PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפאית מתחילה-שאלה!

GY18
02-04-06, 15:15
טוב, לא קל בכלל להכנס לעסק הזה...

ברגעים אלה ממש אני מחפשת לעצמי סופה!
אז ככה...כמו שלא קל להכנס לעסק הזה גם לא קל לחפש את הג'יפ הנכון...
אני רוצה ג'יפ פתוח ואני ממש לא יודעת איך להתחיל לחפש...

אז רציתי לשאול אם למישהו כאן יש טיפים איך לחפש סופה שתתאים לי
ואיך להמנע מליפול על הפנים?

תודה

GodsFather
02-04-06, 15:47
קודם כל - מברוק וברוכה הבאה. ועכשיו לשאלות:
סופה? למה סופה ?

האם זו פעם ראשונה שלך בשטח ובג'יפ? האם רכבת בעבר ?

האם עשית סיבוב או שניים על סופות בחייך ובזמן האחרון ?

סופה היא לא הרכב המושלם להתחלה - טעות בסופה עולה הרבה מאד כסף בין אם בתקלות בנסיעה ובין אם ביישור קו ורכישה ראשונה.

ממליץ להתחיל בסמוראי או ויטרה, תלוי בתקציב כמובן וברמת הכניסה שלך לשטח.

האם את מתכננת להכנס כל שבוע או פעם בחודש , מהיכן בארץ ? מה התקציב שלך בהתחלה והאם יש לך הכנסה קבועה או חייה על תקציב של בן-זוג / הורים (אני לא יודע מה הגיל ולא מן הראוי לשאול)

קיצר - שיהיה בהצלחה , בואי תעני בבקשה על השאלות הללו , תחקרי בעזרת פונקצית החיפוש באתר הזה לגבי רכב התחלה ולגבי סופות ונראה מה תסיקי , אשמח אם תוכלי להגיב לשרשור זה בהתקדמותך וכמובן אל תתביישי לשאול , אנחנו כאן בשביל זה.

GY18
02-04-06, 16:12
:) וואי תודה רבה על קבלת הפנים

אז הזמן קצר והשאלות מרובות אני בת 18 ומאיזור המרכז
מה אפשר לעשות? נדלקתי על סופה וזה מה יש...40000 בערך...
אמממ מה עוד? נסעתי בשטח על סמוראי ואני יודעת שזה לא אותו דבר
יש לי הכנסה קבועה אם אפשר לקרוא לזה ככה....אני עובדת ואת כל הסכומים הנדרשים אחרי הקנייה עצמה יכולו עליי...מה אפשר לעשות.

בכל מקרה עכשיו יש לך טיפים או עוד שאלות?

:wink:

GodsFather
02-04-06, 16:22
40K זו סופה לא רעה בכלל אבל אין כסף ליישור קו ואו תיקונים וחבל.

אני ממליץ עדיין על סמוראי או ויטרה , יש גם פתוחים כאלה ועם 40K תמצאי שנתון גבוה ורכב במצב טוב מאד ותישארי עם עודף.

בל נשכח - ביטוח וישור קו שזה גם כמה ג'ובות יפות.

יש כאן לא מעט חבר'ה עם סמוראי (גם אני ביניהם) שיוכיחו לך שזה ג'יפ שעומד יפה מאד בקו עם סופה ואף עובר אותו - ראי את תוצאות הראליים האחרונים שם "סוזי המשתוללת" (שמוליק לודוויג) שהוא גם משתתף כאן באתר הביא מקומות יפים בפודיום וביצועים מדהימים בשטח - יש לי עדויות שהוא עבר מכשולים בהם הסופות המשופרות ביותר נתקעו.

שאלה נוספת - האם יש לך ידע טכני , כלומר מכונאית או שתטפלי במוסכים ? זו הוצאה שצריך לקחת בחשבון ושוב לסמוראי / ויטרה יתרון כלכלי ואמינות לעומת הסופה.

ועכשיו אני מזמין אותך לרכב - איתי ואו עם חברים פה בעלי סמוראים וויטרות ולראות שזה אחלה רכב וגם הם יגידו לך שזה רכב נהדר לכניסה ורכישת נסיון בשטח ובמכונאות - כדי שגם אם תמשיכי לטפל במוסך ולא לבדך, לא יסבנו אותך.

דרך אגב, מהיכן בארץ? האם את מסתובבת בעיר או בת מושבים וקיבוצים? כי גם לגודלו של הסמוראי/ויטרה יתרון במציאת חניה ותמרונים!

GY18
02-04-06, 16:30
אם היית מסתכל טוב טוב היית רואה שכתבתי מאיזור המרכז :neutral:
אני לא מכונאית ומוסכים הם בהחלט אפשרות...לא יסבנו אותי כי אני מכירה את המוסכים אליהם אני אלך..
ואם כבר אתה עונה לי ככה.. אז כמה באמת עולה היישור קו והביטוח לסופה..ובמה זה תלוי

ואין לי שום דבר רע נגד סמוראי להיפך...אבל אני לא מתחרה ולא יוצאת לשטח ברמות כאלה שזה אמור לשנות אצלי מבין?

וגם אני לא מתכוונת לשפר אותה ברמה של אלפי שקלים כי שוב אין לי בשביל מה..

ועכשיו בטח תשאל אז בשביל מה אני צריכה ג'יפ? well...כי בא לי חחח
לא סתם...כי אני ממש ממש אוהבת את הג'יפ הזה what can i do?

GodsFather
02-04-06, 16:40
למה לכעוס ? הכל נאמר ברוח טובה , אני בכוונה מתריע ומזהיר כי רבים וטובים נפלו על תמימותם.

ג'יפ זה אחלה ולא מחייב שום שיפורים - לרגע לא אמרתי שחייבים לשפר. לא סופה ולא סמוראי מחייבים שיפורים מעצם היותם ג'יפים מצויינים ואף בתמחור שלך תוכלי גם לרכוש ג'יפ שכבר מישהו קודם שיפר בצורה מצוינת ולהרוויח רכב עם יכולות מיוחדות (נעילות, כננת, הגבהות, צמיגים רחבים ברשיון, יחסי העברה מיוחדים, אבזור פנימי ועוד).

יישור קו ברכב הכי סטנדרטי שהגיע מרופא ולא ראה שטח בחיים יכול להגיע יפה מאד ל3K - תמיד מפספסים משהו גם אם הבעלים הקודמים היה מכונאי מוסמך וכל היום הבריק את הרכב. התמחור גם לסופה וגם לסמוראי.

ביטוח יכול להגיע ל6-7K עם מקיף, תלוי בשנתון כי רכבים מתחילת שנות ה-90 כבר לא מבטחים במקיף ואז הביטוח הוא 3.5K לשנה.

מה הכוונה ב"אני מכירה את המוסכים שאלך אליהם"? האם הם קרובי משפחה ? חברים טובים? או שכנים שאת עוברת לידם בבוקר ואומרת להם שלום? האם הם מוסמכים לטפל בג'יפים ?

לא ענית לשאלתי - האם רכבת על כזה רכב (סופה/סמוראי)? נהגת בו בשטח, בכביש או רק בצד הנהג?

ושאלת בונוס, האם כאשר תבדקי רכב תבדקי לבדך או עם חבר/מכר/בן משפחה שיודע ומבין מכונאות וג'יפים כדי לאבחן מצב הג'יפ המועמד ?

GY18
02-04-06, 16:52
מיידלה זה בכלל לא היה בכעס- אני מאוד מודה על כל עזרה שתבוא...
אני נהגתי על סמוראי בשטח
והמוסך הוא של אבא של חברה שלי ואני לא יודעת אם הוא מתמחה בג'יפים...את זה אני צריכה לברר

ברגע זה האדם שאני קרוב אלי הוא בן דוד שלי ויש לו סמוראי והוא יכול לבוא איתי...אבל הידע של שנינו בקשר לסופה הוא מוגבל...אז אני מקווה לחפש מישהו קרוב שאולי מבין

אה וכרגע אין לי ג'יפ מועמד אפילו...

חנן-ג'יפולוג
02-04-06, 17:04
קראי את זה:

http://www.jeepolog.com/163.html

עברי לפחות על ארבעה-חמישה ג'יפים לפני שתתחילי לחשוב על קניית אחד מהם. זה יאפשר לך לנהוג על ג'יפ סופה, להרגיש איך הוא אמור לנסוע, יתן לך להבין מה מקבלים ובאיזה מחיר, וכן הלאה.
בג'יפ השישי, תקבלי נתונים, תחזרי לכאן, ותתייעצי, לגבי המצב, המחיר, וכו' .

אל תלכי לבד לבדוק ג'יפ. עדיף שמי שיהיה איתך יבין על מה הוא מסתכל ואת מה הוא רוצה לבדוק, אבל גם אם זה לא יהיה המצב, עוד בן-אדם מהצד שלך, נותן המון בטחון, ועוד נקודת מבט. זה נכון גם לאנשים עם עשרות שנות נסיון יותר ממך. יותר נעים לא להיות לבד במצב הזה, שהוא בדרך כלל מלחיץ.

קחי בחשבון, שאת לא רוצה רכב שצריך ליישר בו קו. תקני ג'יפ טוב, נקודה. זה שווה את הכסף. את לא רוצה לקנות גרוטאה כזו, ולהשקיע בה את אחרית כספך ונשמתך, ויש הרבה גרוטאות בשוק. אם כבר מצאת ג'יפ שמרצה אותך מכל הבחינות, למעט המחיר, לכי עליו. גם אם הוא עולה 5K ש"ח יותר ממה שאת חושבת שמגיע לו. זה ישתלם לך.

GY18
02-04-06, 17:12
תודה חנן
אבל אני לא מבינה מספיק בסופה עדיין כדי שאני יוכל לבחור לפי המודעות שלהם מה מתאים לי

זה ישמע שטחי ולא קשור אבל מבחינתי אני רוצה ג'יפ סופה פתוח שיסע ושיהיה בו מזגן...=]

איך אני אמורה למצוא אחד כזה? אוף

חנן-ג'יפולוג
02-04-06, 17:13
זה יישמע שטחי, אבל חפשי במודעות ג'יפ סופה פתוח, נוסע, עם מזגן. אחרי כמה סיבובים והתרשמויות מכלים כאלה, גם את תתחילי להבין מה את רוצה.

GY18
02-04-06, 17:19
אני בקושי מוצאת סופה פותח...חיפשתי

שמוליקו
02-04-06, 17:30
GY יקרה,
זה נשמע כמו איזו גחמה של ילדה קטנה. אני רוצה ג'יפ עם מזגן שיסע.
ואם זה רק זה ,אז את לא צריכה אותנו.
נתנו לך כאן עצות מעשיות של איך להתקדם.
לדעתי את קודם כל צריכה להחליט באמת מה את מצפה מהג'יפ (מזגן ושיסע זה לא צפיות)
אני מניח שבאופן כללי זה יהיה גם הרכב הראשון שלך.
ולכן את צריכה להזהר שבעתיים.
אין לך מנוס מלחפש כי מציטוט לא תצאי עם ג'יפ :)
שיהיה לך בהצלחה בחיפושים.

GY18
02-04-06, 17:53
יופי...בדיוק מה שפחדתי שהאימרה הזאת הולכת להביא אליי היא הביאה

אומנם שמוליק אתה חושב שזו היא גחמה כלשהי
אז צר לי לבשר לך על שגיאותיך...
שיהיה לו מזגן ושיסע בא להראות שאני לא מבינה בג'יפים ולכן המילה "מתחילה" קשורה פה.. ובגלל זה אין לי ידע לכתוב ציפיות אחרות...עכשיו מבין?

אז תודה על האיחולים והברכות.. ואכן יהיה לי חיפוש מהנה..
תודה למי שעזר או לפחות ניסה

yoav
02-04-06, 17:58
הנה דוגמא ללוח אחד מיני רבים.
קחי בחשבון שמעבר ל 40K ש"ח תזדקקי בעיקר לסבלנות (וקצת מזל לא יזיק). בהצלחה.:-)
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=99&SubModelID=&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=

GY18
02-04-06, 18:02
כבר חיפשתי שם...אבל תודה בכל מקרה יואב

regev
02-04-06, 18:02
שלום וברוכה הבאה.
ראשית, טוב שנכנסת לאתר הזה. אני מחזיק סופה גאה כבר יותר משש שנים. האתר הזה הזניק אותי קדימה מבחינת מודעות וידע ועל כך תודה לכל הכותבים פה, גם לרציניים העמוסים בידע ונסיון שחולקים אותו בנדיבות וגם לספקנים והציניים שגורמים לי מדי פעם לעצור ולשאול ולחשוב ולבדוק.

לאחר הברכות והתודות, הנה תרומתי לפרויקט החיפוש שלך:
א.אם את משוכנעת שאת רוצה סופה- אני מפרגן. הסופה שלי היא גרוטאה למראה מודל 92 שנוסעת כמו אריה הרים וכרגע מקבלת טיפול ביתי ומפנק בידיים אמונות של חבר אמיתי. סופה זה טוב.
ב.את תמצאי את עצמך נהנית יותר ומוציאה פחות אם תדעי להודות בפני עצמך מה חשוב לך בסופה ומה לא (הסופה שלי לא מלאה בשיפורים- רק הגבהה,צמיגי 31 10.5 15 AT- "כבישטח" ושני כיסאות הידראוליים לאשתי ולי). כי סופה משופרת זו סופה שהתעסקו איתה מאוד ואולי את מקבלת משהו מתוסבך לאחזקה וסופה לא משופרת אפשר להחליט כן לשפר אחרי שקונים. סופה זה טוב.
ג.האם את יודעת מה המשמעות הנלווית לסופה? אני יכול לתת כמה משמעויות- אוהבים לגנוב אותה כי כולם יודעים ש- סופה זה טוב- היא אוהבת לשתות בנזין כי לימדו אותה שבנזין זה טוב. בנזין זה יקר, כי לימדו את הפקידים במשרד האוצר שיקר זה טוב. מוסך זה בדרך כלל פשוט ברמה של לטפל בבית עם חברים- אני לא יודע למה זה, אבל - סופה זה טוב.

מקווה שסייעתי.
אה, כן, עוד דבר- לא נקבע בשום מקום שהצורה היחידה לנסוע בסופה היא כשהיא עמוסה בחבילת שיפורים בליגה לאומית. מותר לך לנסוע בסופה כמו שחברה שלי בארצות הברית אוהבת לנסוע בג'יפ רנגלר (הבן-דוד מאמריקה של הסופה) וכמו שאישתי משפריצה חיוכים כשהיא דוהרת על ג'יפ צ'רוקי.

Saar
02-04-06, 21:09
את מודעת לצריכת הדלק?
קחי בחשבון משהו בין 1 ל 4-5 בתוך העיר.
1 ל 8 ביום טוב מחוץ לעיר.
אם את יכולה לחיות עם זה ועם ביטוח מקיף לא זול (סופה זה רכב גניב, יש גם באתר כמה חברה שיוכלו לאמת את זה...) זה כבר שלב חשוב.
לגבי המזגן, צודקת. מזגן זה דבר חשוב, אני לא בטוח כמה מזגן מקורי יעיל בסופה פתוחה, אני חושב ש"פורמולה" עדיף.
בכל מקרה, העיצות שקיבלת מקודמי שוות הרבה כסף.
התאזרי בסבלנות ואל "תקפצי" על הג'יפ הראשון שתראי, סופות בד"כ לא נחטפות, קחי את הזמן לבדוק כמה לפני הקניה.

בהצלחה,
סער.

GY18
02-04-06, 21:32
אתה צודק במאה אחוז שני לא צריה לקפוץ על הראשון שאני רואה ולהקפיד בבדיקה..
אבל הבעיה היא שאני לא יודעת במה להקפיד מחוסר ניסיון בקניית מכונית וג'יפ במיוחד

ואני מודעת לכמות הדלק ולוקחת את זה בחשבון

Saar
02-04-06, 21:39
אתה צודק במאה אחוז שני לא צריה לקפוץ על הראשון שאני רואה ולהקפיד בבדיקה..
אבל הבעיה היא שאני לא יודעת במה להקפיד מחוסר ניסיון בקניית מכונית וג'יפ במיוחד

ואני מודעת לכמות הדלק ולוקחת את זה בחשבון

חנן כתב ואני חוזר ומציע, תתחילי מכאן:
http://www.jeepolog.com/163.html

רוב הבדיקות זהות לסופה ול CJ.
אני די משוכנע שאם תמצאי ג'יפ ראוי ותבקשי, מישהו מחברי הפורום יסכים להתלוות אליך ולראות את הרכב.

סער.

ארז
02-04-06, 23:00
א ב40 אלף היא מוצאת סופה במצב מצוין, כנראה גם עם כמה שיפורים.(שנתון לא מתקדם, אבל זה בסדר)
ב מזגן ברכב פתוח זה אחלה, גם אצלי בדיפנדר יש כזה.

GY18
02-04-06, 23:32
וואלה תודה רבה...

אם במקרה מישו מכם שומע על סופה למכירה שעונה על הדרישות הלא ממש מוגזמות שלי אז תכתבו פה זה ממש יעזור לי בחיפושים כי כרגע אני לא הכי מתקדמת לשום מקום
תודה

יוני5
03-04-06, 01:25
GY18 שלום,

נתחיל בכך שהיה רצוי שתחתמי בשמך - יותר נורמלי לכתוב "אורית", "מיכל"... מאשר GY18.

אני מציע לך לעיין בלוחות המודעות באתר הזה ובאחרים כמו ג'יפטריפ, לוח ידיעות, מעריב וכיו"ב. חפשי רכב תקין ככל האפשר: מכאני וכמובן מרכב חיצוני ופנימי. את זה (המרכב) תוכלי לראות בעין: ללא חלודות וכיו"ב. נכון, זה ג'יפ, אבל אחרי כמה רכבים תגלי לבד מה נורמלי ומה לא.

אח"כ תעשי סיבוב על הרכבים. גם כאן, בהתחלה זה רועש ומקרקש יחסית לרכב פרטי, אבל תוך מספר מועט של רכבים את כבר תרגישי מה נורמלי ומה לא.
תוספות זה תמיד מבורך, אבל אל תתפתי לרכוש כלה ספיציפית (או חתן במקרה שלך) רק בגלל תוספת כזו או אחרת, גם אם המוכר יישבע באימו המנוחה שהתוספות שוות 50,000 ש"ח. לא שזה לא נכון, אבל תרכזי את הפרטים ותרשמי בצד.

אח"כ קחי כמה רכבים שנראים לך לבדיקה במוסך של האבא של חברתך ורשמי את תוצאות הבדיקה.

לבסוף תחזרי לכאן, שתפי אותנו בתוצאות ובמחירים הנדרשים ונוכל לתת לך חוות דעת.

אופציה נוספת היא שתגיעי לבור באחד מימי שישי. תוכלי לראות סופות רבות (אני משער שכמה מהן למכירה) ולהתרשם.

מקווה שעזרתי,
יוני5

yoav
03-04-06, 19:39
לא מכיר את הרכב או את בעליו- אבל לפחות מהנתונים היבשים והתמונות- אני הייתי קונה! :-) (אבל לי יש גמד...)

http://www.cartel.co.il/Track4x4/default.asp?Search=1&OrderBy=&AscDesc=&Page=1&iAreaCodeID=0&iCompanyID=57&iModelID=0&iYear=&fPrice2=&iHand=&iAC=&SearchFor=

yoav
03-04-06, 19:40
רגע.. אולי הקישור הזה יעבוד?

http://www.cartel.co.il/Track4x4/default.asp?Search=1&OrderBy=&AscDesc=&Page=1&iAreaCodeID

http://www.cartel.co.il/Track4x4/default.asp?Search=1&OrderBy=&AscDesc=&Page=1&iAreaCodeID

yoav
03-04-06, 19:44
המממממ... טוב- עכשיו זה אמור לעבוד. אני התאהבתי... (סליחה סמוראי יקר שלי- בבקשה תניע מחר בבוקר...)
http://www.cartel.co.il/Upload/132916DSC02830.JPG
מנוע חדש מוגדל 240 כוחות סוס עכשיו סיים הרצה,טסט עד דצמבר.
אפשרות החלפה.

אביזרים ותוספות:
נעילת דטרויוט אחורית,צמיגים 33 ברשיון,בולמים של רנצ"ו עם בקרת לחץ אוויר,עלים של פרוקום,מזגן,חזית רנגלר,ברזנט חורף וקייץ קילומטראז': 1000סוג מנוע: בנזיןת. הילוכים: ידניתיד: חמישיתצבע הרכב: כסףמספר דלתות: 2איזור בארץ: רחובות והסביבהשם יישוב: איש קשר: טלפון: 052-6282782טלפון נוסף: http://www.cartel.co.il/images/pixel.gifשלח מודעה לחבר שלח

Saar
03-04-06, 20:03
לא הייתי קונה מנוע מוגדל.
לסופה יש מספיק כח.

סער.

yoav
03-04-06, 20:44
נכון- לא הייתי קונה בכוונה תחילה "מנוע מוגדל", ובטח לא שם ברשימת ה"שיפורים" שאני מחפש, וגם לא משלם יותר בשביל זה (אבל כן בשביל זה שהמנוע חדש..) אבל אם מישהו כבר החליף מנוע כי היה צריך, ושם אחד חזק יותר מהמקורי (נגיד אפילו שלא כיוון למנוע חזק יותר אלא מצא במקרה מנוע מתאים במצב טוב, אבל מה לעשות- יותר חזק....) נו- זה לא באמת מינוס (כשעורכים רשימת "בעד ונגד" רכב שבודקים).
ואני לא מדבר על אם מישהו היה שם מנוע של מרכבה בסמוראי, עם ההשלכות כל פוטנציאל נזקים וכו'....הכל בתחום הסביר כמובן.

לדעתי בכל אופן.:-|

GY18
04-04-06, 02:06
תאמת ראיתי אותו כבר קודם

מה אתם אומרים? שווה בדיקה מעמיקה יותר?

barak4*4
04-04-06, 10:11
נכון- לא הייתי קונה בכוונה תחילה "מנוע מוגדל", ובטח לא שם ברשימת ה"שיפורים" שאני מחפש, וגם לא משלם יותר בשביל זה (אבל כן בשביל זה שהמנוע חדש..) אבל אם מישהו כבר החליף מנוע כי היה צריך, ושם אחד חזק יותר מהמקורי (נגיד אפילו שלא כיוון למנוע חזק יותר אלא מצא במקרה מנוע מתאים במצב טוב, אבל מה לעשות- יותר חזק....) נו- זה לא באמת מינוס (כשעורכים רשימת "בעד ונגד" רכב שבודקים).
לדעתי בכל אופן.http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_neutral.gif

יואב, לטעמי, זה כן מינוס ומינוס מאוד גדול.
למנוע מוגדל יש 2 יתרונות ענקיים:
1. תאוצות של מכונית ספורט (ואף טובות יותר) בכביש.
2. כח אין סופי (טוב, נו, כמעט אין סופי) בחול.

אם אתה רוצה תאוצות, לך קנה רכב ספורט, אל תשקיע בסופה.
חולות - השטח האהוב עלי ובכל זאת, מעולם לא היה לי מקום בארץ בו לא היה לרכב מספיק כוח. אולי, אם היינו גרים בסהרה, בתוך ים של דיונות, זה היה נדרש, אבל כרגע, אני לא רואה צורך בכך.
הסופה שלי עוד הייתה ארוכה וסגורה, שזו תוספת לא קטנה בכלל למשקל ועדיין "אתגרי חולות" לא היוו אתגר.

עכשיו, כמו שסער ציין לסופה לא חסר כח.

חסרונות:
1. מי ביצע את העבודה על המנוע? מתי? מה איכותה?
2. איך בוצעה ההגדלה - בוכנות, חריטה, קראנק, טלטלים, מה עשו לראש.....?
3. אם בוצעה חריטה, כמה חומר השאירו בדפנות הצילינדרים?
4. מערכת קירור - האם שופרה בהתאם.
5. צלבים מפתחים בלאי מואץ מאוד במנועים כאלו, במיוחד בשילוב גלגלי 33'.

יש עוד הרבה שאלות פתוחות.

נקודה חזקה מאוד במנוע הסופה, היא האמינות. גם בשרות מג"ב, גם בצבא, מנועים שעושים עשרות אלפי ק"מ, לא מכבים אותם בכלל, עובדים ועובדים ועובדים.......

מההכרות שלי עם מנועי סופה מוגדלים (לי לא היה, אבל נסעתי עם הרבה חברים בעלי מנועים שכאלה), הם לא תמיד ממשיכים לעבוד בדייקנות ואמינות שכזו.

אני הייתי מוותר על רכב ששופר במנוע ומחפש שיפורים אחרים, במיוחד בתחום המתלים, נעילות ובלמים.

אתה רואה "צעצוע" נחמד, יפה עם רשימת תוספות מרשימה, אבל אתה מסונוור. נכון שזה נשמע כמו הצעצוע האידאלי לילד המבוגר, אבל, כשתצטרך לחיות עם הרכב הזה על בסיס יום יומי, תראה שהחיים יחדיו לא כל כך נעימים.
"שקר היופי והבל החן".

barak4*4
04-04-06, 10:21
עוד כמה תוספות ליואב (ראבק, למה אין לי עריכה?).

הרכב הספציפי הזה מפורסם המון זמן.
למה? לא יודע.
אולי הוא רכב טוב ופשוט המוכר נטול מזל.
אולי יש לו איזו שהיא בעיה מהותית.
ואולי אנשים נרתעים ממנועים מוגדלים?

מעבר לכך, יש לו בודי ליפט, שאי אפשר לפספס, לא בטסט ולא על הכביש.

ברמה האישית שלך - סופה קצרה לא תיתן לך הרבה יותר מרחב לציוד ואנשים לעומת הסמוראי הנוכחי שלך.
אם אתה כבר מתכנן על הרחבות, לך על רכב ארוך.

חנן-ג'יפולוג
04-04-06, 10:23
אני עם ברק. אין טעם , לדעתי, לקנות סופה עם מנוע שעבר חפירה בידיים כאלה או אחרות, ובטח שלא עם מנוע מוגדל.

barak4*4
04-04-06, 10:27
שרשור עבר בנושא:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E4
עונה על רוב השאלות שנשאלו כאן.

יואב, קרא את התגובה שלי (בקישור המצורף) שוב, אתה צריך סטירה מצלצלת בשביל לחזור לקרקע http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_wink.gif .

barak4*4
04-04-06, 10:36
אם ברוך הצפרדע אחראי לסופה זו, כנראה שהיא קניה טובה:

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12188

(לא מכיר את ברוך אישית, אבל אני עוקב אחרי עבודתו בפורום ותמיד מתרשם מחדש).

yoav
04-04-06, 12:30
GY- אין לי נסיון כלשהו בג'יפים (אני יודע איפה ממלאים דלק בסמוראי;-) ), ובסופה נסעתי רק כשהיא בצבע קקי, ממוגנת, ותחת מטר של בלוקים ברזלים ובקת"בים בד"כ, או כשאני מנקר בטירוף מאחורה;-)

כך שההשערות שהעליתי- היו תהיות בלבד- ועדיף כמובן להקשיב למה שאומרים פה אלו שכן מנוסים עם סופות.
למדנו:neutral:

(ברק- לבי הסטירה המצלצלת- אין בעיה. רק דע שישו אני לא...;-) )

shaigadi
04-04-06, 20:58
היי

אני מצטרף לדעה הרווחת כאן לגבי מנועים מוגדלים.

הדבר האחרון שיחסר לך בסופה זה כוח, מה שאני במקומך הייתי עושה, זה להתחיל לנבור באתר הזה יומם ולילה, זה מ שאני עשיתי ואז לא הייתי מופתע מכלום, כמו בעיות חשמליות בסופה, צריחת הדלק, השוואה לרכבים אחרים וכן הלאה.

התקציב שלך הוא יחסית גבוה ויש הרבה מאוד סופות במחיר הזה,

עצה קטנה.. לאחר שעשיתי סיבוב עם פתוח ועם סגור החלטתי שאם אני רוצה שהרכב ישמש אותי כרכב יומיומי, עדיפות לסגורה.. ואני לא נכנס ליתרונות (רעשים...) ולחסרונות (חלודות...)

אני בטוח שאם תעלי כאן מפרטים של סופות שמצאת, החברים כאן ישמחו לעזור לך

זה המקום להודות לכל מי שענה לי בשרשור שברק צרף.. בעזרתכם אני בעליה הגאה של סופה

GY18
04-04-06, 21:33
http://www.focus.msn.co.il/itemDetails.aspx?id=409081

איך זה נראה? הוא רוצה עליו 27000

lizard
04-04-06, 22:00
מחשבה שקשורה לנושא.
עד כמה שהבנתי תקנות הזיהום אוויר החדשות תקפות לגבי רכבים משנת 95 ומעלה.
לדעתי, שווה לחפש סופה או אפילו סיקס (כן כן, סיקס) ממודלים מתחת ל95. זה יכול לחסוך הרבה כסף.

AvigdorAharon
04-04-06, 22:55
מחשבה שקשורה לנושא.
עד כמה שהבנתי תקנות הזיהום אוויר החדשות תקפות לגבי רכבים משנת 95 ומעלה.
לדעתי, שווה לחפש סופה או אפילו סיקס (כן כן, סיקס) ממודלים מתחת ל95. זה יכול לחסוך הרבה כסף.
ומי אמר שלא יכילו (מקווה שכתבתי נכון - הכוונה להכיל) את התקנה גם על רכבים משנת 1990? ואולי בכלל המטרה היא "לזרוק" את כל הרכבים הישנים?
"במדינה" כמו שלנו, לא כדאי לחשוב יותר מידי רחוק, הרי הכל זמני...

...My Two Cents

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
04-04-06, 22:59
קצת נסחפתם, כמו שנסחפו גם בתקשורת, עם הפראנויה מהתקנה החדשה. צריך לדאוג שרכבים לא יזהמו, יותר ממה שהיצרן תכנן שהם יזהמו. כלומר, שהם יהיו תקינים. בגלל זה לקנות רכב כזה או אחר? זה לא רציני.

shaigadi
04-04-06, 23:43
חזרה לנושא...

הגים שהצגת הוא גם כן עם מנוע מוגדל
והוא מנסה למכור אותו כבר משהו כמו שנה

מצולם ליד מוסך...

תבדקי טוב טוב

asafk
05-04-06, 15:34
as a beginner...
Don't buy a jeep with a body lift.
don't buy a jeep with a stroker engine (unless u r 100% sure that it's done properly by someone who know the job).

Asaf.

moriseven
05-04-06, 20:13
את יכולה לשאול את בעל הרכב מי עשה את המנוע, אם זה אודי מזרחי את יכולה להיות שקטה בעניין הזה

asaf
06-04-06, 13:22
קודם כל ברוכה הבאה למועדון הסופות,גם לי יש אחת ואפילו פתוחה אבל לא למכירה...:)
לגבי הסופה שבתמונה,אם היא מראשון אז אני כנראה מכיר את הרכב והייתי בודק אותו טוב טוב,
ובכלל צריך להבין שאין שום סופה ולא משנה השנתון שנראית ככה והמנוע שלה ובכלל כל מה שקשור למכניקה במצב טוב ועולה 27,000 ש"ח בלבד...אין מציאות כאלה...כשעסקה נראית יותר מדי טוב קרוב לודאי שהיא כזו.את יכולה למצוא סופה נחמדה מאד בטווח שבין 35-45 אלף ש"ח.
המלצתי היא שתגיעי לבור ביום שישי ושם תראי מבחר של סופות,ותוכלי לראות לבד מה את באמת צריכה בסופה ומה לא.
בכל מקרה בחרת בדבר האמיתי אין על סופה וממש אין מה להשוות לסמוראי...
בהצלחה
אסף

yoav
06-04-06, 13:46
בכל מקרה בחרת בדבר האמיתי אין על סופה וממש אין מה להשוות לסמוראי...
בהצלחה
אסף

לא שאני אהיה בין המגיבים חלילה (אם היה לי כסף לא היה לי סמוראי- היה לי דיפנדר http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_smile.gif)-
אבל אסף, איזו הרמה אמיצה להנחתה, ועוד בהודעה כללית ולא פרטית...http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_razz.gif http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_razz.gif

אלון_ק
06-04-06, 15:17
זו לא הרמה להנחתה, זה מה שנקרא טקטיקה. אסף יודע שאנחנו לא ניתן לדיון לגלוש לקווים של "מה יותר טוב, סופה או סמוראי", לכן הוא יודע שאנשים לא יגיבו על זה, לכן הוא כרגע הכניס לכל הסמוראים מכה מתחת לחגורה.

(למי שלא הבין את הרמז, בזה הדיון בנושא נגמר - מי שרוצה להתעקש על משהו כזה שיפתח שרשור חדש או ימשיך את אחד הישנים בנושא).

GY18
06-04-06, 21:37
טוב...אז אם ברצונכם לדעת החלטתי לוותר להחלטת הרוב ולדעה הרווחת ו"להסתפק" בסמוראי למרות מחלוקותיי בנושא
מצאתי היום אחד ממש סבבה ואני אלך לראות אותו שוב מחר...אולי בבור.
נקווה שעוד שבועיים אחרי בדיקה הוא כבר יהיה בבעלותי...

תודה בכל מקרה על הכל...היה משעשע

asaf
07-04-06, 09:35
נראה אם תחשבי ככה אחרי שתראי כמה סופות יפות בבור...
באת עם דיעה מאד מגובשת,מה קרה???
השטיפת מוח שלבחורה לא מתאים סופה עבדה?
בכל מקרה תהני עם מה שזה לא יהיה...בהצלחה

asafk
07-04-06, 13:06
לגבי הסופה שבתמונה,אם היא מראשון אז אני כנראה מכיר את הרכב והייתי בודק אותו טוב טוב,
ובכלל צריך להבין שאין שום סופה ולא משנה השנתון שנראית ככה והמנוע שלה ובכלל כל מה שקשור למכניקה במצב טוב ועולה 27,000 ש"ח בלבד...אין מציאות כאלה...כשעסקה נראית יותר מדי טוב קרוב לודאי שהיא כזו.את יכולה למצוא סופה נחמדה מאד בטווח שבין 35-45 אלף ש"ח.

בהצלחה
אסף

Well... I must say that that's not true, sadly enough...
I sold my SUFA, some 2 years ago, for 29000SH. And it was a great one.

Asaf.

lizard
07-04-06, 14:06
טוב...אז אם ברצונכם לדעת החלטתי לוותר להחלטת הרוב ולדעה הרווחת ו"להסתפק" בסמוראי למרות מחלוקותיי בנושא
מצאתי היום אחד ממש סבבה ואני אלך לראות אותו שוב מחר...אולי בבור.
נקווה שעוד שבועיים אחרי בדיקה הוא כבר יהיה בבעלותי...

תודה בכל מקרה על הכל...היה משעשע

לדעתי החלטה מעולה. את מאוד תהני מסמוראי.
יש פה כמה "גורואים" מעולים שבטוח ישמחו לעזור לך בשאלות.
אם לא הייתי כזה ממוטה אז כנראה שהייתי קונה סמוראי בעצמי. לצערי אני בקושי נכנס אליו :-D

GY18
07-04-06, 22:07
חחח לא לא התייאשתי ואלי יום אחד אני עוד אקנה לי סופה...אבל ברמת ההוצאות שאני רואה כרגע מסיפורים לפחות לא משתלם לי לקנות סופה כאוטו ראשון וגם אין לי חברים או מקורבים שמבינים בזה ויוכלו לעזור לי לחפש....

אבל תמיד יכולה לבוא איזו הפתעה! :-|

yoav
08-04-06, 09:22
בתקציב שאת מספרת עליו, אם כבר יפנים- אפשר למצוא ג'ימיני...(הרבה יותר נוח, הגה כח, אוטומט, יותר חזק, יותר חדש=פחות מתקלקל...). ואם את עדייו מרגישה ש"הגמדים" קטנים עלייך- יש גם ויטארות...

סתם- עוד קצת רעיונות לבלאגן..

moriseven
08-04-06, 09:54
מה יש לכם מסופה שכנעתם אותה על סמוראי שזה עוד בסדר, כי לאחת מתחילה הוא ייתן הרבה והוא במאת ג'יפ אמיתי רק בקטן אבל עכשיו אתם מדברים על ג'ימני !!!! :?

אלון_ק
08-04-06, 11:12
מוריס, הג'ימיני זה סמוראי מתקדם. הוא לא נופל ממנו בשום דבר, להפך.

moriseven
08-04-06, 11:26
אפילו אם הוא לא נופל מסמוראי אני הייתי מעדיף יותר את הסמוראי רק בגלל שחיצונית הוא נראה יותר ג'יפ מג'ימני שנראה ג'יפ למכולת. :???:

asafk
08-04-06, 12:57
SUFA won't cost you much more than a sammy.
Yes- it will take more fuel, but the parts are much less expensive, and the fixed costs (insurance, registration and so) are about the same.
If you will go off road- the Sammy will brake sooner- Sufa is harder to brake.
The biggest advantage of the SUFA is that for the same money you can buy a newer model of SUFA than of a Samorai. and this is a serios point to consider.
If you can afford yourself a long search- search a good SUFA. It IS what you want, and a Samurai will not be a good enough substitute. it is smaller, less capable, and for the same money- will be older... and won't cost you any less. so I can's see a point going there.

Asaf.

yoav
08-04-06, 20:49
אסף - תרשה לי לחלוק עליך.

אני עד לא מזמן חשבתי להחליף את הסמוראי למשהו "גדול" יותר, וראיתי כמה דיפנדרים וסופות, ובעיקר חרשתי את לוחות המודעות. בשנתונים המקבילים בין סמוראי וסופות- המחיר כמעט כפול (לרכבים לא שחוטים). תעלעל בלוחות הגדולים ותראה שסופות במצב סביר עולות מעל 40K (לא מדבר על מציאות- מדבר על הרוב המתוחזק והסביר), וזה מהמחצית הראשונה של שנות ה-90. סמוראי מאותם שנתונים מגרד את ה 25K.... סמוראים חדשים יותר (שלי 96 לדוגמא), מוזרקים, מוסללים ושמורים- סביב 30 K. סופות מ 96 וצפונה- יקרות הרבה יותר. אתה גם כותב שבאותו סכום אפשר לקנות סופה ממודל חדש יותר מסמוראי? הלוואי...
אולי עם מיקוח טוב אפשר להוריד במחיר- אבל עדיין- זו לא אותה ליגת מחירים.

GodsFather
08-04-06, 21:26
אסף , אני מסכים עם יואב ומוסיף עוד הערה.

סופה זה אכן הג'יפ האמיתי וללא ספק הנאה והנעה אולטימטיבית אבל לבל נשכח שסופה זה רכב שלא סולח כשטועים וכשטועים זה עולה הרבה יותר מטעות של סמוראי. בגלל כוחו העצום , הגודל וההרגשה שכלום לא יכול לעצור אותך - מעבר למכלולים שאכן בתמחור שהגברת החביבה הציבה , ספק אם תמצא משהו ברמה מתוחזקת היטב של פשוט לתדלק ולנסוע.

בקיצור גברת, ג'ימני , ויטרה וסמוראי הם המטרה - כולם מצוינים ובתמחור שלך תוכלי למצוא בובה של רכב.

שיהיה בהצלחה ומי יתן ונראה אותך בקרוב עולה את ה"אתגרים" בבור ומודה לפורום ג'יפולוג על שייעץ לך לקנות את בחירת ליבך.

חנן-ג'יפולוג
09-04-06, 17:07
יואב, עזוב, השוק של הCJים והסופות הוא שוק מוזר. מחד אתה רואה שאנשים מבקשים 30K ויותר על CJים בינוניים, או משופרים, ואנשים מבקשים 40-60 על סופות, ומאידך כשאתה בצד המוכר: כמו יוני5 (סופה) , אסף קציר (סופה) ואני ( CJ ) , עם ג'יפים במצב ורמת שיפור מעל הממוצע, מכרנו את הרכבים שלנו ב 22K ו- 29K ו-14.5K בהתאמה. לא מכרנו במחירים האלה כי זה מה שבא לנו אלא כי ניסינו למכור במחירים גבוהים יותר ואנשים לא קנו.

אז... המחיר שמופיע בעיתון או באינטרנט הוא לא המחיר האמיתי, וגם לא קרוב אליו אפילו. מוזר, אבל זו המסקנה המתבקשת.

ואם מישהו יקפוץ ויגיד שהוא מכר את הסופה שלו ב40K , ויש כאן מקרה כזה של גולש שקנה סופה ב22K ומכר אותה ב40K או 42K , אז הוא היוצא מהכלל, שהוא היה מאוד סבלני, או בר מזל במיוחד ונפל על קונה שלא מכיר את התחום, כמוך. קונה שהעריך את מחיר הרכבים על פי מודעות בעיתון.

yoav
09-04-06, 17:16
תודה על העידוד :-)

ronenlev
09-04-06, 20:33
טוב, אז נוסיף עוד שאלה לשרשור הזה... :wink:
ראיתי cj8s שנת 87 במצב טוב חיצונית, נועל גלגלי "31 MT, כננת ברשיון, ברזנט חורף מלא.
נעילה אחורית קבועה (מרותכת).
לדברי המוכר, רק לשים דלק וזהו...
מחיר מבוקש - 27K

הזהו מחיר סביר???

נשמע לי קצת לא בטיחותי וטיפה הרסני לצמיגים לנסוע בנעילה קבועה מאחורה? אני טועה?

lizard
09-04-06, 20:42
נעילה אחורית מרותכת זו לא נעילה. כלומר זה כן אבל לא כמו נעילות "אמיתיות" זו נעילה שגורעת ולא מוסיפה, אלא אם כן מדובר על רכב לשטח בלבד, בדר"כ לתחרויות וכן היא שוחקת מאוד את הצמיגים.
אם כבר נעילת זיקה (על שם יצרנית האלקטרודות ריתוך זיקה) אז קדמית.
לוקרים בגלגלים זה די סטנדרט.

מה שצריך לעניין אותך הכי הרבה זה הבודי, חלודות חורים וכדומה (אם יש טונות של שפכטל אז תתרחק...מנסיון :-(), שאסי, מנוע, גיר, טרנספר, סרנים ומערכת חשמל. פחות או יותר בסדר הזה.

כננת ברשיון זה אומר שיש גם כננת או שרק יש אחת ברשיון?

בכל מקרה, 27 אלף זה יקר לדעתי. יש פה לפחות ג'יפ אחד שאני יודע שיכול להמכר במחיר הזה והוא במצב מעולה+מערכת הזרקה. אני לא יודע אם הוא לא נמכר כבר.

עירא
09-04-06, 21:25
מיכה, יש / הייתה לך נעילת זיקה?
אני מניח שלא, ותתאמת גם לי אין ולא הייתה, אבל ממה שאנשים עם נעילה כזו כתבו, מה שקתבת אינו רלוונטי.
(תריץ חיפוש על הנושא, חפש שירשור של ניר עם תגובות של חנן)

נעילת זיקה שוחקת יותר את הצמיגים, לדברי ניר לא בצורה משמעותית.
היא יותר "בטיחותית" לפי דבריי חנן עקב העובדה שהרכב צפוי יותר בהתנהגותו.
של מי (שאני מכיר) שהתנסה עם נעילת זיקה, זה היה אך ורק בסרן האחורי. זיקה בסרן הקידמי לא תאפשר היגוי כמעט לחלוטין.

ד.א 27 אלף זה לא הרבה.
אני מוכר את שלי ב-70....

עירא

חנן-ג'יפולוג
09-04-06, 21:25
נעילה אחורית מרותכת זו לא נעילה. כלומר זה כן אבל לא כמו נעילות "אמיתיות" זו נעילה שגורעת ולא מוסיפה, אלא אם כן מדובר על רכב לשטח בלבד, בדר"כ לתחרויות וכן היא שוחקת מאוד את הצמיגים.
אם כבר נעילת זיקה (על שם יצרנית האלקטרודות ריתוך זיקה) אז קדמית.

וכל זה, מנסיון?

מיכה, תעשה על זה חיפוש. תמצא המלצות על זיקה אחורית מאנשים שנוסעים איתה כבר כמה שנים. אתה תמצא גם דעות (דיעה? ) ששוללות את השימוש בה, גם כן מנסיון. בכל מקרה, לא תמצא עמדה חד-משמעית, כמו שהצגת, שנכתבת מנסיון.

לא תמצא שום המלצה על זיקה קדמית, ואת זה אומר לך אחד שהתנסה עם נעילה כזו מקדימה.

עירא
09-04-06, 21:26
אין לי אופצייה לעריכה, אז ב-70 ללא נעילות וללא כננת...

lizard
09-04-06, 21:46
יכול להיות שכתבתי את דעותי בצורה נחרצת מידי. חשבתי שזה ברור שזו דעתי בלבד.

תאמינו לי, חנן ועירא, שאני מת לפתוח את הדפרנציאל האחורי ולרתך, אפילו את הקדמי ולהשתמש בלוקרים בתור מנגנון "נעילה". אבל אחרי שהתייעצתי עם כמה אנשים שאת דעתם אני מכבד ושיש להם נסיון החלטתי לרדת מזה.
אם הרכב היה 100% שטח, אין שום היסוס.
אם את הריתוך היה מבצע מישהו שאני סומך עליו (עלי למשל אני לא סומך כרגע לבצע כזה ריתוך. על ברוך הצפרדע כן) אז זה גם אפשרי. אבל לקנות רכב שיש לו נעילה שכזו מראש מבלי שאתה יודע מי עשה אותה? חצי התאבדות לדעתי.

בזמנו בדקתי אפשרות רכישה של רכב דומה מאוד לסיקס של בולדוג רק ללא רשיונות לצורך בניית רכב לליגת האדוונצ'ר של הקרוס טרופי. שם הדפרנציאל הקדמי היה מרותך ובאחורי הייתה נעילה אוטומטית. אחרי התייעצות עם אנשים שמבינים יותר ממני הבנתי מהם שזו דווקא קונפיגורציה לא רעה שבהחלט יכולה להיות יעילה, אולי אני אנסה לסדר כזה סטאפ לרכב שלי כשהוא מתישהו יזוז.
אבל נעילה אחורית קבועה עד כמה שהבנתי ממחקר שעשיתי באינטרנט זה גורם לבלאי מואץ בצמיגים וגם לא הכי בטיחותי בנסיעות על כבישים ו/או משטחים בעלי אחיזה טובה.
שוב, זו דעתי בלבד ודעות יש להם נטיה להשתנות עם הזמן והנסיון. אין חכם כבעל נסיון ואני מקווה שבקרוב יהיה לי נסיון.

עירא, מבלי לפגוע חס וחלילה, 70 אלף לסיקס זה מחיר לא מציאותי. לא עם כל ההצע שיש היום בשוק.
אני מאוד מקווה ומחזיק לך אצבעות שזה המחיר שתקבל.

lizard
09-04-06, 21:48
מבלי לשנות את הנושא השירשור, רק תגובה קטנה אחת.
ברור לי לחלוטין שאם יש נעילה קבועה בדיפרנציאל הקדמי אז ההיגוי בלתי אפשרי.
הרעיון הוא שהרכב נוסע 3X4 ובמקרה הצורך 4X4.

yoav
10-04-06, 00:25
טוב- אני מניח שהקטע של ה 70K לסיקס הוא בדיחה, נכון?...:-?

moriseven
10-04-06, 07:23
אני מוכן למכור לך ב - 80 אלף שקל אבל זה סבן ולא סיקס.

אלון_ק
10-04-06, 11:35
ובחזרה לשרשור...

מיכה, עם כל הכבוד - אני לא חושב שדעתך בנושא צריכה לעניין מישהו כאן. אין לך שום נסיון עם זה, נקודה. אני לא אתן את דעתי על המחקר שעשית ועל מה שאמרו לך כי זה לא הדיון הנכון ולא פחות חשוב, זה לא רלוונטי. יש לך נסיון? דבר. אין לך, וותר. אתה רוצה להעלות תיאוריה בנושא זיקה ולדון בה? בשרשור המתאים.

נעילה אחורית מרותכת זו לא נעילה
זו נעילה ועוד איך. יש לך לא פחות שטח מרותך עם התאמה טובה בהרבה מזיקה רגילה. ייתכן שאפילו עדיף כנעילת זיקה, הבעיה היא שזה הרבה יותר יקר ופחות טוב ממיני ספול.

אבל נעילה אחורית קבועה עד כמה שהבנתי ממחקר שעשיתי באינטרנט זה גורם לבלאי מואץ בצמיגים וגם לא הכי בטיחותי בנסיעות על כבישים ו/או משטחים בעלי אחיזה טובה
מבלאי מואץ אתה יכול לשכוח, זה זניח לגמרי. אולי קיים, אבל כל כך קטן שאף אחד לא מסוגל לשים לב לזה (לא בסמוראי שלי לפחות).
לגבי הבטיחות, זו דעה בלבד והייתי מנחש שהיא מוטעית. תעשה חיפוש, יש דיון מעולה על בטיחות הנעילות ולנמרוד היה שם טיעון מנצח, לטעמי: אם מישהו היה מסוגל להוכיח שנעילה אוט' היא סיכון בטיחותי, לא היית רואה את זה בארץ התביעות הבלתי מוגבלות (או זה, או שנמרוד עלה על תביעה ייצוגית נהדרת!). גם זה לא ממש לדיון כאן, תמצא את הדיון ותמשיך אותו.

במיוחד כאן בפורום לג'יפאים מתחילים אני חושב שמן הראוי שכולנו נחשוב פעמיים לפני מתן עצה או דעה, כי בניגוד לג'יפאי מנוסה שיקח את המידע וינסה לעכל אותו עם מה שהוא יודע, מה שאנחנו אומרים כאן זה מה שהקורא כאן לוקח איתו כנקודת מוצא. נכון, כולנו טועים לפעמים, אבל בחייאת - תתאמצו כאן במיוחד, האנשים שהיום מתחילים את דרכם מחר יובילו בתחום ולא חסרות לכם דוגמאות.

lizard
10-04-06, 12:00
אלון אם אתה מצטט אז תצטט את כל המשפט ואת ההקשר שלו.
לא טענתי שנעילת זיקה היא לא נעילה, למרות שעקרונית היא לא(עניין סמנטי לחלוטין), טענתי שלדעתי לא צריך לקנות רכב עם נעילה שכזו שמישהו שאתה לא מכיר עשה. לך תדע איך הוא ריתך את זה.

הנושא היותר בסיסי פה הוא זה(לדעתי): האם רצוי שנהג (או נהגת כמובן :-)) מתחיל בתחום הרכבי שטח ינהג על רכב ששונה בצורה כזו.
אחרי כמה זמן ונסיון, אלון וחנן, נעלתם את הסרן האחורי באופן קבוע? כמה נסיון היה לכם בנהיגה?
האם הרכב שימוש לאחר מכן שימוש יומיומי או בעיקר לשטח?

כשאני רואה את כל הגורמים שיש פה, נהגת יחסית חדשה ברכבי שטח (ועוד מדובר על רכב שטח עם הרבה כוח), בעיקר נסיעות על כבישים וללא נסיון רב בנהיגה (אם אני טועה אז סליחה) שיש לה אולי שנה רשיון אז אני לא חושב שרכב עם נעילה אחורית קבועה מתאים לה.

אם היה שירשור אחר שלך, נניח, שבו אתה רוצה לרכוש רכב עם נעילה קבועה אחורית אז ברור שזה מצב שונה לחלוטין.
לי נראה כאילו אתם לא נותנים כל כך הרבה משמעות לרכב עם נעילה אחורית קבועה. אני לא בטוח שזה כל כך נכון. אבל זה אני.

חנן-ג'יפולוג
10-04-06, 12:44
מיכה, אם קראת את השרשורים בנושא אז אתה יודע שרכב עם נעילת זיקה אחורית הוא הרבה יותר צפוי ובטוח בנהיגה מרכב עם נעילה אוט' אחורית.

אז אתה "לא ממליץ" לנהג ללא נסיון לקנות רכב עם נעילת זיקה (או ספול לצורך העניין) , ולא היית כותב את זה על רכב עם נעילה אוט' . עכשיו אתה מבין למה זה תלוש מהמציאות לכתוב על דבר כזה ללא נסיון?

אגב, אני לא נעלתי עם ספול אחורי את הג'יפ שלי. לצערי, מחוסר ידע לפני כשמונה שנים, אני הרכבתי דטרויט אחורי כשקניתי את הג'יפ. בנסיעה ארוכה עם ג'יפ שיש לו ספול אחורי נוכחתי לדעת שהרכב בכמה סדרי גודל יותר צפוי, נוח ובטוח לנהיגה מאשר ג'יפ עם נעילה אחורית אוטומטית, ואז הגעתי למסקנה שאם הייתי בונה היום ג'יפ מחדש, היו בו זיקה אחורית ולוקרייט קדמי. אני בזבזתי יותר מ5K ש"ח על דטרויט.

lizard
10-04-06, 13:07
אני לא ממליץ לנהג ללא נסיון, אני מכליל בזה גם אותי, רכב עם נעילה קבועה או אוטומטית. לא לפני שהנהג לומד טוב את הרכב.

לדעתי האישית, נעילות זה שיפור חשוב אבל יותר חשוב קודם ללמוד את הרכב במצבו הטבעי.

תראה, אתה ואלון צודקים. אין לי שום טענה שלא. אבל לכן יש ים של נסיון חרשתם את כל השטחים במדינה והכי חשוב, אתם מכירים את הרכב שלכם. אתם יודעים איך הוא מתנהג.
נהג חדש שלא מכיר את הרכב ונסע בעיקר על פרייבטים יכול בקלות להסתבך עם רכב שכזה. אני יודע שלי לקח זמן להבין איך לנהוג בסיקס ויקח לי עוד הרבה זמן לדעת לנהוג בו ביעילות.
אני לא מתכוון לנהיגת שטח אלא נהיגת כביש רגילה. אם עם הפרייטים אני לפעמים עושה סיבובים ב70 קמ"ש, אם אני אעשה דבר כזה עם הסיקס יש מצב, לדעתי, לאובדן שליטה, תוסיף על זה נעילה קבועה אז בכלל יש סיכוי לנזק רציני. היום הפרייבטים יותר ויותר קלים לנהיגה ומהירים. אבל הרכבי שטח ה"מסורתיים" לא. אני לא מדבר על SUVים למניהם כי לא נהגתי על כאלו.

הנושא פה הוא לא בטיחות ויעילות של נעילות. הנושא הוא האם נהג חדש בתחום השטח צריך את זה במיידי או שאולי כדאי קודם שילמד את הרכב.
אני לא יודע, כיום, אם הייתי קונה רכב עם נעילה אוטומטית או קבועה ברכב. כלומר, היום הייתי קונה כי עכשיו אני יודע מה תהיה ההשפעה, אבל כשקניתי את הסיקס שלי לא לפני הרבה זמן לא ידעתי ואני לא בטוח שזה לא היה יכול לגרום לי לנזק כלשהו.
זו כמובן הדעה שלי בלבד. אני בטוח שיש כאלו קוראים את מה שאני כותב ומגכחים. אבל הבעיה העקרונית פה היא שלרוב הקוראים והמגיבים פה יש נסיום רב בשטח ובכביש עם מגוון של כלי רכב.
תחשבו מה היה קורה אם אתם הייתם ירוקים בתחום של הרכבי שטח והיו נותנים לכם לנהוג על סופה עם נעילה קבועה או אוטומטית.

חנן-ג'יפולוג
10-04-06, 13:18
עזוב, מיכה, עכשיו אתה חוזר אחורה ומבלבל את הדיון. כשהובאה כאן, בעמוד השני, סופה נעולה מאחורה אוטומטית, לא אמרת כלום. קפצת רק כשמישהו דיבר על זיקה אחורית.

lizard
10-04-06, 13:33
לא שמתי לב :neutral:

חוץ מזה יש לי תירוץ טוב. הייתי עסוק מכדי לעקוב אחרי כל השירשור באופן יסודי. המוסך החדש שלי בשלבי הקמה ואני כמעט כל היום עסוק רק בו :-)

זאביק
10-04-06, 13:56
טוב- אני מניח שהקטע של ה 70K לסיקס הוא בדיחה, נכון?...:-?

לא.
יש כלאלו שדורשים, ומקבלים.
פגשתי השבוע מישהו שמכר סיקס שנת 81 ב-75K (ואני מאמין לו. עכשיו אמור להיות לו כסף לקנות את הסופה שלי ב-45K :-P נראה אם ייצא מזה משהו . . . )

מישהו שאין לו נגיעה בכלל לתחום הזה, וייחפש רכבים במקומות שאנשים מחפשים רכבים פרטיים (לוח ידיעות, לוח פוקוס . . .) ייתקל רק ברמות מחירים הללו, וחלקם כנראה ישתכנעו ....

אין סיבה לקנות רכב במחיר הזה.
אלא אם יש לך התקציב, ורכב שהוא ברמה יוצאת דופן. אבל ממש יוצאת דופן. (אבל ממש ממש ממש יוצאת דופן . . . . )

GodsFather
10-04-06, 14:13
לא.
יש כלאלו שדורשים, ומקבלים.
פגשתי השבוע מישהו שמכר סיקס שנת 81 ב-75K (ואני מאמין לו. עכשיו אמור להיות לו כסף לקנות את הסופה שלי ב-45K :-P נראה אם ייצא מזה משהו . . . )

מישהו שאין לו נגיעה בכלל לתחום הזה, וייחפש רכבים במקומות שאנשים מחפשים רכבים פרטיים (לוח ידיעות, לוח פוקוס . . .) ייתקל רק ברמות מחירים הללו, וחלקם כנראה ישתכנעו ....

אין סיבה לקנות רכב במחיר הזה.
אלא אם יש לך התקציב, ורכב שהוא ברמה יוצאת דופן. אבל ממש יוצאת דופן. (אבל ממש ממש ממש יוצאת דופן . . . . )

אם האוטו לא מגיע עם שבדית ליברלית (או שבדי ליברלי , במקרה של פותחת השרשור), אני לא מוצא שום סיבה לכזה תמחור - בוא נאמר שכל החלפים חדשים מקופסא , עדיין מדובר ברכב ישן עם טסט כפול ושאר טופינים...

דרך אגב, שמתם לב שהיא לא הגיבה כבר די הרבה זמן ואתם מתדיינים ביניכם... :-)

אמנון
14-04-06, 02:31
דרך אגב, שמתם לב שהיא לא הגיבה כבר די הרבה זמן ואתם מתדיינים ביניכם... :)

אני בכלל חושב שהקשקושים כאן והסיבה שהשרשור הפשוט הזה תפח לארבעה עמודי שטויות היא רק מפני שיוצרת השרשור היא בחורה; לכל אחד היה צורך להגיב.

עכשיו גם אני עשיתי את זה :shock: :?
לילה טוב.

-->