PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת סקר: מקסימום אמינות/חוזק מיכאני ומקס' עבירות?

מים
26-03-06, 11:31
מה הוא לדעתכם הג'יפ שקיים בשוק המשומשים הישראלי שנותן את מקסימום האמינות (חוזק מיכאני) ומקסימום העבירות ?
הבהרה: אני לא מחפש את מקסימום ההספק/כ"ס, אלא את מינימום בלאי/שברים מיכאניים ומקסימום העבירות. עדיפות לרכבים בעלי תג מחיר "נורמאלי".

t_uri
26-03-06, 11:42
כמה כסף יש לך?

M-class.

עכשיו לך תוכיח שאין לך אחות ;-)

אורי טל.

מים
26-03-06, 11:54
מחיר נורמאלי לאדם ישר. יענו משהוא עד/בסביבות 50-60 אש"ח.

לירן סברוב
26-03-06, 12:06
טיוטא היילקס עם 2 הסרנים.

אריק זמר
26-03-06, 13:52
סלח לי אבל זו שאלה שיטחית לחלוטין ולא ניתן לענות עליה.
אני אצביע על כמה כיוונים:
1. סרן חי או שני סרנים חיים ?
2. מה זה מקסימום עבירות ? איזה צמיגים ?
3. איזו תצורה ? (ג'יפ \ SUV \ טנדר)

אפשר לפתח את זה לעוד הרבה כיוונים כגון שנתון = נתון משמעותי ?
איך מגדירים אמינות ? קלות טיפול בשטח ?? או אולי תדירות תקלות נמוכה אבל דורשת טיפול מורכב...

האחד יאמר סמוראי, השני יאמר סיקס או סופה...
השלישי יאמר וויטרה והרביעי פג'ארו
החמישי יכוון אותך לטויוטה היילקס ואני...אני בכלל יאמר שהצעצוע שלי חסון אמין ועביר...

בוא נאמר שלדעתי האישית, הכל מתחיל מהצמיגים...ואולי תכוון אותנו לאיזה מידה אנחנו מכוונים ומפה אולי נתחיל לענות בצורה סבירה..
השלב הבא הוא האם תרצה לנעול את הרכב, האם אתה שואף לשנות יחסי העברה ?

אתה יודע, אפשר להמשיך ולהתפלסף בלי סוף...אז בוא נתחיל מעוד כמה פרטים...

מים
26-03-06, 15:41
1. כתבתי ג'יפ (ואם לא הובנתי - אז סליחה).
2. מפרט טכני סטנדרטי. שום דבר שלא מספק היצרן.
3. תסלחו לי, אבל למעט מקרים מ-א-ו-ד קיצוניים, אני לא מחשיב את הצמיגים כפרמטר משמעותי בעבירות, ומכיוון שיש אינסוף דגמים, חברות ומידות - עדיף לא להתייחס כלל לפרמטר זה.

אז הנה הצטמצמנו: ג'יפים (וזה כולל את היפנים, האינדונזים והירדנים) סטנדרטיים. לא כולל יונימוג לסוגיו!

ערן המסוקס
26-03-06, 15:52
1. כתבתי ג'יפ (ואם לא הובנתי - אז סליחה).

עדיין לא ברור. ג'יפ זה JEEP. אבל אתה בטח מתכוון לרכב סגור שהוא לא טנדר?

2. מפרט טכני סטנדרטי. שום דבר שלא מספק היצרן.

אתה מדבר על רכב סטנדרטי לחלוטין. לא מעוניין בקנייה של רכב שנגיד הגביהו אותו עם קיט, שמו לו נעילה/נעילות, שמו צמיגים גדולים יותר ממה שמגיע מהמפעל (חלק גדול מהרכבים מגיעים מהמפעל עם צמיגים קטנים ונהוג להחליפם במידה גדולה יותר).
יש רכבים שאופציות השיפורים בהם לא קיימות, ויש רכבים שאופציות השיפור אינסופיות. זה מאוד משנה את הנתונים לגבי הרכב. רכב שמגיע מהחברה חסר יכולות לחלוטין יכול להפוך למפלצת עבירות, אם קיים לו שוק לשיפורים.

3. תסלחו לי, אבל למעט מקרים מ-א-ו-ד קיצוניים, אני לא מחשיב את הצמיגים כפרמטר משמעותי בעבירות, ומכיוון שיש אינסוף דגמים, חברות ומידות - עדיף לא להתייחס כלל לפרמטר זה.

אני משער שאתה מתבלבל וחושב שמדובר בפרופיל הצמיג ולא גודל הצמיג?

כך או כך, אני ממש לא מסכים איתך. בעיקר בנוגע לגודל הצמיג. לדעתי גודל הצמיג הוא הדבר שהכי משפיע על עבירות הרכב. ויש רכבים, אשר מאפשרים אופציות של שינוי גודל/פרופיל הצמיג, לעומת רכבים אחרים בהם המצב הזה מאוד בעייתי.

אריק זמר
26-03-06, 16:22
מים,
כמו שרשם ערן, אם לא הובנה כוונתי - אזי במילים אחרות:
מה מידת הצמיג המתוכננת ? 29" \ 31" \ 33" לדוגמא.

ואנא תתיחס גם לשאר השאלות - שנתון הוא פרמטר ? בוא נאמר:
1. בין 5 ל10 שנים על הכביש.
2. בין 11 ל15 שנה על הכביש
3. בין 16 ל20 שנה על הכביש
4. לא משנה.

אם אני ממשיך להתפלסף איתך והולך על ג'יפ בלבד בתקציבים הללו אז אישית ולדעתי הסדר הולך ככה:

1. חוסך עוד קצת לצ'ירוקי
2. רנגלר YJ שנת 91-2 אוטומאטי (למרות שאישית הייתי הולך על סופה אוטומאטית ולו בגלל מרווח הסרנים העדיף)
3. CJ-7 אוטומאטי הכי חדש שתמצא
4. סופה
5. סיקס
את הסופה אישית אני מעדיף על הסיקס למרות שחברי ערן המסוקס לדוגמא לא יסכים איתי מכיוון ויש לו סיקס :grin:
ומכיוון וקישרת את הרכב לעבירות - מראש שמתי בשורה הראשונה והשניה רכב אוטומאטי.

נקודה נוספת, בהמשך למה שכתבת...אני מתייחס ברכבים אלו לצמיגים סטנדארטיים של 31" בכולם...כאשר ברור לך שרכב עם אינצ' יותר בגובה הצמיג - יגיע יותר רחוק.
והנקודה הכי חשובה - אם תרצה להגדיל צמיג - לא בכולם אפשר (או שהעלויות יקפצו לחוסר כדאיות) וזה יטרוף את הקלפים...

מקווה שעזרתי

עמירב אלי
26-03-06, 18:13
מים!
אם הבנתי אותך נכון (ואני חושב שכן) אז,

ג'יפ סופה!!!!! (בלי עין הרע, טפו טפו טפו)

-->