PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות ב 4X4

spiderman
26-03-06, 12:06
ברשותי ויטרה 93 אוטו. לאחר החלפת מנוע שילוב למצב 4X4 לא עובד (למרות סגירת לוקרים) הייתי רוצה לדעת איך עובדת המערכת הזו ומה יכולה להיות הבעיה (הרכבה לא נכונה, חיבורים חסרים וכד.)

dizza man
26-03-06, 21:50
תבדוק שהידית עצמה לא פוגעת בבודי ומפריעה לשילוב

spiderman
27-03-06, 08:52
נראה לי שיש לי בעיה בלוקר ימין. הוא לא נועל את הגלגל ומשמיע רעשים בזמן הנסיעה.
איך אפשר לבדוק מה הבעיה וכמה זה בערך אמור לעלות אם הלך לוקר?

אלון_ק
27-03-06, 14:55
הייתי רוצה לדעת איך עובדת המערכת הזו
הסבר פשטני מעט, אפשר להרחיב על משהו אם אתה מעוניין:
המנוע מעביר כח לגיר, הגיר מעביר כח לטרנספר. הטרנספר יכול להעביר כח אל הסרן הקדמי והאחורי יחד (מצב 4HI או 4LOW, כאשר בשניהם עובר כח לשני הסרנים אם כי גודלו שונה), אל הסרן האחורי בלבד (מצב 2X4) או בכלל לא (ניוטראל).
בשני הסרנים הכח מתקבל ע"י גל הינע שנכנס לדיפרנציאל, שם מומרת התנועה (כיוון הסיבוב של גל ההינע)מאורכית לרוחבית. בתוך הסרן מהדיפרנציאל עד הגלגל יש ציריה שמעבירה את הכח מהדיפרנציאל לגלגל. בסרן הקדמי ובו בלבד יש לך גם נועלי טבורים (לוקרים) שמחברים את הציריה לגלגל (באחורי הם תמיד מחוברים). אם הלוקרים פתוחים, הטרנספר יעביר את הכח לדיפ' שיסובב את הציריות, אך אלו לא יסובבו את הגלגלים כי הם לא מחוברים. אחד החסרונות של הדיפרנציאל הוא שהדיפרנציאל תמיד יעביר כח לצד עם פחות התנגדות (וזו הסיבה שרכב עם דיפ' פתוח מסובב גלגל באוויר אם הוא בהצלבה). לכן, אם אחד הלוקרים שלך תקול ואיננו מחבר את הגלגל כראוי לציריה לא תהיה לך הנעה לסרן הקדמי למרות שהטרנספר מעביר כח אליו, כי הדיפ' תמיד יעביר את הכח לציריה שקל לו לסובב - זו שאין בה התנגדות, איפה שהלוקר תקול.

זה על קצה המזלג ויש גם עיגולי פינות קטנים בהסבר שלי אז אם אתה רוצה הרחבה על משהו או לא מבין משהו לגמרי, אל תתבייש לשאול.

נראה לי שיש לי בעיה בלוקר ימין. הוא לא נועל את הגלגל ומשמיע רעשים בזמן הנסיעה.
איך אפשר לבדוק מה הבעיה וכמה זה בערך אמור לעלות אם הלך לוקר?
ראשית, תאר את הרעשים (נקישות? חריקה?), את זמני הופעתם (תמיד? רק בסיבובים חדים כשהלוקר במצב נעול? תמיד ב4X4?) וכל מידע שנראה לך רלוונטי. אתה מבקש אבחון דרך האינטרנט, אין לנו דרך לדעת מה קורה אצלך והדרך הכי טובה לקבל חו"ד טוב היא לתת לנו מקסימום מידע.

תתחיל מהרמת הגלגל החשוד באוויר (רכב בהילוך 1 LOW). תנעל את הטבורים בשני צידי הרכב וסובב את הגלגל החשוד. אם הכל בסדר, הגלגל יסתובב מעט מאוד ואז יעצר, בדיוק כמו שהאחורי יעשה באותו מצב. אם הלוקר לא נועל, אזי הגלגל יסתובב חופשי. אם הלוקר נועל חלש, הגלגל ינעל כאילו שהכל בסדר ולכן חשוב שתתאר לנו את הרעשים (רעשי נקישות בסיבוב במצב 4X4 יתלוו למצב כזה).
אחר כך תפתח את הלוקר החשוד ותסובב שוב את הגלגל. תחזור עם ממצאים...

אלון_ק
27-03-06, 14:58
אגב, נדיר שלוקר תקול ברמה שדורשת החלפה. זה קורה, אבל נדיר למדי. לרוב מדובר על חלק שהשתחרר או קפיץ עייף, יותר מדי גריז או אולי סתם לכלוך וחלודה. יש מקום להיות אופטימי.

שאלה די חשובה ששכחתי לשאול, הלוקר שלך ידני או אוטומטי?

spiderman
28-03-06, 00:55
אז ככה, קודם כל תודה על הסיוע.
הלוקר שלי ידני והממצאים לבנתיים:
הרעשים קיימים כל הזמן, מעין צילצולים וחריקות שמתגברים עם המהירות והופכים בשלב מסויים לרעידות כלליות ברכב.הם חזקות יותר שהלוקר במצב משוחרר אך קיימות גם במצב נעול.
כאשר הרכב היה ב2X4 וידית ההילוכים ב N (אוטומט) על הקרקע הצלחתי לסובב את הדרישפט הקידמי כאשר הרמתי את גלגל ימין (החשוד) באויר ידיות באותו מצב וסובבתי אותו הציריה לא הסתובבה לא במצב נעול ולא במשוחרר. בגלגל שמאל היא הסתובבה במצב נעול ובמשוחרר לא (כאשר הוא היה באויר). האם ניתן להבין שהבעיה היא בלוקר? לא ניסיתי לשים במצב LOW 1 האם לנסות גם את זה?מה הצעד הבא...?

אלון_ק
28-03-06, 01:04
וואלה, שכחתי שאתם רואים את הציריה ממש...

לא, אתה לא צריך לרוץ קדימה עם הבדיקות. לוקר נעול חייב לסובב את הציריה שמחוברת אליו, לכן שם יש תקלה. מה אופיה יתברר לאחר פתיחת הלוקר, אין טעם בבדיקות נוספות עכשיו כשברור שאין ברירה אלא לפתוח את הלוקר. ייתכן שמקור הרעש הוא אחר מהלוקר (אני סקפטי), אבל בשלב 1 תקן את הלוקר עצמו ותראה איפה אתה עומד.

יש כמה וכמה שרשורים על פתיחת לוקרים של סמוראי בפורום, הם רלוונטים לגביך בדיוק באותה המידה. הלוקר שלך כמעט זהה (ואגב, אתה אפילו יכול לקחת לוקר מסמוראי ולהתקין אותו בויטארה). אני מציע שתמצא מישהו נחמד שיעזור לך בפעם הראשונה.

spiderman
28-03-06, 10:30
הצלחתי למצוא איזה קובץ PDF על פירוק והרכבה אבל לא הבנתי כל כך איזה כלים צריך ומה צריך להכין לטיפול. אם מישהו מוכן להרים את הכפפה ולסייע אני אודה מקרב לב.
אני גר בחדרה ואנסע בשימחה לכל מקום בטווח סביר.
אביעד 052-3309567

raanan
28-03-06, 20:40
הצלחתי למצוא איזה קובץ PDF ....

שמח שמצאת ....

לעניננו (לאחר העקיצה והקריצה ...) אם אתה יודע "לנפנף" ומביא כמות נכבדה של סטייקים אני מאמין שחבר מרכזי כאן יפרק/יבדוק בזמן שאתה "מנפנף" ....

רענן

spiderman
28-03-06, 23:59
שמח שמצאת ....

לעניננו (לאחר העקיצה והקריצה ...) אם אתה יודע "לנפנף" ומביא כמות נכבדה של סטייקים אני מאמין שחבר מרכזי כאן יפרק/יבדוק בזמן שאתה "מנפנף" ....

רענן
מצאתי בפורום זה תרשים PDF
http://www.geocities.com/yossivarman/AisinHubs.pdf
זהה לתרשים ששלחו חברים טובים ומסייעים מהפורום.
תודה לכל מי שעוזר לחבר במצוקה...
כמה סטייקים להכין? אנטריקוט משוייש כהלכה לוקח...?

spiderman
30-03-06, 20:12
נגמר לי הכסף כבר...נראה לי שרוצים לשחוט אותי במוסך ולהחליף לי את שני הלוקרים. אם יש מישהו שפתח את הלוקרים פעם ויכול לסייע טלפונית או פיסית לחסוך כמה ג'ובות. פשוט לא נראה לי סביר ששניהם הפסיקו לעבור אחרי טיול אחד בו הם עבדו...

שעיה כליף
31-03-06, 07:26
גבר
זה לא כזה מסובך

שים במצב משוחרר, סמן את מכסה הלוקר ביחס לגוף הלוקר
פתח את הברגים של המכסה
תנקה טוב מהגריז הישן, שטוף בנפט או בסולר
תסתכל על זה, יכול להיות שרק גריז ישן וקשה עשו את הבעיה
או שהקפיץ יצא מהמקום וכו..
אתה לא יכול לקלקל כלום, פרסם ממצאים ואפילו תמונה
זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה.

לסגירה, אל תשכח להכין גריז מתאים.

spiderman
10-04-06, 19:15
בהתחלה הלוקר היה לא נעל בשני המצבים ולאחר כמה משחקים איתו הוא התחיל "ללכת על ריק" והסתובב חופשי (בורר מצב הנעילה). לאחר פירוק ניקוי והשוואה עם הצד השני גיליתי שהבעיה היא בדיסקית הפנימית ביותר בלוקר. זו שמזיזה ונועלת את הדיסקית שעולה ויורדת.אם ההסבר לא ברור אני אצרף תמונות. בקיצור האם ניתן להשיג חלק קטנטן מתוך הלוקר בניפרד או שאני נופל בגלל 3 שיני פלסטיק בגודל רבע מ"מ...
אם כן איפה אפשר לחפש? אם לא האם ניתן לקנות רק לוקר אחד? מה הנזק בערך...?
נ.ב.
מה זה גריז מתאים ללוקר?

שעיה כליף
10-04-06, 19:37
נ.ב.
מה זה גריז מתאים ללוקר?

גריז מתאים הוא גריז שעמיד בחום גבוה
כזה שלא יהפוך לנוזל ויצא החוצה
תבדוק בחנוית הסיכה הם יתאימו לך גריז למטרה

yossivarman
10-04-06, 19:58
אולי תתחיל מזה שתגיד איפה אתה גר
ואלי מישהו שמבין יכול לעזור לך
אני מאזור השרון

והנה כמה דברים שאולי יעזרו לך
http://www.geocities.com/yossivarman/AisinHubs.pdf

אתר זה גם יכול לעזור - בתאילנדית - אבל התמונות עוזרות
http://www.sj413.net/previous_ver/axle/pages/freelock.htm

spiderman
10-04-06, 23:38
יצא לי לראות את השירטוט הזה אבל זה לא מתאים ללוקרים שלי.
אני גר בחדרה ואשמח להעזר בכל מי שיכול לעזור.
אביעד 052-3309567

-->