PDA

צפייה בגרסה מלאה : מותר לקחת ילדה בת 5 על בוסטר בכיסא קדמי, בלי כרית אוויר?

חנן-ג'יפולוג
21-03-06, 16:34
??????

shachar
21-03-06, 18:04
קודם כל לא

אני חושב שמדובר על גיל 14 או משהו כזה

בכל מקרה יש לך כמה שנים לברר כי גיל 5 זה לא!

חנן-ג'יפולוג
21-03-06, 18:10
בטוח? אני יודע שהפוך לכיוון הנסיעה מותר.

אני שואל מכיוון שפעם, לא היו חגורות בטיחות מאחורה, ולא היו בוסטרים, ולהושיב ילד מקדימה עם חגורת בטיחות וללא בוסטר, היתה מסכנת אותו במליקת הראש על ידי החגורה הגבוהה. היום אין הבדל בין המושבים האחוריים לקדמיים (כל עוד אין כרית אוויר) .

חנן-ג'יפולוג
21-03-06, 18:26
נראה לי שמצאתי את התשובה, והיא שמותר:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=623

מכאן:

http://www.beterem.org/media/Upload/165.pdf

אגב, מהחוק הזה גם ניתן להבין שמותר לקחת ילד בבוסטר גם אם יש מולו כרית אוויר פועלת, שכן הסעיף האחרון מדבר רק על מושב בטיחות, ולא על מושב מגביה.

IlanHadar
21-03-06, 22:04
חנן,

זה אכן עונה על השאלה, אבל אני לא מסכים לגבי הפרשנות של כרית האויר, הכרית תיכנס לילד בפרצוף.

חנן-ג'יפולוג
21-03-06, 22:08
אתה לא מסכים עם הפרשנות, או שאתה לא מסכים עם החוק?

גיא
21-03-06, 22:34
אז מה זה אומר ?

אתה יכול להסיע ילד מקדימה ו/או מאחורה בכל גיל שלא יהיה, העיקר שישב בהתקן המתאים לגילו ..

לא ?

חנן-ג'יפולוג
21-03-06, 22:37
כן, כמו שאני מבין את זה, חוץ מילד בכיסא בטיחות מול כרית אוויר.

גיא
21-03-06, 22:40
חנן, עד כמה שידוע לי מה שאתה מדבר עליו בנושא חגורת הבטיחות
נוגע לגובה הילד. ופעם זה היה גיל 14.

כיום ברכבים נורמאלים ( לא כולל ההיילקס ) ניתן להתאים את גובה החלק העליון של חגורת הבטיחות ולכן, יחד עם הבוסטר
להגיע למצב שהילד מוגן.

מצד שני, בטיול האחרון לדרום, הילדה ( בת 2.5 ) ישבה לידי מקדימה על הבוסטר/מתקן ריסון/ כיסא בטיחות שלה
והשוטר שעצרתי לשאול אותו להכוונה הסתכל, אמר "איזו ילדה חמודה" והכווין. ולא אמר כלום על העובדה שהיא קדימה ( או על האוטו ... )

אז אני מסיק שזה באמת בסדר.

shmil
22-03-06, 00:35
חיפשתי, והנוסח המעודכן הקיים הוא הנוסח הבא, לא ראיתי ניסוח כזה כמו שצירפת:

הסעת ילד במושב הקדמי (תיקון: תשמ"ד, תשנ"א)
(א) לא יסיע אדם במושב הקדמי של רכב מנועי ילד שטרם מלאו לו 14 שנים אלא אם כן הילד רתום בהתקן ריסון המתאים לגילו או למשקלו.
(ב) לא יסיע אדם במושב האחורי של רכב נוסעים פרטי ורכב פרטי דו שימושי, ששנת ייצורו 1983 או אחרי כן, ילד שטרם מלאו לו 4 שנים אלא אם כן הילד רתום בהתקן ריסון המתאים לגילו ולמשקלו.

משמע - מותר מקדימה, עם התקן ריסון מתאים.

eran4x4
22-03-06, 17:15
שמיל

אני לא יודע ממתי הציתות של חנן אבל היה עדכון לפני מספר חודשים ויכול להיות שזה מה שחנן הביא,
אמור להיות אתר של הגוף\עמותה שדאגו לעדכון הזה שמכיל את כל האינפורמציה הרלוונטית (לשון החוק ושיקולי בטיחות).

חנן-ג'יפולוג
22-03-06, 17:18
ערן, תסתכל מתחת לתמונה שהבאתי. כתבתי גם את המקור לציטוט: האתר של "בטרם" .

shmil
22-03-06, 18:21
בדקתי את עדכוני החקיקה במקום המחייב בטרם עניתי, ואין לה עדכונים. כך היא מופיעה גם בתכנות המשפטיות. לפיכך, הנוסח של תקנה 83א הוא כפי שהבאתי אותה.
יכול להיות שמה שצטטו שם הוא נוסח כלשהו של הצעה, או שזה נסיון לתרגם לעברית פשוטה את מה שכתוב בחוק בלשונו.

שאולי
22-03-06, 21:51
שלום
בהחלט מותר להסיע ילד מגיל שנה ומעלה כאשר פניו לכיוון הנסיעה בתנאי שהוא קשור כהלכה בכיסא מתאים , מתחת לגיל שנה חייב להיות כאשר גבו מופנה לכיוון הנסיעה
כרית אוויר חייבת להיות מנותקת , או לא קיימת
בברכה
שאולי
מורה נהיגה

שחר 9
22-03-06, 23:13
לדעתי הדפס ושמור בתא הכפפות את העתק התקנה ,
השוטר שיעצור אותך ירד ממך מהר מאד אם תהיה עם ההעתק ביד .

asafk
25-03-06, 02:46
Hnan, It's OK, and even really stupid cops know it. they were all trained when the new TAKANA kicked in.

Asaf.

amihayday
25-03-06, 15:48
שלום לכולם

לפני שקניתי את הטנדר שלי (סונומה 4X4 קבינה מורחבת)
היה חשוב לי לדעת אם יכול להסיע את בני לגן בטנדר.
יצרתי קשר עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ושם נאמר לי ע"י דוקטור דן (לא זוכר את השם המלא)
שאין שום בעיה להסיע ילד בן 3 בכיסא הקידמי בתנאי שיש לו מושב מתאים.
בחצי שנה האחרונה אני מסיע את נועם לגן על בוסטר במושב הקידמי.

מקווה שעזרתי

שאולי
27-03-06, 01:05
ד"ר דן לינק

-->