PDA

צפייה בגרסה מלאה : עמדה מס' 1 בחיפה - פרטים ועצות

אמנון
18-03-06, 22:57
ביום שני אני מגיע לעמדה מס' 1 בחיפה, על מנת לשנות ברישיון רכב של CJ שאני בודק, סעיף של רכב מדברי, חזרה לרישוי רגיל.
כן, זה נשמע קצת מוזר שאני בתור הקונה הולך לעשות את זה, אבל אין מה לעשות, המוכר הוא אדם מוזר ואני מאוד רוצה את ה-CJ הזה.

אחרי כל המשפטים שיצא לי לקרוא כאן של "עמדה מס' 1 היא הסיוט של כל בעל ג'יפ", אני פוחד.
מה גם שאני יודע שבחיפה, יש לעמדה מס' אחת טור של קילומטרים.

אני צריך כמה שיותר פרטים על השינוי של הרכב מדברי ברישיון ממי שעבר את זה, מה אני צפוי לעבור שם? מה להביא איתי? מה המהירות של ביצוע השינוי? מה הסיבוך של שינוי כזה מבחינתם - כמה זה נחשב למסובך מבחינת הבוחן? מה אני בתור אחד שמביא ג'יפ סטנדרטי לגמרי, חוץ מבודיליפט שקיים (לא מובחן כ"כ..) צריך לפחוד ממנו? מה להגיד\לא להגיד שם?
ומה בדיוק קורה בעמדה מס' 1 בחיפה?
אחרי שבועות של ריצות ובלבולים עם המוכר, אני מת לסיים את הסיפור ביום שני לגמרי. כל עזרה שתוכלו להציע תתקבל בברכה.

מוטי ג.
19-03-06, 00:09
שלום רב!

אין לי הרבה מידע לתרום לך בנוגע לתהליך אותו אתה מעוניין לבצע,
אבל יש לי מעט ניסיון עם עמדה מס 1 בחיפה.
אני רציתי להוסיף לרישיון של בופאלו וו גרירה אשר בניתי לבד.
הרכב היה עם צמיגים בולטים מהמרכב וטמבון צינורות קדמי-שנראה מאוד חשוד (רבים אמרו שיפסלו אותי רק בגלל זה).
הגעתי ממש ברגעים האחרונים לפני סגירת השער(אני לא זוכר אם הם סוגרים אותו לכניסת מכוניות ב:12:00 או ב14:00 ).
הם ממשיכים לעבוד אחרי שהם סוגרים אותו, זה פשוט על מנת לא 'להעמיס' על עצמם לקראת סוף היום.
הייתי אחרון בתור של 5 רכבים:כננת, ווי גרירה וכמה מנועים...
יש שם בוחן רוסי שמנמן נחמד מאוד שהסתכל על הטמבון הקדמי 5 דקות ושאל אותי האם אני מעוניין לרשום את הוו גרירה כקדמי או אחורי (היה בטמבון רסיבר נקבה לכננת נשלפת).
לא הספקתי להבין האם הוא צוחק עליי וישר ניגש אחורה לראות את ההחתמה של הטכניון על הוו.
וישר אישר לי, בלי בעיות.

***אל תבוא בבוקר, אתה תיתקע שם הרבה זמן, עדיף לבוא לכיוון 12:00.

שמתי לב , בעבר שהלכתי להחליף שם מספר מנוע לרכב, שהם ממש בסדר.
ראיתי שם פעם רכב שנע כבר כמה שנים על הכביש, ובטסט פתאום שמו לב שהמספר מנוע לא תואם לרשיון(היה חסר תו אחד שהופיע במנוע ולא הופיע ברשיון), הנהגת של האוטו אמרה שהיא יד ראשונה, ומעולם לא החליפה מנוע ולא יודעת איך אף פעם לא שמו לב לזה.
מהר מאוד הם הבינו שהבעיה כנראה בהקלדה של מס המנוע בעת הוצאת הרשיון,שינו לה את זה ושיחררו אותה תיקתק.

מוטי.

אמנון
19-03-06, 00:19
תודה רבה מוטי, האמת שקצת הרגעת אותי..

יום שני הוא יום חופשי שלי, אז לא איכפת לי להגיע בבוקר. למעשה, הבנתי שהם פותחים ב-07:30 ואני מתכוון להגיע קודם לכן.
ברכב אין שום דבר שנראה מחשיד, הוא סטנדרטי לגמרי למעט הבודיליפט שקשה להבחין בו.

אשמח אם תוכל לאשר את מיקום העמדה, באתר משרד התחבורה כתוב שהמקום הוא שער הנמל 3, לפי המפה של דפי זהב אין רח' כזה, יש רח' הנמל..
האם שער הנמל 3 הוא בעצם הנמל 3?
מצורפת תמונה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=586&stc=1

אם מישהו יכול להוסיף עוד פרטים אני אשמח מאוד.

בומס הקופץ
19-03-06, 00:58
לא, אבל זה לא רחוק, מדובר על השער כניסה לנמל (מספר 3) אם אני לא טועה לשם של הרחוב קוראים קפטן סטיב, ואם אתה לא מוצא תשאל אנשים באזור לגבי בית המכס.
כעקרון אתה צריך לעלות על נתנזון ולפנות בכיכר פריז לרחוב בשם הסראיה, וקפטן סטיב נמצא בהמשך.
אני לא מעודכן לגבי כיווני תנועה (כבר כמה שנים בלי להזדקק לנאמבר 1), אז תבדוק את העניין הזה לפני זה, מאוד ייתכן שהשתנו שם כל מני חד סטריים ודו סיטריים שיאלצו אותך לקחת מסלול אחר אבל זה למיטב ידיעתי המיקום הנכון.
ואם אני טועה (בכל זאת כמה שנים) אני אשמח אם יתקנו אותי.

גיא
19-03-06, 08:01
סליחה שאני מתפרץ לכם.

כשאני אישרתי את הכננת בפעם האחרונה לסמוראי ( לפני 5 או 6 שנים ) וכשאישרתי את הוו גרירה לדיסקו לפני 3 שנים, העמדה דנ"ן היתה במשרד הרישוי ליד הבתי זיקוק.

זה עבר משם ?

מוני אורבך
19-03-06, 08:10
אמנון - איך הגעת לכתובת הזו ?
זה בכלל לא שם.
עמדה מספר 1 נמצאת קצת לפני צומת וולקן - ואחרי הכניסה הראשונה לבתי הזיקוק (אם אתה בא מכוון דרום). יש שם פניהימינה מרומזרת. יש גם שלטים אתה לא יכול לפספס.
אשר לתור. שני אופציות הבטוחה והספקולטיבית.
הבטוחה - תבוא ב - 6 בבוקר תפוס מקום טוב. חכה שעתים ואז אתה בוודאות סוגר את העסק באותו היום.
הספקולטיבית - תבוא ב 11 או 12. אם היה יום חלש (או אנשים יתיאשו) יהיו מספר רכבים ויתנו לך להכנס. אבל יתכן גם שלא.
אל תשכח להביא את כול המסמכים וגם את תעודת הזהות שלך ושל המוכר. אגב אתה חיב את המכתב המקורי של משרד הרישוי שמאשר את ההעברה. אחרת לא יעבירו אותו (צריך לבקש קודם).

עצה שלי - רד מהרכב ומהר.
יש מספיק CJ מסתובבים. זה לא שווה את כול הטרחה. גם אם המחיר ממש טוב, תמיד תמצא עוד מציאות.
לך תדע איזה עוד שדים המוכר מסתיר. שיעבוד בדקת?

מוטי ג.
19-03-06, 08:45
אמנון

עמדה מס 1 נמצאת מול בתי הזיקוק.
אם אתה מגיע מכיוון יגור ופונה ימינה (צפונה) על כביש הקריות, מעט אחרי בתי הזיקוק.
אתה צריך לפנות שמאלה בצומת מרומזרת, ישנו שילוט במקום, וכן שילוט של "חוצות המפרץ".
לאחר שפנית שמאלה כ 100 מטר בצע עוד פניה שמאלה, שם כבר תראה משמאלך מכון טסטים רגיל, ומימין, מוקך בגדר רשת -עמדה מס 1. יש במתחם שלהם גם דואר, על כל מקרה אם תצטרך.
אני לא יודע איזה אישורים אתה צריך לנושא זה, אבל, אם תצטרך אישור של הטכניון, אז יש את מוסך "תלתן" ממש קרוב (על כביש הקריות) בו יש נציגות של אדם נחמד מטעם הטכניון- מומלץ לתאם איתו לפני שאתה בא, הוא לא תמיד נוכח.(הוא אישר לי את הוו גרירה ).
בהצלחה
מצ"ב מפה .
מוטי 054-8008342

נמרוד
19-03-06, 10:36
מוני, אמנון כבר בדק כמה רכבים, נסע עליהם (אפילו עזרתי לו לבדוק אחד), הוא עושה את זה כמו שצריך, אם הוא מרגיש שזה הג'יפ - אז כנראה יש לו סיבה.

אמנון - השינוי הספציפי הזה מרכב מדברי לרגיל הוא לא שינוי טכני, הוא שינוי ביורוקרטי, אין להם באמת מה לבדוק. אם אין משהו קורץ לעין באי-חוקיותו ברכב, אז לדעתי הם בכלל לא יסתכלו עליו, אלא פשוט יאשרו. אני אישרתי שם (מול בתי הזיקוק, אין לי מושג מה נמצא ליד הנמל?) החלפת מנוע בסמוראי לפני 9 שנים, מה שאני זוכר זה תור ארוך ומתיש ובסוף מישהו מסתכל וחותם, ממש אנטי-קליימקס. אם תיפול על משהו, זה על מסמכים, מן הסתם נדרש ייפוי כוח של בעל הרכב בנוסף לתעודת זהות וכיו"ב, אני מניח שביררת היטב מה בדיוק אתה צריך להביא. לדעתי - בוא מוקדם בבוקר, תעמוד בתור, סגור את הסיפור עד הצהריים.

AvigdorAharon
19-03-06, 12:44
נותר לי רק לחזק את דבריו של מוני!

אם הרכב ממש טוב, תחתום זכרון דברים עם המוכר, שתבצע העברת בעלות לאחר שהרכב נקי מכל שעבוד, עיקול, בעיות רישוי וכדומה. תן למוכר לרוץ לכל הבירוקרטיה.

ד"א,
מכרתי וקניתי רכב אחד או שניים ;-) בחיים שלי, שמע למוני, הזכרון שלו עוד טרי!

...My Two Cents
אביגדור

אמנון
19-03-06, 14:24
אני לא יכול לתת למוכר לרוץ עם הבירוקרטיה.. זו בדיוק הבעיה.
המוכר הוא אדם בעייתי ומוזר, שאני מכיר קצת כי עבדתי בשבילו, הוא מדריך טיולים. הוא לכאורה מאוד עסוק ואין לו זמן להתעסק עם זה, ואני מאוד רוצה את ה-CJ הזה, שנת 88, מנוע שהגיע מ-Korolus (http://www.korolus.com/main.htm), שלדה במצב מצויין, בודי סביר... מחיר מעולה.. אני מוכן להטרטר בשבילו. מה גם שהרכב כבר נמצא אצלי שבוע וקצת... נקשרתי אליו.. :lol:

אני אגיע לשם כמה שיותר מוקדם, ואני מקווה שמחר בערב כבר תוכלו להיכנס לשרשור ב-Reader's Rides בשם "ה-CJ8 של אמנון".

לגבי מיקום בתי הזיקוק - את הכתובת בנמל ראיתי באתר של משרד התחבורה. התקשרתי למספר שלהם - זה בכלל בית המכס.

את המיקום האמיתי הבהרתם לי - תודה.

לגבי המסמכים - הרמתי היום טלפון למשרד התחבורה ונאמר לי בדיוק מה אני צריך להביא - את הרכב עצמו, רישיון, תעודת זהות של המוכר, יפוי כוח מיוחד שיש להוריד מהאתר שלהם, וזהו בעצם.

תחזיקו לי אצבעות, אני מקווה לטוב.

ERAN NO 1
19-03-06, 18:20
אני מקווה שאתה מתכוון להגיע ביחד עם בעל הרכב אחרת אני לא חושב שבכלל ידברו איתך
בייחוד בקשר לשינוי כלשהו ברשיון.
לגבי יפויי כוח אני לא יודע במה הם תופסים ומה לא.

חנן-ג'יפולוג
19-03-06, 18:26
הם נותנים לעשות שינוי בעלות עם ייפוי כוח של המוכר, אז לא יתנו לעשות שינוי ברשיון?

הנסיון שלי מלמד שניתן להגיע לעמדה 1 עם ייפוי כוח של הבעלים ולעשות שינויים ברשיון.

אמנון
19-03-06, 19:10
ערן- בוודאי שניתן לבצע פעולה כזו ללא המוכר.

בדוק, צריך טופס חתום ע"י בעל הרכב, "ייפוי כוח של אדם פרטי". את הטופס ניתן וצריך להוריד מאתר משרד התחבורה. צריך גם להגיע עם הת.ז. של בעל הרכב ועם הרכב עצמו כמובן.

ERAN NO 1
19-03-06, 21:45
אוקי אם בדוק אז שיהיה בהצלחה .

אמנון
20-03-06, 12:46
המבצע הוכתר בהצלחה ועברתי את עמדה מס' אחת בשלום, ויותר חשוב, עם שינוי סוג לרכב שדה פתוח.
הגעתי לשם ב-7:40 בבוקר (מוטי, המפה שלך לא נכונה), נכנסתי לתוך הבדיקה אחרי הטור, בשעה 9:45 בערך.
לא כ"כ נורא (אכן היה שם את הרוסי השמן שפוקד על כולם.. הוא לא בדק אותי..), אני ממליץ למי שלא רוצה להתקע המון זמן, לא להגיע ביום ראשון לעמדה, כל בני דודינו מגיעים ביום ראשון מכיוון שזו השבת שלהם.

את העברת הבעלות עדיין לא ביצעתי כי המחשב לא יכול להתעדכן תוך רגע, יום רביעי כנראה.
אז ביום רביעי - יהיה שרשור ב-Readers Rides.

תודה לכל מי שעזר ו'החזיק אצבעות'.
ותודה הכי גדולה לאבא, שליווה את כל התהליך (הכל בזכותו) ותמך נפשית!

:p

lizard
20-03-06, 13:32
מזל טוב :-) ואוטוטו תתחדש.

מוני אורבך
20-03-06, 13:47
בדוק שיעבוד ועיקול!!!
יש שני סוגים:
1. אחד שניתן לבדוק ברשות הדואר, לא יאשר העברת בעלות אוטומטית.
2. אצל רשם המשכונות. לא ימנע העברת בעלות, אבל ניתן יהיה לעקל את הרכב. ניתן לבדוק דרך האינטרנט תמורת תשלום.

-->