PDA

צפייה בגרסה מלאה : יישור גלגל שיניים

M-C
25-03-06, 22:28
מישהו יכול לתת לי רעיון איך לחבר גלגל שיניים לגלגל של אוטו בצורה הכי ישרה כדי שהשרשרת\פולי לא יפול או יזוז
והאם כדאי לחבר את הגלגל שיניים על לאגר שזז לצדדים ואז הגלגל יתישר מהמתיחה או שזה לא עובד ככה...

חנן-ג'יפולוג
25-03-06, 22:34
אתה יכול לשרטט לנו את מה שאתה רוצה לבנות?

M-C
25-03-06, 22:45
זה בערך ככה זה בא מהצד החיצוני של הגלגל בצד הפנימי יש תושבת ברקס רגילה

נמרוד
25-03-06, 23:10
מישהו יכול לתת לי רעיון איך לחבר גלגל שיניים לגלגל של אוטו בצורה הכי ישרה כדי שהשרשרת\פולי לא יפול או יזוז
והאם כדאי לחבר את הגלגל שיניים על לאגר שזז לצדדים ואז הגלגל יתישר מהמתיחה או שזה לא עובד ככה...

המילה לתיאור השיטה שלך היא שגלגל השיניים צף על הציר. הבעייה היא שאתה צריך לתת לו אמצעי להעביר את הכוח לציר - עם זה שגם פשוט (key) ובצירים שמעבירים מומנטים גדולים זה בדרך כלל לא מספיק וצריך שינון/חירוץ כלשהו - כמקובל בציריות רכב. זה משהו ממש לא פשוט, ומן הסתם מה שאתה מתכוון לעשות זה לרתך את הגלגל לציר (?). איך לעשות את זה ישר? על מחרטה, או כמו שהציעו כאן בעבר בהקשרים אחרים, על אלתור כלשהו שבו אתה מסובב את הציר ביד ואז רואה בדיוק כמה הוא זורק ויכול ידנית לסדר אותו בצורה סבירה.

הדרך הנכונה לעשות חיבור של גלגל שיניים לציר היא לשרטט בוקסה פשוטה שמתלבשת על הציר בלחץ, ומאובטחת אליו עם בורג (זה יספיק אם מדובר כמו שאני מנחש באיזשהו סוג של קרטינג קטן), וגלגל השיניים מתחבר עם ברגים לבוקסה הזאת בדיוק כמו שהוא היה מחובר באופנוע במקור. אתה כן צריך בעל מלאכה, חרט שיעשה את זה, וזה יכול לעלות קצת כסף.

-->