PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטארטר לא מסובב את המנוע

אמנון
02-04-06, 21:36
כשניסיתי להניע היום, פתיחת סוויץ' - הסטארטר מסתובב אבל לא מסובב את המנוע.
יש לציין שהסטארטר עושה רושם כבר זמן מה שהוא לא תופס את זר השיניים בקלות. לפני ארבעה ימים זכור לי שהוא לא סובב את הזר בניסיון הראשון, אבל אחרי סגירה ופתיחת סוויץ' הוא סובב את המנוע והניע.
מה יכולה להיות הבעיה? בנדיקס סיים את חייו? זר שיניים הלך?
מה הפרוצדורות בשני המקרים? מבחינה כספית של חלפים וזמן עבודה ורמת סיבוך?

תודה מראש.

eliv1
02-04-06, 21:50
אמנון,

אם אתה שומע את הסטרטר מסתובב מהר, אפשר לשלול בעיות חשמל למיניהן.
פרק את הסטרטר, עיניין של 2 ברגים, ובחן את הבנדיקס, יכול להיות שהוא גמור, או סתם תפוס,
הרבה פעמים ניקיון הסטרטר עוזר (פירוק לגורמים, וניקיון עדין).
אם כל מנגנון הסטרטר טוב, תבדוק את זר השיניים,
השיטה הפשוטה ביותר היא הורדת הפחית שעל הבל האוסינג (4 ברגים), ומשם אפשר לראות בקלות
את זר השיניים.

אני מאמין שזהו רק הבנדיקס, תפוס קצת מלכלוך.
פרק ודווח תוצאות.

אלי.

עירא
02-04-06, 22:15
דבר ראשון תשתדל לא לגרום לנזק גדול יותר.
בג'יפ שלי עוד לפני שרכשתי אותו הייתה בעייה של הסטרטר, מרוב נסיונות ומשחקים הרסנו גם את הזר שיניים, דבר שהצריך (בזמנו) שליחה של הג'יפ למוסך שיחליף לו את הזר וישפץ את הסטרטר.
שנה אח"כ בערך התחלתי את השרשור הזה:http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3165

אז לעניינינו, אני מאמין שהכיוון שאלי כתב לך הוא נכון. אם הסטרטר מסתובב אבל על ריק, תפרק אותו ותראה למה הוא לא משתלב (למה הבנדיקס לא מסובב את זר השיניים שעל המנוע). אני מצליח לחשוב על 3 אפשרויות מהקל אל הכבד:
1. בנדיקס תפוס (לכלוך, נתק חשמלי או כל דבר אחר)
2. בנדיקסב שחוק, השיניים גמורות, יצריך את החלפתו (לא נורא, לא פיננסית ולא מעשית)
3. זר שיניים גמור (דיי באסה).

עירא

אמנון
02-04-06, 22:28
100% מחר הוא יפורק ונקווה לטוב.
תודה ואני אעדכן.

אמנון
03-04-06, 18:51
הסטארטר פורק, נוקה, הורכב והמנוע הניע בניסיון ראשון.
אני לא יודע כמה זמן יעזור הניקוי, לא מאמין שזה פתרון לטווח ארוך, אך בינתיים נשמע בסדר גמור.
אולי פעם הבאה תידרש החלפת בנדיקס, קצוות השיניים שחוקות מעט.
זר השיניים נראה בסדר גמור מפתח הסטארטר.

תודה!

ניר ל
04-04-06, 11:55
כשאתה מציין שהסטרטר מסתובב - איזה רעש אתה שומע ? אם זה רעש של חיכוך מתכתי (כמו הרעש שנשמע כשמניעים בטעות מנוע פועל) אז יש לך איזורים שחוקים על זר השיניים, בכל פעם שהמנוע ידומם והסטרטר יעמוד מול שיניים שחוקות תקבל את ההחלקה הזאת - אתה תאלץ להחליף סטרטר וזר.

-->