PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשה לחוות-דעת והערכה מנסיון אישי.

רכס חיים
25-09-03, 23:19
היום הרכבתי תיבת היפוך של כיוון הסיבוב בין הטראנספר לדיפרנציאל החדש שהרכבתי . הסאגה בנושא קיבלה את התיחסותכם בימים האחרונים ובקרוב יהיו גם צילומים של התיבה.משקל התיבה להערכתי כ-15 ק'ג והמידות שלה במ'מ חוץ-חוץ 91X 210X62 .תכולת שמן גיר 400 גרם. ועתה לשאלה. מהתיבה יוצאים שני צירים עליון ותחתון הבולטים ממנה 40 מ'מ. לציר העליון חיבור ישיר לטבעת הטראנספר , והציר התחתון זהה אך מתחבר לקרדן הקדמי, שמתחבר לדיפרנציאל .היות והעומס או המשקל שנופל עכשו על טבעת הטראנספר גדל במשקל התיבה - 15 ק'ג - אני מעט חושש לגורלו של הלאגר הסמוך שמקבל פתאום עומס גדול נוסף. נכון אמנם שהלאגר האחורי הזהה לקדמי עם עומס של קרדן ארוך אך העומס עלין עדיין קטן מהעומס על הקדמי לפחות ב-8 ק'ג. מי יכול לתת לי הערכה על מידת הסיכון בהשבתת הלאגר עקב כך . יש לקחת בחשבון שאין לי לוקרים כך שהמערכת מהגלגל עד הטראנספר מסתובבים קבוע או על ריק או על 4X4 או בתוספת נעילה מלאה. תודה מראש.

נמרוד
26-09-03, 00:46
אין אפשרות להתיחסות רצינית בלי שרטוטים עם מידות או לפחות תמונות מפורטות, ונתונים על התיבה - איזה סידור של גלגלי שיניים, מאיפה גלגלי שיניים, מיסבים, צורת החיבור לחלקים אחרים.... בקיצור - השרטוטים שייצרת את התיבה לפיהם.

רכס חיים
26-09-03, 06:14
כתבה עם תמונות ושרטוטים תהיה השבוע לאחר נסיונות שטח קשים שיראו הצלחה. אבל לדעתי מבנה התיבה אינו רלבנטי היות ורק המשקל העודף התלוי על הלאגר שש הטראנספר עלול להשפיע על רמת הבלאי המואץ - או שלא ישפיע . נא התיחסותך.

polar bear
26-09-03, 12:29
ואיך חיברת אותו לתיבה? לבלאי הברגות אתה לא חושש?

רכס חיים
27-09-03, 01:30
היום הרכבתי את תיבת היפוך הכיוון על טבעת הטראנספר מצד אחד ועל הדריישפט מצד שני . עוד כששכבתי מתחת לג'יפ היה נדמה לי שיש נזילה מהמכסה שמורכב בדופן ,אבל בגלל שהשמן חדש ושקוף ,קר ,וסמיך מאוד נטיתי לבדוק זאת ביסודיות רק לאחר הניסוי. היות ותאמתי גם את משאבות הנעילה ההידראוליות הייתי מתוח לקראת הניסוי מה עוד שארבעה חודשים לא ניסתי את הסרנים החדשים עם נעילות תחת עומס. הצבתי לבדיקה ראשונה את התוצאות הבאות . 1. בנסיעה רגילה 2X4 הדריישפט והתיבה שמסתובבים קבוע כיצד ישפיעו על ההיגוי ? 2. האם יש רעידות מחוסר איזון של המערכת. 3.האם שילוב של 4X4 והטלת עומס על התיבה יגרום לה נזק, או לא תורגש עבודתה. 4.האם הנעילות ישתלבו מיכנית וישתחררו בזמן סביר. 5. והעיקר בהעמסה קשה של המערכות בעליה טוחנת האם משהו לא יתפרק והרכב ימשוך למעלה כמו גדול. בהתחשב בעובדה שזה הניסוי הראשון של הסרנים החדשים הנעילות, ותיבת ההיפוך העמסתי על ניסוי אחד מעל ומעבר. במשך שעה , כל הזמן שנותר לי עד כניסת החג טחנתי את הג'יפ בדיונות ובעליה מסולעת בעמק חפר. במשפט אד ניתן לסכם - נולד יונימוג בייבי. ומחר ללמד אותו איפה הר חורשן.

gluk
29-09-03, 01:36
אין לך שום אפשרות להרכיב לוקרים? זה בטוח ישפר לך גם את צריכת הדלק, גם אמינות, וגם התנהגות הכביש! אני לא צריך לספר לך - במקור הרי היו לך! לסרנים האלה לא קיים איזה קיט לוקרים?

רכס חיים
29-09-03, 05:35
הדבר הראשון שהייתי משנה בסרן הקדמי , זה להוסיף לוקרים. מעט טרחה והמון יתרונות. אבל הגרמנים תיכננו את הציר כיחידה אחת מהקורונה עד הצלבים שבכדור שצמודים לנאבה שעליה יושב הג'אנט - הכל בכדי לקבל חוזק בציר במהלך טחינה של מעלה קשה. זה הוכיח את עצמו בניסויים שעשיתי ביום שישי בבארותיים .עליתי את כל המכשולים ללא יוצא מהכלל בחצי גז ובלי להתאמץ , רק בעליה המשוגעת בצד צפון כשהרמתי את הכל למצב אנכי כמעט לגמרי ועוד ראיתי שיש מדרגה נוספת לפני ,הסתפקתי בלהגיע למדרגה בגלל השקשוק בין הרגליים וחזרתי אחורה. היות והייתי לבד לא היה קשה לי לסגת אבל אם היה קהל מי יודע איפה הייתי מסיים - או למעלה או במוסך, או בבית-חולים. עם לוקרים תחת מאמץ הם נשברים ראשונים - כך שלך תדע מה יותר טוב.

חנן א.
29-09-03, 10:59
עם לוקרים תחת מאמץ הם נשברים ראשונים - כך שלך תדע מה יותר טוב

מהנסיון שלי ושל מי שמטייל איתי זה פשוט לא נכון.

הלוקר נשבר רק אם הברגים שלו משוחררים או חסרים. בסיקס או סופה עד שנת 97, עם נעילה קדמית, שמתוחזקים נכון, הצלבים נשברים ראשונים, במידה והלחץ הוא על גלגל אחד.

במידה והלחץ הוא על שני הגלגלים בו זמנית, גל ההינע הקדמי נסחט.

נמרוד
29-09-03, 11:39
כתבה עם תמונות ושרטוטים תהיה השבוע לאחר נסיונות שטח קשים שיראו הצלחה. אבל לדעתי מבנה התיבה אינו רלבנטי היות ורק המשקל העודף התלוי על הלאגר שש הטראנספר עלול להשפיע על רמת הבלאי המואץ - או שלא ישפיע . נא התיחסותך.

לא ברור לי על מה אתה מדבר, ולכן אני לא אתיחס בינתיים.

ערן המסוקס
29-09-03, 12:47
מה שלא מובן לי הוא האם תיבת ההיפוך פשוט תלוייה על ציר היציאה של הטרנספר ובצד שני מחוברת לדרייבשאפט!? משהו פה לא נשמע לי הגיוני. כי אם אני הבנתי אותך נכון בקשר לזה, מה מחזיק את התיבה שלא תסתובב סביב עצמה בזמן עומס?

למה אי אפשר לבנות תושבות לתיבת ההיפוך וכך המשקל לא יכביד?

יש באמת צורך בתמונות של המערכת על מנת להבין במה מדובר. :roll:

רכס חיים
29-09-03, 22:06
ערן - אתה צודק מאוד . למרות ש'סכום' האנרגיה הסיבובית בתיבת היפוך שווה אפס תאורטי, יש לייצב אותה שלא תסתובב סביב עצמה בגלל שיורי החיכוך במערכת. ואמנם היא מיוצבת למניעת סיבוב אך היא חופשיה לעלות ולרדת ללא התנגדות לטראנספר. אני מתנצל שטרם העברתי את פרטי הבניה אבל אני לומד עכשו איך להעביר לכם תמונות ושרטוטים.

-->