PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורית שמן מהבהבת

israela55
02-04-06, 23:48
שלום מאוד

יש לי סמי מודל 87 ונורית השמן שלי נדלקת לסירוגין.
שמן מנוע אני בודק כל יום.
הנורית מתייחסת רק לשמן במנוע ?????????????
תודה מראש ...... :neutral:

anakin
03-04-06, 00:04
הנורית מראה בעיה בלחץ השמן ולא בכמות השמן (למרות שכאשר חסר שמן = לחץ יורד =נורית נדלקת).

הנורית נדלקת לך במצבים קבועים (פניות חדות? ירידות? עליות?)?

הבעיה יכולה להיות ביוניט שמן, שסתום פורק לחץ או במשאבה לדעתי.

שמוליקו
03-04-06, 09:35
אני מציע להתחיל מבדיקת חיוט ואם החוט תקין, לא מדליק מנורה בתזוזות ושלם, להמשיך לכוון היוניט והמשאבה.
בכל מקרה לא להזניח ,כי אם המשאבה תגמר יילך לך המנוע.
בהצלחה.

israela55
03-04-06, 23:52
מה הייתי עושה בלעדיכם ובלעדיו ......
תודההההה

israela55
03-04-06, 23:54
דרך אגב !... יש לי כתם שמן מסביב לפקק בראש המנוע .....

אלון_ק
04-04-06, 00:15
מה בדיוק הייתה הבעיה בסוף?

חן צברי
15-01-07, 00:00
מקפיץ שרשור עם בעיה דומה
ברשותי ויטרה שנת 95', מוזרקת. כשהרכב עומד על סרק, ולאחר עבודה בסל"ד גבוה (3000-4000) לזמן מה כשהמנוע חם, נורית השמן מתחילה להבהב ומתחזקת עד שהיא דלוקה לגמרי. לחיצה על הגז מחזירה את הנורית למצב כבוי.
כל זה התחיל אחרי שעשיתי החלפת ראש מנוע לפני חודש. לפני שבוע וחצי הייתי במוסך לחיזוק וכיוון שסתומים ושם אמרו לי שיבדקו את לחץ השמן. כשבאתי לקחת את הרכב נאמר לי שלחץ השמן תקין, אבל מאז הבעיה עדיין חוזרת על עצמה. כשחזרתי למוסך שוב הבוקר, הם אמרו שינסו להחליף לי את יוניט השמן ושאין לכך שום קשר לעבודה שבוצעה על הרכב.
בדקתי שמן ומים ואין חוסרים או עודפים. ייתכן שהמוסך צודק, אבל לפי דעתי מאוד סביר שיש קשר בין השניים, בעיקר מאחר והתופעה החלה להופיע רק לאחר החלפת הראש. האם יכול להיות שהתקלה אינה ביוניט, בגלל שהיא שהנורית לא נדלקת לסירוגין אלא רק במצבים מסוימים כפי שתארתי?

חן

צביקה קרבורטור
15-01-07, 18:18
מקפיץ שרשור עם בעיה דומה
ברשותי ויטרה שנת 95', מוזרקת. כשהרכב עומד על סרק, ולאחר עבודה בסל"ד גבוה (3000-4000) לזמן מה כשהמנוע חם, נורית השמן מתחילה להבהב ומתחזקת עד שהיא דלוקה לגמרי. לחיצה על הגז מחזירה את הנורית למצב כבוי.
כל זה התחיל אחרי שעשיתי החלפת ראש מנוע לפני חודש. לפני שבוע וחצי הייתי במוסך לחיזוק וכיוון שסתומים ושם אמרו לי שיבדקו את לחץ השמן. כשבאתי לקחת את הרכב נאמר לי שלחץ השמן תקין, אבל מאז הבעיה עדיין חוזרת על עצמה. כשחזרתי למוסך שוב הבוקר, הם אמרו שינסו להחליף לי את יוניט השמן ושאין לכך שום קשר לעבודה שבוצעה על הרכב.
בדקתי שמן ומים ואין חוסרים או עודפים. ייתכן שהמוסך צודק, אבל לפי דעתי מאוד סביר שיש קשר בין השניים, בעיקר מאחר והתופעה החלה להופיע רק לאחר החלפת הראש. האם יכול להיות שהתקלה אינה ביוניט, בגלל שהיא שהנורית לא נדלקת לסירוגין אלא רק במצבים מסוימים כפי שתארתי?

חן
חן שלום רב!
בדוק שלוש אפשרויות סבירות:
יוניט לחץ שמן תקול.
קונקטור בחיבור ליוניט רופף ויש לחזקו.
צמיגות שמן לא מתאימה .
פרט מדוע שופץ ראש המנוע מלכתחילה, האם בגלל התחממות יתר, או בגלל חדירת מים לשמן בגלל ראש אכול?
ומה צמיגות השמן הנוכחית ברכב.
יתכן ועדיף שתעבור לשמן מינרלי בצמיגות 20/50.
בברכה
צביקה

חן צברי
15-01-07, 19:44
היי צביקה,

ההחלפה בוצעה עקב שני סדקים שהיו בראש המנוע. הסדקים נתגלו רק לאחר שליחת הראש לבדיקת לחץ.
גיליתי זאת תוך כדי נסיעה כאשר שמעתי רעש עמום מהמנוע . עצרתי מיד בצד וגיליתי שהנוזל במיכל העיבוי מבעבע ושחסרים כשניים עד שלושה ליטרים של נוזל קירור ברדיאטור. בנוסף היה קצף בשמן וברדיאטור. :evil: כל אותו זמן מחוג החום לא עבר את החצי. אני יודע שבעייתי להסתמך על מחוג החום כאשר חסר נוזל קירור, אבל חיכיתי כחצי שעה, מילאתי מים ברדיאטור, הנעתי את המנוע והמחוג עדיין לא עבר את החצי. בסופו של דבר הזמנתי גרירה למוסך.
השמן כרגע הוא 10/40 חצי סינטטי.
אני אבדוק את יוניט השמן והחיבורים אליו ואחזור עם תשובות. אולי לא אספיק היום אך אנסה מחר לכל המאוחר.

תודות,

חן

חן צברי
16-01-07, 00:24
בדקתי את היוניט והוא תקין. הקונקטור היה חלוד אז החלפתי אותו ויצאתי לנסיעת מבחן.
הנורית עדיין מהבהבת ומתחזקת בסרק.
עוד משהו תמוה הוא שכשבדקתי את מדיד השמן אחרי הנסיעה הוא היה על המקסימום כמו לפני הנסיעה כשהמנוע היה קר :confused: .
יכול להיות שמשאבת השמן גוססת או שדלק נוזל לתוך השמן מנוע?

חן

jackey1
16-01-07, 19:28
אינני מבין מדוע אתה שובר את הראש ומתמודד לבד
תחזור למוסך שיטפל בבעיה,
בסוף יסתבר שזה קשור לעבודה אך זמן האחריות עבר
וגם אם לא שווה את השקט הנפשי

אלון_ק
16-01-07, 20:42
ג'קי, הוא שובר את הראש כי:
1. מה שהוא ילמד היום, יוציא אותו מתקיעה במדבר מחר.
2. זה עולה הרבה פחות.
3. הוא יכול לחסוך המון כסף.
4. הוא בג'יפולוג. אנחנו נהנים מזה.

הפורום כאן לא נועד כדי להמליץ ללכת למוסכים. אפשר, וודאי כשצריך, רק צריך לזכור שאנחנו מאוד בעד עבודה עצמית כאן.

חן צברי
16-01-07, 20:44
אל דאגה, אינני מתכוון להתמודד עם הבעיה לבד ואני חוזר מחר בבוקר למוסך.
כפי שציינתי קודם, המוסך מצהיר שאין קשר בין הבעיה לטיפול.
הבקיאות והנסיון שלי ברזי המכונאות אינם בשמים, לכן אני מתייעץ בפורום בכדי לקבל חוות דעת של בעלי ידע ונסיון, זאת בכדי לקבל כיוונים למקור הבעיה, וגם בכדי לדעת באופן ודאי יותר אם הבעיה קשורה לעבודה.
תוצר לוואי נוסף הוא שיפור הביטחון ויכולת ההתמודדות מול המוסך על המשך הטיפול בבעיה . דוגמא טובה לכך היא בדיקת יוניט השמן (למרות שבדיעבד הייתי צריך לחשוב על זה לבד, אבל תודות לצביקה שדירבן אותי).

jackey1
16-01-07, 21:04
אלון, גם אני בעד עבודה עצמית ,אך בכמה סייגים
1.רכב שטופל על ראש מנוע במוסך ופתאום צצה בעיה של לחץ שמן -במצב זה כדאי ללכת למוסך ויפה שעה אחת קודם
2.לעיתים בתיקון מדובר בבעיה "מסובכת " לרמת ידיעותיו של המתמודד =הרבה יותר "נזק" כסף
3.הלימוד צריך להיות הדרגתי מהקל אל הקשה- גם להיות במוסך לראות מה המכונאי עושה לשאול את השאלות הנכונות זה לימוד ובפעם הבאה עושים לבד

נכון יש מקרים שאני ממליץ לחבר באתר ללכת למוסך מתוך הערכת רמת ידיעותיו של החבר והנזק לכיס שיוכל ליגרום לעצמו- לפעמים הנזק שיגרום יהיה יקר בעשרות מונים מהתיקון במוסך (שגם שם לומדים)

אלון, בחיים קודם לומדים ללכת ואח"כ רצים ,נתקלתי כבר ביועצים שמייעצים לבחור שלא יודע להחליף שמן מנוע לפרק ציריות ושאר ירקות.

ושוב מדגיש גם אני בעד עבודה עצמית ,מסיבה זו נהנה לגלוש באתר להתייעץ וללמוד
אך לצערי לעיתים אין מנוס מללכת לאיש מקצוע/גורו -ראיתי אצל אותו גורו רבים מהחברים פה וכאלה עם שמות מפוצצים וידענים

צביקה קרבורטור
16-01-07, 21:04
חן שלום רב!
ברכב מוזרק הסכוח לחדירת דלק לשמן נדירה אם בכלל, משום שלהבדיל מרכב קרבורטור המשאבת דלק חשמלית ולא מכנית המורכבת בבלוק, וקרע בדיאפרגמה עלול להחדיר דלק לשמן, ברכב מוזרק הסכוי לחדירת דלק לשמן היא רק אם מזרק דולף, וצריכת הדלק עולה בהתאם.
בניגוד לאלון ק. המטיף לרוחו של הפורום והדוגל באבחנה ובטיפול עצמי, אין לי כלל בעייה עם זה, אך במקרה זה אני כן ממליץ לחזור למוסך שטיפל בראש המנוע לאחרונה, ולו רק מתוך העובדה , שניתן כביכול" להפיל עליו את התיק", ולדרוש את האחריות הנדרשת ממצב שנגרם אחרי טיפול משמעותי ברכב.
והסיבה השנייה והלא פחות חשובה אם לפי גרסתו של חן , נבדק הקונקטור ליוניט לחץ השמן, ונבדק תקינותו של היוניט( כיצד??) יש לבדוק בדחיפות לחץ שמן בסרק בעזרת שעון לחץ מכני, החייב ויש להשיגו במוסך בלבד, וזאת על מנת לשלול או לאשר או לשלול לחץ שמן נמוך, העלול לקצר את חיי המנוע, ורוח הפורום לא תעזור בכך!
ועם אלון ק. הסליחה !
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
16-01-07, 21:08
זקי שלום רב!
שים לב לשעה הזהה, שבה נשלחו תגובתך ותגובתי!
אני כמובן מחזק אותך, ומסכים עם כל מילה שאמרת, והייתי אומר שהוצאת לי את המילים מהפה..
בברכה
צביקה

אלון_ק
16-01-07, 21:09
התשובה לג'קי היא עקרונית, לאו דווקא לשרשור הזה; היא בפורום פתוח כדי שכולם, החדשים בפרט, יתרגלו לרעיון. אף אחד לא צריך להתנצל שהוא שולח בחור חדש במכונאות לקבל עזרה במקרים של ראש מנוע, חשבתי שדווקא הפעם זה ברור מאליו...

אגב, ג'קי, אני מאלו ששולחים בחור שלא יודע להחליף שמן להחליף ציריה. יש עבודות ויש עבודות, החלפת ציריה זה ממש לא קשה... :lol:

jackey1
16-01-07, 21:28
אלון אתה מחטיא את המטרה ,לא מדובר על לשלוח בחור על תקלת ראש מנוע למוסך הבחור כבר שילם על ראש מנוע במוסך -כך שהעצות והבדיקות העצמיות למיניהם לא נכונות עיסקית ומשפטית
שילמת קבל מוצר תקין ושירות אל תתחיל אתה להתמודד ,שילמת כבר.

ולגבי השאר :
אתה צודק ציריה זה לא קשה - זה מסוכן,
מה שיודעים קל ומה שלא תעלומה
אצלנו בטייסת אומרים -"כשחמ"ש טועה גם מטאטא יורה"

אלון_ק
16-01-07, 21:29
אני פשוט הנחתי שאם מתחילה לך תקלה בלחץ שמן במנוע מייד אחרי שמישהו שיחק לך עם המנוע זה די ברור מי אשם ולמי צריך לפנות...

עמכם הסליחה. נחזור לנושא?

חן צברי
16-01-07, 22:32
שילמת קבל מוצר תקין ושירות אל תתחיל אתה להתמודד ,שילמת כבר.

לצורך הבהרה, אני מסכים עם דבריך.
הבעיה היא שהמוסך מתנער מן האחריות וטוען שאין קשר בין הטיפול לבעיה.
לא התכוונתי לטפל בבעיה בעצמי ואני בהחלט מתכוון לדרוש מן המוסך את האחריות על העבודה.
כאשר מתבצע טיפול במוסך, גם כאשר הבעיה "מסובכת", כדאי שיהיה לך ידע מקדים רב ככל האפשר, בכדי שלא ינסו למכור לך סיפורים (נחליף לך יוניט שמן, כנראה שאת הבעיה). בעיקר כמו במקרה זה, כאשר אני נדרש למצוא את מקור הבעיה וככל הנראה גם להוכיח שהיא קשורה לעבודה שנעשתה במוסך.
אין ספק שהלימוד צריך להיות הדרגתי, ואני כן מאמין בעבודה עצמית, אך פנייתי הפעם לחברי הפורום הייתה יותר בכדי לקבל כיוונים על מקור הבעיה ולחזור אל המוסך עם יותר ידע ובטחון שלא "יסבנו" אותי (וגם ללמוד עוד דבר או שניים בדרך), ואם זה לא הובן מלכתחילה, עמכם הסליחה.

נבדק הקונקטור ליוניט לחץ השמן, ונבדק תקינותו של היוניט( כיצד??)

בדקתי התנגדות בין היוניט לבלוק המנוע, כאשר המנוע כבוי (אין התנגדות) וכאשר המנוע עובד (התנגדות אינסופית, אבל סעפת הפליטה הזאת עצבנית ומתחממת מהר). זאת כפי ההסברים שראיתי בספר רכב.

מחר אני אבקש דבר ראשון לבדוק לחץ שמן מנוע בסרק במוסך.

איך אפשר לבדוק אם אחד המזרקים נוזל? האם אפשר לבדוק במעבדה את כמות הדלק בשמן מנוע והאם היא מעבר לאחוז הנורמלי?

תודה על התשובות והתגובות, אני מקוה שעכשיו מטרת השאלה ברורה יותר (כמובן שהייתי מעדיף עבודה עצמית, אבל הפעם אני חוזר למוסך)

חן

jackey1
16-01-07, 22:46
אם הם טוענים שזה יוניט שיחליפו, הבעיה נפתרה -שלם זה לא קשור לעבודה
ואם זה לא יוניט שיפתרו את הבעיה -תהיה איתם ותראה מה עושים כך לא יעבדו עלייך ,עדיף שתיקח איתך חבר שמבין

חן צברי
16-01-07, 23:00
אני אתן להם לעשות ניסוי ותהיה, אבל אני פשוט לא מעונין לשלם עבור עבודה וחלקים בשביל להחליף משהו תקין.
לקחתי חופש מחר בכדי להיות במוסך עם הרכב. אם היה לי חבר שמבין, הייתי מצרף אותו בכיף.

חן

-->