PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיכנון אורך גלי הינע

Bulldog
26-09-03, 23:35
לגלי ההינע יש אופציה להתארך ולהתקצר בזמן שהסרנים נעים, איך אני מתכנן את אורך הפתיחה והסגירה שלהם?
האם בוני\משפצי גלי הינע כדוגמת גרינגראס ודומיו לוקחים את הנושא הזה בחשבון בזמן שאני מביא להם את המרחק בין היוקים כשהרכב במצב סטטי או שמא עליי למדוד את המרחק המקסימלי והמינימלי בינהם בנוסף ואם כן אז כיצד?
עומר

אריק זמר
26-09-03, 23:40
אותם מוזכרים, לרוב פונים עפ"י הסטנדרטי...לא ממציאים את הגלגל.
אתה רוצה אחד מותאם עבורך...תמדוד ותוודא שהובנת היטב.

ארז
26-09-03, 23:40
אני לא יודע אם זה אותו הדבר כשבונים מההתחלה
אבל גרינגרס מודדים לי את את הרכבים כשהם על ליפט 2 זרועות(מתלה פתוח לגמרי)בשביל לעשות מפרק כפול צלבים לדרופ קיט...

רכס חיים
27-09-03, 00:58
הדיוק באורך הדריישפט הינו קריטי. קיימים שני מצבים קיצוניים של נזק אפשרי כתוצאה מדריישפט לא מדויק. אם הוא קצר מדי בקפיצה של הרכב כאשר הסרנים נמצאים בנקודה הנמוכה ביותר הקרדן ישלף ויפול על הדרך - ואת הזוועה הזאת לא כדאי אפילו לתאר - ומספיק שיצאת חי. במקרה השני בנעילה סופית של הסרן באם הסגירה לא מספיקה והוא ארוך מדי הקרדן נורה לתוך הטראנספר ומשם לתוך הגיר ובדרך כלל נעצר בקלאצ'. אם יש לך מזל תוכל לאסוף זיתים מהדרך שהיו פעם מכלול ההנעה שלך. יש דרך חישובית פשוטה לבדוק את המידות הרצויות אך הן דורשות ליפט לבדיקה אחת ומלגזה לבדיקה השניה .ההפרש בין שתי הבדיקות היא המידה של ההתכווצות הקיצונית ביותר. מנסיוני -בג'יפים עם מהלך מתלה רגיל פלוס,הגבהה "3 , אתה סוגר את הקרדן עד הסוף ( לפעמים זה קשה בגלל לחץ אויר נגדי) ופותח חזרה 25 מ'מ. זאת המידה שצריכה להיו בין הטבעות של הדיפרנציאל והטראנספר. במקרים יותר קיצוניים עקב שיפוע גדול של הקרדן ניתן לפתוח 30 מ'מ - מעבר לכך הסיכון ממש רציני. היות וזה לא מדע תתייעץ עם מישהו שמכיר את הרכב שלך ספציפית. בהצלחה. שנה טובה.

Bulldog
27-09-03, 11:45
ארז, איך למדוד את האורך המקסימלי הבנתי, עכשיו איך מודדים את המינימלי?

חיים, אם לא הייתי מודע לבעיתיות של הנושא הייתי זורק על האוטו שני גלי הינע שמתאימים במצב סטטי ונוסע לשלום, בכל מקרה תודה על האזהרות.
את ההסבר שלך על אופן המדידה של הסרן סגור לא הבנתי, אם תוכל לנסות להסביר מחדש אודה לך. בנוסף,
תתייעץ עם מישהו שמכיר את הרכב שלך ספציפית במקרה הזה זה רק אני.
עומר

רכס חיים
27-09-03, 21:14
או-קיי , בקשת אז תקבל הסבר ממצה. אני יוצא מתוך הנחה שמדובר באחורי הארוך כי שם ניתן לזהות הפרשים יותר בקלות. בשלב ראשון מדוד את המרחק בין טבעת הטראנספר לטבעת הדיפ' פנים פנים נטו במצב עמידה.זה לא נותן לך כלום מבחינה מעשית אך זה נתון חשוב לבקרה בסוף הבדיקה ,המידות הסופיות בשני המצבים הקיצוניים לא יכולים להיות רחוקים ממידה זו. כפי שאתה מבין - נוצר לנו תאורתית משולש שקודקודו הינו טבעת הטרנספר ושני קווי האורך של המשולש שבסיסו הינו הקו הדמיוני המחבר בין טבעת הדיפ' במצבה הנמוך ביותר לבין מצבה בנקודה הגבוהה ביותר. קווי האורך ברוב המיקרים יהיו שונים במידתם במספר מילימטרים שאותם חובתך לדעת. היות וזו פונקציה של מספר משתנים - הטוב ביותר זה לבדוק את זה פיזית. עכשו לעבודה. הרם את הג'יפ על ליפט ,הסרן יצנח למצבו הפתוח ביותר - עכשו בדוק את המרחק בין הטבעות במדויק - חוזר במדויק - עם עזרה של אדם נוסף - היות וכל מ'מ חשוב מאוד. רשום את המידה והורד את הג'יפ על משטח בטון ישר ונקי - לפני שתזחל מתחתיו. קח מלגזה אפילו קטנה - טון וחצי - הבא אותה לחלק האחורי של הג'יפ - כוון את הסכינים לחלק האחורי של הפגוש ולחץ בעדינות למטה - עד סגירת כל מרווח הקפיצים והבולמים . זו לא עבודה מסוכנת ואין כל חשש בביצועה.( ייצב את הג'יפ עם שילוב מהלך כח ,הנד-ברקס, ועצים לפני הגלגלים למניעת בריחתו מהאורווה.) כאשר הג'יפ לחוץ עד הסוף שניכם זוחלים למטה ולוקחים ביחד את המידה הקצרה. עכשו עושים חשבון קטן של הפרש המידות . זה ייצא סכום קטן במילימטרים , מוסיפים לזה 30 עד 40 אחוז חשובים - הנובעים מההבדל בין לחיצה עדינה במלגזה לבין נחיתת רצח בשטח - ומקבלים את המידה שיש לפתוח את הקרדן ממצבו הסגור ביותר. ושיהיה לך שנה טובה, ובהצלחה. דווח תוצאות.

אדי
28-09-03, 22:05
אמנם זה לא מתאים לעומר , אבל שיהיה כתוב אם מישהו פעם יחפש ... במידה וברכב מורכבים קפיצי סליל לא חייבים מלגזה לבדיקה השניה . אפשר פשוט לפרק את הקפיצים ולהוריד את הרכב עד שהסרן יתמך בבמפ-סטופ (זרועות המתלה ישמרו על הסרן במיקומו הנכון) ולמדוד . בדרך זו ניתן למדוד גם מידות בולמי זעזועים בסגירה בלי להתחיל לחפש סלעים ליד הבית ...

אדי

eran4x4
29-09-03, 07:36
מה לגהי חופשים במערכת (לחיצת ומתיחת גומיות, תושבות וקפיצים) כתוצאה מהפעלת כוחות על הרכב. לדוגמה פגיעת גלגל (או סרן)באבן?

נמרוד
29-09-03, 10:47
בנוסף למה שנכתב כאן, תקרא את האתר הזה עד הסוף:

http://www.4xshaft.com/techinfo.html

-->