PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לגלגל רזרבי?

Saar
20-03-06, 13:44
הי

אני מעוניין להעביר את הגלגל הרזרבי מתא המטען אל הגג.
מישהו יודע היכן ניתן לקנות את ה"תופסנים" למרזב (באזור ראשל"צ)?
(אני מניח שהם עולים הרבה פחות מגגון...)
האם ניתן לייצר אותם לבד?
המטרה שלי היא 2 מוטות רוחב ואליהם לחבר תושבת לגגון.

תודה,
סער.

חנן-ג'יפולוג
20-03-06, 14:23
זה לא עונה לך לשאלה, אבל אולי בכל זאת תקבל את העצה שלי: אל תעשה את זה. פינוי המקום לא שווה את אובדן היציבות של הרכב שיגרם מהרמה של 25 קילוגרמים מטר וחצי יותר גבוה מהמיקום המקורי שלהם.

yogibear
20-03-06, 14:31
מצטרף לדעתו של חנן, תקופה מסויימת היה לי גלגל רזרווי על הגגון , לדעתי זה מאוד לא מעשי, הגלגל שוקל המון ובשל משקלו היה קשה מאוד להוריד אותו מהגגון.
כיום הוא על המתקן המקורי שבדלת האחורית.

נמרוד
20-03-06, 14:40
אבל סער מדבר על רכב ספציפי, צ'רוקי. הגלגל במקור בתוך המטען, גוזל המון נפח וזה לא ממש רכב גדול. לבנות מתקן אחורי נפתח על פגוש מסיבי זה אפשרות, אבל זה חייב להיות משהו ברמה מאד גבוהה בשביל שבשימוש יומיומי של המשפחה, בדגש כשהאשה נוהגת וצריכה להכניס קניות באיזה חניון עמוס, זה לא ישגע אותה. זה אחד הרכבים שהגג הוא ברירת מחדל לגלגל.

חנן-ג'יפולוג
20-03-06, 14:49
צנטרפוגה וגרביטציה עובדות גם על שירוקי. או שלא? :???:

שיעביר למעלה דברים קלים, כמו אוהל, מזרונים, מצעים, וכו' .

Saar
20-03-06, 15:57
צנטרפוגה וגרביטציה עובדות גם על שירוקי. או שלא? :???:

שיעביר למעלה דברים קלים, כמו אוהל, מזרונים, מצעים, וכו' .

לפי מיטב ידיעתי, עובדות גם על צ'ירוקי. :-)

תודה,
אני מודע לבעיה ולכן עדיין מתלבט (אם לא הייתי מתלבט כבר מזמן הגלגל היה על הגג...)
חשבתי לנסות ובדוק כיצד זה משפיע על הנסיעה ביום-יום. ברור לי שינה השפעה לרעה בשיפועי צד/סיבובים מהירים.

נמרוד אכן קלע לבעיה, אני לא ממש רוצה מתקן לדלת האחורית, עוד יש לי טראומה מפתיחת תא המטען בקאיה :-)
האופציה שנשארה היא על הגג... :-(

תודה,
סער.

KOOKE
23-03-06, 00:25
היי סער

לדעתי הפיתרון הכי טוב אכן מיתקן מסיבי שמחובר לפגוש האחורי.

בזמנו ארז נכפולגר מאובלנד הכין לי כזה מיתקן לסופה המחיר לא בשמיים ושווה את זה.

חלופה זולה אחרת שאינה כרוכה באיחסון על הגג:

בהנחה שהגלגל מאוחסן אצלך במיקום האוריגינלי - עומד בצד שמאל של תא המיטען אז יש לי הצעת ייעול זולה.

פשוט תשכיב אותו בתא המיטען ותבנה מעליו מעץ ארון/ יחידת מגירות בצורת האות "ח". ברווח שנותר בצד לאחר השכבת הגלגל תבנה מגירה לאיחסון ציוד החילוץ (רצועות שאקלים כלי עבודה וכו')

אומנם בכך אתה מגביהה את רצפת תא המיטען בכ- 30 ס"מ אבל מרוויח חלל איחסון נגיש של ציוד החילוץ ושל הגלגל עצמו (לא צריך לפרק את כל תא המיטען כדי לשלוף רצועות או להחליף גלגל) ובנוסף אתה מרוויח שטח הטענה (אומנם מוגבה קצת) ברוחב כל תא המיטען.

את יחידת המגירות תצפה בלינולאום "עיגולים" שחור תעשייתי בעזרת דבק מגע. עלות החומרים לא תעלה יותר מ- 200 ש"ח עד 300 ש"ח וזה מאד פשוט לייצור והכנה עצמית.

ראה דוגמא בדיסקו - תדמיין במקום שתי מגירות רק מגירה אחת + גלגל שוכב

שלמה

KOOKE
23-03-06, 00:30
דוגמא נוספת לאותו רעיון

כמובן שוב בדיסקו

שלמה

-->