PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלמי תוף לסופה מודבק או מקורי? צמיג עם קוביה פחות, להחליף או להשאיר?

gmb
26-03-06, 15:22
שלום
הברקסים נחלשו ונחלשו
פתיחת התופים הראתה שכבר לא נשאר הרבה "בשר" ... בלשון המעטה... היה צריך להחליף כבר ממזמן
אני יודע שבסיקסים הרבה אנשים לא ממליצים ללכת ולשפץ את הרפידות ע"י הדבקות למיניהן בגלל אי עמידות ובגלל התפוררות ועוד אי-אילו בעיות.
האם כך גם הדבר עם הסופות? עדיף לקנות רפידות מקוריות או ללכת למשפץ או מוסכניק ולהדביק רפידות חדשות?
באותה הזדמנות, מה יש לבדוק, לנקות, להבריק, לשמן ולגרז במכלול שם בתוך התוף בשביל עבודה טובה ככל האפשר (בדקתי כבר רגולאז', הוא קיים הכבל והבורג והפחית, אבל איך בודקים תקינות וכדומה?)

בנוסף,
לאחר הטיול בשבת האחרונה שמנו לב בניפוח הצמיג שעפה אחת הקוביות שעל הצמיג.. עפה וגם לקחה איתה קצת מהשכבה שמתחתיה (עדיין הגומי הראשוני, אין חשיפה של סיבי מתכת או משהו שכזה)
הוספתי לכאן תמונות שצילמתי בבוקר היום, מישהו יכול להגיע אם אפשרי להמשיך עם אלה או שכדאי להתחיל לחסוך ולחפש צמיגים חדשים?

רמי

gmb
26-03-06, 15:25
שכחתי את התמונות:

http://img113.imageshack.us/img113/3968/img74379fm.th.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=img74379fm.jpg)

http://img96.imageshack.us/img96/6281/img74386fn.th.jpg (http://img96.imageshack.us/my.php?image=img74386fn.jpg)

חגי
26-03-06, 18:38
שלום
הברקסים נחלשו ונחלשו
פתיחת התופים הראתה שכבר לא נשאר הרבה "בשר" ... בלשון המעטה... היה צריך להחליף כבר ממזמן
אני יודע שבסיקסים הרבה אנשים לא ממליצים ללכת ולשפץ את הרפידות ע"י הדבקות למיניהן בגלל אי עמידות ובגלל התפוררות ועוד אי-אילו בעיות.
האם כך גם הדבר עם הסופות? עדיף לקנות רפידות מקוריות או ללכת למשפץ או מוסכניק ולהדביק רפידות חדשות?
באותה הזדמנות, מה יש לבדוק, לנקות, להבריק, לשמן ולגרז במכלול שם בתוך התוף בשביל עבודה טובה ככל האפשר (בדקתי כבר רגולאז', הוא קיים הכבל והבורג והפחית, אבל איך בודקים תקינות וכדומה?)

בנוסף,
לאחר הטיול בשבת האחרונה שמנו לב בניפוח הצמיג שעפה אחת הקוביות שעל הצמיג.. עפה וגם לקחה איתה קצת מהשכבה שמתחתיה (עדיין הגומי הראשוני, אין חשיפה של סיבי מתכת או משהו שכזה)
הוספתי לכאן תמונות שצילמתי בבוקר היום, מישהו יכול להגיע אם אפשרי להמשיך עם אלה או שכדאי להתחיל לחסוך ולחפש צמיגים חדשים?

רמי

לא מומחה גדול אבל אני הייתי קונה רפידות חדשות מקוריות . לא עולות הרבה לדעתי.

מוטי ג.
26-03-06, 21:46
שלום לכלום!

כאשר לי היתה סופה... לפני 3 שנים +, אז המחיר של נעלי בלם חדשות אצל ינוביץ' היה זהה למחיר של סט מודבק + חריטת תוף.
הבעיה היא שכאשר אתה קונה נעלי בלם חדשות בלבד, ולא קונה גם תופים, אז הרדיוס של הנעל בלם אינו זהה לרדיוס של התוף, ואז אין לך שטח מגע מלא.
אם אתה קונה סט קומפלט חדש, אז אין בעיה.
ואם אתה מדביק וגם חורט, אז המכון שמבצע את העבודה, מתאים לך את הנעליים לפי קוטר התוף, על מנת לקבל שטח מגע מלא.
בדוק מחירים אצל ינוביץ'...

מוטי.

שאולי
27-03-06, 00:59
חדש!!!
המחיר לא שווה את ההתעסקות

gmb
27-03-06, 12:07
שלום לכלום!

כאשר לי היתה סופה... לפני 3 שנים +, אז המחיר של נעלי בלם חדשות אצל ינוביץ' היה זהה למחיר של סט מודבק + חריטת תוף.
הבעיה היא שכאשר אתה קונה נעלי בלם חדשות בלבד, ולא קונה גם תופים, אז הרדיוס של הנעל בלם אינו זהה לרדיוס של התוף, ואז אין לך שטח מגע מלא.
אם אתה קונה סט קומפלט חדש, אז אין בעיה.
ואם אתה מדביק וגם חורט, אז המכון שמבצע את העבודה, מתאים לך את הנעליים לפי קוטר התוף, על מנת לקבל שטח מגע מלא.
בדוק מחירים אצל ינוביץ'...

מוטי.

אז מה עדיף לעשות? לקנות רפידות חדשות ולהרכיב או מה? אולי שווה גם לעשות חריטה בשביל הרפידות החדשות?

רמי

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 12:48
תחרוט את התופים, בכל מקרה, ובצע התאמה של הרפידות לתופים, בין אם הרפידות חדשות, או מודבקות.

lizard
27-03-06, 15:15
יש מקום בפ"ת שמבצע חריטה והתאמת בלמים.
ממליץ לא לקנות את הרפידות דרכו כי נדמה לי שהוא יקר.
אם תרצה, אוכל ללכת איתך לשם (לידו יש מקום שחורט בלוקים של מנועים)

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 15:25
אתה מתכוון כנראה ל"דיסקל" שליד "ש.מ.ר." .
אתה ממליץ לא לקנות כי "נדמה" לך שהוא יקר? לא שווה להיזהר טיפה יותר לפני שפוסלים בית עסק?

אני לא אכנס לנושא של המחיר כי לא עשיתי השוואת מחירים מדויקת, אבל בפעמים שהם נתנו לי שירות הייתי מרוצה, גם מהמחיר.
בכל מקרה, זה נראה לי סידור די דפוק: לחרוט במקום אחד, לקנות רפידות במקום אחר, ולחזור למקום הראשון כדי לבצע התאמה של הרפידות שקנית במקום אחר לתופים שחרטת במקום הראשון. אין לך ערך לזמן שלך? לא מפריע לך לעצבן בעל עסק בהלוך ושוב ובשביל כמה? עשרות שקלים לפה ולשם? כמה כבר אפשר לגבות ביוקר על רפידות?

lizard
27-03-06, 15:39
כן, דיסקל. אני מאוד מרוצה מהשירות שלהם. עשיתי אצלם כמה עבודות בעבר.
אני לא בא בכוונה לקטול חס וחלילה. בזמנו קניתי רפידות מיאנוביץ' לAMC20 שעלו X כסף, עד כמה שאני זוכר בדיסקל רצו 4X. אבל יתכן ואני טועה ולא הבנתי מה שהמוכר אמר. בהחלט יכול להיות.
אני מציע להתקשר קודם. בכל מקרה, עבור החריטה של התוף וההתאמת רפידה שלמתי 200 שקל ל2 הצדדים.

ממליץ גם לקנות מהם ספרי קרבורטורים. הכי זול שמצאתי.

gmb
27-03-06, 16:24
תחרוט את התופים, בכל מקרה, ובצע התאמה של הרפידות לתופים, בין אם הרפידות חדשות, או מודבקות.

עכשיו אני מתלבט אם לעשות את ההחלפה לברקסים בעצמי או שללכת למוסכניק שיעשה כבר הכל...
בכל מקרה, מישהו מכיר מקום שעושה חריטה לתופים והתאמה של הרפידות באזור אור-יהודה/יהוד?

רמי

ערן המסוקס
27-03-06, 18:34
רגע רגע... יש פה קצת בלאגן לדעתי.

דבר ראשון. קנה רפידות חדשות אצל יאנוביץ'.

שלב שני. פרק דראם ובדוק התאמת הרפידות החדשות לדראם. אולי ההתאמה טובה ולא צריך חריטה?

אם צריך חריטה, אז שלך את הדראמים יחד עם הרפידות החדשות לחרט הקרוב ושלום על ישראל.

{למה צריך לחרוט פעמיים???}

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 19:13
אולי ההתאמה טובה ולא צריך חריטה?

כדאי לחרוט, בכל מקרה. זה משאיר משטח ישר ומחוספס שיתאים אליו את הרפידה, וגם אם תעשה ארבע חריטות כאלה, חריטה כל 50K ק"מ, עד שיגמר התוף, זו הוצאה קטנה מאוד.

ללכת לינוביץ' לפני שהולכים לבית המלאכה זה רעיון עם ריסק מסוים כי יתכן שהתוף עבר את הקוטר המקסימלי המותר לו וצריך לקנות תופים חדשים, ואז צריך לחזור שוב לינוביץ' .

מי דיבר על שתי חריטות?

בכל מקרה, אתם שוברים את הראש יותר מדי, לטעמי. מביאים לחרט את התופים והרפידות. אם הוא יכול לחדש אותם, יופי. אם לא, הולכים לינוביץ' , קונים תופים ורפידות חדשות, ונוסעים הביתה.

ערן המסוקס
27-03-06, 19:33
חנן יש משהו בדבריך, למעט הנושא של חידוש רפידות, שאני מאוד נגדו.

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 19:43
יצא לי לחדש רפידות איזה חמש או שש פעמים ופעם אחת לקנות סט חדש, ולא נתקלתי אף פעם בבעייה. בכל מקרה זה לא ממש משנה, כי ההבדל במחיר אפסי, אם בכלל קיים. אני הייתי הולך על מה שזמין לי יותר, ובגלל שבכל מקרה אני נותן את התופים לחריטה, אז מה שיש אצל החרט יותר זמין לי, חדש או מחודש, לפי מה שיש לו להציע. כשבאתי אליו עם תופים שלא ניתנים לחידוש אז נסעתי ממנו וקניתי מינוביץ' סט חדש קומפלט, זה לא נושא שראיתי לנכון לחפור בו יותר מדי.

ערן המסוקס
27-03-06, 20:06
חנן. זה עלול להיות נושא בטיחותי.

הרפידות המודבקות עשויות מחומר בעל מקדם חיכוך גבוה יותר ככל הנראה. זה גורם לנעילת הגלגלים האחוריים לפני הקדמיים ולמעשה מאוד מסוכן! אולי יש סוגים שונים של חידוש רפידות.. אבל מנסיוני שלי ושל אחרים, מדובר על אותו החידוש.

בנוסף, לרפידות המחודשות יש נטייה להתפורר, להפרד מהסולייה ולהגמר תוך תקופה קצרה ביותר.

רפידות מודבקות הייתי מחליף אחת ל10000 ק"מ בערך בעוד שעם הרפידות החדשות אני נוסע לפחות 70000 ק"מ ועדיין לא נגעתי בכלום.

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 20:40
אולי בדרום זה שונה ;-)

ערן המסוקס
27-03-06, 20:54
ככל הנראה.. :-P

בקשר לצמיגים. יש עדות לחשיפה של הסיבים. רמי, תכנס כבר למסנג'ר ואשלח לך תמונה. אין לי איך להעלות פה תמונות בינתיים (או שיש?? ) .

חנן-ג'יפולוג
27-03-06, 21:00
למה אין לך איך להעלות תמונות? הסתכלת למטה? ב"נהל צירופי קבצים" ?

ערן המסוקס
27-03-06, 21:09
כן בדקתי את זה.. :D

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=688&stc=1

מסומן בעיגול הפצע החשוף.

קיד
02-04-06, 23:04
"מקור הברקס" ביהוד, בין הגדולים בארץ.

רפידות רק חדש,
או מודבק עם חומר מקורי. ואני מדגיש מודבק רק עם חומר מקורי!! איך זה עובד? היצרנים מוכרים את הסוליות ללקוח. למי זה נועד? למשל למשאיות, שם סוג הסוליה קובע מאוד, אבל הסנדל עצמו יקר מאוד ואין צורך להחליפו.

נ.ב. עד התוף מוטבעת המידה המקסימלית המותרת. תמדוד בבית ואז תדע האם ניתן לחרוט.

בברכה,
קיד.

gmb
03-04-06, 17:24
לבנתיים
נקנה סט רפידות מקוריות מיאנוביץ'...
זול יחסית, אז בשביל מה לסתבך עם מחודשים/מודבקים....
220 שקל בשביל סט לשתי הצדדים...
פירקתי את התופים, בשני הצדדים הם נראים טוב, בלי חריטות עליהם, בלי עומק לעומת הקנטים. אז שמתי את הרפידות החדשות, שיחררתי את בורג הרגולאז' שהיה תקוע בשתי הצדדים (משמע שלא עבד כבר הרבה זמן) הפלאח שאמור לסובב אותו לא היה קרוב לשיני הבורג, אז עיקמתי את הנ"ל (הכל נעשה לפי השרשור שקיד כתב בזמנו על מנגנון הרגולאז', וגם בעזרה טלפונית של ערן המסוקס (תודה ערן)).
הכל הוחזר למקום... בכמה ברקסים הראשונים (כבר במקום) אפשר היה לשמוע (אם אני לא טועה) את הפלאח מסובב את הבורג עם כל לחיצה... יש כבר שיפור מורגש ביכולת הבלימה של הרכב, הבלם-רגל שוב פעם תופס את הרכב בזמן החניה ואין צורך לשלב להילוך כל פעם שעוצרים.
השיפור שהורגש אבל לא משמעותי כמו שחשבתי.. ייתכן שצריך גם לחרוט את התופים שיתאימו לרפידות... אני אתן לרפידות עוד כמה קילומטרים שיצברו עד שתהיה התאמה מלאה לתופים ונראה איך יהיה אז יכולת הבלימה של הרכב... אולי נבצע גם רגולאז' ידני בשביל לחזק עוד קצת את הבלמים...

לקח קצת זמן על הגלגל הראשון. אבל את השני כבר סיימתי אחרי שעה בערך פלוס מינוס....

רמי

-->