PDA

צפייה בגרסה מלאה : שקיעת קפיצים אחרי עירגול

גיא
03-04-06, 22:59
כמה זמן אחרי העירגול זה "בסדר" שישקעו הקפיצים ?

האם יש מקום לבוא בדרישה לתקון ? או שזה משהו של שגר ושכח ?

GodsFather
04-04-06, 14:41
תלוי בטיב הקפיץ ששמת... האם ביקשת הוזלה במחיר וקיבלת קפיץ תוצרת הארץ או שהשקעת בטופ שבטופ וקיבלת סט תוצרת חוץ (לאו דווקא מותג מוכר אבל תוצרת חוץ)? האם כיוונת בדרישה לקפיצים מוקשחים או לקפיץ שיהיה רך ונעים? האם זה רכב משא? האם הרכב מועמס רוב הזמן לפני כמה זמן הם עורגלו אצלך?

תענה על שאלות אלו בבקשה ונדע האם יש הצדקה לבוא בטענות.

lior_b.s
04-04-06, 15:12
תלוי בטיב הקפיץ ששמת... האם ביקשת הוזלה במחיר וקיבלת קפיץ תוצרת הארץ או שהשקעת בטופ שבטופ וקיבלת סט תוצרת חוץ (לאו דווקא מותג מוכר אבל תוצרת חוץ)? האם כיוונת בדרישה לקפיצים מוקשחים או לקפיץ שיהיה רך ונעים? האם זה רכב משא? האם הרכב מועמס רוב הזמן לפני כמה זמן הם עורגלו אצלך?

ולמה אתה סומך בעיניים עצומות על מוצר שהוא תוצרת חוץ??
לא יודע לגבי איכות תוצרת הארץ , מעולם לא התעסקתי עם קפיצי עלים, אבל האמונה העיוורת הזו בתוצרת חוץ תמוהה בעיני....
לא כל מה שבא מח"ול הוא בהכרח איכותי...דבר אחד נכון ב-99% מהמקרים והתחומים בחיים..אתה מקבל מה שאתה משלם...

ליאור

חנן-ג'יפולוג
04-04-06, 15:29
הלו, תנחתו. מדובר בערגול, לא בקפיצים חדשים. לא מחו"ל ולא מהארץ.

GodsFather
04-04-06, 15:47
אכן מדובר בעירגול אך עדיין מדובר בטיב הקפיץ

אצלי בסמי , לפני השדרוג , היה קפיץ אחד תוצרת הארץ ואחד תוצרת חוץ - המקומי התקפל חזרה חודש לאחר הערגול , הוזהרתי על כך על ידי המערגל שאמר בפירוש (לאחר מעל 40 שנות נסיון) שקפיצים תוצרת הארץ לא איכותיים בחוזקם.

לאחר השדרוג לסט קפיצים חדש , כולם תוצרת גרמניה, אני קופץ, מעמיס ונוסע מבלי שהרכב ירד בס"מ כבר 4 חודשים.

ושוב, הבחור עוד לא ענה על שאר השאלות ששאלתי...

שעיה כליף
04-04-06, 16:04
השאלה כמה זמן אחרי ערגול היא בעיתית, היא תלויה במספר גורמים :

ערגול מטבעו נעשה או אחרי שקיעת קפיצים או כנסיון להגביה,
במקרה הראשון = הקפיץ התעייף ולכן שקע או/ו העומס עליו לאורך זמן היה יותר ממה שהוא היה מסוגל.
הגורמים שהשפיעו על התעייפות הקפיץ הם טיב החומר, העומס לאורך זמן, כמות הפעמים והזמן שהקפיץ היה ב OVERLOAD, סוג השטח שהכלי עובר וכו.. בכל מקרה הרי מראש מדובר בקפיץ עייף.

במקרה השני היתה התערבות חיצונית שכופפה אותו, בד"כ נעשה ערגול לקפיץ וותיק ולא לחדש, במקרה ומדובר בחדש הרי שלאחר הערגול הוא לא נמצא במצבו הראשוני כפי שיצא מהמפעל והכוחות הפועלים עליו מקבלים כיוון שונה ומשפיעים על הקפיץ אחרת ממה שתכנן היצרן.
גם כאן הגורמים שישפיעו עליו הם כפי שציינתי = עומס, חלוקת עומס, סוג שטח וכו..

Bulldog
04-04-06, 21:08
ואחרי כל הברברת.
אתה ישראלי, תרים טלפון למערגל, ותקבל תשובה.
לשאול בפורום כמה זמן נתן לך המערגל X אחריות על הקפיצים?

גיא
04-04-06, 21:15
האמת ? ...

אני לא בטוח שבכלל יש לזה אחריות ובגלל זה אני לא מתקשר אליו. לא נעים לי.

ד ו ר ו ן
04-04-06, 21:58

אכן מדובר בעירגול אך עדיין מדובר בטיב הקפיץ
אצלי בסמי , לפני השדרוג , היה קפיץ אחד תוצרת הארץ ואחד תוצרת חוץ - המקומי התקפל חזרה חודש לאחר הערגול , הוזהרתי על כך על ידי המערגל שאמר בפירוש (לאחר מעל 40 שנות נסיון) שקפיצים תוצרת הארץ לא איכותיים בחוזקם.
לאחר השדרוג לסט קפיצים חדש , כולם תוצרת גרמניה, אני קופץ, מעמיס ונוסע מבלי שהרכב ירד בס"מ כבר 4 חודשים.
ושוב, הבחור עוד לא ענה על שאר השאלות ששאלתי...

קפיץ עייף זה קפיץ עייף,לא משנה מאיפה הוא הגיע.
לערגל קפיץ מת לשעבר "הטופ שבטופ" או לערגל קפיץ מת תוצרת הארץ בשני המקרים זה לזרוק כסף לפח, משהו בסגנון של הנשמה מלאכותית לחולה אנוש,יתן לו לחיות זמן שאול כשהסוף ברור לכולם.

לדעתי זאת יומרנות מאד גדולה לצאת בכזו הצהרה, גם אם הוא "40 שנה במקצוע".
המתקין קפיצים עם 40 שנה ותק בב"ש שדיברתי איתו טען בדיוק את אותו דבר-קפיץ מעורגל=זמני, רוצה איכות תשקיע בחדש ולא בטורקי, נו, משהו שונה בארבעים שנה שכל אחד מהם עבר בנפרד?
אתה רוצה קפיץ טורקי עלום שם תוצרת חוץ על פני כתובת ברורה בארץ?
אתה חושב שכל מתקין קפיצים מכין לבד את הקפיצים?
כולם קונים ורובם לפי עדותם מייבאים מכולות של קפיצי עלים כחומר גלם מאיפה שרק אפשר.
לקפיץ ה"גרמני" יש שם או שאמרו לך שבמסגרת 40 שנה נסיון הם סומכים על תוצרת עלומה כל עוד היא מגרמניה?
אני הגעתי למתלם אחרי שהתקינו לי ברכב מקדימה "קפיץ מגרמניה", בדיוק ככה, זה התאור שלו אצל מתקין "עם 40 שנה במקצוע".
נחש מה?
ירד אחרי שבוע ואני לא מדבר על עירגול, אני מדבר על קפיץ חדש,מבחינתי גרמניה זה לא שם לכלום אם אין לזה גיבוי באיכות התוצאה.

לגבי קפיצים חדשים,כמה כבר מייצרים קפיצים מאפס בארץ? מקום אחד?
אחרי נסיון עם קפיץ "איכותי מחו"ל -הטופ שבטופ" שהתעייף כמו כל קפיץ אחרי כמה שנים והתקנת קפיץ ישראלי חדש אני יכול לבשר לך חגיגית שאתה טועה.

הקפיצים הישראליים החדשים(לא מעורגלים) מהמתלם שיש לי על הרכב מזה שנה וחצי לא ירדו מ"מ (נו טוב, קשה לדעת , אולי מ"מ אחד..) מהגובה שהתייצב עליו לאחר ההתקנה למרות שימוש אינטנסיבי עם משקל בטיולים וקצת עבודה והמחיר נמוך משמעותית מסט חדש תוצרת חוץ.
תוסיף לזה את היכולת של יצרן מקומי לעמוד בגחמות\בקשות שלך כמשתמש בעל מאפיינים ספציפיים ולתפור לך פתרון יחודי לרכב שלך וקיבלת יתרון גדול ביחס לסט בעל מאפיינים כלליים.

אני לא פוסל כלל קפיצים מחו"ל מיצרנים מוכרים ומוערכים, היה לי סט כזה על הרכב והייתי מרוצה ממנו מאד כל עוד הוא היה שימושי אבל אי אפשר להשוות אותם עם "קפיץ גרמני תוצרת חוץ" שאולי הגיע בכלל מפלדה סינית שהותכה מחלקי שלדות ומכסי ביוב שנגנבו בארץ-בלי שם מותג אין לך מושג מה אתה מקבל.

אייל
05-04-06, 11:03
דורון, האם קפיצי העומס שלך עורגלו גם?

האם יש לך בסט קפיצים שטוחים שהם לא חלק מהחבילה?

ד ו ר ו ן
06-04-06, 19:53
דורון, האם קפיצי העומס שלך עורגלו גם?
אני מראש הלכתי על קפיץ חדש אחרי איסוף מידע רב בכמה אתרים ברשת,כולם מדברים על עירגול קפיץ ישן כבזבוז כסף\משהו זמני.

התגובה היתה להראות שגם קפיץ "תוצרת חוץ גרמנית" היא לא תווית לאיכות בלי מישהו שעומד מאחוריה

האם יש לך בסט קפיצים שטוחים שהם לא חלק מהחבילה?
בסט אצלי יש 2 עלי עומס כמעט שטוחים שלא עובדים אם אין משקל על הרכב.
במצב רגיל\עומס נמוך אין מגע בינהם לבין שאר העלים והרכב עובד רק עם הקבוצה העיקרית של 5 עלים מאחור.

דודי
06-04-06, 23:44
אצלי יש קפיצי IRONMAN אוסטרליים ואני מודיע לכם שהם שוקעים .האוטו ירד 2סמ מקדימה ויותר מאחורה, למרות שחוץ מטיולים האוטו לא עמוס ואלה הקפיצים לעומס שלהם .ככה שתוצרת חוץ זה לא משהו .מאידך האוטו הפך מאד נוח ככה שאולי הם היו צריכים לשקוע

idanw
07-04-06, 00:24
כמה צריך לעלות סט קפיצים לסמוראי ארוך? משהו סטנדרטי מומלץ...

עמרי2
07-04-06, 00:33
כמה צריך לעלות סט קפיצים לסמוראי ארוך? משהו סטנדרטי מומלץ...

עידן-בדקתי אתמול אצל המתלם. סט סטנדרטי, מעוגל קלות תוצרת המתלם: 450 לקפיץ. אם אני לוקח את הסט הזה-הוא המליץ לי על בולם מונרו גזמטיק (240 ש"ח ליחידה-אבל אפשר למצוא יותר זול). בנוסף הוא הציע לי סט "משופר" עם מאיה ארוכה יותר (אבל עדיין נכנס לתושבות המקוריות), מה שמקנה יותר גובה ומהלך מתלה-אך דורש גם בולמים יותר יקרים. המחיר בהתאם: 550 ש"ח לקפיץ. בקשר לבולמים-כבר פחדתי לשאול.

עמרי2
07-04-06, 00:35
לעגל=לערגל.

ועוד משהו: המחירים הם לפני מע"מ. (אני חושב שהוא לוקח על ההרכבה חזרה לרכב עוד כ-100 ש"ח)

-->