PDA

צפייה בגרסה מלאה : הערכת מחיר.

אריק זמר
24-09-03, 11:04
אני שמתי למכירה פריטים כגון מנוע 8, גיר TH400, טרנספר, ושאר חלקי GM...יש לי פשוט יותר מדי בנתיים.
מה המחירים המקובלים והסבירים בשוק על מנת שאדע על איזה מחירים לדבר ?

shachar
24-09-03, 11:23
אני חושב שהכי אוביקטיבי זה לברר בפירוקים ולהוריד קצת.

זה יהיה "מחיר השוק"

polar bear
24-09-03, 21:23
לברר בפירוקים ולהוריד קצת

זה בערך כל התורה על רגל אחת.

אבל לדעתי יש לנו, מוכרי החלקים הפרטיים, אינטרס בהורדת מחיר השוק אף מיתחת לזה.
לדוגמא: 208 מפירוק עולה 1000 שח וצפונה, אם מישהו היה רוצה את הטרנספר שלי { לפני שאני היתי צריך אותה} הי היתה הולכת בחצי מזה.
ואני אסביר:
אנחנו לא מיגרש פירוקים, זה לא התחום שממנו רובנו גומרים את החודש, נכון, זה נחמד לקבל כמה מאות שקלים על איזה חלק שיושב אצלנו.
אבל, אם אני אבקש מחיר גבוה על חלק מסוים, כשיבוא יום ואני אצתרך חלק דומה, זה יעלה לי אותו הדבר ואולי יותר.
כשמוכרים במחיר גבוה - יש לקונה זכות מלאה לבוא ולידרוש מעין אחריות במידה והוא מגלה תקלה בחלק, למשל - אני קניתי סרן 10BOLT ב 1800 שח, מחיר מופקע לדעתי, אבל כשגיליתי שמשהו שם לא בסדר, מיד דרשתי וקיבלתי החזר. לעומת זאת - חבר מכר בעצתי, זוג סרנים 14/10 ב 1000 שח, היסתבר שהם היו במצב לא משהו { בעדינות } לקונה לא היתה שום זכות לבוא ולידרוש דרישות בכזה מחיר.{ויש לי עוד דוגמאות.....}
מחיר נמוך חוסך כאב ראש. זה יותר מסובך במיקרה של חלק שדורש הרכבה מסובכת או במוסך { מנוע, גיר } , ואז מתחיל סרט של - עלתה לי העבודה וכו'. שוב - אם מכרת במחיר נמוך - אתה מכוסה.
במחיר נמוך אין מקום להיתמקחות - אתה מציע מחיר, זה המחיר, וזהו! לא רוצה? שלום.

בקשר לתימחור ספציפי - יש להבדיל בין חלקים ברי בדיקה לכאלה שלא ניתן לבדוק.
מוצר בר בדיקה - יבדק, ימצא תקין וימכר בהתאם.
מוצר שלא ניתן לערוך לו בדיקה יעילה צריך להימכר במחיר נמוך יותר.

כל הכתוב לעיל זו דעתי האוטופית בלבד.

ובקשר לחלקים עצמם - מנוע כמו שלך , עם כל החיווט, במצב תקין - 3K. מנוע GM קרבורטור שיורד מרכב לא צריך לעלות יותר מ 2K.
גיר - זו בעיה, כי כדי לבדוק גיר צריך ממש ליסוע עם הרכב או לבדוק בדיקות עם ציוד מתאים - לכן לדעתי - תמכור בכמה שניראה לך שהגיר תקין - החל מ 3K לגיר משופץ לחלוטין ומטה.
208 - 500 שח'
וזה בערך מתח המחירים - שוב - לדעתי.

לילה טוב.

אריק זמר
24-09-03, 21:42
במקביל עודד, קיבלתי מעומר כוון נוסף...
מנוע כולל חיווט ומחשב למע' ההזרקה - 4K וצפונה
גיר - 2K
טרנספר 208 - 800ש"ח
רדיאטור תקין סביב ה700 ש"ח
ברור שאני לא מנסה לעשות כסף אלא להמציא כסף עבור השקעה עתידית.
אישית אני לא מוצא עניין ואינטרס במנוע מוזרק, מה גם שיש לי שניים ספייר והאחד הינו קרבורטור, גיר ? יש לי רק אחד ספייר כמו טרנספר...הגיר אצלי טפו טפו טפו לא עושה סימני מצוקה קלים. בינינו, זה אחד האמינים והחזקים שיש...הטרנספר ? אנא עארף...
מכל השאר יש לי כפול...ואני לא צריך !

אריק זמר
24-09-03, 21:43
נ.ב. ומבחינתי המכירה אם תתקיים תהיה על בסיס - לא תקין אין כסף ! לא מנסה לעבוד על אף אחד.
החסרון היחיד הינו שזמן לפרק - לא עלי...אין לי.

נמרוד
25-09-03, 18:27
לברר בפירוקים ולהוריד קצת

זה בערך כל התורה על רגל אחת.

אבל לדעתי יש לנו, מוכרי החלקים הפרטיים, אינטרס בהורדת מחיר השוק אף מיתחת לזה.
לדוגמא: 208 מפירוק עולה 1000 שח וצפונה, אם מישהו היה רוצה את הטרנספר שלי { לפני שאני היתי צריך אותה} הי היתה הולכת בחצי מזה.
ואני אסביר:
אנחנו לא מיגרש פירוקים, זה לא התחום שממנו רובנו גומרים את החודש, נכון, זה נחמד לקבל כמה מאות שקלים על איזה חלק שיושב אצלנו.
אבל, אם אני אבקש מחיר גבוה על חלק מסוים, כשיבוא יום ואני אצתרך חלק דומה, זה יעלה לי אותו הדבר ואולי יותר.
כשמוכרים במחיר גבוה - יש לקונה זכות מלאה לבוא ולידרוש מעין אחריות במידה והוא מגלה תקלה בחלק, למשל - אני קניתי סרן 10BOLT ב 1800 שח, מחיר מופקע לדעתי, אבל כשגיליתי שמשהו שם לא בסדר, מיד דרשתי וקיבלתי החזר. לעומת זאת - חבר מכר בעצתי, זוג סרנים 14/10 ב 1000 שח, היסתבר שהם היו במצב לא משהו { בעדינות } לקונה לא היתה שום זכות לבוא ולידרוש דרישות בכזה מחיר.{ויש לי עוד דוגמאות.....}
מחיר נמוך חוסך כאב ראש. זה יותר מסובך במיקרה של חלק שדורש הרכבה מסובכת או במוסך { מנוע, גיר } , ואז מתחיל סרט של - עלתה לי העבודה וכו'. שוב - אם מכרת במחיר נמוך - אתה מכוסה.
במחיר נמוך אין מקום להיתמקחות - אתה מציע מחיר, זה המחיר, וזהו! לא רוצה? שלום.

בקשר לתימחור ספציפי - יש להבדיל בין חלקים ברי בדיקה לכאלה שלא ניתן לבדוק.
מוצר בר בדיקה - יבדק, ימצא תקין וימכר בהתאם.
מוצר שלא ניתן לערוך לו בדיקה יעילה צריך להימכר במחיר נמוך יותר.

כל הכתוב לעיל זו דעתי האוטופית בלבד.

ובקשר לחלקים עצמם - מנוע כמו שלך , עם כל החיווט, במצב תקין - 3K. מנוע GM קרבורטור שיורד מרכב לא צריך לעלות יותר מ 2K.
גיר - זו בעיה, כי כדי לבדוק גיר צריך ממש ליסוע עם הרכב או לבדוק בדיקות עם ציוד מתאים - לכן לדעתי - תמכור בכמה שניראה לך שהגיר תקין - החל מ 3K לגיר משופץ לחלוטין ומטה.
208 - 500 שח'
וזה בערך מתח המחירים - שוב - לדעתי.

לילה טוב.

מסכים עם הגישה של עודד, וחשוב להגיד את זה.

אריק זמר
25-09-03, 18:43
קיבלתי החל ממנוע שעבר אוברול מלא לחלוטין שתומחר סביב ה10 ועוד נתונים, והוספתי במודעת המכירה שבמידה וניתן לסמוך על הקונה אזי האחריות הינה מלאה, מבחינתי - לא עובד אין כסף...

נמרוד
25-09-03, 19:53
אני התכוונתי שאני מסכים עם הגישה, לא נכנס לתמחור עצמו שאני לא מבין בו. ברור לי שהמחירים שאריק מבקש לא גבוהים ואם יש money back guarantee, מה עוד אפשר לבקש?

asafk
25-09-03, 20:17
עודד- אני איתך- ככה נוריד את מחירי השוק.

אריק- אתה יודע את דעתי- המקום של המנוע המוזרק הוא מתחת למכסה מנוע של השתיימוביל, ולא בשום מקום אחר. עדיף על הקרבורטור, למרות מה שהטכנופובים יגידו (אני יודע, בEFI אי אפשר לשפץ קרבורטור עם חוט ברזל וג'בקה, אבל מצד שני- גם לא צריך :twisted: ).

אסף.

אריק זמר
25-09-03, 21:14
זה לא עניין הפשטות, ובמידה והרכב ממילא צורך אצלי כ5 לליטר - הTBI לא יוסיף לי כלום...
אגב גם בזויות די רציניות המנוע לא מחסיר פעימה טפו טפו טפו...

אייל
29-09-03, 15:49
אתר של מאכרים!!! :lol: :lol:
הדתי והירקן עושים ביזנס והכלב עומד מהצד :lol: 8) 8) 8)

אריק, לא הבנת? כל החלקים שעומר לא צריך הוא תימחר לך ביקר, את החלקים שהוא כן צריך הוא מציע לך למכור בזול... :twisted: :twisted: :twisted:

חוץ מזה אסור לשכוח - היום אני מוכר לך מחר אתה מוכר לי (הוא ע"פ עומר - היום אני מוכר לך - מחר אני אצלך עם דיסק "9)...

כל הכתוב נכתב בהומור - אין להתייחס ברצינות!!!!

Bulldog
29-09-03, 22:11
אתר של מאכרים!!!
הדתי והירקן עושים ביזנס והכלב עומד מהצד

הכלבים נובחים והשיירה עוברת (לפי הקצב)

אריק, לא הבנת? כל החלקים שעומר לא צריך הוא תימחר לך ביקר, את החלקים שהוא כן צריך הוא מציע לך למכור בזול...

אייל, אתה לא הבנת, לי כבר יש את הכל. אני רוצה שלך לא יהיה.

חוץ מזה אסור לשכוח - היום אני מוכר לך מחר אתה מוכר לי (הוא ע"פ עומר - היום אני מוכר לך - מחר אני אצלך עם דיסק "9)...

השתכללתי, יש נגרר עם גנרטור לדיסק ומיכלי חמצן ואצטילן לחיתוך בלהבה.

כל הכתוב נכתב בהומור - אין להתייחס ברצינות!!!!

ברור :twisted: :twisted: :twisted:

-->