PDA

צפייה בגרסה מלאה : מס' שאלות לגבי פרונטרה

koren9
28-03-06, 16:29
שלום לכולם ,

לאחר שיצא לי לבדוק כמה ויטארות , פשוט לא מצאתי אחת שבאמת באמת "הדליקה" אותי וגרמה לי לרצות לקנות אותה ... לומר את האמת - לא נראה לי כל כך ועם כל הכבוד - שמתאים לי לשלם סכום באזור של 40K ש"ח עבור רכב שנת 93-94 שמדגדג את ה 200000 ק"מ ... אבל זו רק דעתי ואני בטוח שיהיו כאלו שיחלקו עלי , אך לא זה העניין .

יש לי אפשרות לרכוש פרונטרה שנת 96 עם מעט מאד קילומטרא'ג , (לא מופיעה בלוחות למכירה) עושה רושם של רכב במצב ממש ממש פנטאסטי !!!! (עדיין לא נבדקה לעומק) במחיר ממש ממש סבבה .
לפי מעט השירשורים שקראתי פה , האם באמת באמת באמת באמת לא כדאי לקנות את הרכב הנ"ל ???
האם כל הפרונטרות בארץ נידונו לגזר דין קטלני שכזה , עד כדי :"ברח ברח , אל תיגע" ????
הרכב פשוט מהמם לדעתי !!!! מרגיש כמו רכב אמיתי !!! , מאובזר מאד , נכון אולי המנוע קצת חלש לכביש אך הבנתי שבשטח היא לא פראיירית לגמרי .וגם כך אני לא מחפש חיית עבירויות , אלא טיולים סבבה .
האם נתן להשיג חלקים רק אצל היבואן UMI ? או שיש מקורות אחרים ?
האם נחשב רכב בעייתי מבחינת אמינות ?
אולי רשמתי הרבה ... אך הייתי רוצה באמת תשובה מקצועית , ובייחוד מאנשים בעלי רכב זה , או שהיה להם בעבר .

תודה מראש

קובי

נמרוד
28-03-06, 18:44
קובי אהלן.

אם מצאת באיזהשהו פורום:

...לגזר דין קטלני שכזה , עד כדי :"ברח ברח , אל תיגע" ????
זה לא היה בפורום ג'יפולוג, אני חושב. ואם כן, אז הייתה תגובה מאזנת רצינית יותר אחרי זה.

אני אתחיל אם זה שאין פסול בפרונטרה - אם נפלת על משהו במצב באמת מצויין, והמחיר טוב, והאוטו נראה לך ומתאים לך ו"יש חיבור" - אז לך על זה. אבל יש סיבה שהפרונטרה לא פופולרית בתור רכש שטח... והיא נחלקת בגדול לשתיים:
1. היא באמת לא רכב שטח מי-יודע-מה... כבדה יחסית להספק המנוע, ומוגבלת מאד בשיפורים. רכב כביש-שטח כמו שהוא, במצב מקורי, הוא בסיס לשיפורים. נעילות, הגבהות, וכן הלאה. לפרונטרה אין שוק שיפורים. לויטארה יש.
2. היא לא נפוצה בארץ. זה אומר - בעיה למצוא חלקים. בעייה למצוא בעלי מקצוע. ואתה לא נהנה מהיתרון של כלי רכב כן נפוצים - כמו הסמוראי, הויטארה, ג'יפים, לנדרוברים - שאתה לא לבד! יש בסיס ידע ענק בעולם וגם בארץ לכלי רכב מסויימים. תסתכל לאיזה כלי רכב יש פורום ספציפי בג'יפולוג ותבין לבד. זה שלא פתחנו עדיין פורום לרכב X אומר רק דבר אחד - אין מספיק דיונים על הרכב הזה -כלומר אין מספיק ג'יפאים שמחזיקים אותו. לפרונטרה, רכב היסטורי שכבר לא מיוצר מייצרן שאין לו שום מסורת של רכבי שטח, אין סיכוי שאי פעם יהיה בסיס ידע רציני בישראל, וחבל.

אבל אם הדרישות שלך הן באמת נמוכות בהיבטי השטח, אתה לא מתכוון לשפר (יכול להיות שעכשיו אתה לא מתכוון אבל עם הטעם יבוא התיאבון), ולא מתכוון לתחזק לבד - אז הפרונטרה היא בחירה סבירה.

לגבי אמינות - יש בעייה לקבל תמונה אמיתית. שוב, מסיבה 2 לעיל - זה רכב נדיר בארץ. אני בספק אם יש בודד אחד או שניים בין כל באי הפורום הזה שהחזיקו או אפילו נהגו בפרונטרה אי פעם.

moriseven
28-03-06, 18:47
היה כזה לחבר אחרי שהיה לו סיקס (האישה לחצה לרכב יותר נוח :-? ), הוא נסע איתי כמה טיולים ברמה בינונית ואני התרשמתי שהרכב די טוב למי שאילו הצרכים שלו (למרות שגם הנהג עצמו מיומן ושנים נוהג בג'יפים).
אם אתה יודע שזאת רמת הקושי של הטיולים שאתה הולך לעשות אז אני אומר לך על זה, רכב נוח מאוד בכביש ולא כזה פראייר בשטח.

osi90
28-03-06, 18:50
ואם החלטת שהוא באמת מתאים לך, זכית ביתרון נוסף:
סגירה קשיחה מקורית, הניתנת לפרוק מהיר ואז יש לך ג'יפ פתוח :) .

koren9
29-03-06, 22:03
תודה רבה לכם ,

האמת שאני כן מתכוון לטפל לבד (נמרוד) , אני ואבי במיוחד בעלי ידע טכני לא מבוטל כלל , ובכל הרכבים שהיו ברשותינו עד היום טיפלנו לבד (כולל לנצ'יה תמא 87 V6 מהבודדות בארץ) כך שההיבט הזה פחות מדאיג אותי ... יותר מדאיג אותי עניין זמינות החלקים , הבנתי (תקנו אותי אם אני טועה ) שהמנוע הוא של אופל ווקטרה , כך שלא צריכה להיות בעיה , וכל החלק הקידמי של הרכב מבחינת פח , כולל הדלתות זהה לזה של איסוזו טנדר איפון , האם אמת ? האם ישנם עוד חלקים זהים בין השניים ? כגון מכלולים מכניים ?

תודה לכל העונים ,

קובי

אבי-ב ז
30-03-06, 14:02
אכן נכון רוב החלקים של איסוזו איפון והמנוע של וקטרה
בשטח מטפס יפה
למעשה הפרונטרה היא איסוזו אמיגו
לטיולים ולפאן נהנה ממנו כבר שנתיים

-->