PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מודדים נפח מנוע בלי לפתוח אותו?

ערן המסוקס
05-04-06, 17:10
עלתה לי השאלה הזאת שוב לאחר שראיתי מספר הודעות למכירה של סופות עם מנועים מוגדלים..

אז איך אפשר למדוד נפח של מנוע מסויים מבלי לפתוח אותו ולמדוד קוטר צילינדרים וכו'?

אאוץ
05-04-06, 17:34
לא חושב שזה אפשרי, זה מאוד תלוי בגודל הבלוק, וכידוע לך, שרק חלל הצלינדר מנקודה מתה עליונה\תחתונה הם אלה שקובעים את הנפח.

אביחי

kd2
05-04-06, 17:59
אי אפשר בעיקרון.
אבל אם אתה יודע את הקדח המרחק בין הנקודה העליונה של גל הארכובה לתחתונה צריכה לתת לך את המהלך, לא בדוק זה פשוט מסתדר לי בראש....

kd2
05-04-06, 18:00
ואז צריך להוריד רק קרטר.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 18:17
ומה יקרה אם תכניס שמן מהפתח של הפלאג, עם מזרק, שיש בו שנתות, ותראה כמה נכנס? זה יתן את הנפח, על בערך.

אאוץ
05-04-06, 18:21
ומי מבטיח שהבוכנה תהיה במצבה התחתון ביותר?
ומי מבטיח שהוא לא ימלא מעל הנקודה המתה העליונה?

אביחי

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 18:31
תשים אותה במצבה התחתון ביותר, זה שטויות.

יכנס עוד קצת שמן עד החור של הפלאג, בגלל זה כתבתי "על בערך" .

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 18:33
ואחרי שהרמת את הבוכנה, יצא כל נפח הצילינדר החוצה, למעט השמן בתא השריפה, ואם תמלא שוב ותבדוק כמה מילאת, תקבל את הנפח המדויק.

ערן המסוקס
05-04-06, 20:18
מעניין ומסקרן.. אולי כדאי להשיג מזרק גדול

עירא
05-04-06, 20:46
איזה מוכר ייתן לך להזריק לו שמן?

עירא

אאוץ
05-04-06, 22:04
אפשר למלא בבנזין במקום שמן, ולהשתדל לרוקן טוב טוב אחרי הבדיקה.

יכנס עוד קצת שמן עד החור של הפלאג, בגלל זה כתבתי "על בערך" .
יש תאי שריפה בכ"ז, ולפעמים הם בעלי יחס דחיסה נמוך\גבוה מהקבוע ביצרן, אז לכן זה לא אינדיצקיה מדוייקת,
אבל בהחלט רעיון נהדר לקבל "בערך".
מה שהמוכר אומר (3.6 ליטר לדוגמא) והנתון שקיבלת הוא יהיה 3.5 ליטר, אז יהיה אפשר להתקרב לנתון,
למרות ש100 סמ"ק הם המון.

לערן- למה אתה מתכוון נפח מנוע? אתה מתכוון לנפח סטנדרטי או למנוע שעבר Over Size?

אביחי

ערן המסוקס
05-04-06, 22:46
נפח מנוע זה נפח מנוע. אני רוצה לדעת אם מנוע מסויים עבר הגדלה מן הסתם. לא בהכרח בדיקה על רכב שאני בא לבדוק לקראת קנייה.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 22:47
אביחי, תסתכל על תגובה 8. במילוי שני תקבל נפח מדויק.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 22:49
או אפילו "רעיון משופר" : :smile:

בוכנה למעלה. ממלאים שמן עד שמגיע עד לפתח של הפלאג, בלי למדוד. מורידים בוכנה למטה, וממלאים תוך כדי מדידת הכמות עד שהשמן מגיע לחור של הפלאג. עכשיו המדידה מדויקת לגמרי.

kd2
05-04-06, 23:25
לדעתי להוריד קרטר ולבדוק יותר פשוט ופחות מפחיד את המוכר.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 23:26
מתי בפעם האחרונה הורדת קרטר בג'יפ? מדדת זמן?

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 23:31
קח מתאם שמתברג לפתח של המצת ומאפשר לדחוס אוויר לצילינדר. תביא בוכנה לנ.מ.ת. בתחילת דחיסה. חבר את הצינור של המתאם לשקית ניילון ריקה ומכווצת לגמרי. הבא בוכנה לנ.מ.ע. , סגור את השקית והכנס אותה למיכל מים עם שנתות. המים יעלו בתוך הכלי במידה שתראה לך את כמות האוויר שכלואה בשקית.

kd2
05-04-06, 23:36
זה לא על זמן זה פשוט שאני יבוא עם מכשיר כמו שאתה מציע למישהו הוא יחשוב שאני לא שפוי כל כך ויעיף אותי בבעיטה.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 23:38
והוא בטוח יתן לך להוריד קרטר...

אני לא יודע איך זה בסופה, אבל בסיקס, שהוא קרוב משפחה, מדובר בניתוק מצבר, הורדת סטרטר, תושבת מנוע, קרוס-ממבר, ורק אז אתה מגיע לקרטר. מיליון ברגים, ניקוי של האטם, והחזרה... זה לא חומר לבודק או הנבדק הסבירים.

boaz avrahami
05-04-06, 23:39
חנן,

מה לדעתך יקרה אם תכניס את הצינור של המתאם ישירות למשורה ואז תתחיל את מהלך הדחיסה של הבוכנה?

אם איני טועה, זו הדרך לבדוק נפח מנוע במכוניות מירוץ לאחר הזכיה.

חנן-ג'יפולוג
05-04-06, 23:42
זה יעשה בפנים בועות?

;-)

אלא אם כן זו משורה בצורה מיוחדת, כמו למשל בצורת U , ואז החדרת אוויר בצד אחד, תאלץ נוזל בצד שני לעלות.
אולי גם סוג של מזרק גדול, שנכנס אליו אוויר מהצילינדר ומרים את הבוכנה כך שאתה רואה בדיוק כמה אוויר נכנס.
מן הסתם יש עוד דרכים, ודרכים מקצועיות לעשות את זה. בטוח שיש עוד הרבה מאוד שיטות טובות. רק צריך לבחור.

ערן המסוקס
06-04-06, 01:09
רעיונות מעולים, חנן! :-)

אאוץ
06-04-06, 03:23
מוריד את הכובע בפנייך, חנן.

אביחי

איציק - 4X6ZH
06-04-06, 09:12
אני לא בדיוק מבין את השאלה ?
מדובר על מנוע שעבר קומבינה כל שהיא ואין לדעת איזה גל ארכובה \ קדח בוכנה יש לו
או על מנוע מקורי רגיל שמקסימום עבר שיפוץ
אני בודק נפח מנוע לפי מס המנוע \ דגם המנוע .
זה תמיד נמצא על גוף המנוע ואז יש לוח של יצרן המנוע שם כתוב דגם XX= לנפח
איציק

ערן המסוקס
06-04-06, 10:09
איציק. יש להניח שאת נפח המנוע המקורי יודעים.
עיקר העניין שלי הוא מנוע 4.2L של CJ ומנוע 4.0L של סופה. יש הרבה מנועים כאלה שעברו הגדלה, מה שנקרא סטרוקר (http://www.ajeepthing.com/stroker-motor.html), ויש מנועים של CJ שפשוט עברו חריטות ומעניין לדעת כמה הם חרוטים.
^
[כל המעוניין לדעת עוד שילחץ על הקישור]

חנן-ג'יפולוג
06-04-06, 10:20
בגדול, איציק, מדובר על מנוע של סופה, שהושתל בו קרנק בעל מהלך ארוך של סיקס, או מנוע של סיקס שהושתלו בו בוכנות רחבות של סופה.

איציק - 4X6ZH
06-04-06, 10:41
אכשיו אני מבין :razz:
אז מה שאני הייתי עושה זה להוציא פלג לבדוק את המהלך ( לא בעיה )
ואז אתה יודע איזה גל אכובה יש במנוע !
בשלב שני בודק קומפרסיה ( וכאן יש בעיה )
מנועים שעוברים שינוי כזה בדרך כלל מתקבל יחס דחיסה גבוה יותר מה שמיד ניתן לזהוי בבדיקת דחיסה .
נכון זה לא מדויק ומנוע שיש לו דליפות \ קשה להסיק מסקנה ברורה
אבל יש כיוון .
איציק

-->