PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש ייעוץ (סרן זז שמאלה)

נמרוד - מערד
20-03-06, 19:06
גרנד צ'ירוקי 96 - מורכבים עליו קפיצים של PRO COMP' אין לי מושג מה אורכם כשהם מפורקים. המידה בין מרכז הגלגל לכנף הוא 49 ס"מ. לאחר מדידה האקס הקידמי זז 1 ס"מ שמאלה. האם יש דרך להחזיר את האקס למקומו. אשמח לקבל תגובות על סמך ניסיונכם.

נמרוד
21-03-06, 11:04
כל מה שעשית זה לפרק את הקפיצים ולהחזיר אותם? לא פירקת את מוט הפנהרד? הפנהרד הוא שמחזיק את הסרן ממוקם ביחס לשלדה מבחינת ימין/שמאל. השינוי שראית (1 ס"מ) הוא חופש שיש בבוקסות של הפנהרד , זה יסתדר מיד בנסיעה. יכול להיות גם שיש חופש גדול מדי כי הבוקסות גמורות - את זה תגיד אתה. אבל הסרן לא יכול לזוז מהותית מפירוק והרכבה של קפיצים, מה שמחזיק אותו במקום זה מוטות הרדיוס ומוט הפנהרד.

איציק - 4X6ZH
21-03-06, 11:24
1 ס"מ נראה לי כסביר \ יש לבצע נסיעה עם הרכב ולחזור למדידה נוספת
כמובן שיש לברר מה אומר נתוני היצרן .
איציק

נמרוד - מערד
21-03-06, 12:01
כל הבוקסות הם במצב תקין, נסעתי מאות קילומטרים, ועדיין המצב הוא 1 ס"מ שמאלה.
אין חופש בבוקסות של הפנהארד.

איציק - 4X6ZH
21-03-06, 12:47
חזרתי וקראתי את השאלה המקורית פעם נוספת כתוב שם שהאקס זז
עבורי אקס = הציר שנמצא בתוך בית הסרן
אתה מתכוון שהציר זז ( יצא ממקומו ) ואז אין לנסוע ברכב במצב כזה !
או שכל מיכלול הסרן זז ממקומו זאת אומרת שצד אחד יצא החוצה אז הצד השני נכנס פנימה .
איציק

נמרוד - מערד
21-03-06, 12:52
חזרתי וקראתי את השאלה המקורית פעם נוספת כתוב שם שהאקס זז
עבורי אקס = הציר שנמצא בתוך בית הסרן
אתה מתכוון שהציר זז ( יצא ממקומו ) ואז אין לנסוע ברכב במצב כזה !
או שכל מיכלול הסרן זז ממקומו זאת אומרת שצד אחד יצא החוצה אז הצד השני נכנס פנימה .
איציק

אני מתכוון לכל הסרן הקדמי שזז שמאלה ולא הציר בלבד. :-|

נמרוד
21-03-06, 13:01
סרן חי זז ימינה ושמאלה ביחס לשלדה עם תנועת המתלים, זה טבעי. עכשיו אני אשאל אותך - האם החלפת קפיצים? אם החלפת קפיצים? עם הגבההת את הרכב, זה ברור מאליו וטבעי שהסרן זז שמאלה ביחס לשלדה (שמאלה הכוונה צד הנהג). אם אתה רוצה להחזיר מצב לקדמותו, בשביל זה יש מוטות פנהרד מתכוונים או בחלק מהקיטים תושבות שממקמות את הפנהרד קצת הצידה.

אם לא החלפת קפיצים או הגבההת את הרכב - האם יכול להיות שהרכב פשוט עמוס יותר או פחות בצורה משמעותית? אם אתה מעמיס משקל משמעותי על הרכב, אתה מנמיך אותו וגורם לתזוזה יחסית של הסרן ימינה, אם הורדת איזשהו משקל משמעותי, התזוזה תהיה שמאלה.

בכל מקרה אני לא חושב שיש כאן מה להלחץ, וס"מ אחד זה לא הרבה. בשביל לחדד עוד יותר את ההבנה שאנחנו מדברים על אותו דבר, תסביר גם מה בדיוק אתה מודד.

נמרוד - מערד
21-03-06, 14:19
הקפיצים הוחלפו על ידי קודמי על בעלות הרכב, לפרו קומפטישן, לא ידוע לי מה אורכם. המוט פנהרד אורגינלי, הרכב לא עמוס יתר על המידה ומשקלו סטנדרטי.
מדידת המרחק התבצעה מקצה השילדה עד קצה הגלגל.

איציק - 4X6ZH
21-03-06, 14:27
וזה מזכיר את אותה גברת נכבדה שבאה לקבל רכב חדש
מוציאה מטר של סריגה ומתחילה למדוד את המרווח בין הדלתות לגלות אולי הרכב עבר תאונה ;-)
איציק :smile:

נמרוד
21-03-06, 16:31
הקפיצים הוחלפו על ידי קודמי על בעלות הרכב, לפרו קומפטישן, לא ידוע לי מה אורכם. המוט פנהרד אורגינלי, הרכב לא עמוס יתר על המידה ומשקלו סטנדרטי.
מדידת המרחק התבצעה מקצה השילדה עד קצה הגלגל.

אני חושב שאני מבין - כל מה שאתה אומר זה שהסרן לא סימטרי ביחד לשלדה, הוא נמצא ס"מ אחד שמאלה. מאז ומתמיד מבחינתך, מאז שקנית את האוטו.

ובכן, א. זה לא הרבה... ב. הכיוון הגיוני לאור ההגבהה. הייתי מצפה אפילו ליותר. סע לשלום, המפתחות בפנים :grin:

tsvikac
21-03-06, 19:22
הי נמרוד מערד
קיט של פרוקומפ נותן הגבהה של 2-3 אינצ מהמצב המקורי.
זה מה שלמעשה הזיז את הסרן 1 סנט'.
בדר"כ מה שנהוג לעשות בקיטים של 3 אינצ הוא לקדוח את החור של הפנהרד
במקום החיבור שלו לסרן מעט ימינה כ- 2.5 ס"מ זה במקרה הפשוט ושלא נותן פתרון מלא כי אז ההפרש יהיה לצד השני הפתרון העדיף והיקר הוא להזמין מוט פנהרד מתכונן ואז אתה שם את הסרן בדיוק במקומו. כ- 120$ בארה"ב רצוי את המוט הפשוט במקרה הזה ולא את ה-HD שבא גם עם תושבת מיוחדת במקום התושבת שמחזיקה ל"בודי" ע"י התפוח ומבטלת אותו , זה לא מתאים להגבהה של 3 אלה ל-4.5 ומעלה.

יובל מעגן
21-03-06, 19:41
נמרוד הי
הגבהה של עד 1.5" אינה דורשת שינוי בפנהרדים למרות תזוזה של הסרנים כ ס"מ .(לפי הוראות הרכבה של אולדמן ).
כדאי שתבדוק את הסרן האחורי .בהגבהה של 1.5" הסרן האחורי יזוז כס"מ ימינה .
יובל

יובל מעגן
21-03-06, 19:58
תזוזה של 1 ס"מ זה הפרש של המרחק מהבודי לגלגל כלומר הסרן זז סה"כ 0.5 ס"מ .
יובל

נמרוד - מערד
22-03-06, 00:08
תזוזה של 1 ס"מ זה הפרש של המרחק מהבודי לגלגל כלומר הסרן זז סה"כ 0.5 ס"מ .
יובל

תודה לכולם. בהמשך להמלצותיכם, האם למישהו יש מוט פנהרד מתכוונן למכירה?

הצפרדע
22-03-06, 16:52
בחיאת דינאק,

אין לך מה לעשות עם הכסף חוץ מלזרוק אותו על מוט פנהארד מתחרין(סליחה, מתכוונן..)?

אז מה אם הסרן זז סנטימטר אחד ימינה או שמאלה?

כל השאר מאוזן פיקס??

אמרו לך כבר - סע לשלום המפתחות בפנים, לא?

אני מאחל לך שזאת תהיה הבעיה הגדולה ביותר שתהיה לך בחיים עם כלי רכב, ובכלל.

tsvikac
22-03-06, 17:00
גם אני חושב שבמקרה הנ"ל אין מה לחפש וניתן "לחיות" עם זה וזה לא נורא בכלל והמפתחות בפנים.
אני רשמתי את הדרך לתקן זאת למקרה שנמרוד מערד באמת לא יכול "לחיות" עם זה או לא ישן בלילה בגלל זה.

הצפרדע
22-03-06, 18:08
סרן חי זז ימינה ושמאלה ביחס לשלדה עם תנועת המתלים, זה טבעי.

נכון רק לגבי מתלה עם מוט פנהארד.

נמרוד
22-03-06, 20:38
נכון רק לגבי מתלה עם מוט פנהארד.

כמובן ותודה על ההבהרה, ההתייחסות שלי כאן היא לרכב הנדון.

-->