PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר שמן לא של MOPAR ,מי מכיר ?

yudi
28-03-06, 21:43
הפילטר של MOPAR שמנמן,אני צריך פילטר יותר דק שמתאים למנוע סופה.
הכוונה לפילטר מחברה טובה לא משהוא של פיאט 127 שנת 79 ש"מתלבש טוב"
תודה
יודי

yudi
28-03-06, 21:47
פילטר של hestings לסופה .מישהו מכיר?

נמרוד
29-03-06, 08:54
למיטב זכרוני יש פילטר מופר גם מהסוג הצר והארוך. למען האמת אני לא עוקב אחרי שמות המותג בתחום הפילטרים, ומרכיב את מה שנותן לי אבו-נעים (נצרת) שאת רוב חלקי החילוף לג'יפ אני קונה אצלו.

איציק - 4X6ZH
29-03-06, 09:31
תפסיקו להתיחס למסנן שמן כמו איזה בורג טיפש שצריך להכניס להברגה כל שהיא :mad:
פילטר שמן הוא אחד החלקים היותר חשובים במנוע . בתוך הפילטר יש לפחות שסתום לחץ שמן אחד !
בדרך כלל יש 2 שסתומים ( גם הגומי השחור שיש בחלק מהפילטרים הוא שסתום )
הפילטר חייב להיות בעל שטח סינון המתאים להספק המשאבה .
הפילטר חייב להיות בעל שסתומי לחץ שמן בהתאם למיבנה המנוע ( יש מרימים הדראולים ? )
הפילטר חייב לאפשר פריקה של לחץ עודף ( בהתאם לסוג השמן ) .
הפילטר צריך לאפשר או לא לאפשר ניקוז השמן מקו הלחץ כאשר המנוע לא עובד ! ( חשוב ביותר )
נכון יש כמה הברגות רגילות למסנני השמן וניתן להחליף בין המסננים כי ההברגה אותו דבר :grin:
נכון לפעמים קשה להכניס את הפילטר המקורי . ( הוא גדול הוא שמן הוא ארוך .... )
אבל הוא הפילטר המתאים למנוע מה לעשות !
איציק

חנן-ג'יפולוג
29-03-06, 10:07
במקור, היה לי בהיילקס, מסנן שמן של RABBIT, שאם הצלחתי להבין נכון, זה משהו סיני.

הרכבתי במקומו מסנן מקורי, וביום שישי אני שוב מחליף שמן ושם שוב מסנן מקורי של טיויטה.

את מסנן הרביט פירקתי, וצילמתי, כדי לראות איך הוא בנוי בפנים, ומצאתי שם שני שסתומים: אחד למניעת חזרת שמן והשני לפריקת לחץ עודף. המסנן בנוי משני אלמנטים של סינון, שזה בדיוק כמו המקורי.

לאחר שאני אחליף את המסנן, אני מתכוון לפרק גם את המסנן המקורי, ולנסות למצוא הבדלים בינו ובין המסנן הסיני. אני לא יודע מה אני אעשה במידה ויסתבר לי שהמבנה זהה לחלוטין, אבל לפחות יהיו לי נתונים ביד.

המסנן המקורי, אגב, יקר בטירוף: 178 ש"ח . מסנן לא מקורי עוד לא קניתי. מישהו יכול לומר לי מחיר?

נמרוד
29-03-06, 10:19
30-40 שקלים... ולכן המחקר שאתה מבצע חנן הוא (כרגיל) ברכה לאנושות שיכול להשפיע לכאן ולכאן על כלכלת סין :wink:

איציק - 4X6ZH
29-03-06, 10:42
עד כאן נחמד יפה ונכון .
אכשיו איך בודקים את יכולת הסינון של הניר ?
איך בודקים את לחץ העבודה \ הפריקה של השסתומים ?
מאחר ואנחנו ( המוסכים ) לא יכולים לבדוק את זה ומאד מאד מפחדים מהמסננים השונים שמסתובבים בשוק . והרבה פעמים מזהים תקלות שונות הקשורות למסננים .
משתמשים במסננים מקוריים בלבד !
אתה רוצה מסנן חליפי אז שיהיה מבית ידוע ואיכותי !
ושיהיה תואם \ תחליף למקורי ולא רק לפי ההברגה ....
איציק

yudi
29-03-06, 10:55
כן ,זה לא מה שאני רוצה,זה מה שאני חייב .
הרכב הוא שירוקי 72 והשמנמן נפגש עם התושבת מנוע SIX שלי (מנוע סופה)וזה לא סימפטי בכלל.
המקורי עולה 50 שקל סביר להניו שמשהו טוב ומתאים לא יעלה פחות ,זה באמת לא עיניין של כסף.

נ.ב. פתרון אחר יכול להיות להרכיב מאריך עם זווית +מקום להרכיב פילטר וכך להרחיק את הפילטר מהתושבת , יש דבר כזה ?
יודי

coas
29-03-06, 12:08
זה יכול להיות פיתרון:
oil filter conversions (http://www.madxj.com/MADXJ/technical/technicalfiles/ARoilFilterConversion/OilFilterConversion.htm)

או זה:
Jeep oil filter fix (http://www.jpmagazine.com/howto/5421/)

six 4 life
29-03-06, 14:10
יודי
פילטר שמן של פורד פוקוס 2001 ומעלה. יש לו שסתום פנימי ששומר על לחץ שמן במעברים גם כאשר אתה מכבה. שאתה מניע, השמן כבר נמצא שם, ומונע בלאי של הנעה "על יבש".

בהצלחה.

-ארז-

coas
29-03-06, 16:19
גם לפילטר המקורי של סופה יש שסתום שומר לחץ ושסתום מעקף.

כדיי לסבר את האוזן לגביי ההסבר של איציק:
פילטר של פורד פוקוס 2.0:
Burst Pressure,PSI: 275
פילטר של סופה/YJ:
Burst Pressure,PSI-365

לWIX (DANA) יש קטלוג און ליין (http://www.wixfilters.com/filterlookup/index.asp)

כנ"ל גם לMANN (http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all/index.html?iKeys=21.1.0.1.1)

חגי
29-03-06, 20:00
למיטב זכרוני יש פילטר מופר גם מהסוג הצר והארוך. למען האמת אני לא עוקב אחרי שמות המותג בתחום הפילטרים, ומרכיב את מה שנותן לי אבו-נעים (נצרת) שאת רוב חלקי החילוף לג'יפ אני קונה אצלו.

אבו נעים מוכר בדרך כלל MOPAR.

איציק - 4X6ZH
29-03-06, 22:14
אתם רואים אפשר להחליף בפילטרים ההבדל בלחץ הוא .... רק 100 PSI ;-)
ההברגה אותו דבר
הצבע אותו דבר
המחיר זול
יללה נוסעים לשטח :grin:

six 4 life
29-03-06, 22:19
צודקים.
העובדה שהשעון שמן מראה לחץ עוד יותר טוב כשהוא עם הפילטר פוקוס, לא משנה.
הבדל של 100PSI על הנייר זה מה שקובע... לבריאות אני אומר. :)

-ארז-

yudi
29-03-06, 22:54
לפי הנתונים של MANN אין הבדל בין הפילטרים , בWIX יש הבדל ב MAX PRESURE באמת ,אבל By-Pass Valve עובד בין 8-11 וה-Max Flow Rate הוא 7-9 בשניהם ,כך שלדעתי רק בBURST לחץ שמן (שזה ללחוץ חזק חזק ומהר על הגז ?) יגיע מספיק שמן למנוע גם בפילטר של הפוקוס רק שהוא יהיה לא נקי ,וזה המצב היחיד בו יש הבדל בינהם , אני צודק ?
בכל מקרה אני חייב (לפחות עד שאני אבין איך ומתי קועת לי התושבת מנוע את הפילטר)פילטר יותר צר אז אם לאף אחד אין משהו יותר אני מחפס מחר פילטר WIX לפוקוס.

איפה אני מוצא פילטר WIX ? מישהו יודע ?

תודה לכולם על העזרה
יודי

איציק - 4X6ZH
30-03-06, 08:15
אתה משחק באש !!
כנראה שאני לא מספיק חד וברור בתשובות שלי
מסנן שמן זה הדבר האחרון שמשחקים בו
שימוש במסנן לא מתאים גורם לנזק מצטבר שסופו שיפוץ מנוע .
ואתה לעולם לא תבין למה הלך לך המנוע .
יש לך בעיה בתושבת נתנו לך את הפתרון .
בכל מיקרה שיהיה לך בהצלחה :wink:
איציק

איציק - 4X6ZH
30-03-06, 08:18
במחשבה שניה כפתרון של אין בררה .
לפעמים ניתן ללחוץ על גוף הפילטר ( לחיצה יפה ועדינה ) במקום שגוף המסנן נפגש עם תושבת המנוע .
אני לא ממליץ ..... אבל ראיתי טריקים כאלה .
איציק

yudi
30-03-06, 10:01
איציק
חשבתי על לעקם את הפילטר קצת ,אבל הבעיה היא שנקודת המפגש בינהם היא בדיוק בקצה הפילטר
שם כמעט בלתי אפשרי לקמט.
הפיתרון הנכון הוא באמת כמו ש-COAS הציע .פיתרון זה צריך להיבחן בזהירות כי אם התושבת תפגע במאריך הזה אני רצטרך להחליף יותר מפילטר,אבל ללא ספק זה הכיוון.
אפשר לראות את זה בארץ ?

תודה יודי

ערן המסוקס
30-03-06, 10:53
הפתרון הוא לסדר את הבעייה של תושבות המנוע ולא להתחיל לחפש קומבינות. תושבות מנוע לא צריכות להקרע. חופש תנועה גדול למנוע והגיר לא אמור להיות בכל מקרה.

היו לי בעיות כאלו בעבר. פתרתי אותן, וכבר שנים שאין לי בעיות. אני משתמש בפילטר שמן של MOPAR לסופה.

yudi
30-03-06, 11:32
אתה אומר שתושבת חדשה תעצור פיתול שילדה של 2.5 טון שירוקי

הבעיה עולה בפתיחת מתלה ימני ,זה לא שאני נותן ברקס והמנוע עף.

בכל מקרה אחרי שאמצא פילטר זמני (מטרת השירשור ) גם התושבות יעברו בחינה מחדש.

יודי

קיד
02-04-06, 22:50
חברת נ. פלדמן יבואנית טרקטורים.
המסנן הוא של NEW HOLLAND, מיוצר באנגליה. שייך לטרקטור פורד 4610. לבקש מסנן קצר.
עלות: 30 ש"ח. למה? על חלפי טרקטורים אין מכס.

לנושא הגבלת פיתול המנוע על התושבות, יש לשם כך תושבת בצד של הגיר. במידה ואין לך אחת כזאת ברכב אז....כמו שאמרו הגששים: תקנה איד....;-)

בברכה,
קיד.

yudi
09-04-06, 20:14
קיד
תודה על העצה ,בינתיים יש לי פילטר של פורד פוקוס ולחץ השמן בסרק עלה מ-30 ל-40
האם זה בגלל שהיוניט ממוקם בין הפילטר למשאבה -מה שאומר שהפילטר שלי לא מעביר מספיק לחץ או שזה משהו אחר.
אבל ....
לגבי ההערה שלך על תושבת הגיר השנייה יש לי חדשה כזו לא מורכבת וזה בגלל
שקניתי אותו עם תושבת גיר של סיקס שלא הסתדרה עם הגיר סופה (אוטומטי) ואז עם בנייה אצל עופר מדישון נהייתה לי תושבת סופה, עדיין רק הגדולה.
הקטנה בדרך ,עכשיו בגלל שקישרת אותה לעיניין של הפיתול אני חושב שיש לי עוד בעיה ,אם אני מרכיב אותה ,אני מקשה על הגיר להסתובב ,בעצם אני עוצר את הסיבוב של הגיר עם שני ברגים קטנים ומסכנים.
והרי זה לא אמור להיות כך, התושבת המקורית (של SIX) היא על בורג אחד שבכוונה מאפשר סיבוב.
מצטער על המגילה ,חטפתי התרגשות כללית
מה קורה עם פיתולי השלדה שלי ?
אולי צריך לעבור לפורום אחר
יודי

ערן המסוקס
09-04-06, 21:00
תושבת הגיר הראשית עשוייה מגומי. גם תושבת הגיר המשנית מחוברת בעזרת כריות גומי. זה אומר שיש פה שיכוך של הויברציות והעומס ואין לך בעייה להרכיב את זה כך. זה בנוי לזה.

בנוסף לכך, אתה מוזמן להוסיף את הפנטנט שאני הוספתי לתושבות המנוע. זה גורם לעסק להיות מוצק יותר, שומר טוב יותר על תושבות המנוע וגם מגביה מעט את המנוע מעל התושבות.

קיד
09-04-06, 21:53
,עכשיו בגלל שקישרת אותה לעיניין של הפיתול אני חושב שיש לי עוד בעיה ,אם אני מרכיב אותה ,אני מקשה על הגיר להסתובב ,בעצם אני עוצר את הסיבוב של הגיר עם שני ברגים קטנים ומסכנים.
יודי
זו בדיוק המטרה של התושבת.
קיד.

-->