PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארגז על הגג?

idanw
25-03-06, 17:24
שלום...

לקראת הקיץ... אני רוצה למקם ארגז איפהשהו כדי שיהיה מקובע לרכב ויהיה אפשר לנעול בו ציוד...
עם המיקום הנוכחי של הכיסאות הוא לא יכנס לי בתוך הרכב...
השאלה היא איך הרכב יתנהג אם ארכיב באופן קבוע ארגז כבד (כ 30 ק"ג) על הגגון?
מה עם היתנגדות הרוח בנסיעה מהירה??
אולי למישהו יש עוד רעיון למיקום?? (סמוראי ארוך..)
אולי לבנות מתקן על צד הרכב? מאחור?

תודה... עידן

ruby
25-03-06, 20:34
עידן אני זוכר את הסמוראי שלך מהטיול לפורה לדעתי מיקום המושבים מאחור לא נכון. יש לך אפשרות לשים ספסל אחורי של רנו אקספרס כמו אצלי ואז אתה מרוויח המון מקום מאחור לשיפצורים ולציוד. רק נקודה למחשבה תחשוב על ההשלכות של ארגז כבד על גגון כאשר אתה ניכנס לשיפוע צד.

tzurlis
25-03-06, 20:34
לפני שחסר לך מקום - אתה בטוח שאתה צריך עוד? מנסיוני המוגבל, בסמוראי קצר ניתן להניח בנחת מאחור: הייליפט, מיני קומפרסור טוב, 4 רצועות ושאקלים, פלטת פיזור לחץ לבוץ להייליפט (אלתרתי, יותר נוח מבוקים), לום, ידית כוח, ארגז כלים רציני, בירגייה, קופסת חלקים, ארגז ספרים (ספרי לסוגיו, מים, שמן, צינורות, רצועות מנוע, חלפים ושונות), מזרון שטח (לשכיבה מתחת לאוטו בתנאים מעצבנים), ערכת ע"ר סבירה, ומשולש אזהרה באריזה...כרגע תקוע שם גם הגלגל ספר - ויש מקום לעוד נוסע. אפשר לצרף 2 בוקים. זה כל מה שצריך לשטח. אולי קודם פשוט תראה מה יש עליך, ותוריד מה שלא צריך?
אם אתה מתעקש להוציא ארגז החוצה, אין לו מה לעשות על הגג. בנה מתקון - סלסילה, מגש או ארגז ננעל , על ציר מקביל לדלת, על הטמבון האחורי. עדיף לשלב עם גלגל ספר.
לג'ריקן לא יהיה לך מקום, אפשר סלסילה שישב מקדימה.
המיקום הקלאסי, כמעט אוניברסלי, לזוודים ברוב רכבי השטח שעובדים באמת - אם בצבא ואם ברכבים של אנשים שעושים עבודות נטו וצריכים מקום לציוד - זה 2 ארגזים צמודים לדפנות הפנימיות לאורך, ולפעמים ארגז לרוחב בדופן הרחוקה. תראה אותו למשל בסונומות, טנדרים (כולל מסחריות) ודיפנדרים.
ברכב קצר קטן, הייתי הולך על סידור דומה. את המושב האחורי מצמצמים והופכים למקום לנוסע אחד, במרכז. (כמו בחמישיות הצבאיות).

המהנדס
25-03-06, 22:22
סמוראי ארוך ויש לך בעיית מקום ? - תכנון לא נכון.

אם תשים ארגז של 30 קילו על הגג בסיבוב הראשון אתה הפוך ,במיוחד עם סמוראי 88 עם סרנים צרים.
האווירודינמיות של הסמוראי שקולה לשל קיר גם ככה , הארגז שאני שם על הגג מורגש ביותר בצריכת דלק , חבל על ההשקעה.

תנקה הכל מאחורה כולל את הכיסאות ותבנה ספסל טוב ונוח ותראה שיש לך מאחוריו המון המון מקום.

idanw
25-03-06, 22:39
צור.. יש לי הרבה מקום בפנים... הבעיה שהסמו פתוח... ואני צריך מקום נעול...

הכיסאות האחוריים מאוד נוחים... ככה שחבל לי להוציא ולשים ספסל לבנאדם וחצי... (כרגע יושבים שני אנשים בנוחות מקסימלית.. על שני כסאות קידמיים של BX)
האם ארגז שיהיה מורכב על הטמבון לא יגרום למשקל עודף ובלאי גבוה על הסרן האחורי??? גם הגלגל ספייר נמצא שם...

עידן

חנן-ג'יפולוג
25-03-06, 22:48
סמוראי ארוך ויש לך בעיית מקום ? - תכנון לא נכון.

ומה אני אגיד עם היילקס, שחסר לי מקום ואני שם ציוד על הגג? ;-)
תלוי מה אתה רוצה לקחת. אם אתה מדבר על ציוד לטיול לשלושה ימים, לארבעה אנשים, ושני כלבים, סאן-ברנרד ורועה גרמנית, ושלכולם יהיה נוח בנסיעה ובלינה (וזה אומר שמזרוני הטיולים הדקים, או המתנפחים, נפסלים, ובמקומם יש מזרונים סטנדרטיים, של בית) אז גם סמוראי ארוך, כבר לא נראה כל-כך גדול.

אני בהמשך אצלם את התיק שלי, אבל יש כבר לא מעט חברים שנוסעים עם תיקים מוזמנים, מברזנט, שמחברים על הגג לצורך טיול ארוך, ושם נכנס כל הציוד הקל, כך שמרכז הכובד לא עולה בצורה משמעותית מדי. זה נותן המון נפח למזרונים, אוהל, ביגוד, ומצעים. יופי של סידור. כמעט ללא חסרונות, למעט צריכת הדלק במהלך הטיול בלבד. התיק עלה לי 400 ש"ח, לפי הזמנה, בגודל של 140X120X50 , עם רצועות, ואומגות לרכב, ואבזמים, וכל מה שצריך לקשירה מהירה ומסודרת, ללא אילתורים .

בתמונה, רואים את הפורראנר עם תיק גג. לי עדיין לא היה תיק גג בטיול הזה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=654

idanw
25-03-06, 22:52
שוב... אין לי בעיה עם מקום לציוד בטיול!! אז יש לי מספיק מקום בתוך הרכב.. ובטיולים ארוכים גם על הגגון!!

הבעיה שהרכב פתוח.. ואני רוצה מקום לנעול את הדברים שקבועים ברכב... כמו ציוד חילוץ, פקל קפה, ארגז כלים וכו... כדי שלא יעלימו לי אותם....

חנן-ג'יפולוג
25-03-06, 22:55
אתה מכיר את הסידור של פח 3 מ"מ שמכופף ב- ח ויושב בין הכנפיים האחוריות, ונסגר/ננעל על ידי הדלת האחורית?

זה הסידור שהיה אצלי בג'יפ הקודם, ויש אצל נמרוד בCJ. סידור מצוין, ננעל, ומשאיר את הדברים הכבדים נמוכים.

http://img116.imageshack.us/img116/2634/img07685ws.jpg

http://img116.imageshack.us/img116/1668/img07698ek.jpg

ruby
25-03-06, 23:02
צור.. יש לי הרבה מקום בפנים... הבעיה שהסמו פתוח... ואני צריך מקום נעול...

הכיסאות האחוריים מאוד נוחים... ככה שחבל לי להוציא ולשים ספסל לבנאדם וחצי... (כרגע יושבים שני אנשים בנוחות מקסימלית.. על שני כסאות קידמיים של BX)
האם ארגז שיהיה מורכב על הטמבון לא יגרום למשקל עודף ובלאי גבוה על הסרן האחורי??? גם הגלגל ספייר נמצא שם...

עידן אצלי בספסל האחורי יושבים שתי מבוגרים בנוחות ולא בצפיפות מה גם שאני יכול לקפל את המשענת ואז בכלל נהיה לי שטח גדול במיוחד.

idanw
25-03-06, 23:09
אחלה... נראה לי שזה מה שאני יעשה.. רק שאצלי יש כסא בחצי הימני (קדמי של BX) ככה שאני יכול לעשות את זה רק על חצי מהשטח...
מאיפה אני משיג לוחות פח\אלומיניום?

תודה..

חנן-ג'יפולוג
25-03-06, 23:12
במחסני ברזל. אתה יכול לקבל את זה מכופף, לפעמים אפילו ללא תוספת מחיר. משלמים לפי משקל, משהו כמו 3-4 ש"ח לק"ג ברזל.
זה יצא כמה עשרות שקלים, לפח שבתמונה, שהוא 3 מ"מ עובי, בעומק של 90 ס"מ, וברוחב של כ110 ס"מ ( 90 רוחב, ועוד 10 ס"מ מכופפים בכל צד) .

נמרוד
26-03-06, 00:31
אתה יכול לשים תמונה של הסידור הפנימי בג'יפ שלך? לא ברור לי מה הולך שם... מעניין.

בכל מקרה תמונה של תא המטען הננעל בג'יפ שלי -
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=rollcage_pics/c16_rear%20deck.jpg
ובטיול, כל הציוד הקבוע בתוך הארגז הנעול, וזה גם הציוד הכבד - ארגז כלים, שמנים, חלקי חילוף וכיו"ב, וכל ציוד הטיולים משופצר מעל.
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=mizlaot2003/am33.jpg

GodsFather
26-03-06, 15:21
עידן, ארגז על הגג יגלגל אותך בשיפועים כמו שנכנסו אליהם בשבוע שעבר...אם רק היית רואה את האוטו שלך כמו שאני ראיתי... :razz:

ממליץ לך לנסות את ההצעה של חנן

idanw
26-03-06, 16:39
כן.. זה מה שאני כנראה יעשה..
נמרוד.. תמונה מחר...

idanw
27-03-06, 13:54
ככה זה נראה...

אני יודע שזה לא הכי חכם בעולם.. אבל זה הכי נוח שיכול ליהיות!

GodsFather
27-03-06, 16:07
עידן, אין מצב שתעבור ככה טסט - זה לא עומד בתקני בטיחות - חגורות, הוראות יצרן וכד'

מה גם שבוחן תנועה יוריד אותך מהכביש על כך אם תתפס לפני הטסט.

תוסיף לזה את חוקי מרפי ואת נהגי ארץ ישראל המעולים שחושבים שהם בWRC כל היום ותקבל סכנת חיים במחיר של נוחות שגם היא מוטלת בספק (ישבת שם תוך כדי נסיעה? האם זה באמת נוח?)...

ראה הוזהרת...

נמרוד
27-03-06, 16:37
סידור מקורי :grin: כל יום רואים משהו חדש. טוב אם זה באמת נוח לנוסעים למה לא, זה באמת הופך את כל עניין המטען לבעייתי...

idanw
28-03-06, 01:25
התקנתי חגורות בטיחות שלקחתי מפרייבט... מה הבעיה עם זה??
זה הרבה הרבה יותר נוח! אפילו מלשבת בכיסא הקידמי! יש הרבה יותר מקום לרגליים... אולי קצת יותר קופצני..
מבחינת מטען.. עדיין נכנס המון.. אין לי שום בעיה עם מקום.. רק עניין הנעילה... אבל גם לזה נמצא פתרון...
אם הכיסאות מקובעים כמו שצריך.. ויש חגורות בטיחות... למה שזה לא יהיה חוקי?!

עידן

חנן-ג'יפולוג
28-03-06, 01:47
מאותה סיבה שפירוק ארגז מטנדר הוא לא חוקי, ללא מעבר בעמדה 1 .

זה שינוי מבנה.

GodsFather
28-03-06, 21:27
עידן,

יצרן הרכב תיכנן את המושבים בצורה ומיקום תוך התחשבות במשקל ושאר דברים על מנת שבמקרה חס וחלילה תאונה הנזק יהיה מינימלי - עזוב את איך שזה נראה היום וכמה שזה צפוף ואת נושא הפחחות וכד', זה תוכנן על ידי מהנדס רכב וממה שידוע לי אין לך את התעודה הזו ואו לא ערכת בדיקות בטיחות לנושא בדיוק כפי שאני לא ערכתי לרכב שלי ובדיוק כפי שלי אין תעודה כזו.

חנן, אין טעם ללכת לעמדה מספר 1 - הוא לא יעבור בחיים.

מדובר בסיכון בטיחותי שאולי נראה נוח ואולי גם באמת נוח אבל יוריד אותך מהכביש ברגע שבוחן תנועה / טסטר בעמדת טסטים יראה את זה... ממליץ להסיר את המושבים ביום הטסט לכל הפחות.

לגבי הארגז, האם שקלת ארגז פגזים צבאי ? אני התקנתי אחד אצלי וזה עושה את העבודה , יש כמה מידות וסוגים , חפש בל.כ. ואצל חברים מבסיסים צבאיים, בדר"כ יש כמה ריקים שמתוכננים לזריקה או מלאים שאפשר לרוקן :grin:

חנן-ג'יפולוג
28-03-06, 22:28
חנן, אין טעם ללכת לעמדה מספר 1 - הוא לא יעבור בחיים.

אפילו לא רמזתי לכיוון. בסה"כ עניתי לעידן ששאל למה שזה לא יהיה חוקי.

יצרן הרכב תיכנן את המושבים בצורה ומיקום תוך התחשבות במשקל ושאר דברים על מנת שבמקרה חס וחלילה תאונה הנזק יהיה מינימלי

אתה נותן ליצרן יותר מדי קרדיט. יש את הפגוש הקדמי. הרדיאטור נמצא אחריו וצמוד לו. המנוע אחריו במרחק המינימלי האפשרי כך שהמאוורר לא יפגע במצנן. מאחורי המנוע נמצא קיר האש ואחריו הדש-בורד עם ההגה. המושב הקדמי נמצא במרחק נוחות מההגה. המושבים האחוריים נמצאים במרחק נוחות מהמושבים הקדמיים. הפגוש האחורי כבר ממוקם עם יותר חופש תכנון כדי לאפשר יותר או פחות מקום וכך נולדות גירסאות קצרות וארוכות. חוץ מהסרח האחורי הכול אילוצים, שלא קשורים לבטיחות.

וכל זה, גם ברנו מגאן, אבל על אחת כמה וכמה בסמוראי קצר, שמול המצח של נוסעים מאחורה ממוקמת סכין חדה שמחופשת לקשת התהפכות, או בסמוראי ארוך ששם בכלל, אם זכרוני אינו מטעני, יש ספסלים אורכיים ללא שום סידור בטיחות שמשולב בהם.

אם הכיסא מקובע היטב, עם חגורות והכול, הקביעה ש: "מדובר בסיכון בטיחותי " מוגזמת בעליל, לטעמי. בהחלט אפשר לקבוע שזה לא חוקי, כל עוד זה לא עבר את אישור הגורמים המוסמכים, אבל בין חוקיות ובין בטיחות אין הרבה קשר, כמו שמוכיחה הדוגמא עם הורדת הארגז מהטנדר.

לענייננו: יש דרכים לאשר כאלה דברים. אחת מהן היא לעבור במקום שמתעסק בהרכבת כסאות לרכבים מסחריים, לשאול, והם כבר יראו לך את המשך הדרך.

idanw
28-03-06, 23:53
בקשר לבטיחות... זה בטח יותר בטוח מהספסלון ללא חגורות שהיה שם קודם... כשנגיע לטסט.. אני כבר אראה מה עושים אם זה.. אבל כרגע.. לא נראה לי שיש סיבה להוריד את זה.. זה נוח.. והכי בטוח שכבר יכול ליהיות על הרכב הזה...

בקשר לארגז.. נראה לי הפתרון יהיה לבנות מארז פח.. כמו שחנן ונמרוד הציעו... בכל אופן... החל משבוע הבא.. אני בחודש מילואים.. כך שיהיה לי מספיק זמן לחפש ארגזים, מארזים וכו'... אם אתה צריך גם... דבר איתי ;-)

תודה לכולם!
עידן

-->