PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגבים בסמוראי לא עובדים..

סמוראי צעיר
29-03-06, 23:26
המגבים בסמו שלי לא עובדים, בדקתי אם זה פיוזים וזה לא...
עכשיו יש שתי אפשרויות הבנתי או משהו בידית או משהו במנוע של המגבים,
השפרצת המים עובדת טוב רק המגבים לא עובדים...

למישהו יש רעיון כיצד לבדוק מה לא עובד ידית או מנוע? וכיצד לטפל בבעיה.

karnaf
30-03-06, 00:07
או שתיתן מתח למנוע או שתבדוק עם מנורת ביקורת האם יש מתח בקונקטור כאשר הידית בפעולה

samorai
30-03-06, 11:48
צלצל אלי פאלאפון 0542029098 קוראים לי רותם
וזה קרה לי בידיוק לפני שלוש שבועות ובשבת האחרונה תיקנתי את זה
צלצל אלי ואני יסביר לך מה הבעיה

GodsFather
30-03-06, 13:43
רותם, לא יהיה עדיף שתחלוק את הידע כאן עם כולם?

במקום שכולם יטרידו אותך בטלפון? יש סקרנים נוספים בנושא....מה דעתך ?

samorai
30-03-06, 22:42
לא חשבתי על זה חח
מה שצריך לעשות כדי לפתור את הבעיה זה קודם כל להוריד את השמשות למטה ולראות ששני המנופים של הוישרים נפלו והמנופים מסתובבים אבל על ריק
אני צריך לראות את זה כדי לראות בידיוק מה עושים
למעשה מה שקרה זה שהמנופים נפלו והם לא מחוברים למנוע אז צריך לחבר אותם למנוע
עם מין פקק כזה
לי לא היה את הפקק(מכסה) אז לקחתי אום והרחבתי אותו קצת והכנסתי אותו בכוח

בכל אופן סמוראי צעיר אם יהיו לך בעיות אז דבר איתי

סמוראי צעיר
31-03-06, 00:16
אוקי רותם תודה, אני אבדוק את העניין מחר ובמידה ויהיו בעיות אצור איתך קשר.

GodsFather
01-04-06, 22:05
והנה טיפ קטן נוסף - אם אין לך סמוראי פתוח - תתכונן לפרק את הדשבורד כי אחרת לא תגיע למנוע של הוישרים...

חומר למחשבה ובדיקה לגבי זה שהמנועים עובדים על ריק - סמוראי צעיר, האם אתה שומע רעש כלשהו כשאתה מפעיל את המתג או לא ? אם אין רעש אז יכול להיות שאין חשמל למנועים , אם יש רעש אז אכן המנוע כנראה מסתובב על ריק...

samorai
03-04-06, 23:48
הי סמוראי צעיר
רציתי לשאול אם בעית המגבים הסתדרה לך ?

סמוראי צעיר
09-04-06, 04:35
רק מחר אני אגש לרכב, פשוט לא הייתי בבית שבוע וחצי,
נקווה שאצליח לסדר.

GodsFather
09-04-06, 09:44
אם אפשר - תעדכן פה ותצלם את מהלך העבודה , בבקשה

סמוראי צעיר
10-04-06, 00:38
אז ככה המגבים עדין לא עובדים,
דיברתי עם רותם בטלפון, הוא חושב אולי מנוע הלך או בעיה חשמלית...
מישהו אולי יודע איזה פיוז בדיוק שולט על המגבים, כי בעבר המגבים לא עבדו לי והחלפתי את רוב הפיוזים כיוון שלא ידעתי איזה פיוז שולט על כל דבר...

טלסקופ
10-04-06, 09:51
נסה לנתק את המנוע מהמוטות שמניעים את המגבים ולהפעילו.
אם המנוע תקין, אתה פשוט צריך לשחרר את המוטות (אני מנחש שהם נתקעו בגלל חלודה וג'יפה.
אם המנוע לא תקין, כל ה#@#

samorai
10-04-06, 21:40
נסה לנתק את המנוע מהמוטות שמניעים את המגבים ולהפעילו.
אם המנוע תקין, אתה פשוט צריך לשחרר את המוטות (אני מנחש שהם נתקעו בגלל חלודה וג'יפה.
אם המנוע לא תקין, כל ה#@#

יובי נראה לי פשוט שהמנוע הלך או משהו כי אם המנוע היה עובד אז בלאו הכי שהוא מפעיל את הוישרים אז הוא היה אמור לשמוע כמו זמזום כזה

טלסקופ
11-04-06, 09:13
סמוראי - אתה צודק. צריך להיות רעש "של חשמל".
נותר לקוות שמדובר בנתק, או בפיוז שרוף.
דרך אגב, כשאצלי נשרף המנוע של המגבים, עלה ממנו ריח שלא משתמע לשתי פנים, וכשהושטתי אליו יד הוא היה ממש לוהט. אם זה לא המצב אצל הסמוראי הצעיר, אולי יש מקום לאופטימיות לפני החלפת המנוע (סיפור לא זול).

סמוראי צעיר
13-04-06, 02:41
יש מצב שאולי זו פשוט הידית שלא עובדת?
איך ניתן לבדוק זאת?

דן דן
18-03-07, 19:58
ממשיך את הקישור בנושא דומה.
האם למשהו יש מושג ממה נגרמת התופעה שהמגבים עובדים השפריצר עובד אבל המהירות הראשונה (זאת עם ההשהייה) לא עובדת? ודרך אגב המגבים גם לא עובדים כאשר מתיזים עם השפריצר.
סמוראי97

שיצו
18-03-07, 20:12
ממשיך את הקישור בנושא דומה.
האם למשהו יש מושג ממה נגרמת התופעה שהמגבים עובדים השפריצר עובד אבל המהירות הראשונה (זאת עם ההשהייה) לא עובדת? ודרך אגב המגבים גם לא עובדים כאשר מתיזים עם השפריצר.
סמוראי97
בקשר לזה רוב הסיכויים שהידית דפוקה אתה יכול לבדוק עם מנורת ביקורת וזה עונה גם לשאלה הראשונה איך בודקים עם הידית לא טובה יש שתי דרכים אחת זה לבדוק עם מנורת ביקורת עם הידית מוציאה פלוס על יד כך שאתה מחבר את החוט של המנורה לגוף ונוגע בחוט חוט שיוצא מהידית ורואה עם יוצא פלוס ודרך שניה שאני מעדיף אותה אתה מחבר את החוט של המנורה לפלוס מכניס את הברזל של המנורת ביקורת בחוט ונוגע בחוט חוט ורואים עם מפעיל את המנוע או לא וחשוב לזכור לנסות לא לנגוע עם זה בגוף או בחוט של מינוס ובמיקרה ונגעתם לנתק מיד וכדי גם ליבדוק פיוז שלא נישרף.

itay
19-03-07, 08:33
בוקר אור
גם לי יש את אותה הבעיה - המהירות הראשונה לא פועלת.
אני פירקתי את המנגנון של הידיות - עסק לא פשוט - מלא קפיצים וגולות, שפשפתי את כל המגעים, חידשתי את כל ההלחמות וכלום. תיקנתי את כל הדברים חוץ מהמהירות הראשונה.
אם למישהו יש פתרונות הוא מוזמן!
איתי

אלעד ל.
19-03-07, 13:07
כמה פתרונות :
1. לא למהר לקבוע שמנוע הוישרים הלך , פרקו את הדש בורד או אם הרכב פתוח - הבנתי שכל מה שצריך זה להשכיב את החלון הקדמי , בדקו חיבורי חשמל למנוע - שהכל מחובר כראוי , ניתן ורצוי לפרק את המנוע ולראות שה"חילדון" יושב על גלגל השיניים כמו שצריך ושלא תקוע שם משהו שנפל פנימה .

2. בדקו את מוטות הוישרים . לפעמים הם עקומים ונתקעים .

3. בקצה כל מוט יש מוט קישור , החיבור אליו הוא מעיין פין שיוצא החוצא ומחובר למוט ע"י שינון . לפעמים השינון הולך ואז יש סיבוב "על ריק" . ריתוך קטן יפתור את הבעיה .

4. כמו כן הפין שמתחבר לוישר עצמו מוקף במעין צילינדר שלא מסתובב ( זה שאליו מחובר האום הגדול מחוץ לרכב) . אם הם תקועים זה בזה אז המנוע לא יצליח לסובב את הוישר .

5. אם מחליפים למנוע וישרים אחר - מומלץ למנוע חזק יותר מהמקורי , כלומר של רכב אחר + התאמות.

דן דן
19-03-07, 17:48
טוב אז היום פרקתי את הפלסטיקה מתחת להגה והתחלתי לנבור בין החוטים, בסופו של עניין דווקא בצד שמאל שמתחת למתג האורות היתה הלחמה שנפלה, הלחמתי את החוט חזרה אל הכרטיס והכל עובד כמו שעון, כנראה איזשהו פיקוד מינוס משותף שהשתחרר לו.

-->