PDA

צפייה בגרסה מלאה : יאללה חבר'ה, להתפרע...

cj5
23-09-03, 23:42
ובכן, קניתי שוב ג'יפ.
CJ5, קצרצר וחתיך, בוגר אונ' בת-ים לפי כמות הניקלים, אבל אמריקאי אמיתי, ובעל פוטנציאל..

עכשיו מתחילה ההתלבטות... איזה סרנים ?... איזה נעילות ?? ... קפיצים ?? בולמים ??

הרעיון הוא לבנות רכב לעבירויות ולטיולים .. (לפי הסדר הזה).

חברה, הכוונה היא לתת לכם להשתולל בפנטזיה לגביי הבנייה של הג'יפ.
התפקיד שלי יהיה לראות איך הבנייה יכולה לעבור בשקט, בלי שמנהל הבנק שלי ישנא אותי יותר ממה שהוא כבר שונא כיום ... :D

תודה על העזרה.

cj5
23-09-03, 23:43
שכחתי...
הג'יפ מודל 78, קצר, ופתוח.

דרור ברלי
24-09-03, 00:44
אחחח... אני מקנא בך. כי הג'יפ הראשון שלי היה כזה. CJ5 מודל 78'. מנוע 258 וגיר 3 הילוכים. ארבע שנים נהדרות ויקרות העברתי במחיצתו, במהלכן שבה את ליבי וחיסל את שארית חסכונותי. עליו עשיתי את הטעויות הקלאסיות של מתחילים בתחביב הנפלא שלנו.

ועכשיו תכל'ס. ה-5 לא מתאים לטיולים ארוכים, כי אין מקום לכלום חוץ מארנק... ברצינות - זוג יכול עוד להסתדר איכשהו, בצפיפות ובדוחק. אבל לא יותר מזה. אם אתה מטייל ברצינות תצטרך לבנות מנשא חיצוני לציוד.
למה הוא כן טוב? קודם כל הוא קטן וקל, ועל כן זריז וקל-תנועה: מסתדר מצוין בעיר, פותח חזק ברמזורים אם זה הקטע שלך, מטפס על דיונות תלולות כמו נמר. בסיס גלגלים קצרצר=זוית בטן מעולה. כמו כן מתמרן היטב בשטח טכני, בסגנון סמוראי ואפילו טוב יותר. החסרונות של בסיס גלגלים קצר: גל הינע אחורי קצרצר - אי אפשר להגביה הרבה. מועד להתהפכויות ורגיש לשפ"צים, זהירות בטיפוסי מדרגות וכו' - הג'יפ מסוגל גם להזדקר...

מכניקה: המנוע המקורי - 232 אינץ' או 3.8 ליטר וקרבורטור קרטר בודד אבל סביר להניח שכבר הוחלף למנוע 258. גם את הקרבורטור הבודד אני לא אוהב, ומעדיף עליו את ה-BBD הכפול.
גיר 3 הילוכים - לא מציאה. סע איתו כמו שהוא, אבל אם הוא לא בכושר, זו ההזדמנות להחליף אותו ל- T176 עם ארבעה הילוכים + טרנספר דנה 300.
סרנים: במודל הזה הגיעו עם יחס העברה 4.10 מקורי וזה טוב. טוב מאוד אפילו. הסרן הקדמי דנה 30 והאחורי AMC20 הבעייתי. הסרנים הם מהדגם הצר. מומלץ לשדרג לסרנים רחבים של CJ חדיש יותר, כמובן לדנה 44 אחורי. כמובן לא לשכוח להשוות יחסי העברה מאחור ל-4.10...
נעילות - תתקין דטרויט/נו סליפ/לוקרייט מאחור ומלפנים, ואתה מלך.
מתלים - יש קיטים מיובאים ויש מקומיים. מבחר גדול.
בלמים - במקור ארבעה תופים ללא מגבר - כושר בלימה גרוע על סף סכנה של ממש. סרן קדמי רחב של מודל חדיש יותר כבר מגיע עם דיסקים. מומלץ להרכיב מגבר בלם מ-CJ חדיש יותר.
שילדה - למה כבר אפשר לצפות משילדה בת 25 שנה?... תקווה שהיא לא סדוקה או חלילה רקובה. סדקים צפויים בחיבורי קורות האורך, כמעט לכל אורך הקורות. שום דבר נוראי שמסגר רכב טוב לא יכול להתגבר עליו, אבל זה רק בתנאי שאין שם חלודה. הזכרת ג'יפ בת-ימי שסביר מאוד שנסע הרבה בחוף? לא סימן טוב.
בודי - סביר להניח שרקוב למשעי גם אם הצבע החיצוני נראה לא רע, אבל אולי אני טועה?...

בשורה התחתונה - עוד נכונות לך שעות רבות של עבודה על הג'יפ וגם הרבה הוצאות, אבל איזה כיף של ג'יפ! 5 זה הדבר האמיתי, ואין לו תחליף באופי ובכמויות האדרנלין שהוא מספק. עוד יהיה לי אחד כזה שוב, מתי שהוא.

cj5
24-09-03, 08:06
הג'יפ הוא ירושלמי, אבל בעל הופעה בת ימית... כך שהוא די נקי מחלודות (או בעל כמויות שפכטל מסחריות)..
בכל מקרה, בתכנון הפשטה כללית, שפשפוף עז, וטיפול מסור.

המנוע הוא אכן ה- 258.

לגבי הסרנים, אני מתקשה בזיהוי. יש סימנים מזהים ?

(תודה על התשובה המפורטת. כיף לקרוא את הכתיבה שלך )
:wink:

נמרוד
24-09-03, 09:13
מדריך ג'יפולוג לזיהוי סרנים:
http://www.jeepolog.com/j6tech_axle_id_guide.htm

ועוד על סרנים:
http://www.jeepolog.com/j6tech_axle_swap_guide.htm

תתחדש על הקנייה!

אנחנו יכולים להשתולל בדמיון, ואני בטוח שאנשים יעשו את זה... את המתכון הכי מציאותי דרור נתן לך - שידרוג של כלל מערכת ההינע לשל CJ8 מאוחר. היופי הוא שהיום, זה ממש לא יקר. אתה יכול לקנות ג'יפ CJ8 מימ"ח, במצב מכאני טוב, ב5000-6000 שקל אצל סמו ואחרים. יש לך שני סרנים, דנה 44 ודנה 30, במצב טוב בדרך כלל מבחינת חלקים פנימיים ככה שאין צורך כמעט בחלקים לחידושם. יש לך גיר 4 הילוכים T176 ויחד איתו טרנספר דנה 300, שכל אחד מהם הוא שדרוג מבחינתך. אתה תצטרך להתאים דרישפטים - הקדמי של הג'יפ החדש יותר יתאים, אחורי אולי הנוכחי שלך יתאים ואולי תצטרך לטפל בו קצת. את שני הסרנים אתה נועל עם לוקרייטים פשוטים, שביחד עולים פחות מ500$. צמיגי 33 אינץ' טובים, הגבהה כמעט לא צריך - תכסח את הכנפיים במקום. עם מתלים אין מה להתעסק יותר מדי, אולי ערגול קל לקפיצים, אולי החלפה לקפיצים של הCJ8 שגם ככה קנית לחלקים, אחרי הורדה של עלה אחד בכל פינה. בולמים הכי פשוטים שאתה יכול למצוא.

עוד דברים - כלוב התהפכות מלא, מושבים טובים וחגורות בטיחות - הג'יפ שלך אולי הגיע בלי... לבטל את הספסל האחורי אם יש ולהתקין תא מטען מסודר. כרכב טיולים, CJ5 זה רק לזוג.

דרור ברלי
24-09-03, 10:06
ירושלמי זה טוב. אויר יבש. אין מלח. אנשים רגועים יותר...

אבל עניין החלודה בשילדה יותר קריטי ממה שחושבים, וגרוע מזה - כמעט תמיד לא שמים לב לזה, עד הפעם הראשונה על הליפט.
אני מדבר על קורות האורך של השילדה, שהן בעלות חתך מלבני סגור, ומורכבות כל אחת בעצם משני פרופילים בחתך "כ" שמחוברים זה לזה בתפר ארוך. התפר הזה נוטה להיפתח, ובהרבה מאוד מקרים בגלל שנוצרים לאורכו רקבונות.
עד שלא תראה שילדה שקרסה או שנתלשה ממנה תושבת קפיץ אחורי(בנסיעה....) לא תבין עד כמה זה מסוכן.
שילדות CJ בשל גמישותן, נוטות להתפתל ולהיפתח. - שים לב טוב טוב ורוץ מהר לתקן את זה לפני שהתפר נפתח כמו ריצ'רץ' לכל האורך.

לחתוך כנפיים? ירחם השם! נמרוד, אני מתפלא עליך... CJ5 כמו זה הופך בעוד 5 שנים לרכב אספנות. שידרוגים מכניים לטובת כוח ועבירות זה ברור ומובן ומתבקש, אבל לקלקל בודי קלאסי כזה? זה הג'יפ האמיתי, בפרופורציות הכי נכונות שיש. אם יש ג'יפ יפה באמת - זה זה.
כמו שצריך לשבור את הידיים למי ששם על CJ חזית רנגלר (!!!...), ככה אסור לנגוע בפח של יצירות כאלה. על אחת כמה וכמה אם הוא באמת במצב יפה כמו שמתואר.

אפרופו CJ5, כמה עלה הפציינט? סתם מעניין אותי בשביל לקבל מושג.

cj5
24-09-03, 18:30
תיסלם על הרעיונות...
דנה 44 ו- 30 יספיקו מבחינת חוסן לנעילות עם גלגלי "33 ??

הג'יפ הוא באמת חתיך כפי שתיארתי, ובעל כלוב מלא (נמרוד- תודה על הדאגה)
תמונות יגיעו בהמשך...

מחיר הקנייה הוא 7000 זוזים.

לגביי מצב השילדה - לא יודע, אבדוק בהזדמנות הראשונה.

תודה על הייעוץ.
:wink:

ארז
24-09-03, 19:08
אם כבר מחליפים
אם כבר מוצאים כסף
אז יאללה לך על דנה 44 מקדימה הרבה יותר חזק,מגיע עם 4.1 ואז נשאר לך רק לשים בדנה 44 האחורי שתשים 4.1
ואז לך כבר על צמיגי 35

cj5
24-09-03, 19:33
גם אני חשבתי על זה, ארז, אבל...

השאלה היא אם "35 ייעבור טסט ?
ואם זה לא מיותר על CJ5 ? ז"א,
אם אתקין "35, אצטרך להגביהה....
ואיזה מה יהיה בשפ"צים ??

נמרוד
24-09-03, 20:06
האם נושא חוקיות הכביש מטריד אותך או לא? אם כן, אז כנראה שזו לא תהיה מפלצת עבירות אלא ג'יפ טיולים עם צמיגי 33. אם לא, אז לך על 35. יש צורך בהגבהה מסוימת גם ל33 ובוודאי ל35.

לגבי עמידות של דנה 30 נעול עם צמיגי 33 - רוב הדעות והנסיון מראים שאין בעייה מהותית. 35 זה כבר גבולי.

ארז, לשאלתך למה לא ללכת על דנה 44 - הרבה יותר מסובך, למצוא משהו מתאים (ואנדורה?) לשפץ (מיסבים, מחזש"ים...) ולהתאים לג'יפ. סרן ימ"ח שהוא פחות או יותר חדש מבחינה מכאנית (עד רמת תפוח הגה, ואני מדבר מנסיון) עולה 1000-1500 שקל, ומתברג לג'יפ אחד לאחד. אם אין שאיפות לצמיגים גדולים יותר מ33, אין טעם בדנה 44 קדמי.

cj5
25-09-03, 01:14
אם כך, מה שכנראה ייקרה, זה שאחפש 2 סרנים DANA44, ואכין 2
סטים של גלגלים. סט אחד ל"טסטים", וסט שני ליומיום.

עכשיו כל מה שנותר זה לנסות להמנע מבוחני תנועה....

יש למישהוא רעיון מאיפה אני מתארגן על 44 ??? (נ.נ., אולי ?)

אריק זמר
25-09-03, 02:51
לפני כמה שעות כתבתי תגובה ארוכה...מאד...וזו הסיבה כנראה שהיא תקעה לי את המחשב...
מחר אנסה לשחזר אותה מהראש, עד אז, איך אומרים באינגליזית ?? hold your horses.

נ.נ. אגב זה דנה 60 קדמי שלא מתאים לך...ו44 יהיה לך מאד קשה למצוא ואם כן, זה יעלה.
המשך מחר.

cj5
25-09-03, 12:59
מחכה בכליון עיניים..

אריק זמר
25-09-03, 16:00
טוב, את האמת זו הפעם השלישית שאני רושם את זה, אז תסלח לי על חוסר הסבלנות...
אז ככה, בוא נתחיל מהדנה 44 שהוצע לך למעלה. לדעתי התכוון ארז לדנה 44 של וואנדורה (בגלל האיזכור של ה4.10 שכמעט בלעדית קיים רק שם),
זה לא אפליקטיבי מכיוון שעל מנת לעשות השתלה שכזו תצטרך מלבד הסרן עצמו למצוא פתרון יצירתי ובגדול בלתי אפשרי לשאר הדרייב-טראיין.
אין סיכוי שהטרנספר החזק והטוב TH400 לא יכנס לך מבחינת המיקום בCJ5, הוא מאד ארוך (בע"פ כ24.5 אינצ').
יתרה מזו, סרן 44 מרכב פול סייז יהיה רחב יותר בכ9 אינצ' מהסרן הצר והסטנדרטי בCJ5 משנתון 78, ורחב בכ4.5 אינצ' מסרן רחב של CJ
משנתונים 82-86 ובכלל.
אם ברצונך בדנה 44 קידמי, אתה יכול לחפש בכוונים של רכבים ישנים כגון טנדרים 3/4 טון, צירוקי וואגוניר ישנים וכמובן סקאוט 2.
כל הסרנים הללו מלבד הסקאוט מאופיינים ברוחב של פול סייז (רחב לך מדי לדעתי) ובעלי ציריות שאינן שוות באורכן (כס"מ הבדל באורכים),
וכמובן 6 ברגים (8 בוואנדורה אגב) בג'אנט.
לגבי הסקאוט 2, הוא מתאים מכל הבחינות, אך די קשה למצוא אותו בארץ וכשאתה כבר מוצא,
מבקשים עד 4000 ש"ח לסרן...כמה אמרת שעלה לך הרכב ?
סיימנו לדעתי את החלק הזה לבנתיים ונתקדם עם הסרן האחורי.
אלא אם החליפו את הסרנים ברכב זה, הוא נוסע על סרן AMC20...סרן זה אומר כמה דברים:
1. בעיית ציריות - שביר ופריך וכמובן מועד לצרות.
2. בעיית האוזינג - נוטה להשבר
3. נזילות
4. קורונה פיניון יותר חזקים מאשר בדנה44.

פתרונות לסרן זה יכולים להביאו לרמת חוזק העולה על ה44 (למרות שזה לא נפוץ בארץ עקב זמינות רבה יותר של דנה44)
1. לבעיית הציריות ישנן כמה ייצרניות אשר מוכרות קיט הנקרא one piece axle, בעלויות הנעות סביב 185$
ביניהם ניתן למנות את סופריור, מוזור ועוד כמה.2. מכיוון שההאוזינג דק יותר בסרן הAMC, רצוי לחזקו, כמו כן את החיבור בין בית הדיפרנציאל להאוזינג.
3. בבעית הנזילה כל עוד לא מזניחים ניתן לפתור די בקלות.
4. במידה וטיפלת בקודמים נשארת עכשיו עם סרן חסון החזר יותר מהדנה 44.

אתרי מכירה נמצאים לדוגמא כאן:
http://www.tellico4x4.com/axle/amc1pccrown.htm

אתה יכול לקבל מידע נוסף בכתובת זו:
http://www.in2jeep.com/cjaxleswap.htm
ובזאת:
http://www.off-road.com/jeep/tech/convaxle/sjd44front.html

אם נעבור כמה שלבים קדימה, עפ"י דעתי, עם מרווח סרנים קטן מדי, לשים צמיגי 35" זה לא זה ! הבעיה הינה מגוונת מזוויות דראייב-שאפט בלתי אפשריות ועד
למציאות היום יומית ועד לכוון זויות של הגיר + מנוע + טרנסםר.
להערכתי צמיגי 33 יהיה הדבר לרכב זה...
הלאה,
עוד שאלות ?
נמשיך יותר מאוחר.[/url]

נמרוד
25-09-03, 16:21
לא קשור ישירות... אבל אם אריק הזכיר, אז יש סקאוט II עומד כבר הרבה זמן במושב צרופה (ראיתי אותו פעם אחרונה לפני שבועיים) נראה כאילו כולו בחתיכה אחת, אך לא במצב טוב... מי שמחפש דברים מעניינים - שיתעניין.

cj5
25-09-03, 21:27
OK, אז ככה:

לאחר בדיקה באמצעות "מורה הנבוכים" של אריק, מלפנים יש לנו DANA 30, ומאחור, למרבה הצער, AMC20

אז עכשיו אני מבולבל.... DANA 44 או DANA 30, על איזה "סט-אפ" ללכת ???

אריק זמר
25-09-03, 22:26
אם אתה רוצה לחזק את הAMC - זה ניתן והוא יהיה חזק קמעה מהדנה 44...
ההשקעה להערכתי הבלתי מתומחרת לחלוטין אומרת מינימום 200 דולר וזה יהיה כאן בארץ סביב ה2200 ש"ח.
כמובן שאין טעם ואם הסרן נראה טוב אזי או שתשאיר אותו בנתיים כמות שהוא או שבמחיר זה ניתן להערכתי להשיג דנה 44...רחב...שידרוש ממך להחליף כנראה גם את הקדמי (דנה 30) לרחב.
מה הכיוון הכללי ? נעילות ?
לגבי נכונות להשקיע בעבור נעילה לסרן AMC20 - תתיעץ עם ניר ל.
מה הלאה ? איזה טרנספר יש לך אתה יודע ?
האם דנה 20 או אולי דנה 300 ?
http://www.itsajeepthing.com/main/hardware.asp

ובנתיים קצת נתונים נוספים על הAMC:
http://www.tellico4x4.com/axle/model20.htm
ועוד טיפה נתונים על הCJ5:
http://www.jeepuniverse.com/Jeep%20ID/CJ5-ID.htm
באתר הבא, מאד מאד מומלץ ישנו סעיף על בנית גיפ בעל בסיס גלגלים קצר (CJ5)
http://www.dirtfirst.com/technical.htm

האתר האחרון להיום יתן לך נתונים רבים שמתוכם תוכל לנתח מה יש לך ואיך הוא נראה...
בין אם סרנים, טרנספר, מנוע, גיר וכו'...

http://www.off-road.com/jeep/tech/cj-5.htm

אריק זמר
25-09-03, 22:30
אחרי שאתה לומד את כל זה...
אתה רוצה דנה 44 קדימה אחורה, לטעמי רק בתצורה אחת - סרני סקאוט 2...לאחר ווידוא שזה דנה 44 מקדימה כי יש סרני סקאוט (בעקרון, כמעט כל סקאוט שאינו סקאוט2) דנה 30 ואף דנה 27.

נמרוד הפנה אותך לאיזה סקאוט...כמה הודעות מלמעלה.

דרור ברלי
25-09-03, 23:38
CJ5 יכול להסתפק בסרן דנה 30 מלפנים, גם אם המטרה היא עבירות.
וכי למה?
אני לא רואה טעם בצמיג גדול יותר מ-33. זה כנראה אפשרי תיאורטית מבחינת הרישוי, וגם כבר מספיק גדול בשביל לעבור כמעט כל אתגר ששבילי ארץ הקוידש מציעים...
הג'יפ הזה קצרצר (בסיס גלגלים 83 אינץ'...) וקליל, ואם נשארים עם מנוע סטנדרטי פחות או יותר, הוא לא מעמיס יותר מדי על המכלולים שלו ולא צריכה להיות בעייה עם דנה 30 + לוקרייט.

7K זה מחיר יפה לג'יפ שמוגדר כ"חתיך" במצב טוב.
על גרוטאת CJ5 חבוטה שמסתובבת בדרום ת"א ושנוסעת וגם נראית כמו הצרות שלי, דורשים בלי בושה 13K... מטורפים.

cj5
26-09-03, 00:07
לאחר בדיקה מקיפה היום בצהריים, "גיליתי" כי מלפנים יש לי DANA30, ואילו מאחור יש AMC20.
הכיוון שלי הוא לייצר מכונת עבירות וטיולים - ז"א - אני לא מתכנן להרשם ליוקוהמה צ'לנג' בגלגול הזה, אבל בהחלט רוצה לחבוט חזק בראשיהם של בעלי היילקס/דיפנדר/ושאר מרעין בישין במסלולים טכניים.

לכן, בכל מקרה, אנעל את הג'יפ קדימה אחורה, לוקרייט או דטרויט - לא הוחלט עדיין - ואני רוצה לשמור לעצמי את כל האופציות פתוחות, ולכן אולי כדאי לשקול בכ"ז התקנת DANA44 מלפנים ומאחור, ואם בעוד שנה/חודש/שבוע - אקבל את הג'ננה, ואחליט להחליף את גלגלי ה- "33 ב- "35, הפלטפורמה כבר מוכנה ???

אני מבין, שאין One Size בסרנים, וזה אומר שיש DANA44 באורכים שונים ??
אם הבנתי נכון, אז מובן לי עניין הסקאוט שאני צריך לחפש...
נשמע קצת כמו מחט בערימה של שחת, אבל כבר למדתי שבשיפוץ רכבים, "החילזון הוא מהשפן....."

t_uri
26-09-03, 00:55
cj5.

מצטער להשבית שמחות אבל הנהג נותן בראש להיילקסים/דיפנדרים ושאר ירקות (לא הCJ).

ולעניין. הג'יפ הראשון שלי היה CJ5 מודל 75. מה שעושה אותו לרכב עבירות טוב מאד היא אותה נקודת תורפה שלו. השילדה שלו היא סופר-גמישה כי היא שילדה פתוחה (שילדת C כמעט לכל אורכה). מה שעושים כדי לחזר אותה נקרא FRAME BOXING אבל זה כבר פרוייקט בפני עצמו....
http://www.4x4wire.com/jeep/projects/pieces/frame2/
http://www.4x4wire.com/jeep/projects/pieces/frame2/pieces_framec.jpg

יכול להיות שחיזוק הסרן הנפוץ (דנה 30 רחב) יצא לך זול וזמין יותר מהתאמות של סרנים מרכבים אחרים. לגבי האחורי. מהרושם שאני קיבלתי, האמריקאים לא נוהגים לשדרג סרנים עד למידה 35" כולל. מבחינה תקציבית, כנראה שהבי כדאי לך להרכיב זוג סרנים של ג'יפ ממודל חדש ולשדרג אותם לפי הצורך (אם יהיה צורך).

אם כבר אתה מחליף תיבת הילוכים, אני ממליץ לך להרכיב T-18A. עולה כמו T-176 (אני קניתי ב-1000 ש"ח עם טרנספר דנה 20 ובל-הוזינג) אבל חזקה במיליון אחוז ונותנת יחס העברה נמוך של 1:6.32. את התיבה הזו תוכל בערבות הימים לשדך לדנה 300 ע"י מתאם שעולה בערך 400$ או לשים קיט של 1:3.15 בעלות של 850$. בכל אופן השמיים והארנק הם הגבול.

לילה טוב.

אורי טל.

דרור ברלי
26-09-03, 01:01
עלבון ל-JEEP! הגזמת! איך אתה משווה את הקלאסיקה של כל הזמנים לעגלות המעשנות הללו?

cj5
26-09-03, 01:09
אז מה ה- SETUP הסופי שאתה מציע, אורי ?
"33, סרנים DANA 30 קדימה ואחורה, איזה גיר וטרנספר ?

דרור ברלי
26-09-03, 01:12
אורי, שלך היה שנת 75', ועל כן בעל שילדה שונה לגמרי - צרה מאחור ובעלת קורות אורך פתוחות בחתך "C". שילדה בעלת קורות אורך פתוחות אכן גמישה יותר, אבל עיקר הגמישות של הג'יפ הישן יותר נובע מהעובדה ששילדתו צרה יותר מהשילדות המאוחרות יותר, ועל כן קפיץ נתון יספק מהלך גלגל עדיף.
החל ממודל 77' שילדת ה-CJ5 קיבלה תוספת לרוחב בחלקה האחורי ובעיקר קורות אורך סגורות. שילדה זו אכן חזקה יותר מהשילדה שהיתה לך אבל קצת פחות גמישה, ואותם קפיצים גם נותנים לכן קצת פחות מהלך מאשר ב-5 הישן.

ה-CJ5 המדובר גם אינו אמריקאי ככל הנראה, אלא ישראלי, תוצרת "מתמר-חיפה". האם ברשיונות כתוב "קייזר-פרייזר יש"? מספר הרישוי מתחיל ב-876?

cj5
26-09-03, 01:18
אל תעליב... :cry:

מדובר ב CJ5 אמריקאי, ערל ונוכרי כדת וכדין.
מחר התמונות...

דרור ברלי
26-09-03, 01:24
סט-אפ סופי של CJ5 מהחלומות אתה יכול לראות ב-READERS RIDES כאן בג'יפולוג - הג'יפ של אורי להבי.

בגדול - אני חושב שדנה 30 עדיף ולו רק בגלל שהוא זמין ונפוץ בארץ - לפעמים יותר קל וזול לקנות סרן ימ"ח משופץ קומפלט מאשר לתקן או להחליף חלקים מסוימים.

אריק זמר
26-09-03, 11:35
נתונים מהראש !
סרן צר (שלך לדוגמא) הינו ברוחב 50.5"
סרן רחב (שנת 82 ומעלה) הינו ברוחב 54.5"
סרני פול סייז (מצ'ירוקי ישן ועד לוואנדורה) 58-60"
שוב, על מנת להישאר עם חמישה ברגים בג'אנט, תצטרך כנראה סרני סקאוט שאינם רחבים מדי וכנפונים רחבים יצליחו לכסות את הגלגל...
בכל מקרה ובחצי פה, אני מעריך שצמיגי 33 על סרן קדמי דנה 30 (רצוי מחוזק), יחסי העברה סבירים יספק...אבל !
סביר שבCJ5 הזה יש דנה20 כטרנספר וזה נותר 2:1 בLOW...ולכן בסרנים היום יש לו כמעט בוודאות 1:3.73 ומעלה ובמידה ויותקנו סרנים חדשים יותר של סיקס הוא ירד מטה ל1:3.31.
הLOW כבר לא יהיה כלכך LOW, לא עם 33" !!!
סרני סקאוט באים בסבירות גבוהה ע0 1:3.73 עד 1:4.27...וזה כן יכול לפצות אותו גם על גודל הצמיג.
זה עולה יותר במכה אחת אך זה לא יאכזב אותו לאורך זמן...וגם את הכיס.

-->