PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי בניית כלוב התהפכות לג'יפ CJ (פיצול של דיון אחר)

אמנון
20-03-06, 21:30
אני מנצל את ההזדמנות בכדי לשאול שאלה -

כלוב ל-CJ8 ארוך פתוח. כנראה 8 נק', מינימום כמובן 6.
אני מתכנן על צול ורבע 42 מ"מ חיצוני כאמור ועובי דופן 3.6 מ"מ.

מה אתה אומר ברוך? אני יכול להיות רגוע כשאני נוסע בכלוב העשוי מסקדיואל 40 במפרט הזה?
בהנחה שהריתוכים שלי מצויינים והתכנון מתחשב בכל הפרמטרים, אני מדבר רק על חוזק החומר בהתהפכות.

הצפרדע
20-03-06, 22:05
אני מנצל את ההזדמנות בכדי לשאול שאלה -

כלוב ל-CJ8 ארוך פתוח. כנראה 8 נק', מינימום כמובן 6.
אני מתכנן על צול ורבע 42 מ"מ חיצוני כאמור ועובי דופן 3.6 מ"מ.

מה אתה אומר ברוך? אני יכול להיות רגוע כשאני נוסע בכלוב העשוי מסקדיואל 40 במפרט הזה?
בהנחה שהריתוכים שלי מצויינים והתכנון מתחשב בכל הפרמטרים, אני מדבר רק על חוזק החומר בהתהפכות.

משום מה יש לי הרגשה שיש כאן זלזול מה, או פשוט חוסר בטחון לגבי הסקדיואל 40, ללא הצדקה.

קלוט מה אתה שואל - כלוב מלא, 8(!!) נקודות, מכופף ומרותך כראוי, האם יחזיק??

הצפרדע ז"ל שקלה רוב ימיה כ - 3טון והספיקה להתהפך 6 פעמים, מהן פעם אחת
3 גלגולים מלאים על סלעים, וכלום לא קרה לכלוב.

לגבי כלוב כזה לרכב השוקל כ 1.6 טון, אין שום בעיה או חשש, כפוף לכך שתשמור ותקפיד על

מספר ענינים עקרוניים מאד לגבי כלוב מקצועי(ואני מניח שעל כזה כלוב אתה שואל):

1. טריאנגולציה. הסוד של כל כלוב וכל מבנה צינורות הוא בטריאנגולציה הנכונה.
תן לו את האלכסונים הנכונים והדרושים והוא יחזיק עומסים כפולים ומשולשים מכל מה שה cj 8 מתהפך
יוכל להציב בפניו. אם אתה לא בטוח מה הטריאנגולציה הנכונה או המותרת, תוכל למצוא בספר ה - FIA כמה ואריאציות לטריאנגולציות מותרות. מה שמותר שם, הוא בטוח דיו.
העקרון בטריאנגולציה הוא יצירת משולשים ע"י אלכסונים הגורמים לכך שכל קריסה אפשרית תגרום לקיצור או להארכה של אלכסון, דבר אשר יתנגד לקריסה וימנע אותה.
כך למשל לא בונים מבנה כזה הכולל רק צינורות מקבילים או ניצבים, משום שמכה אלכסונית עלולה למוטט את המבנה באין אלכסון שרדיוס התנועה שלו מנוגד לקריסה.

2. אם הכלוב מחובר לשילדה - מה טוב. אם איננו מתוכנן עם חיבורים או ריתוכים לשילדה, וזה המצב אצל רוב בעלי הג'יפים משיקולים מובנים של רישוי והורדות מהכביש, אזי חובה להשתמש בשתי פלטות כבסיס לכל נקודת עיגון, אחת מתחת לפח ואחת מעליו, ולשים שייבות רחבות ככל שניתן בשני הצדדים
של הברגים. אני לא מוכן לבנות כלוב כזה עם פלטות הקטנות מ15 ס"מ על 15ס"מ עם 4 ברגים בכל אחת, אם כי ככל שמספר נקודות העיגון עולה, אפשר להקפיד קצת פחות.
מי שמקפיד מאד גם מרתך שני משולשים קטנים בין כל פלטה לכל צינור.

3. ריתוך טוב ומקצועי - אסור לחפף כאן ובענין זה לא צריך להרחיב. אם מישהו לא בטוח ביכולת הריתוך שלו, שלא יקח סיכון ולפחות שיבדוק את התוצאה עם מי שמבין.

4. בכלוב חלקי רציני צריכות להיות שתי קשתות מלאות מצד לצד , אמצעית וקדמית. בכלוב מלא האמור להגן גם על נוסעים מאחור, הייתי דואג גם לקשת אחורית טובה.

קיצורו של ענין - החומר במקרה זה פחות חשוב(למרות שכאמור אין שום בעיה עם החומר הזה).
מה שיותר חשוב הוא בניה נכונה עם טריאנגולציה טובה.

אמנון
20-03-06, 22:15
חלילה זלזול בחומר! רק חוסר בטחון, לכן השאלה.
ד"א לא הייתי מודע שהצפרדע הראשונה היתה בונייה מסקדיואל 40 אינצ' ורבע.

1. היש כאן זלזול מצדך? אין לך מה לדאוג, כפי שהבהרתי בשאלה בסעיף התכנוני אין לי שום בעיה (וגם חוץ ממני, יעבור על התכנון עוד פדנט מוסמך), ואני יכול להגיד שגם בביצועי לא.

2. אכן שקלתי עיגול לשלדה בדומה למה שהאמריקאים בונים, אך מטעמי רישוי ועוד, הכלוב יעוגן לפח.
על הטיפ - תודה.

3. אני יכול להגיד במאה אחוז, שבסוג הריתוכים (ובכלל הבניה עצמה) שהכלוב דורש הרמה תיהיה הגבוהה ביותר (פדנט נו..).

4. אני לא חושף עדיין, הרעיון הוא לכלוב מקונספט אחר, מקורו בפיראטים גם.

תודה רבה.

סולי
20-03-06, 22:50
ברוך,
גם לי יש שאלה במטוטה ממך.

בכלוב כמו שאמנון מדבר עליו, כמה ק"ג ניתן לחסוך בקירוב, ע"י שימוש בכרומולי?

רק לידע כללי,..

הצפרדע
20-03-06, 23:58
בוא נחשב ביחד:-

כלוב שלם עם שלוש קשתות + אלכסונים בשפע וחיבורים, יכול להגיע עד כ - 20 מטר בהגזמה.
כלוב חלקי עד כ- 15 מטר, גם זאת בהגזמה.

20 כפול 3.5 ק"ג לסקדיואל 40 צול ורבע = כ- 70ק"ג.
כרומולי או "אסתי" 52 עובי 2.9 מ"מ קל יותר בערך ב - 18%,
כלומר חסכון של כ - 13 ק"ג לכלוב שלם וכ - 8ק"ג לכלוב חלקי.

כלוב מלא מ"אסתי" 52 או כרומולי 2.5 מ"מ כבר קל יותר בקרוב ל - 30%,
דהיינו בכ - 20 ק"ג לכלוב המלא וכ - 15 ק"ג לכלוב החלקי.

כל הכלובים יהיו פחות או יותר בחוזק דומה ובכל מקרה בחוזק מתאים.

אבלללללל, המחיר של הכרומולי יהיה כ- 3,000 ש"ח לכלוב המלא וכ- 2,200 ש"ח
ל"אסתי" 52, ואילו לסקדיואל 40, לפי 20 ש"ח למטר, יהיה רק כ 500 ש"ח לכלוב המלא.

אז במה אתה היית בוחר?:grin: ?:grin: ?

סולי
01-04-06, 01:32
תודה,
אגב אמנון יודע במה אני הייתי בוחר..
:-P

RONI
01-04-06, 10:23
ברוך שלום!
יש לי גיפ קל,950 קג.
אני מעוניין לבנות כלוב .כרגע יש קשת אמצעית עם חיזוק משולש לאחור ע"ג פלטות פיזור לאורך כל בית הגלגל האחורי.
רוצה קשת קידמית שתחובר לנוכחית!
איזה צינור הכי זול ויעיל.? מומלץ.
צריך לקחת בחשבון שהריצפה דקיקה ודי רעועה כצט ישן{1950}.
יש מסגר מומלץ?
תודה.

הצפרדע
01-04-06, 10:38
ברוך שלום!
יש לי גיפ קל,950 קג.
אני מעוניין לבנות כלוב .כרגע יש קשת אמצעית עם חיזוק משולש לאחור ע"ג פלטות פיזור לאורך כל בית הגלגל האחורי.
רוצה קשת קידמית שתחובר לנוכחית!
איזה צינור הכי זול ויעיל.? מומלץ.
צריך לקחת בחשבון שהריצפה דקיקה ודי רעועה כצט ישן{1950}.
יש מסגר מומלץ?
תודה.

אתה כבר יודע על איזה חומר אני ממליץ(סקדיואל 40 צול ורבע),
למרות שאם היית מוצא בארץ צינור טוב בקוטר הזה(לא פחות מצול ורבע) ובלי תפר
בעובי דופן 2.5 מ"מ או 3 מ"מ, זה גם היה מספיק.
רצית את הכי זול, שהוא גם הכי טוב בעיני, קח את הסקדיואל 40 צול ורבע.
הוא יעלה לך בערך 20 ש"ח למטר רץ, בצינורות של 6 מטר.

לקשת קדמית עם חיזוק רוחבי באמצע בגובה תחילת מסגרת החלון ועם שני אורכיים לאחור לחיבור לקשת הקיימת, תצטרך בסה"כ כ - 8 מטר, שזה כ 160 ש"ח. כנראה שלא ימכרו לך פחות משני צינורות
שלמים, ולכן או שתקנה שניים במחיר 240 ש"ח(שיהיה לך לכל מיני מטרות אחרות או טעויות בעבודה על הקשת...) או שתקח ממני(יש לי צינורות ואני אוכל לתת לך מה שתצטרך במחיר העלות שלי).
לא יכול להמליץ לך על מסגר. פשוט לא מכיר.

הצפרדע
01-04-06, 10:44
ראיתי שכתבת שהרצפה דקיקה - אם היא חלודה ורעועה לגמרי, תצטרך לתקן אותה, כי לא תוכל לסמוך רק על החיבורים האורכיים לקשת הקיימת. זה כמו להשאיר את המצב כמו שהוא ולסמוך על הקשת הקיימת ועל מסגרת החלון הקדמי, אבל אני מבין שאתה מעדיף כלוב יותר רציני.

בכל מקרה, ראה הודעה למעלה לגבי הפלטות שצריך לשים מעל ומתחת לרצפה - חובה ללא פשרות לצורך
פיזור הלחץ כדי שהפח לא יקרע.

מה שתוכל לשקול, הוא לחורר את הרצפה במקומות בהן הקשת הקדמית מגיעה לרצפה, ואז לחבר אותה ישירות לשלדה. ברכב ישן כמו שלך אני חושב שזה לא יהוה בעיית רישוי ולא יעשו מזה סיפור. יותר טוב בהרבה.

הצפרדע
01-04-06, 13:43
למי שעוד לא הבין למה כלוב רציני הוא חובה חובה חובה בכל ג'יפ.

תארו לעצמכם מה היה קורה לננס הזה בהתפכות רצינית עם יותר מגלגול אחד,

או התהפכות במהירות קצת יותר גבוהה:shock:

אז הבנתם שבמדינה האוילית הזאת מורידים מישהו מהכביש על נדנדה בקפיץ עלים,

אבל נותנים למפגע המצולם הזה ליסוע חפשי, ועוד בכביש:-x

נמרוד
02-04-06, 00:20
וואו, איזו תמונה ברוך! על זה בדיוק נאמר תמונה שווה אלף מילים.

combina347
24-04-06, 02:25
בדיוק נכנסתי בחיפוש אחר המילה כלוב ואני רואה את הג'יפ החמוד שלי
צפרדע יקר ולכול האנשים שחושבים שראו קשת קורסת והרי טעו
מה שראיתם זו לא קשת התהפכות זו קשת שהרימה לי את הברזנט מעל לראש הנוסעים בגלל כיסא גבוהה מאחור בכל אופן אני אגש לעיניינים שבגללם אני כאן
מאז ההתהפכות בתמונה החלטתי שנמעס לי ליישר את הפח עם כננות ומותחנים ואני מחפש לבנות קשת התהפכות רצינית בעלת 3 קשתות מרכזיות, הקשת האחורית והאמצעית יחוברו לשילדה ע"י פלטות פיזור לחץ וברגים הקשת הקידמית תחובר למדרגות הצד שמותקנות על הרכב ומחוברות לשאסי גם כן ע"י ברגים עם פלטות פיזור לחץ יש לי בראש את כל הצורה והתיכנון אך ניראה לי שאני מפוחד מידי משגיאות
בכיפופים
אני מעוניין ללמוד איך מחשבים כיפופים ואיך ניתן לרשום את התכנון שיש לי בראש בצורה מעשית על דף עם מידות?

combina347
24-04-06, 02:28
שכחתי לציין
יש לי מכופפת הידראולית ידנית
יש לי רתכת חזקה מאוד ויכולת ריתוך טובה מאוד
אני מתכוון להשתמש בסקדיול 40 על פי עצתכם כמובן

יש לי פער בידע על כיפוף צינורות ומעוניין לראות אדם אחר מיומן עושה את העבודה או כל דרך שתעזור לי להתגבר על הפער הזה

ארז
24-04-06, 08:08
[QUOTE=combina347]שכחתי לציין

יש לי רתכת חזקה מאוד ויכולת ריתוך טובה מאוד
/QUOTE]

לפי מה שאני ראיתי אם תרתך את הכלוב שלך לבד אתה מעמיד את עצמך בסכנה של מוות דווקא מהכלוב שיתפרק לך, שוב ללא כוונה להעליב(שזה תמיד צ'ופר נהדר) ,רמת הריתוך שלך רחוקה מלבנות כלוב ועדיף שתמצא לך חבר/מקצוען שכן ברמה כזו

הצפרדע
24-04-06, 13:50
בדיוק נכנסתי בחיפוש אחר המילה כלוב ואני רואה את הג'יפ החמוד שלי
צפרדע יקר ולכול האנשים שחושבים שראו קשת קורסת והרי טעו
מה שראיתם זו לא קשת התהפכות זו קשת שהרימה לי את הברזנט מעל לראש הנוסעים בגלל כיסא גבוהה מאחור

בחייאת קומבינה, תן לנו טיפת קרדיט שאנחנו יודעים מה שאנחנו רואים.
קשתות הברזנט העטופות שחור, לא מענינות בכלל.
מה שמענין, הוא הדפנות הלבנות והחיבור ביניהן, שרק מהמכה הזעירה של הנפילה על הצד, התעקמו.
אילו היתה כאן התהפכות של ממש, היה כל המבנה העלוב הזה קורס.
התהפכות עם גלגול שלם מצלע גבעה על סלעים, או יותר מגלגול אחד, היתה מהווה סכנת חיים של ממש.

מה שהוספת עכשיו על הכסא הגבוה מאחור, הוא בגדר הוספת חטא על פשע - אילו ישבו איתך ברכב (בהתהפכות של גלגול שלם) עוד שני נוסעים מאחור, הייתם כולכם בצרה צרורה.

רונן שמואל
24-04-06, 15:34
לברוך וכל השאר יש צינורות מחומר אחר ומתאים ולא רק כרומולי יש פלדה ששמה"קרוזבו" בדיעה במס' תצורות ובינהם גם צינור הפלדה קלה במיוחדאם זכור לי הסגולי 0.56 (החומר נפוץ בשיניים של כילים לעבודות עפר)

הצפרדע
24-04-06, 16:13
לברוך וכל השאר יש צינורות מחומר אחר ומתאים ולא רק כרומולי יש פלדה ששמה"קרוזבו" בדיעה במס' תצורות ובינהם גם צינור הפלדה קלה במיוחדאם זכור לי הסגולי 0.56 (החומר נפוץ בשיניים של כילים לעבודות עפר)
שם החומר הוא לא קרוזבו, אלא "קרוזה-ברו".
מדובר בסוג מיוחד של פלדה קשה שתכונתה העיקרית היא קודם כל עמידות מצויינת בשחיקה, אבל
גם חוזק כניעה גבוה יחסית.
החומר מיוצר בגרמניה, ומגיע בשתי דרגות - קרוזה ברו 4000 וקרוזה ברו 8000.
הוא לא נמכר(ככל שידוע לי, וידוע לי...:grin: ) בצינורות, אלא בלוחות בלבד.

משתמשים בו למבנים המצריכים חוזק רב ועמידות גבוהה בשחיקה.
ולדוגמא:
הג'נטים איתם נסע איציק מיני בשנה שעברה עם הצמיגים 50", יוצרו מהחומר הזה
לצורך חסכון במשקל - במקום פלדה בעובי 8-10 מ"מ, בנו אותם מ - 6מ"מ(או 5 מ"מ, לא בטוח).

הפלטות בתחתית הרכב של עידו כהן עשויות אף הן מן החומר הנ"ל, וזאת דוגמא ליישום נכון - הוא לא נשחק מהר מהמכות והגרירה על הסלעים.

כל מקום בו צריך להשתמש בלוחות פלדה ובחלקיהם, ורוצים לשמור על חוזק ועל עמידות בשחיקה
בלי להשתמש בחומר עבה, זה החומר המתאים.
כמובן למי שיש מספיק כסף לשלם על החומר בין 2400 ל-4500 ש"ח לפלטה בגודל סטנדרטי, במקום 500-800 ש"ח.....
אין ארוחות חינם.

נמרוד
24-04-06, 16:29
בשם אלוהים ברוך, תעשה מצווה ותגיד לי מה השם של החומר הזה באותיות רומאיות כדי שאוכל סוף סוף למצוא אותו בגוגל ולהבין על מה מדובר...

הצפרדע
24-04-06, 17:00
נו טוב, בגלל שבקשת כל כך יפה...:-P

CREUSABRO

יש 4000 ויש 8000 שהוא מעט יותר עמיד ויותר חזק.

החומר מוגדר כ- wear resistant steel, דהיינו פלדה עמידה בשחיקה(תירגע, נמרוד, התרגום לא בשבילך...:mrgreen: :mrgreen: ).

הפלדה מצויינת גם כחומר לבניה, כמו הדוגמאות לעיל, וגם לחיזוקים ומבנים של מתלים וכו'.

היבואן והסוכן בארץ הוא שלייסנר חיתוכי להבה ופלזמה בע"מ
טלפון 03-9303391.

אנשים נחמדים.

אם תתעקש, יש לי באיזשהו מקום תיאור טכני מפורט עם תכונות החומר ונתוני חוזק ושחיקה, לרבות רתיכות וכו'.
רק תגיד ואצא לחיפוש המפרך:grin:

הצפרדע
24-04-06, 20:26
נמרוד,

היכנס ללינק הזה

http://www.dualranksb.com/
ושם תלחץ על creusabro.

תקבל דף נתונים מפורט.

נמרוד
27-04-06, 08:47
ברוך תודה. ביקשתי מיוני5 להאציל עליך ברכה מיוחדת, "מסיר הערפילים". סוף סוף אני יודע מה זה הקראוזברו, אכן פלדה עם נתונים מרשימים ביותר. אגב היא לא שייכת לשום משפחה מהטבלה הסטנדרטית , לפחות בהנדבוק שלי...

-->