PDA

צפייה בגרסה מלאה : שווה להחזיק סמוראי?

nir_y22
28-03-06, 13:02
שלום לכולם!
אני משוחרר טרי מצה"ל ומעוניין לחסוך כסף לטיול בחו"ל, כמו כן אני גם "חולה" על ג'יפים וכל מה קשור בזה. השאלה שלי האם שווה לי מבחינה כספית להחזיק סמוראי כאשר השימוש בו יהיה במשך השבוע להגיע לעבודה ולחזור ובסוף שבוע לטיולים קצרים ובעלי רמת עבירות נמוכה. וגם אם בכלל אני יוכל לחסוך תו"כ כסף לטיול, אשמח לתשובה ממישהו שמבין, יודע או בעל נסיון.
תודה רבה!

אביב3
28-03-06, 13:43
אם אתה רוצה לטוס בזמן הקרוב אז תשכח מסמוראי ותרכז מאמץ רק בחיסכון לטיסה
כשתחזור ארצה תתחיל בגיפים
כל דבר בעיתו
דעתי בלבד

המהנדס
28-03-06, 14:07
האם שווה ?
נתחיל בזה שסמוראי הוא רכב לתפרנים , אם יש לך סמוראי כנראה שאתה משתייך לקבוצה הזו.
הרכב עצמו אם הוא מתוחזק נכון וברמה גבוהה אמין בצורה בלתי רגילה וחסכוני משאר הג'יפים (בנזין) בגלל המנוע הקטן.
ג'יפ יותר יקר לאחזקה מפרייבט בכלליות בגלל שיש בו יותר מערכות וגם בגלל שהוא עובד יותר קשה.
אם תתחיל עם סמוראי ברמה גבוהה ותתחזק אותו ברמה גבוהה ולא תתחרע עליו בשטח הוא רכב מושלם בשבילך (מבחינת תקציב).
רכב זה לא כלכלי נקודה.
רכב זו לא השקעה למטרת רווח - תמיד תפסיד כסף.
אם אתה אוהב לטייל הרבה ולא אוהב לשלם הרבה - קנה סמוראי.
מישהו פעם עשה חשבון של כמה סמוראי עולה בחודש הכל כולל הכל (משהו כמו 1500 שקל נדמה לי), אבל זה תלוי במצב הרכב שקנית וכמה קילומטראז' אתה נוסע בממוצע.
סמוראי נורמלי צורך 1:10 בממוצע.
עכשיו תעשה את החישוב האישי שלך : המשכורת -(דלק+הוצאות בלתי צפויות ותקלות) ותראה אם תוכל גם לחסוך משהו בצד עבור טיול.

nir_y22
28-03-06, 14:26
הבנתי אתכם חבר'ה. נראה לי שאני פשוט יחכה עד לאחר הפסיכומטרי ויראה איזה עבודה אני מוצא ומהי ההכנסה החודשית ואעשה באמת את החישוב שהמנדס הציע!
אז תודה רבה!

אאוץ
29-03-06, 13:04
שהיתי בצ'אנג-מאי (צפון תאילנד), הינו בטרק ג'יפים מטורף, פשוט חובה לכל ג'יפאי חובב.

הכלי- סוזוקי סמוראי 1.3.
נהג- אנוכי.

אני ידוע כאחד שעושה חיים לא קלים לרכב, משיכות עד לסל"ד האדום, נהיגה ממש מהירה ומאומצת בשבילים.
וחבריי, שלא יודעים איך לתפעל קלאץ' נכון, שרפו אותו, עד שהריח היה בלתי נסבל.
וכך, 3 ימים, בבוץ מטורף, עליות מטורפות, גשם, עפר, וככל העולה בדעתכם.
הרכב החזיק כמו גדול-פשוט לא ייאמן.

וצריכת הדלק, היתה מאוד טובה, משהו כמו 1:10 בנהיגה בהחלט לא עדינה.
מה שכן, המנוע מאוד חלש, והנהג מרגיש מנותק מגלגלים, אבל אותך זה לא צריך להדאיג.

במקום אחר, השכרנו סמוראי פתוח, עם מנוע 0.6, לא יודע אם יובא לארץ הקודש, אבל הוא בהחלט
גמיש, ולא מרגיש נחיתות מסויימת ביחס לאחיו הגדול.

לדעתי, קנייה מומלצת.

אביחי

-->