PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת חשמל כפולה לטיולי שטח ארוכים.

רכס חיים
20-09-03, 19:45
כמטייל בודד בשטח אני נאלץ לבנות טיול בן 3 ימים מתוך הנחה שלא אוכל להעזר באף אחד. כתוצאה מכך בניתי בג'יפ מספר מערכות כפולות שיש להן ערך מוסף בפני עצמו. הדבר הראשון שעשיתי זה להוסיף מצבר נוסף בסמוך לקיים אמנם קטן יותר ורק עם 40 אמפר/שעה אבל חיי כג'יפאי השתנו מהותית. הרגיעה הנפשית שיש עוד מצבר מדהימה. לפני כחודש האלטרטור לא טען ונסעתי חזרה מהדרום הרחוק ללא הטענה כלל כ-120 ק'מ. אמנם לא הפעלתי כל מערכת חשמלית כולל מאווררים אך הגעתי לחצר כמו גדול(מאווררים הפעלתי ממש במשורה וקררתי את המנוע בירידות) מצבר שני מחולל נפלאות בחנית לילה .בלי פק-פק רועש יקר ודורש טיפול , 2 מנורות של אור ברקס עם מחזיר-אור טוב מאירות בלילה מדברי חצי מגרש כדורגל. וזאת בלי דאגה שבבוקר לא תוכל להתניע. קבעתי לי כלל - כשאני יוצא מהבית לטיול אני מעביר את הכבלים לרזרבי וכשאני יורד לשטח לאחר שעה שעתיים אני מחזיר למצבר הראשי. זה מספיק ל-3 ימים של שקט נפשי ,תאורת לילה וגיבוי למצבר הראשי. בנוסף לכך פרקתי ממכונית נטושה בנחל גרר קויל במצב חדש והרכבתי אותו בסמוך לקיים עם חיווט מוכן להפעלה .בתןך 30 שניות אני מחליף קויל במיוחד בימים לוהטים כשהקויל רותח ולא נעים לעבוד בתוך המנוע. בשביל השעשוע הוספתי פן קטן של מחשב כשרות פרטי לשני הקויילים.גם נגד נוסף ,זה שלפני הקויל מצא פינה חמה ליד המקורי עם כל מערכת החיווט שמוכנה להפעלה.היות ואני מצויד עם שני מיכלי דלק אורגינלים בתוספת ג'ריקן דלק אורגינלי אני מרגיש טוב בטיולים ארוכי טווח כגון צאלים-אילת דרך השטח או הפוך אילת-ערד והביתה.כדאי שכל אחד יעשה חשבון לעצמו אם יש לו צורך במערכת כפולה כלשהיא במיוחד אם לג'יפ שלו יש חולשה שתוקעת מפעם לפעם. לסיוע אישי טלפן לרכס 054354505.

גיא
20-09-03, 21:09
המוטו שלך אומר משהו מעניין .... בעיקר לגבי הטיפשות ...

ניראה לי שיא חוסר האחריות והטיפשות לצאת ל3 ימים טיול כל כך רחוק מציויליזציה ....

ואם יהיה לך תקר וכשתעבוד עליו יפול הג'יפ מההיליפט ותישבור רגליים ....
אין קלטיה אבל יהיה לך אור ברקס עד שתתיבש למוות ....

גם משהו ....

לא נוסעים לבד !!!!!!!!!!!!!

חנן א.
20-09-03, 21:44
לדעתי ומנסיוני, ניתן ואף כיף לטייל לבד. אולי לא בסהרה, אבל בטח בישראל.

אין בעייה למצוא תסריטים של "אם יקרה ככה וככה" אבל בשורה התחתונה, לדעתי, כאשר הטיול וההכנה אליו נעשים בצורה מושכלת, מדובר בסיכון נמוך עשרות מונים, מאשר הסיכוי להיפגע בכביש בדרך לטיול מרובה רכבים.

בקיצור, בלי היסטריה.

רכס חיים
20-09-03, 22:10
ב-15 השנים האחרונות עשיתי כ-500 טיולים{ זו לא הגזמה, זה המספר} לבד או עם נוסע/ת לצידי ללא רכב נוסף. כל יציאה מתוכננת לפרטי פרטים גם באמצעות בקורת ממוחשבת . ומנסיוני המצטבר ועל פי התוצאה מעולם לא נשארתי בשטח או הזדקקתי לגרר. תמיד חילצתי את עצמי. זה כולל טרקטורונים ,ג'יפים,ואפילו מרצדס-יונימוג שהוא כלי מאוד מורכב.כך שאם אתה לוקח אחריות ברצינות הראויה אזי מבחן התוצאה הוא חד-משמעי. לחנן אני יכול לומר - אני לא עובד עם הי-ליפט כי הוא מאוד מסוכן שלא לדבר על אמינותו המפוקפקת במיוחד אם הזנחת את תחזוקתו. אני ממליץ לך להשתמש בליבר 5 טון - קצת כבד אבל לעולם לא מכזיב בטיחותי סוף הדרך ,וקלי- קלותו לתפעול. רק היום חילצתי חבר ב-3 דקות אחרי שהרמתי אותו חצי מטר באויר לפני שהספקתי לכבות את המנוע שלי.

עמיקם
20-09-03, 22:34
אני רוצה רק לידע אותך שיש מכשיר שניקרא רנוס שאמור להוציא אותך מבעיות הצתה וחשמל ברכב.
אם עדיין אין ברשותך הייתי ממליץ לך להשיג אחת.
המערכת עוקפת את מערכת ההצתה ומאפשרת לך להניע.
ציתות:
רנוס הינה מערכת חיונית לכל רכב
המתגברת על בעיות ההתנעה ברכב בנזין
הנובעות מתקלות במערכת ההצתה כגון
פלטינות פגומות
הצתה אלקטרונית פגומה
פלגים ישנים ומפוחמים
סליל הצתה לא תקין
חדירת רטיבות
הצפת דלק
חוטים פגומים
סוף ציתות.

UNIX
21-09-03, 01:01
קוראים לזה גם אורית משתמשים בזה במוסכים

ד ו ר ו ן
21-09-03, 02:04
גיא, אחד מכללי הזהירות הבסיסיים ביותר בהחלפת גלגל הוא להכניס מתחת לשילדה את הגלגל הרזרבי כשמפרקים את הגלגל המפונצ'ר, ואחרי זה את המפונצ'ר לפני ששמים את התקין במקומו.
יפול הרכב מהג'ק?
יכול ליפול עד מחר, ינחת על הגלגל ספר וככה גם הרגליים שלך ישארו שלמות וגם תחתית הרכב\מכלול הבלמים לא ינזק מנחיתה על הקרקע או על משהו קשה יותר.
חוצמזה, אחרי כמה אירועי מפח נפש בעקבות אנשים שברגע האחרון נאלצו לבטל טיול כשהכל כבר מוכן התחלתי לצאת לבד, מעדיף שלא אבל אם יש את הבערה בעצמות ואין עם מי אז רכב אחד, לא לבד ברכב אבל רכב אחד כן.
אז נוסעים יותר לאט, סוחבים הרבה יותר, ואולי לא עולים את מעלה זומזום באותו הטיול אבל בהחלט אפשרי.
ביוון נסענו קרוב ל1000 ק"מ בשטח ברכב בודד בצירים הרריים שלא ראינו נפש חיה במשך יום שלם,(בארץ לפעמים אתה רק מחפש מקום שלא תפגוש אף אחד..)אמנם רובם על דרכי עפר ולא שטח כמו הנגב שלנו אבל בהחלט שטח. כל זה ברכב שכור שאני בטח לא יכולתי לסמוך עליו כמו שאני יכול לצפות מהרכב הפרטי שלי.
הטיול הזה נתן לנו המון פרופורצייה על הכלל "המפחיד" הזה שתמיד הנחיתו עלינו מהעבר הצבאי של לא נוסעים לבד וכשאני חושב על זה גם בצבא שלחו אותנו לבד מידי פעם מרגע שסמכו עלינו מספיק.
בדיוק מהסיבה הזו אני בדרך להתקין מצבר נוסף בהיילקס, התשתית הפיזית הגיעה כבר עם הרכב ומה שנשאר זה רק לחבר, בערך, בהיילקס משנתון 93 הרכב הגיע מקורי עם שני מצברים וככה גם הלנדקרוזר 73\75, בהיילקס יש כבר את המגש למצבר הנוסף והמערכת בנוייה לעוד מצבר.

רכס חיים
21-09-03, 02:59
קצת יותר פרטים מקצועיים על ה'רנוס' או ה'נורית' כולל ספק אם אפשר ומחיר , או שניתן לבנות כזה?

נמרוד
21-09-03, 19:40
הכלל של לא לטייל לבד הוא כלל הגיוני, ונכון, ויפה, וראוי שכל ג'יפאי מתחיל יאמץ אותו בחום. אבל יש שלב שבו מתקדמים כל אחד בקצב שלו - ומטיילים לבד. וזה קורה כמו שדורון אמר כי חברים לא מגיעים... בחבורה שלנו שבה במקרה הטוב נזכרים לארגן משהו ביום חמישי אחה"צ, הרבה פעמים מצאתי את עצמי מטייל יום שישי לבד ונפגש עם החברה שיורדים מהמרכז רק בחניון הלילה. לפעמים גם סתם טיול קרוב לבית (מבחינתי - קרוב למיתר, זה אומר דרום מדבר יהודה/ נחל D) לאיתור דרכים חדשות, סוג של טיול שאני לא אוהב לעשות בחבורה גדולה, ואז או שמצטרף עוד ג'יפ, או שזה רק אני ויעל. וכן, אין כמו יומיים-שלושה בזוג על CJ ירוק אחד לגיבוש הרומנטיקה... :lol:

הבגרות שזה מחייב, על זה אני חושב שחיים מדבר. מערכת חשמל כפולה היא בהחלט במקום, גם אני בניתי כזאת:
http://www.jeepolog.com/images/dual_battery_pics/bat1.jpg
וכתבתי את הסיפור:
http://www.jeepolog.com/j6tech_dual_battery.htm

לא הייתי לוקח קויל מגרוטאה בנחל גרר... אפשר לפנק את הג'יפ בקויל חדש ולהשתמש בישן התקין בתור ספייר, בגדר החלפה יזומה, ואותו דבר עם חלקי חילוף קריטיים אחרים.

gluk
23-09-03, 15:58
אבל מה לעשות לנו, ילדי הקידמה עם מערכות מסובכות, הכוללות מחשב בקרה, הזרקה ושד יודע מה עוד? איך מגבים את כל זה??:cry:
וכן, לפעמים אין כמו טיול לבד, ולא חשוב איפה, מתי ועם איזה כלי - פשוט, אתה מקבל מזה לפעמים כזה כייף, ששום טיול עם קבוצה בחיים לא ייתן לך. ומדבר בן אדם, שבתקופה מסויימת של חייו עשה עשרות אלפי קילומטרים בכל הארץ, לכל מקום, בעיקר בלילה ועם סוברו טנדר 2X4, כולל נגב, צפון, דרום, לא חשוב מה, הכל במסגרת עבודה, אבל תמיד הרגשתי שאני יוצא לטייל, ראיתי מקומות חדשים, עשיתי אתגרי עבירות (מה לעשות, עם סוברו, ג'יפ אז אפילו לא היה בתכנון), בקיצור, חבל"ז! האם היה אחראי מצד החברה שלי לשלוח טכנאי לבד בלילה לחורים נידחים - לא נראה לי. האם זה היה אחראי מצידי לנסוע לשם לבד - גם לא בטוח. אבל, מה לעשות, החיים אף פעם לא שחור ולבן, יש גם באמצע, ולפעמים מהאמצע הזה הכי נהנים... :twisted: :twisted:

eran4x4
24-09-03, 00:25
דורון

יש לך שרטוט חשמלי של חיבור שני המצברים?

השמח גם ךתצלום ומידות של התושבת של המצבר

תודה
ערן

עודד זנטון
26-11-06, 10:34
ידידי, אין כמו לטייל לבד.
אמת שלמטייל המתחיל כדאי עד מאוד לצרף איליו עוד רכבים ,אך מנסיוני, לו הייתי מחכה לשותפים כל פעם, הייתי נשאר ברוב הפעמים בבית.
רוב רובם של הטיולים שלי היו לבד.
כמו שנאמר, עם קצת אחריות הכל אפשרי..

-->