PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלאי הברגות הוזינג-גיר בבלוק מנוע מחלה של V8? זה נפוץ? וכו'

polar bear
22-09-03, 19:53
בעבודה שעשיתי על האוטו הסתבר לי שלפחות הברגה אחת בבלוק ניטחנה, גם לעומר{בולדוג} זה קרה ביותר מהברגה אחת במנוע שלו.

זה קרה לעוד מישהו על V8 של שברולט? במנוע אחר?

לדעתי זה תוצאה של עומס עקב נסיעה מהירה בדרך משובשת בצירוף עם חיזוק לא לפי מומנטים { את הגיר לא אני הרכבתי} . אבל אני ממש בספק. רעיונות?

איך אפשר למנוע מדבר שכזה מלקרות שוב? לא מענין אותי לתקן כי אני מחליף בלוק, אבל כן מענין אותי שזה לא יקרה שוב. ויש לי הרגשה שחיזוק לפי מומנטים לא מספיק.

תודה.

נמרוד
23-09-03, 10:08
זה קורה מחיזוק לא מספיק, שימוש בברגים קצרים מדי, שימוש בפחות ברגים ממה שצריך.... וכן הלאה אילתורים. אני חושב שאם אתה מחבר פעם אחת כמו שצריך עם הברגים הנכונים, חדשים, עם לוקטייט, זה לא יקרה.

איציק - 4X6ZH
23-09-03, 10:37
בוקר טוב

אחת הסיבות ואולי הסיבה המרכזית היא פיני המירכוז שיש בין הממסרה לבלוק הם חשובים ביותר .
איציק

אריה פאהן
23-09-03, 12:25
הבעיה מוכרת גם לי ,פחות הבעיה של שבירת האוזינג המנוע אלא אכילת ההברגות של המנוע .ושבירת האוזינג של הגיר( שאותו תיקנתי אצל איזה מומחה לריתוך אלומיניום שנמצא איפשהו לי התחנה המרכזית בתל אביב ומתקן ומלחים אופנועים)
הבעיה נראה לי נעוצה או בהשתחררות הברגים מוויברציות או מחוסר רצון של מי שהרכיב זאת לפניך להרכיב את כל הברגים בחזרה ואז נוצר עומס על הברגים שנושאים בנטל קרה לי אפילו מצב של שחרור עד' כדי התרחקות הגיר מהמנוע ואכילת שיני הטורק
אם תסתכל על מס' רכבים דומים תראה שברובם לא תמצא את כל הברגים תמיד חסר אחד או שניים

Bulldog
23-09-03, 18:10
זה קורה דווקה מחיזוק חזק מדי (עבודה עם פטיש אויר) וברגים ארוכים מדי (מסתבר שסוף ההברגה צר יותר, לפחות בבלוק שלי)
בנוסף, התושבות מנוע והגיר של הרכבים הספציפיים האלה עדיפות בהרבה מבחינת עמידות על תושבות של סיקס או אפילו סופה, כך שמטלטלות הדרך לא נראה לי שייגרם כזה נזק.
אך ורק טעויות אנוש (או מוסכניקים חסרי ידע).
עומר

polar bear
23-09-03, 22:58
איציק? אתה יכול לפרט? אתה מתכוון לפינים שיוצאים מהבלוק לכוון חורים בהוזינג של הגיר? איך יש להם קשר לזה?

תודה.

אני כמובן מקווה שאם אני אחזק כמו שצריך וכו' זה לא יקרה בבלוק ה"חדש".

איציק - 4X6ZH
25-09-03, 10:40
בוקר טוב

תפקיד פיני המירכוז הוא לשמור על מרכז 0 בקו ההניעה של המנוע / ממסרה . ובנוסף ואולי התפקיד החשוב הוא לרסן את כח הגזירה המתפתח בין המנוע לממסרה .
הברגים מצמידים את שני החלקים אבל תמיד יש חופש קטן שמספיק כדי לפתח את החופש הגדול ואת מומנט הגזירה .
כאשר פיני המירכוז במקום קשה לפתח כח גזירה בין הממסרה למנוע.
איציק

-->