה לי שהאוטו שלך מסוגל להוריד כל כך הרבה כח לקרקע על מנוע סטנדרטי.

אריק זמר
24-09-03, 22:55
עודד, סטטיסטית, כנראה שאתה צודק...
במקרה שלי אישית וזו טעות להשליך על הכלל, מדובר על צמיגים בקוטר 37", עתידית נעול קדימה אחורה...וכן, למנוע המצורף יש יכולת לשבור מכלול בסרן נעול על אספלט...כמובן עם אשמת הנהג...

-->