PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לסברבן

ZIppeR
27-09-03, 03:03
קודם כל נחמד לדעת שיש כזה פורום...
עדיף לגלות מאוחר מאשר אף פעם לא...........

אז ככה אני רוצה להגביהה את הסברבן
איך הדרך הטובה והנכונה לעשות את זה?
מה ההשלכות של דבר כזה?
נזקים?

תודה מראש
מתן

אריק זמר
27-09-03, 04:04
בוא נתחיל משנתון של הצעצוע...ונתקדם בהמשך (מבחינתי יום ראשון בלילה או יום שני)

ZIppeR
27-09-03, 11:59
הרכב הוא שנת 97 דיזל 6.5 ליטר טורבו

קובי
27-09-03, 12:00
ברוך הבא מתן
אני מאמין שפה זה המקום לכל התשובות והנעלמים שיש לך לגבי הרכב
שיהיה בהצלחה

קובי

Bulldog
27-09-03, 12:40
קיים קיט הגבהה לסברבן\יוקון של חברת פרוקומפ (הקיט היחיד שניתקלתי בו בארץ) אבל...
הקיט המסויים הזה יובא מחו"ל באופן אישי ע"י בעל הרכב. בנוסף, בשל העובדה שמנוע הדיזל כבד יותר ממנוע הבנזין השילדה של הסברבן\יוקון נוטה לצנוח ב1.5 ס"מ עד שהיא נעצרת ואז הקיט הזה ו\או כל קיט אחר לא יתאימו היות וחלק מחורי הברגים שינו מעט את מקומם. (שוב מאותה התקנה שאני מכיר).

polar bear
28-09-03, 22:18
כניראה שהאיש היחידי שיכול לעזור לך בנושא הפידבק זה אריק.........מהסיבה הפשוטה שאין הרבה התקנות כאלה בארץ, ואלה שיש - לך תדע באיזה רמה של הרכבה עשו אותן, וחוות הדעת של האנשים שכן עשו - במיוחד באפליקציות כאלה - מוטלת בספק, כי אם זה יצא לא טוב - אז קשה להודות בזה כשמדובר בהשקעה של 10K בערך.

קיטים יש מפה ועד להודעה חדשה, רק תריץ חיפוש קליל במנוע החיפוש האהוב עליך.
בארץ שמעתי על התקנות של עידו כהן ושו"ת. אני מעריך שכל מתקין יתקין לך מה שתבקש, העקר שתשלם.................

אגב - דעתי בונשא היא - תקנה אוטו יותר ישן ואותו תגביה כי לא משנה מה תעשה תמיד תישאר עם חרהIFS שלהפוך אותו ליעיל באמת עולה הון תועפות.

שנה טובה.

אדי
28-09-03, 23:47
לעידו כהן יש סברבן (טאהו , ליתר דיוק ובנזין אם אני לא טועה) , הרכב הוגבה . אני לא יודע איך , מה כמה ולמה ... נסה להוציא ממנו קצת פרטים , על הבעיות בהתקנה ברכב עם מנוע דיזל (במידה והוא ביצע) . אחרי שתשמע את המחיר אצלו ותבהל ... אני לא יודע מה המחיר , אבל בטוח שתבהל :D , שלח דוא"ל ליצרנים השונים ובדוק האם יש להם קיט המותאם לרכב עם מנוע דיזל . בחר קיט ובדוק עלויות משלוח לארץ מארה"ב ... רוב הסיכויים שזה גם יעלה כמה שקלים פחות .
קח בחשבון שההתקנה של קיט הגבהה רציני לרכב עם IFS יותר מסובכת מהחלפת קפיצים/בולמים .

אדי

ZIppeR
29-09-03, 02:26
אז ככה קודם תודה לעונים...
כבר דיברתי עם עידו וגתוס לשניהם יש סוברבנים שהם עצמם נוסעים עליהם...לעידו בנזין ולגתוס דיזל....
עידו הגביה את שלו בעזרת הקיט המדובר של פרו קומפט שמגביה משהו בשביבות ה-15 ס"מ ואני לא זוכר בדיוק אבל הקיט עלה משהו כמו 10K ועוד התקנה2או 3 K
הלכתי לגתוס והם הגביהו בעזרת קוביה ששמים מתחת לעלים במפגש עם הסרן...קוביה בגובה 5 ס"מ שכמובן מגביהה את הרכב ב5 ס"מ וגם צריך להחליף עם זה את הבולמים כמובן...
על זה הם רצו 5K
עכשיו בגתוס גם אמרו לי שלך תדע איך תעבור טסט עם רכב שהגביהו אותו 15 ס"מ שיש משהו בדברים האלה...

המוסכניק שלי אמר לי אל תגביהה(דיזל הנדסה) בעקרון מה שהבנתי מכל הדברים שהוא הסביר זה זוויות בדרישפט ושכל הזמן באים רכבים שהגביהו ובוכים על היום הזה...
מה שגם גורם לי קצת לחשוש מהגבהה של 15 וללכת יותר לכיוון של 5

טוב אני חושב שזיינתי את השכל מספיק...
מה אתם אומרים?

ZIppeR
29-09-03, 02:29
דרך אגב שניהם רצו למכור לי נעילה אחורית בהזדמנות הראשונה שהייתה להם
שניהם הסבירו כמה זה דבר חשוב וזה צריך לעשות לפני הכל......
אבל מה כששאלתי את עידו אם יש לו על שלו הוא אמר שלא היה לו כסף לזה...
בגתוס אני לא זוכר אם יש או לא אבל אני מאמין שלא התקינו כי ביום שבת האחרון גיליתי שיש לי נעילה אחורית וספק לגבי קידמית.......................

וח"ח לבחור עם סברבן שפגשתי ברחוב ואמר לי שלא לקנות מהם כי יש לי וסתם מנים למכור...

polar bear
29-09-03, 20:34
קוביה זה לא דבר טוב.
זה גורם לזרוז בלאי קפיצים כתוצאה מהגדלת תופעת קפיצת הסרן .

מומלץ, אם יש, ללכת על קיט עם קפיץ אחורי מלא שמגביהה באותו הדבר. זה יעלה קצת יותר, אבל לעניות דעתי,הבלתי מקצועית הנובעת מהגיון בלבד ואולי קצת נסיון עם האוטו שלי, זה יתן יותר מהלך מיתלה ויחזיק יותר זמן.

אריק זמר
29-09-03, 21:06
בכתובת הבאה תמצא מלאי אפשרויות של כמה יצרנים בעבור "הגבהת" סברבנים.
ניתן למצוא שם את סופרליפט 2-2.5", 5-7"
סקייג'אקר 2.5", 4.5-6"
רף-קאונטרי - 2-3", 4", 6"
RCD - התאמה עפ"י שנתון - רק 6" הגבהה.
פאב-טק - 6"
טרייל מאסטר - 4", 6"
דייסטאר - ספייסרים לסלילים והגבהה זולה ומינימאלית ללא שיפור (אני לא בטוח שזה מתאים לשנתון שלך.

http://www.rockymountainsusp.com/GM_IFS_SUV.htm

אריק.

ZIppeR
29-09-03, 22:42
טוב קודם כל תודה על המאמצים לעונים...
אבל אני צריך קצת יותר מזה מכיוון שהידע שלי הוא בסיסי למידי...
איזה קיט לעשות להתקין??? משהו שיעבור טסטים ולא יזעיק עליי שוטרים....
ואיפה להתקין וכו'.....

אריק2 הרכב שלך מוגבהה?

המון תודה מראש
מתן

אריק זמר
30-09-03, 00:44
או קיי,
אז בוא נתחיל מההתחלה.
הגבהה עושים כמענה לדברים מסויימים.
אתה רוצה להגביהה את הרכב ? למה ?
אתה צריך להגביהה את הרכב ? למה ?
מכאן נתחיל ונכוון את הגובה היעודי שאתה צריך, יחסית למותר (אם בכלל) ואז נמצא פתרון...

אצלי, ישנה הגבהה מינימאלית של בלוקים בסרן האחורי, הפחתת עלה עומס וערגול יחד עם חיתוך כנפיים...כל זאת בין הייתר להכנסת גלגל 37".
אני מאמין שאתה כיום על 245X75X16 או 265X70X16...או אולי אפילו כבר שמו צמיג במידות המצויות פה בתדירות גבוהה יותר - 235X85X16.

דרור ברלי
30-09-03, 02:42
קיטי הגבהה אמריקאיים נורמליים ל-IFS של נושאת המטוסים היבשתית הנ"ל שגם נותנים עוד טיפ-טיפונת מהלך (אבל עדיין בעיקר פוזה, ועוד קצת מקום לגלגל קצת יותר גדול), מגיעים לאיזור 1900$ פלוס מינוס, באמריקה.
קיט הסבה לדנה 60 חי מלפנים כולל קפיצי עלים קדמיים ואחוריים, יחסי העברה ו-ARB הגיע ל-תחזיק חזק, או עדיף שתשב קודם... 18,500$!..... באמריקה אחי. באמריקה. לא כולל גלגלים תואמים (35-37), שלכבודם בכלל בוצע כל הפרוייקט.

הכתבה המלאה מ-FOUR WHEELER (השוואת מתלים בסברבן מהמודל חדש שלא שונה מהותית ממודל 97 המדובר: סטנדרטי מול הגבהה מול החלפת סרן קדמי) נמצאת אצלי. 635759-058. אני אצלם ואפקסס לכל המעוניינים.

ZIppeR
30-09-03, 17:52
אז ככה קודם כל יש לי את המידה המקורית 245/75/R16
ולמה אני רוצה להגביה? כי המרחק בין הסרנים הוא ר-ח-ו-ק והאוטו ממש נמוך כתוצאה מכך מתיישב על כל גבשושית אז להגביהה אותו חשבתי קצת יעזור בזה וגם ישפר את הזוויות שלו.....

ואני ממש לא רוצה להשתגע עם זה וללכת רחוק מידי........

דרור באיזה שפה הכתבה?
אם היא בעברית(מה שלא נראה לי) אבל אם בכל זאת אז אמשח לקבל אותה לפקס...03-9791317

תודה
מתן

אריק זמר
30-09-03, 18:15
לדעתי אם זו הבעיה אז יכול להיות שהגבהה שולית וצמיגי 33" יפתרו לך את רוב הבעיות...
מעבר לזה, עם אוטו כל כך ארוך אתה יכול גם לבחור כיווני נסיעה באלכסון.
לגבי הסרנים, כל עוד לא מתפרעים על הגז והם אינם נעולים, הם יעמדו גם עם צמיגי 35" אך אז עלולה להכנס בעיית רישוי.
מעבר ל33" יגביה לך את הרכב בכאינץ' וחצי מהקרקע...עוד 2 ס"מ...
מעבר ל35" ירים כ4.5 ס"מ מהרצפה.

ZIppeR
30-09-03, 20:00
רציתי לשנות מידת צמיגים למידה גדולה יותר אבל הלכתי לגפני והוא שכנע אותי לא לעשות את זה........
אז מידת צמיגים אני מפחד להגיל.........

כנראה שאשכנזי וג'יפאות לא הולכים ביחד
:D

אריק זמר
30-09-03, 23:48
אז מה אתה רוצה ? להגביה דרך קפיצים ובולמים וליסוע על שני זיתים ? איני אומר שזה נראה מצחיק...אבל תחשוב ככה:
על מנת להגביה ב5 ס"מ, אתה יכול לשים יופי של קיט ביופי של מחיר וזהו...לגמור עם זויות דרייבשאפטים גבוליות, היגוי לא מדוייק וכו' וכו'...
או להגביה קפיצים בולמים בצורה מינורית או אולי אפילו לא להגביה, אלא ע"י החלפת צמיגים למידה תיקנית (33").
מלבד שזה ייצא יותר זול, איני מאמין שתהיה כל שהיא בעיה עם יחסי ההעברה במעבר למידה זו.
דעתי הזולה.

אריה פאהן
01-10-03, 00:46
מתן אהלן
בזמנו הלכת על כיוון נכון יותר והוא החלפת הרכב בחיייך רכב ראשון בחיים לגילך לנסוע על סברבן?
תשמור את זה לתקופה שתהיה בעל משפחה מורחבת עם ילדים וכו'
לגבי הגבהות הבעיה אצלך היא מקדימה בגלל המתלים הנפרדים שזה סיפור של קיט יקר
מאחורה אתה יכול להגביה ע"י קוביה זה סיפור קל וזול שעולה לא יותר מ- 1000 ש"ח (לא כולל החלפת בולמים במידת הצורך) לי לא היתה בעיה לא בטסט ולא עם משטרה ,לגבי דיזל הנדסה והעצות שלהם , יואב או לב הם המומחים? מסור להם ד"ש אנחנו מכירים היטב והם אחלה מכונאים לטיפולים שוטפים ,אבל הם לא ממש מומחים לתת חוות דעת על הגבהות או על כל שיפור אחר , אם הם חושבים שעלולה להיות בעיה עם הדריישפט שיפנו אותך למי שעושה להם בלוד את עבודות החוץ לגלגלי ההינע קוראים לו סולגל הוא יפתור לך כל בעיה אם תהיה כזו ובזול

ZIppeR
01-10-03, 01:54
אריק האמת שאני כבר הלכתי לכיוון של להחליף למידה יותר גדולה...אבל גפני הפחיד אותי כל כך שלא רציתי להכנס לזה....האוטו גם ככה קצת זקן ולהתחיל לעשות עליו שינויים כאלה לאמץ אותו וזה...נשמע לי קצת לא במקום..אז החלפתי צמיגים(mtr) לאותה המידה כדי לישון טוב יותר בלילה....

הצמיגים עד כדי כך זיתים בשביל להגביה אותו קצת?
אוף שום דבר לא הולך פשוט עם הדברים האלה........כבר נהיו לי שיערות לבנות רק מכל ההתלבטויות שאני עובר בכמה חודשים האחרונים :lol: :lol: :lol: :D

אריה להחליף את האוטו זאת גם אופציה ואפילו מעניינת אבל זה נראה לי פשוט צעד שקצת גדול עליי כרגע....במיוחד שאני לא נעול על שום רכב...

שוב המון תודה על הסבלנות שיש לכם אליי
:oops:
מתן

קובי
01-10-03, 02:02
האוטו גם ככה קצת זקן ולהתחיל לעשות עליו שינויים כאלה לאמץ אותו וזה...

lol: :lol: :lol: :D

אריה להחליף את האוטו זאת גם אופציה ואפילו מעניינת אבל זה נראה לי פשוט צעד שקצת גדול עליי כרגע....במיוחד שאני לא נעול על שום רכב...

מתן-זקן? האוטו זקן? מודל 97 לא כל כך זקן ולהחליף רכב זה פשוט אפשר לחשוב (אפילו על קפה בתצפית) מה היעוד ומה המטרה ומה אומר הכיס ואז להגיע לאיזה רכב אתה רוצה והכי גרוע רכב לא מתאים? מוכרים קונים אחר.

קובי
נ.ב
לי אישית מתאים הרכב שלך כי יש מקום גם לאיש גדול כמוני :wink: :P :wink:

ZIppeR
01-10-03, 02:25
התפקשש לי מההודעה הקודמת....
חברה המון תודה על הסבלנות...באמת...
מתן

נ.ב
זה אכן יואב מדיזל הנדסה

אריק זמר
01-10-03, 19:47
לא מובן גם לי המונח "האוטו זקן"...לא לשנת 97, לא למנוע עם כ190 כ"ס וכ45 קג"מ...33" זו מידה יותר מסבירה.

ZIppeR
01-10-03, 20:07
מממ כן אוטו עם שנת 97 עם 225K קילומטר...כוחו כבר לא כל כך במותניו......
ולכן מעצתו של גפני לא החלפתי למידה גדולה יותר........

YNV
01-12-03, 23:31
אני אצמד לשירשור הזה, באותו עניין.... :)

לאח שלי יש פורד אקסקרז'ן ואנחנו משתעשעים במחשבה להגביה קלות את הרכב ולהגדיל את מידת הצמיגים.
כל מה שנאמר בשרשור הנ"ל נכון גם לגביו? (בכל אופן לא מדובר על משהו מפלצתי. הרבה שטח הרכב לא רואה...)

תודה
יניב

אריק זמר
02-12-03, 06:59
יניב,
בשרשור הזה דובר על כל מני אופציות...
הרכב שלך / של אחיך הינו עוף די נדיר במחוזותינו...ובכלל, הוא שונה בהרבה מהסברבן מכיוון שקיט אפטרמרקט בארץ, סביר להניח שלא תמצא...בארה"ב...יש אין סוף.
תמקד את כוונתך בהגבהה קלילה וננסה להתקדם.
* אולי זה כן שווה הודעה נפרדת ?...

YNV
02-12-03, 19:37
בוא נמקד קצת את הדברים....
אין להגבהה שום צורך ממשי מבחינה יומיומית, אלא טפיחה קלה לאגו :oops:
מה שעומד על הפרק זה אלמנט היופי אל מול נוחות וכמובן הצקות של שוטרים מזדמנים.
ההגבהה שחשבנו עליה היא 5-10 ס"מ בשילוב ג'אנט מוגדל וצמיגים בחתך נמוך יותר (ציינתי כבר שהרכב לא רואה שטח? :) )

יניב

ארז
02-12-03, 20:43
בארץ לא תמצא קיט כזה,בUS יש הרבה מאוד קיטים,מחירים לא זולים ,תמיד אפשר להזמין משם

אריק זמר
03-12-03, 03:28
בעיקרון ארז כבר ענה לך...
אני ארחיב טיפה את כוונתו. לדבריך, הכוון והרצון הינו פוזה - סבבה ! רק מה, פוזה עולה כסף.
קשה לי להאמין שתמצא פה בארץ אפילו ג'אנטים בקוטר גדול יותר...(כמה זה היום ? 16") היה ומצאת, הסיכוי הקלוש גם ימשיך הלאה שתחפש צמיגים.
ובכלל, לג'אנט הקיים ניתן כבר היום להתאים צמיג גבוה ורחב יותר...
השאלה הגדולה היא בכמה להגדיל, מה שנראה טוב לעין יכול לא להכנס פנימה ולהפריע הן להיגוי והן לפעילות המתלים...
הגדלה מינימאלית מעניינת אותך ? עוד אינצ' בערך ?

YNV
06-12-03, 22:11
הכל התחיל בכך שלאקסקרז'ן (בניגוד לסברבן אגב) בעיה של פרופורציה. הג'אנט והצמיגים נראים לא פרופורציונאליים יחסית למרכב הגדול.
אמנם ניתן להחליף לצמיג בעל חתך גבוה יותר (חתך 80), אולם אני לא משוכנע שזה יספיק. ראיתי אקסקרז'נים בעלי גאנטים גדולים יותר ("18- "20) בארה"ב. לדעתי הם נראים הרמוניים יותר. :roll:
ג'אנטים וצמיגים כאלה ידרשו מן הסתם הגבהה מסויימת (להערכתי - 2-4 אינצ').
ברור לי כי את סט ההגבהה אצטרך לייבא מארה"ב. השאלה היא לגבי עמידות המכלולים ומידת הנזק לרכב. כמו כן, עד כמה תיפגע\תשתפר נוחות הנסיעה כתוצאה ממהלך כזה.

*העלות די ברורה לנו. לכן זה לא הולך להתבצע מחר... השאלות המובאות פה הן לא יותר משאלות הכנה לצורך בירור כדאיות המהלך. היות והרכב עומד להיות אצלנו עוד הרבה זמן, אין כל כוונה לבצע בו משהו שעלול לפגוע במכלולים בצורה ניכרת.

תודה
יניב

-->