PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזהרה: "רצועות גרירה 1 טון" מאוטו דיפו

tzurlis
01-04-06, 22:02
קיבלתי במתנה והיום, כשמצאתי את עצמי במצב "מעניין", החלטתי לנסות אותה בצורה מבוקרת.
התווית קבעה "1 טון - 5 מ'", הסמוראי שוקל 900 ק"ג + אני 80+ ציוד 40...
עם הפעלת לחץ מתון ומתח הדרגתי, נקרעו התפירות מייד.
נאלצתי לעבור לציוד הרגיל - רצועת 2 טון 6 מ' תקנית ....
מסקנה:
ברצועות אל תחפשו מציאות - הן טובות אולי לקשור מטען. רצועות, שאקלים, הייליפט - אל תחסכו, קחו ציוד טוב ובדוק.

נמרוד
01-04-06, 23:57
קיבלתי במתנה והיום, כשמצאתי את עצמי במצב "מעניין", החלטתי לנסות אותה בצורה מבוקרת.
התווית קבעה "1 טון - 5 מ'", הסמוראי שוקל 900 ק"ג + אני 80+ ציוד 40...
עם הפעלת לחץ מתון ומתח הדרגתי, נקרעו התפירות מייד.
נאלצתי לעבור לציוד הרגיל - רצועת 2 טון 6 מ' תקנית ....
מסקנה:
ברצועות אל תחפשו מציאות - הן טובות אולי לקשור מטען. רצועות, שאקלים, הייליפט - אל תחסכו, קחו ציוד טוב ובדוק.

אני היחיד שנראה לו בלתי סביר להשתמש ברצועה שכתוב עליה 1 טון כדי לגרור משהו, שלפי החישוב שלך, שוקל יותר מ1 טון? כאילו, דא, אני חושב שאפילו בדוגמניות 2 לפחות חלק מהמתמודדות היו מצליחות במבחן הזה...:grin: אני לא חושב שהאזהרה מפני המוצר מוצדקת... האזהרה צריכה להיות מפני המשתמש :twisted:

עמרי2
02-04-06, 00:17
אין מילים-משעשע! :grin:

tzurlis
02-04-06, 01:03
אני היחיד שנראה לו בלתי סביר להשתמש ברצועה שכתוב עליה 1 טון כדי לגרור משהו, שלפי החישוב שלך, שוקל יותר מ1 טון? כאילו, דא, אני חושב שאפילו בדוגמניות 2 לפחות חלק מהמתמודדות היו מצליחות במבחן הזה...:grin: אני לא חושב שהאזהרה מפני המוצר מוצדקת... האזהרה צריכה להיות מפני המשתמש :twisted:
נהוג לקחת מקדם בטיחות לרצועות. אם אני לא טועה, הם קבועים ואמורים לעמוד על כמה עשרות אחוזים. פה ניסיתי יעני "עומס מכסימלי". היית צריך לראות את הפרימה - מיידית ומלאה. כשאני אומר "מסוכן", אני מתכוון "מסוכן". ואני חושב שגם דוגמנית 2 תבין שרצועת גרירה לרכב במשקל מוצהר "1 טון" צריכה לקחת בשקט 1020 ק"ג. :confused: נמרוד, אתה לא מהיום על ג'יפ...

נמרוד
02-04-06, 01:16
צור, אני מסכים שכנראה המוצר מחורבן, אבל באותה מידה ברור שאת מקדם הבטחון אנחנו המשתמשים צריכים לקחת, וזה אומר חד משמעית שעבור רכב ששוקל יותר מטון (ואתה לא יודע בדיוק כמה הוא שוקל, ומה התנגדות הנוספת שמגולמת בבוץ או מה שלא יהיה שתקע אותך) רצוע שכתוב עליה טון אחד, לא מתאימה.

איציק - 4X6ZH
02-04-06, 08:51
אני לא מבין מה הבעיה ?
אז כתוב על הרצועה
אפשר לחשוב שכל מה שכתוב נכון
אולי יצא להם טעות דפוס כאילו דא ... ( מה זה כאילו דא ) כולם משתמשים בזה :wink:
כל מה שכותבים בפורום נכון
לפעמים זה מצליח לפעמים לא
אז בחגורה זה לא הצליח
לדעתי גם בחגורה זה הצליח
הצליחו למכור עוד מוצר קיקיוני
הצליחו עוד פעם להראות לך שכאלה דברים לא קונים בחנות קקיונית
הצליחו לפתח עוד שרשור קיקיוני
ובפעם הבאה אתה כבר את החגורה לא תקנה שם ...
אבל את השקל תקנה ועוד תפתח שרשור על כמה זה זול
ובטוח שיהיה מי שיפתח את השרשור על כמה זה בטיחותי ועד כמה זה מסוכן
ותראה יום ראשון בבוקר אני במשרד ומה אני עושה לאיזה שאלה אני מגיב
אבל תחשוב על זה חיובי אמר העכבר לפיל תראה איזה אבק אנחנו עושים :-P :-P
איציק

אביב3
03-04-06, 18:32
אהההההההההה עכשיו אני מבין לפי החישוב שלך הסמוראי שוקל 900 ק"ג + אני 80+ ציוד 40
חיברתי הכל ויצא 1020 ק"ג .
בגלל זה נקרעה הרצועה בואינה אני גאון
תעשה טובה כשאתה גורר משהו תגיד לי כדי שאני אברח רחוק
יום טוב ובטוח לכולם
נ.ב למה תמיד יש את "החכמים" האלה שמזהירים אותנו שלא להיות קרובים אליהם כשהם עושים משהו מטומטם

ronenlev
03-04-06, 18:43
נהוג לקחת מקדם בטיחות לרצועות. אם אני לא טועה, הם קבועים ואמורים לעמוד על כמה עשרות אחוזים. פה ניסיתי יעני "עומס מכסימלי". היית צריך לראות את הפרימה - מיידית ומלאה. כשאני אומר "מסוכן", אני מתכוון "מסוכן". ואני חושב שגם דוגמנית 2 תבין שרצועת גרירה לרכב במשקל מוצהר "1 טון" צריכה לקחת בשקט 1020 ק"ג. :confused: נמרוד, אתה לא מהיום על ג'יפ...

אני מסכים עם צור !
בתכנון הנדסי על המהנדס לקחת בחשבון שימוש קיצוני ביותר בתכנון המוצר, במיוחד כשמדובר באביזר בטיחותי.
הוא לא מצפה מהמשתמש לקחת מקדמי בטחון כי למשתמש הממוצע לא תמיד יש את הכלים לחשב זאת.
אני מאמין שרצועה זו היתה נקרעת גם אם היו מושכים איתה ג'יפ ששוקל 800 ק"ג מתוך בוץ ! ומה אם בנוסף היתה עליה?

ד ו ר ו ן
04-04-06, 21:26
אני מסכים עם צור !
בתכנון הנדסי על המהנדס לקחת בחשבון שימוש קיצוני ביותר בתכנון המוצר, במיוחד כשמדובר באביזר בטיחותי.
הוא לא מצפה מהמשתמש לקחת מקדמי בטחון כי למשתמש הממוצע לא תמיד יש את הכלים לחשב זאת.
אני מאמין שרצועה זו היתה נקרעת גם אם היו מושכים איתה ג'יפ ששוקל 800 ק"ג מתוך בוץ ! ומה אם בנוסף היתה עליה?

שניכם טועים,
גם אתה וגם צור בגישה שלכם לציוד חילוץ.

מקדם הבטחון שלכם לא צריך להסתמך על המקדם של היצרן אלא על מקדם שאתם משאירים לעצמכם בעת השימוש.
אין דין משיכה של משקל "מגולגל" כנגד משיכה של אותו משקל כשהוא לא מגולגל או יותר נפוץ בתחביב שלנו-תקוע במשהו.
יש לך רכב ששוקל X, אתה צריך ציוד חילוץ שיכול לעמוד בכמה וכמה סדרי גודל מעל למשקל הזה בשביל לחלץ אותו מתקיעה.

תדמה את זה ליכולת של כל אחד להזיז רכב בכוח עצמי בכביש מישורי ואת אי היכולת שלך להזיז את אותו הרכב כנגד שיפוע מזערי.
המקדם בטחון של היצרן הוא (היצרן) מחשב כנגד חסרי אחריות (כמוכם, אל תעלב) שמשתמשים במוצר על המגבלות שלו בלי לחשב עומסים שגדלים בגלל כוחות חיצוניים.

ronenlev
04-04-06, 22:36
דורון,
אני מוכן לקבל את מה שאתה אומר,
רק שאלה אחת - איך אני אמור להעריך את ההתנגדות של רכב שתקוע חזק בבוץ?
להשתמש ברצועה של 10 טון לרכב של 800 ק"ג?

ד ו ר ו ן
04-04-06, 22:50
אם להשתמש במה שאבירם ברקאי מציע:
התנגדות לחילוץ=(התנגדות הקרקע+התנגדות השיפוע+התנגדות מכנית)Xמקדם בטיחות.

קרקע מישורית כמעט ולא מהווה התנגדות-לא לבלבל עם חול מישורי או בוץ מישורי.
שיפוע חיובי של 10מעלות כבר מוסיף לך 20% נוספים ממשקל הרכב של עומס ואין כמעט דבר כזה רכב על משטח ישר ואחיד בשטח,תוסיף מכות שכמעט תמיד יש בצורה זו או אחרת בחילוץ,כל חילוץ,תוסיף 25% מקדם בטיחות ואתה מגיע למספרים גדולים.

לרכב שלי ששוקל 1900ק"ג (משקל ריק) אני נוסע עם רצועות של 13 טון לקריעה\9מ', המחיר הנמוך שלהן לא מצדיק מבחינתי חסכון קטן כדי לטעות ולקרוע רצועה מעאפנה וסתם להשאר תקועים במקרה הטוב לבין לקבל שאקל במקום לא נעים במקרה הרע.

tzurlis
05-04-06, 00:08
דורון
מסכים איתך לחלוטין, והרצועה התקנית שלי גם היא כמה טונות.
ואני לא, חוזר לא, משתמש בציוד גרוע, "חשוד" או לא תקני כהרגל. נכון שהכלל הוא קח רק ציוד טוב, נקודה. הפעם קיבלתי במתנה, ונתקעתי במצב מתאים לבדיקה, אז ניסיתי.
מאוד מרגיז אותי אם כותבים "מתח קריעה" - או כל נתון טכני חשוב אחר על מוצר - דמיוני. פעם פגשתי יבואנית ציוד מחנאות שסיפרה שחזרה מתערוכה במזרח. היא עברה בין היצרנים ושאלה כמה יעלה לה שק שינה עמיד ל- X מעלות. התשובה המקובלת הייתה, "כמה מעלות תרצי שיהיה כתוב על התווית?"
הרכב לא היה בבוץ אלא בקצה עלייה בשטח (בלי סטרטר...), בסוף שיפוע של כ- 50 מעלות ממנה בלט קצהו. אני מודה ומתוודה שלא זכרתי לקחת את השיפוע בחישוב ההתנגדות, אבל לא חושב שזה יצור פרימה כזו. המשיכה הייתה בזווית ישרה, איטית למתיחה הדרגתית ללא מכה, אבל הרצועה נקרעה בפרימה מיידית ומוחלטת של התפירות, לפני שהייתה מתיחה ממש חזקה. צריך היה לראות כדי להאמין. הרכב עוד לא התחיל אפילו להמשך ברצינות.
בכל אופן, פקס לאוטו דיפו ( "אחריות המוכר", פגיעה אפשרית", "תו תקן", ...) והם צלצלו והודיעו שהם בודקים מול היבואן. אולי יצא מזה משהו.

ד ו ר ו ן
05-04-06, 07:21
הרכב לא היה בבוץ אלא בקצה עלייה בשטח (בלי סטרטר...), בסוף שיפוע של כ- 50 מעלות ממנה בלט קצהו.
זה כבר חישוב להרמה,לא למשיכה.

רפי 33
05-04-06, 14:03
ככלל אל תקנו תוצרת סין בכל הקשור לחוזק, אלא אם כן יש תו תקן !
"רצועות גרירה 1 טון" = רישום סתמי שלא אומר דבר. ודאי שאפשר לגרור 1 טון על גלגלים על כביש ואולי אף יותר. מה זה אומר לגבי גרירת רכב מבוץ או במעלה ? כלום !
צריך להיות רישום ובו ציון המתח המכסימלי שהרצועה תעמוד בו. ברור מהמקרה כאן שהרצועה לא עמדה במתח של 1 ט' ( שווה ערך להרמת הג'יפ באויר ) ולמעשה בקושי בחצי.
גם הקביעה של 50 מעלות, המצוינת כאן, נראת לי מופרזת ביותר. מה שקובע הוא שיפוע הרכב על ארבעת גלגליו יחסית לקו אופקי. סביר להניח שהיה בכ- 30 מע' מכס'.
ברצועות הרמה יש פירוט לגבי העומס המכסימלי להרמה. כאן אין התחכמויות כמו שיש לעתים ברצועות גרירה. רצועת הרמה של 1 ט' היתה עומדת במשימה בקלות !

ערן המסוקס
05-04-06, 14:32
אם השיפוע היה 50 מעלות והרכב שוקל 900 ק"מ אזי כח המתיחה האידאלי ללא כוחות חיכוך ועוד גורמים יהיה 1072 ק"ג!

כוון משיכת הרכב אינו מקביל לזוית העלייה אלא נמצא לאורך המישור, וזה מגביר את ההתנגדות למשיכה!

הנוסחה: כח המשיכה בק"ג = קוסינוס זוית העלייה/(משקל הרכב X סינוס זוית העלייה)

לעצלנים מביננו, לפי החישוב של 30 מעלות, כח המתיחה הוא כ520 ק"ג אז אני מניח שיחד עם כוחות התנגדות נוספים, לא צריך להגיע לטון בכל מקרה.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 14:39
נסה שוב, ערן.

הרי אם הזווית היתה 90 מעלות, אז המתיחה שהרצועה היתה עומדת בה היא 900 ק"ג. מכאן אתה רק יורד בעומס המשיכה כשהזווית יורדת.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 14:42
אגב, כנראה שרפי צודק. ברצועות החרטא שנמכרות ברשתות כאלה ואחרות, רצועות שמיועדות לגרירה ולא לחילוץ, הכוונה בד"כ כשכותבים " 1 טון" , היא שאפשר לגרור עם הרצועה, על כביש ישר, רכב ששוקל עד 1 טון, וגם את זה צריך לקחת בספק. הכוונה היא לא ליכולת הרמה של טון אחד.

לגלגל רכב של טון אחד על הכביש צריך הרבה הרבה פחות ממאה ק"ג של כוח!

אלון_ק
05-04-06, 15:43
הכח הגבולי במשיכה ב90 מעלות אכן יהיה 900 ק"ג, אבל 900 במקביל למישור של הרכב. ב90 מעלות הרכב הגורר מפעיל 0 כח בכיוון הרצוי כי המישור שלו ניצב לזה של הנגרר, לכן ב90 מעלות אי אפשר לגרור (טוב, להרים) בלי גלגלת כלשהי בדרך (זה גם מסתדר במשוואה של ערן, שים לב שהכח הנדרש עבור מצב כזה יהיה אינסוף).
עבור כל דבר באמצע, משקל הרכב יהיה מוכפל בסינוס הזווית כדי לקבל את הכח שהוא מפעיל שאותו הרכב הגוור יצטרך לעבור. אבל הרכב הגורר מפעיל כח בקוסינוס הזווית, לכן גם בזה יש להתחשב. (סינוס, קוסינוס - רק תלוי איפה בחרת את הזווית, הזויות ממילא תלויות).

את הזוית של הרצועה אני מזניח, כי עד שהיא לא נוגעת ברצפה שתשמש לה כגלגלת (ואז צריך לחשב עבור כל זוית לחוד, סכומן כבר לא יהיה 90 אלא זהה לשיפוע המישור) יש לה אמנם זווית, אבל עדיין הכוחות הפועלים הם וקטוריים בכיוונים הנ"ל.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 16:00
אתה לא בכיוון של מה שאני או ערן כתבנו. ב90 מעלות ,מדובר על מצב תיאורטי שבו הרכב תלוי בעזרת רצועה, כשהאף שלו מופנה לשמיים. העומס במקרה כזה על הרצועה יהיה 900 ק"ג. כשהרכב והרצועה יהיו בשיפוע קטן מ90 מעלות, העומס על הרצועה יהיה קטן מ900 ק"ג.

אלון_ק
05-04-06, 16:13
אבל העומס על הרצועה הוא סכום הכוחות המופעל ע"י שני הרכבים בדוגמא שנתתי למעלה.

מצד שני, אם אני אבדוק את הסכום המקסימלי יש לי הרגשה שאני אגיע בדיוק ל900 כי כח המשיכה המינימלי הוא משקל הרכב...

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 16:16
אבל העומס על הרצועה הוא סכום הכוחות המופעל ע"י שני הרכבים בדוגמא שנתתי למעלה.

העומס על הרצועה הוא בדיוק העומס שצריך בשביל למשוך את הרכב התקוע והוא זהה לחלוטין לכוח שאותו מפעיל הרכב המחלץ. הוא לא סכום.

אלון_ק
05-04-06, 16:22
וואלה, כשאין שכל אין דאגות.

adir
05-04-06, 16:29
שאךה לכולם לאור כל העובדות שנאמרו...:
איפה אפשר לקנות כבלים טובים במחיר הוגן באיזור המרכז?... המלצות?

ערן המסוקס
05-04-06, 16:30
חנן, לא טעיתי. למעשה צדקתי. :grin:
אלון הסביר בהסברו הארוך על הסינוסים והקוסינוסים בדיוק.
אתה יכול להגיע למצב שאתה לא יכול לגרור את הרכב כלל, גם אם מישקלו 2 ק"ג ואתה מושך ב1240924243 ק"ג, אם הרכב ניצב לעלייה וחרטומו בולט בקצה, וזה בדיוק המצב שתיאר פותח השרשור.

לא לקחת כנראה בחשבון שהמשיכה של הרכב אינה בזוית העלייה כי אם בזוית המישור, ולכן המישור המשופע עצמו מפעיל התנגדות למתיחה (הנורמאל של המישור המשופע).

מקווה שעכשיו הכל הובן.

אם עדיין לא אז אשתדל לצייר דיאגרמה ואז זה חייב להיות ברור לכל אחד שלמד פיזיקה 1 בסיסית.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 16:37
אתה צודק. חשבתי שאתה מדבר על מצב שבו כל מע' החילוץ נעשית על מישור בזווית X .

זאביק
05-04-06, 16:43
שאךה לכולם לאור כל העובדות שנאמרו...:
איפה אפשר לקנות כבלים טובים במחיר הוגן באיזור המרכז?... המלצות?

אם כבלים = רצועות גרירה, אז בל.כ. בצריפין.
http://www.lkltd.co.il/

lizard
05-04-06, 19:31
ממליץ גם על ל.כ
כל מיני סוגי כבלי גרירה, מכפילי כוח לכננות שאקלים ועוד. בנתיים, טפו טפו טפו, עובד יופי.

רפי 33
05-04-06, 23:37
לחנן, אני תמיד צודק,**************** או שלא.
גם רכב תקוע, כפי שניסה ערן לתאר, יגרר ע"י רצועה מתאימה וכוח מספיק.
אמנם המשיכה תהיה, בחלקה לפחות, בקו אופקי, אך גמישות הרצועה ( במקרה זה עדיף כבל מתכתי )
תפעיל כוח על הרכב המחולץ בכיוון השיפוע כשהקרקע משמשת מעין גלגלת לשינוי הכיוון. ולמרות החישוב התיאורטי, (המפריך זאת ) גם בזווית של 90 מע' הרכב יחולץ ! והכוח לחילוץ ( המתיחה בכבל/רצועה ) יעלה במעט על משקל הרכב. ולא, לא בגלל
חישובי הס' קוס', אלא בגלל החיכוך בקרקע. שהרי אם היתה גלגלת, נטולת חיכוך, בנקודת המפנה
הכוח היה שוה למשקל הרכב המחולץ.
בכל זוית קטנה מ- 90 מע' ברור, אני מקוה, שכוח המתיחה יהיה נמוך ממשקל הרכב. ערכם המכסימלי של סינ' קוס' הוא 1,כמדומני, מזה זמן רב.
אגב, אני מכיר רק את מכפלת משקל הרכב בסינ' זוית השיפוע ככוח הדרוש לחילוץ. לא מבין מנין הגיע
הביטוי הכולל מכפלה וחילוק בשרשור.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 23:49
מכיוון שגם אני כשלתי בהבנת הנקרא, ועדיפה תמונה מאלף מילים, שמתי כאן איור מטופש של המצב המדובר:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=844&stc=1

במצב שבו הזווית של הפינה בקרקע היא 90 מעלות, אכן יידרש כוח אינסופי כדי לחלץ את הרכב.

ערן המסוקס
06-04-06, 00:24
אכן מטופש :lol: כך תכננתי לצייר את זה פחות או יותר. תודה לך חנן.

רפי, שים לב שמדובר אך ורק במצב, אשר בו הרכב נמצא עם האף שלו מעבר לשיפוע ונוצרת מתיחה ישירה של הרצועה מהמחולץ למחלץ ללא נגיעה של הרצועה בקרקע.

רפי 33
06-04-06, 00:55
לערן, נו, ואז נראה לך שיש צורך בכח אינסופי ???
נניח שהרכב בולט מס' ס"מ בלבד, הרי שהכוח האופקי, של המחלץ, יגרום לרכב המחולץ להתנתק, בגלגליו האחוריים, מהמישור המשופע ולהיגרר בחלקו הקדמי לכוון המחלץ.
גם במקרה זה הכוח הדרוש רחוק מאד מכח אין סופי, שהוא כידוע כח רב מאד מאד...........
צריך רק להתגבר על כח החיכוך של הרכב המחולץ בקרקע וברגע שיש מגע של הגלגלים הקדמיים בקרקע ברור שהכח קטן דרמטית.
אל תיתן לתיאוריה להרוס לך את הפרקטיקה.
אגב, ניסית פעם, בהצלחה, לעבור שיפוע של מעל 45 מע' (בצל ) בשטח ?

ערן המסוקס
06-04-06, 01:03
למה אתה מתחכם? הרי ברור שהכל פה תיאוריה, והעניין של "כח אינסופי" בא כדוגמה בשביל להבהיר את המצב ואת החישוב הבסיסי לכח הנדרש למשיכת הרכב. תמיד אפשר להוסיף עוד ועוד מרכיבים למשוואה ומצבי קצה שונים.

יצא לי לעבור את ה45 מעלות. לפחות מד הזוית ברכב טען כך (לפני שהוא התפרק). עברתי בשלום.

חנן-ג'יפולוג
06-04-06, 01:05
רפי, אתה יכול לשרטט סכימה של וקטורי כוחות, ולחשב את הכוח הנחוץ כדי לחלץ רכב שנמצא במצב כמתואר בתמונה, כפונקציה של הזוית?

אלון_ק
06-04-06, 01:18
בשניה שאחד מכם מכניס משוואה דיפרנציאלית - ואתם לא רחוקים מזה - אני חובט בו.

שיהיה ברור.

:grin:

ערן המסוקס
06-04-06, 01:31
אגב רפי, במקרה שאתה מדבר עליו אפשר לחשב בכלליות את הכח הנדרש בשביל לחלץ את האוטו, אבל קח בחשבון שחילוץ כזה, סופו על הגג.

רפי 33
06-04-06, 08:40
ערן, חילוץ, כל חילוץ, מתחיל בחיבור למקום הנכון. השרטוט שלך לוקה בהגזמה פראית מאד.
הרי ברור שבמקרה שלנו יש לחבר לנק' נמוכה ביותר אפשרית, נניח וו חילוץ. הרכב לעולם לא יגיע למצב
ששורטת. פשוט כי אין כל סיבה לכך.
כפי שכבר כתבתי, עזוב אותך מכל מיני חישובים תיאורטיים. נסה את הדבר הבא: קשור חוט תפירה לקופסת סיגריות ( מלאה ) . משוך אופקית, כאשר הקופסה נמצאת במישור ניצב ( לדוגמא לאורך
קיר המקרר ) וראה זה פלא הקופסה תגיע למישור האופקי ( גג המקרר ) ללא הפעלת כח רב
( ודאי לא אין סופי ) ללא קריעת החוט ומבלי שהיתה, ולו לשניה, במצב שחלקה האחורי גבוה מהקדמי.
בכדי לעמוד בתנאיך החל את הניסוי כאשר הקופסה בולטת מס' מ"מ מעבר לקו האופקי של תקרת המקרר. ( כך שהחוט לא נוגע ..... ).
ובא לציון גואל.

חנן-ג'יפולוג
06-04-06, 10:40
רפי, אם המתיחות בחוט שווה ל...נגיד משקל של עשר קופסאות, אז מבחינה עניינית זה שווה ערך לאין סוף. זה מה שמתכוונים כולם, ולא לערך המתימטי של אינסוף. (אתה הרי יודע את זה אבל נהנה לעקוץ. שיהיה לך לבריאות. ) אם צריך לגרור סמוראי בכוח של עשרה טון, אז הרצועה עלולה להיקרע, וגם יהיה קשה למצוא עוגן שיקח את העומס הזה וכוח שימשוך את זה.

ערן המסוקס
06-04-06, 10:56
מצטער. אבל השתמשתי במכשיר סלולרי עתיק ולא בקופסת גפרורים. הערך הכספי שלהם זהה.

שים לב שהמכשיר מחובר בחצי הגובה שלו, וזה הגיוני מאוד. החוט המושך מושך מנקודה גבוהה מאוד ביחס לגובה הכללי של המכשיר. כפי שאתה רואה בדיוק מה שניבאתי קורה, רק שהחוט, כמובן, נקרע הרבה לפני המצב האופקי, שלא נדבר על מצב אנכי.

בתמונה השנייה המכשיר נמשך במעלה האנכי ללא בעיות. החוט נושא את כל משקל המכשיר + כוחות חיכוך כנגד העיקול.

בתמונה השלישית כבר רואים שהמצב הוא בדיוק כמו שתיארתי. המכשיר מבצבץ מקצה העלייה והמתיחה אינה בקו ישר להמשך העלייה אלא לאורך המישור עם נטייה קלה למעלה. החוט מתוח בצורה גבולית. במתיחה נוספת החוט נקרע כמו שרואים בתמונה הרביעית.

שים לב איזה השקעה. למרות שזה ברור לחלוטין ולמרות שזה מבזבז לי מקום בשרת הגזעי הזה. :wink:

שים לב להערה של חנן כמו כן, ותלמד להפסיק בכבוד. :-P

רפי 33
06-04-06, 10:58
רפי, אם המתיחות בחוט שווה ל...נגיד משקל של עשר קופסאות, אז מבחינה עניינית זה שווה ערך לאין סוף. זה מה שמתכוונים כולם, ולא לערך המתימטי של אינסוף. (אתה הרי יודע את זה אבל נהנה לעקוץ. שיהיה לך לבריאות. ) אם צריך לגרור סמוראי בכוח של עשרה טון, אז הרצועה עלולה להיקרע, וגם יהיה קשה למצוא עוגן שיקח את העומס הזה וכוח שימשוך את זה.

מאיפה לקחת 10 קופסאות ( זה אגב מאד לא בריא ) ???
מדובר כאן במשקל הקופסה + הכח הדרוש לשינוי הכיוון, הרבה פחות אפילו מפי 2 !
להמחשה, תאר לך שיש גלגלת במפגש שני המישורים .
נסה 10 קופסאות ותווכח שהחוט לא יקרע וגם לא יהיה קרוב לכך.
בחישובים תיאורטיים יש לדייק, במציאות מעגלים פינות. ככה זה בחיים.

shmil
06-04-06, 13:54
בשניה שאחד מכם מכניס משוואה דיפרנציאלית - ואתם לא רחוקים מזה - אני חובט בו.

שיהיה ברור.

:grin:

חכה חכה, "משוואות דיפרנציאליות חלקיות" זה בשנה שלישית, אם אני זוכר נכון.

צנחן1
11-04-06, 12:03
וואוו .... ולחשוב שהכל התחיל מזה שהבחור קרע רצועה. חבל שהוא לא קרע שאקל, איזה אוצר של נוסחאות ומשתנים יכולנו להוציא מזה.

אני מהמר על כך שאתם חבר'ה עם המון זמן פנוי, אין לכם איזה סלון לצבוע או מחסן לנקות לקראת הפסח ??

refa_l
12-04-06, 03:04
חברים, רצועות גרירה מקדם הבטיחות שלהן הוא פי 3.5 מהערך המצוין על הרצועה זה נכון כמובן כאשר הרצועה היא בעלת תו תקן (אם אני לא טועה זה נכון רק לגבי תקן אירופאי). לדוגמא, רצועה שמצויין עליה 2 טון עומס מותר אז העומס שבו היא תקרע הוא 7 טון. הבעיה היא שיש רצועות נטולות תו תקן (שמעתי סין?) שבהן הערך המצוין הוא עומס הקריעה ולא העומס המותר מה שלא משאיר מקום לטעויות אני מניח שזה מה שקרה במקרה שהוליד את השרשור הזה.
לאחר אמירה כזו אני מוצא לנכון להזהיר שאסור בשום פנים ואופן לחרוג מהעומס המותר בגלל ש:
א. הדבר בא לשמור עלינו מטעויות באומדן המשקל הנגרר/מחולץ.
ב. בעת החילוץ עלולים להתפתח מאמצים שלא לקחנו בחשבון.
ג. המספרים מספרים לנו מה היכולות של הרצועה כאשר היא חדשה, וכמובן שכאשר הן מתבלות הן גם נחלשות.

-->