PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מפוח מזגן

erezjack
20-03-06, 19:12
יש לי בסופתי מזגן מקורי, באחד הימים החמים האחרונים הפעלתי אותו לבדיקה לקראת הקיץ הבעל"ט ולאחר דקה או שתיים התברר לי שאין רוח ובמקביל התפשט בתא ריח של משהו שרוף. הושטת יד לאזור מנוע המפוח גילתה לי שהמנוע תפוס וכמובן רותח. המנוע פורק ונבדק והתברר שיש חופש במסב הקדמי. פירוק, גירוז והרכבה מחדש לא עזרו ובקיצור, אני מחפש מנוע כי הצעצוע הזה אינו ניתן לשיפוץ. לינוביץ' אין וגם לא ידע לאן לכוון אותי, במשומש מפירוקים אני לא רוצה להשתמש כי בטוח מסבי ההחלקה שלהם שחוקים.

זה המנוע, יש לו חיבורים לשלוש מהירויות.
http://imgsrv.pic4u.co.il/c2e5ab330a848362f74270a611799ac0020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/c2e5ab352eed252588475181f736ae40020000.a spx
רעיונות?

ארז

eliv1
20-03-06, 19:31
רעיונות?

ארז

אתה יכול לנצל הזדמנות זו להתקנת יחידת פורמלה חדשה, שעולה בסביבות 1000 ש"ח,
או לחפש יחידה משומשת, קשה לי להאמין שתמצא רק את המנוע חדש, ורוב הסיכויום שהמנוע ייעלה כמו יחידה קומפלט....

אם אתה מעונין, יש לי יחידה פנימית משומשת במצב טוב, אם תרצה שלח לי ה"פ...

בהצלחה!

erezjack
20-03-06, 21:15
תודה,
ראשית, אני רוצה להבין האם הפורמולה היא מערכת מ"א שלמה הכוללת את המעבה הפנימי, מדחס וכד' ואם אני רוצה להחליף את היחידה הפנימית, האם זה כולל את החלפת המעבה? אני לא שש לפתוח את הצנרת וכד' כי מערכת הקירור עובדת די טוב ואני מעדיף להחליף מנוע בלי לגעת בדבר.

ארז

eliv1
20-03-06, 21:26
תודה,
ראשית, אני רוצה להבין האם הפורמולה היא מערכת מ"א שלמה הכוללת את המעבה הפנימי, מדחס וכד' ואם אני רוצה להחליף את היחידה הפנימית, האם זה כולל את החלפת המעבה? אני לא שש לפתוח את הצנרת וכד' כי מערכת הקירור עובדת די טוב ואני מעדיף להחליף מנוע בלי לגעת בדבר.

ארז

הפרמולה כוללת יחידה שלמה, עם מעבה פנימי, אך אין צורך להחליף מעבה.
אכן תצטרך לפתוח צנרת ע"מ להחליף יחידת מזגן.
שוב, אם תרצה, יש לי יחידה פנימית של סופה.

רפי47
21-03-06, 11:59
תקון טכני קטן, בתוך הרכב יש מאדה למזגן (כעין רדיאטור קטן) ולא מעבה.
המעבה הנו חיצוני ובדרך כלל נמצא בחזית הרכב לפני רדיאטור המנוע (ברכבים מסחריים, בחלקם על גג הרכב). הדבר דומה למזגן מפוצל ביתי בחוץ נמצא המעבה ובתוך הביית יחידה פנימי הכוללת מאדה ומאורר פנימי.
בברכה - רפי לין

-->