PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור נהיגת כביש

RINCEWIND
20-01-03, 09:37
במקום להתבדר לכמה נושאים, החלטתי לפתוח שרשור חדש
את הבעיה מכירים כל בעלי הCJ
אבל לא ציפיתי שתתיאשו ממנה (חנן, נמרוד)
השאלה היא, אם מחליפים את כל מערכת ההיגוי:
rock ram של AGR (כולל משאבה, תיבה, צנרת וRAM)עולה 850$
מוט הגה חדש של borgenson או חברה מתחרה 350$
תושבת לתיבת הגה 150$
מוט שפור ודראג לינק (כרומולי או אלומיניום גמיש)עם היימ ג'וינטס ציפוי טפלון וקבלר 320$
הגענו ל1700$, מכס שינוע 2500$
נגיד ומישהו מוציא את הסכום הזה, האם אז הוא יקבל היגוי חד?
זה לא אימפרזה, ברור, אבל האם אפשר לשפר את ההיגוי בג'יפ או שמה לעשות
המערכת לעולם לא תהיה ממש יציבה

נמרוד
20-01-03, 10:04
במקום להתבדר לכמה נושאים, החלטתי לפתוח שרשור חדש
את הבעיה מכירים כל בעלי הCJ
אבל לא ציפיתי שתתיאשו ממנה (חנן, נמרוד)
השאלה היא, אם מחליפים את כל מערכת ההיגוי:
rock ram של AGR (כולל משאבה, תיבה, צנרת וRAM)עולה 850$
מוט הגה חדש של borgenson או חברה מתחרה 350$
תושבת לתיבת הגה 150$
מוט שפור ודראג לינק (כרומולי או אלומיניום גמיש)עם היימ ג'וינטס ציפוי טפלון וקבלר 320$
הגענו ל1700$, מכס שינוע 2500$
נגיד ומישהו מוציא את הסכום הזה, האם אז הוא יקבל היגוי חד?
זה לא אימפרזה, ברור, אבל האם אפשר לשפר את ההיגוי בג'יפ או שמה לעשות
המערכת לעולם לא תהיה ממש יציבה

חד וחלק, לא!
מצטער שאני בוטה, אבל אתה "מכור" למותגים. Rock ram לא קשור לסיפור, מוט הגה, תיבה, תושבת לתיבה, מוט שפור, מיסבים כדוריים (Haim זה שם של יצרן ידוע) כל הדברים האלו לא יעזרו לך לקבל התנהגות טובה יותר . אלו פשוט תחליפים טובים יותר לחלקים הטובים שעושים את העבודה. כשאתה עם מכלולי ענק אז המקור לא מספיק חזק, אבל אתה עם מכלולים רגילים - סרנים רגילים וגלגלים בקוטר קטן.
החופשים הגדולים הם בגלל מערכת המתלה המאד "רופפת" והם מגמדים כל חופש שקיים במערכת ההיגוי עצמה ואותו אתה אולי תשפר על ידי חלקים תחליפיים. אני מתכוון שגם כשאין שום חופש בשרשרת מוט הגה-תיבה-פיטמן-דראגלינק, עדיין הבודי כולו זז מצד לצד סנטימטרים שלמים! על הסרן. אתה צריך בראש ובראשונה לקבע את הסרן ולאפשר לו שתי דרגות חופש נשלטות בלבד. או על ידי מוט פנהרד, או על ידי תוספת שני לינקים, משולש למרכז הסרן, והפיכת המתלה בפועל ל 4 לינק. כמו כן אתה צריך לתקן זוית קסטר לערך המקורי והמתון יותר, אני לא זוכר כמה מעלות (זה דווקא נשמע קל, מעניין למה לא טרחתי לנסות עד היום).

t_uri
20-01-03, 10:30
נמרוד. שחכת שזה גם יעלה פחות מ-2500$ (בכסף כזה אני קונה ג'יפ שלם).

אורי טל.

נמרוד
20-01-03, 10:32
לא אורי, לא שכחתי. זה יעלה אולי פחות מ2500$ אבל זה הרבה יותר מורכב. לטפל בבעית התנהגות הכביש של הסיקס זה בפירוש לא bolt On , זה הנדסת רכב. אנחנו מעדיפים לא להכנס לזה.

t_uri
20-01-03, 10:50
מסכים. זה משהו שאפשר להכנס אליו בלי לדעת איך תצא ממנו.

בינתיים נמשיך ליסוע בזהירות.

אורי טל.

asafk
20-01-03, 19:13
בשביל היגוי יותר חד, הרבה יותר חד, תתחיל בלהחליף את כל הגומיות, בוקסות גומי בשקלים במוט פנהרד ובמוט מייצב, תפוחים, וכו'. מוצלח במיוחד יהיה להחליף את כל הגומי לפוליאוריטן שהוא גם יותר קשיח מהגומי המקורי. זה כבר נותן שיפור פלאים.
אבל עדיין, אתה יושב על מתלה שיש בו חופשים מובנים, וזה מזיז את כל האוטו לצדדים בכל העברת משקל. תוסיף לזה את תופעת הbump steer שיש לכל ג'יפ במידה כזו או אחרת, והגעת לקרב שאי אפשר לנצח.
כל הצעצועים האחרים, מקסימום יתנו לך הגה יותר קל. קל זה אומר גם פחות פידבק (בהרבה טנדרים אמריקאים עם הגה כוח טוב מדי, יש הרגשה שהגלגל הגה לא מחובר לכלום...)- וזה ההיפך מהגה טוב, מבחינתי.

אסף.

נמרוד
20-01-03, 19:19
אסף, אם היה לנו מוט פנהרד ומוט מייצב, היה לנו היגוי הרבה יותר חד... להזכירך, אנחנו בפורום CJ!
:lol:

שחר
20-01-03, 20:27
כדי להשיש היגוי חד יותר פשוט תתקין מוט מייצב קדמי עם ניתוק מהיר וגם אחורי אם אתה רוצה לפי דעתי זה יעלה פחות מ 2500$ אפילו במחירים של המשפרים בארץ....

RINCEWIND
20-01-03, 20:41
אולי בהזדמנות חגיגית זאת, מישהו יסביר לי מה זה
הbump steer שאני שומע עליו כל כך הרבה

נמרוד
21-01-03, 08:58
bump steer זה ההשפעה של תנועת הסרן ביחס לשלדה על זוית ההיגוי. תיבת ההגה מחוברת לשלדה, ממנה יוצא מוט קשיח, הדראגלינק, שמחובר לנאקל - על הסרן. כל תנועה בינהם גורמת בהכרח לשינוי בזוית הגלגל. פקודת היגוי רצויה מגיעה מהנהג לתיבה, התיבה דוחפת את הדראגלינק ויוצרת היגוי. אבל תנועה של הסרן מעלה מטה יוצרת גם היא תנועה שבהכרח מתבטאת בשינוי זוית ההגה. כדי להבהיר, נאמר שאם היתה לך מערכת הידראולית שיושבת כולה על הסרן, כמו בחלק ממכונות העבירות, התופעה לא היתה קימת בהגדרה. בכל רכב עם סרן חי שבו התנועה מועברת מכנית מתיבה שיושבת על השלדה לסרן שנע יחסית לשלדה, התופעה קימת. ככל שהתנועות קטנות יותר והזויות קטנות יותר, היא פחות חריפה. ד.א. גם בכלי רכב עם מתלים נפרדים התופעה קימת בעיקרון כי תיבת/מסרק ההגה נמצאים על השלדה ומעבירים את הפקודה באמצעות מוטות לגלגלים, אבל ניתן ע"י גיאומטריה לצמצם מאד ואפילו לבטל את התופעה.

-->