PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת לגבי שיפורים לרכב באחריות ורכב שלא

orthoniv
07-04-06, 15:16
לא פעם שאלתי לגבי שיפור רכב שעדיין באחריות היצרן, ונענתי שבמידה והשיפור מסיר את
האחריות לא לבצעו או לחכות לתום האחריות.
שאלתי היא מה ההיגיון הרי במידה ו"השיפור" גרם לבעיה את עלות התיקון יספוג בעל הרכב
בדיוק כמו אחד שאחריותו פגה.
אולם זה שעשה שינוי או "שיפור" עדיין יוכל להנות מהאחריות לגבי שאר המכלולים שלא שונו, ועל אלו שכן ישלם את הנזקים (במידה ויהיו).
אודה לכם את תשתפו בדעתכם.

קיד
08-04-06, 00:54
איך אתה יודע שהשינוי הוא שיפור? אולי השינוי הוא גריעה בתפקוד?

נניח ששמת ניאונים בשפריצרים, אז לא תהיה לך אחריות על כל מערכת החשמל (כולל אלטרנטור ומצבר) עקב התקנת חשמל מאולתרת, על הצבע והפח בגלל הקידוח במכסה המנוע, על מנגנון המגבים עקב הסתת רוח, על השמשה הקדמי מאותה הסיבה,
יש טעם שאמשיך? או שהבנת?
קיד.

נמרוד
08-04-06, 01:09
אחריות זה חוזה משפטי בינך לבין מי שמכר לך את הרכב, מה שחתמת עליו זה מה שחתמת. שינויים שלא נעשו על דעת היבואן הם הפרה של החוזה (אם זה מה שחתמת עליו) אז אין לך למי לבוא בטענות.

יש יבואנים יותר ופחות גמישים בנושא הזה, ויכול להיות שזה שיקול בקניית רכב חדש. אני אישית לא הייתי קונה רכב שטח חדש, ולו רק בגלל הנושא הזה.

KOOKE
10-04-06, 23:33
יש יבואנים שמשתמשים בנושא השיפורים לרכב שטח מיגון למשל, או החלפת בולמים וכו' כתירוץ להתחמק מהאחריות שלהם - גם כאשר השיפור לא היה הגורם לתקלה.

לעומת זאת יש יבואנים שמאאאאד גמישים ולמעשה אפילו מציעים קיט שיפורים לרכב מבלי שהדבר יפגע באחריות.

למי ששוקל לרכוש רכב שטח חדש כדאי לברר היטב לפני הרכישה מהי המדיניות של היבואן לגבי שיפורים.

שלמה

orthoniv
11-04-06, 09:18
טוב ע"מ להבהיר את השאלה אז מדובר בטוסון וה"שיפור" הוא הגבה ע"י קפיצים.
החברה לא מאשרת אך פגשתי בארץ השהוא שהגביה ואף נסעתי ברכב ונראה בסדר.
כמו כן גם בפורומים של חו"ל קראתי על כאלה שהגביהו ואין תלונות אפילו ההפך.
ונגיד שכתוצאה מההגבה יהיה משהו מה כבר יכול להיות צריה שנדפקה? אז נחליף ונחזיר את הקפיצים המקוריים.
על כל פנים לא נראה לי סביר שאם תתעורר בעיה במנוע או גיר החברה תגיד שזה בגלל ההגבה.
ותקנו אותי עם אני טועה.
מצ"ב קישור מחו"ל
http://forum.australia4wd.com/index.php?showtopic=2285

-->