PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשיון להסעת נוסעיםבג'יפ בשכר

גיתאי נוה
02-04-06, 02:07
מה המשמעויות העלולות להיות להסעת נוסעים בטיול ג'יפים בשכר ללא הרישיון הקרוי "סופה מדברית" (כמובן שאין לזה קשר דווקא לסופה...)? האם במקרה של תאונה/פגיעה אחרת של נוסע, אשאר חשוף לחלוטין לתביעות ענק, או שזה לא ממש מוחלט ויש דרכים לעקוף (למשל, לקבל את השכר בסוף ולהגדיר שהוא יינתן עבור "הרצאה מעניינת" ולא עבור הנסיעה עצמה, ולהפיל את חובת ההוכחה על התובע)?
מצד אחד פנו אלי לאחרונה כמה מורי דרך שהיו חסרים להם רכבים לטיול כזה ואחר (קבוצות אנשים גדולות), מצד שני, אין לי כוונות לעשות רשיון "סופה מדברית" בשל העלויות והפרוצדורות הכרוכות - וכנראה גם לא הייתי יכול אילו רציתי מכיוון שהסופה שלי בת יותר מ-10 שנים (מגבלה בחוק).

אשמח לקבל חוו"ד ממומחי הביטוח שכאן וממי שמכיר את העניין מנסיונו.
תודה,
גיתי

shmil
02-04-06, 11:08
סעיף 32 בצידו האחורי של ביטוח החובה שלך.

יש לך? - יופי. (ברור שאין לך, כי זה ביטוח מיוחד).
לך יש את סעיף 24.

הסעה בשכר או בתמורה היא אחת הדרכים בהן חברות הביטוח מנסות (ומצליחות) לא לשלם תגמולי ביטוח.
הבעיה היא לא בהגדרת הרכב כ"רכב מדברי", זה רק למטרות תשלום מס ועלויות תפעול כלי הרכב.
אתה רוצה להשכיר את עצמך וסופתך לטיולים כאלו? - דאג שמי שבשבילו אתה עושה את זה יראה לך פוליסת ביטוח על שמך ועל שם הרכב שלך, הכוללת הסעה בשכר.

כל הדרכים שאתה מציע לעקוף יפלו בקלות בבית משפט, דרך חזקות שונות, ולשם זה יגיע אם יהיה נפגע ותהיה תביעה.

גיתאי נוה
03-04-06, 17:09
שמיל,

אם אני מבין אותך נכון, אין באמת צורך ברישיון הקרוי 'סופה מדברית' כדי לכסות אותי, אלא מספיק להרחיב את תחולת פוליסת הביטוח שתכלול גם הסעת נוסעים בשכר. האם אני מבין נכון? ואם כן, יש לך מושג מה העלויות להרחבה? האם ההרחבה יכולה להתבצע סמוך למועד הטיול ורק לאותו יום? (קח בחשבון שממש אין זה מקצוע עבורי אלא עניין מזדמן נדיר מאד, אבל קיים פה ושם).

תודה,
גיתי

shmil
03-04-06, 17:37
מתוך תקנות התעבורה: "רכב מדברי" - רכב ציבורי בעל הנעה קדמית ואחורית שמורכב בו מרכב תקני ושצויין ברשיון הרכב כרכב מדברי;
אותך לא מעניין הנושא של רכב ציבורי - אוטובוס, מונית וכיו"ב.

מי שיוכל לענות לך על שאלות אלו הוא מי שמתעסק בביטוח.
נסה את מאיר רוטברג, חבר האתר.

gp1
03-04-06, 20:48
במקרה אני רשום ומורשה כמדברי .
האם אתה שואל לגבי ביטוח או רישוי ?

ביטוח - אין לך ביטוח מדברי = הרכב לא מכוסה אתה לא מכוסה והנוסעים שלך לא מכוסים
וסביר להניח שאם תפגע במשהו אחר לא יהיה לך כיסוי .

רשוי -
1.אתה חייב להיות רשום בתאגיד או לפתוח אחד בעצמך במשרד התחבורה
2. לתאגיד חייב להיות קצין בטיחות
3. להיות עוסק מורשה או חברה בע"מ {צריך להוציא חשבוניות ללקוחות או לתאגיד)
4. אתה חייב לקבל ממשרד התחבורה תעודת רישוי מדברי שנראית כמו דיפלומה (כמו שיש לרופאים על הקירות) ובה מצויין הרכב ומספרו , שימך, ושם התאגיד
4. +++++++ עוד הרבה דברים

קצין בטיחות בין 200 ל- 250 ש"ח לחודש אגרת רישוי באיזור 1750 ש"ח
הביטוח זהה במחיר לדוגמא: דיפנדר מסחרי או מדברי החובה 2100 ש"ח ומקיף 3450 ש"ח

הרישום המדברי ברשיון דורש בדיקת בוחן במשרד התחבורה בצירוף הניירת של התאגיד ומשרד התחבורה

בדיקת קצין בטיחות מתבצעת כל חודש בלעדיה אסור לך לנוע עם הרכב שלך

[SIZE=4]+++[בקיצור ולעניין - אל תתפתה . פעם אחת יעבור בשלום , בשניה תאבד את הבית /SIZE]

גיתאי נוה
03-04-06, 20:58
תודה על התשובה הממצה, gp1.

ברצוני להדגיש שאין בכוונתי לעשות מזה 'ביזנס' אלא רק משהו ספורדי ודי נדיר, כאשר אני מקבל טלפון ממורה דרך שחסרים לו כלים להובלת קבוצה. האם במקרה כזה יש לו אפשרות חוקית להחיל עלי את הכיסוי מתוקף היותו-הוא מובטח ומורשה 'סופה מדברית', או שבפשטות עלי לברוח מזה כמו מאש?
תודה

gp1
03-04-06, 22:23
לא . הוא לא יכול

לא צריך לברוח (לא ירביצו לך) . אבל הכסף שתקבל בעבור זה לא שווה את הסיכון ---זו דעתי האישית

-->