PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיבוי תדיר של מנוע דיזל

בוזי
21-09-03, 11:55
שמועה עקשנית טוענת שלא בריא לכבות מנוע דיזל לפרקי זמן קצרים, ואז להתניע שוב. פחות מחצי שעה, נניח.
עדיף להשאיר את המנוע פועל בסרק.
זאת מהסיבה שאחרי כיבוי המנוע עדיין נשאר לחץ בתאי השריפה, והתנעה מחודשת אחרי זמן קצר גורמת לבלאי.
האם זה נכון?

חנן א.
21-09-03, 12:01
בלי להתייחס לעניין הכיבוי וההדלקה התכופים, סיפור הלחץ בתאי השריפה נשמע מצוץ מהאצבע.

גיא
21-09-03, 12:03
אני לא מבין הרבה בדיזל, אבל ההגיון שלי אומר שכאשר אתה מסובב את המתנע שמסובב את המנוע השסתומים ניפתחים וניסגרים כהרגלם ע"י גל הזיזים ...
ואני מניח שכאשר מגיע תור שסתום פליטה להפתח הוא אכן עושה זא והלחץ משתחרר ...
:roll:

זאביק
21-09-03, 22:24
אני יודע שמנועי טורבו-דיזל משאירים עובדים על סרק אחרי נסיעה, כדי לתת לטורבו להירגע ולהתקרר כשהוא עדיין מקבל שימון, מה שלא יקרה אם המנוע כבוי.

PAUL
10-11-03, 18:29
יש לי טיוטה פראדו טורבו דיזל
ובספר רכב אומרים שלאחר נסיע מאומצת (נסיעה מהירה, גרירה או נסיעה הררית) ממליצים לחכות דקה או שתיים לפני הכיבוי בסיבובי סרק.
אבל אין הזכרה לגבי הדלקה וכיבוי תכופים.
למרות שכבר שמעתי מרבים שלא כדאי לכבות את המנוע אם ידוע לך שתיסע עוד פעם בדקות הקרובות.
רבים לא מכבים את המנוע בעת תידלוק מסיבה זאת.
מקווה שעזרתי במשהו :wink:

ארז
10-11-03, 19:33
יש הבדל בין לחכות עם הכיבוי או התחלת הנסיעה במנועי דיזל ,שזה בהחלט נכון,צריך לתת לטורבו להתקרר,או ללחץ השמן לעלות

בנוגע לאיסור לכבות את המנוע ולהתניע בטווחים גדולים,לדעתי זו סתם שמועה,פשוט יותר זול להשאיר אותו דולק(הסולר עולה פחות מהסטרטר כנראה.... :lol: )

asafk
10-11-03, 19:45
אם יש לך מנוע דיזל של אוניה, או של גנרטור תעשייתי- זה אכן לא בריא לדומם ולהתניע תדיר. זה קשור לעומס על המיסבים בזמן ההתנעה כשהמנוע קר.
במנועים שלנו- חשוב לשמור על הטורבו- ולכן לדומם דקה אחרי שעומדים בסרק, ולהתחיל נסיעה לא מייד עם ההתנעה. יודע מה? גם להחליף הילוכים חכם ולא לתת לטורבו לעצור, ואז להכריח אותו להסתובב מהר שוב. זהו. אם אין טורבו- אפילו זה לא.

אסף.

-->