PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי סמוראי - צעיר בן 17

yaiR
07-04-06, 17:14
אהלן חבר'ה (:

עוד חודש יש לי טסט וחסכתי סכום מספיק לקנות סוזוקי סמוראי במצב תקין (20 אלף).
עברתי על המדריך של "איך לקנות סוזוקי סמוראי" שנמצא כאן באתר, התאהבתי בג'יפ!

הכוונה שלי לקנות את הסמוראי במצב הכי תקין שאפשר, ולהשקיע או לשים בצד אלפיים ש"ח לתיקונים קטנים ( אם יתקלקל משהו חס וחלילה ).

החלטתי להשקיע סכום מסוים של כסף לשיפור הג'יפ מבפנים / מבחוץ.
צביעה חדשה, לקנות מאיזה בעל מגרש מכוניות 2 כיסאות של סובארו ישנה, לקנות דיקטים מעץ וכיסוי יפה לבנות סטנדים לרמקולים וכו'.

אני לא רוצה אוטו רגיל כמו פיאט אונו, ג'אסטי וכו'.

השאלות שלי הן:

1. איך הוא מבחינת נוחות נהיגה בכביש, לעומות מכונית רגילה?
2. האם שווה בכלל להשקיע בכזה ג'יפ? (שנת 88-94 לא סגור עדיין על איזה שנה אבל העיקר שיהיה פתוח)
3. יש כאן צעירים שקנו אותו ומרוצים ממנו?

תודה רבה :)

עמרי2
07-04-06, 18:47
השאלות שלי הן:

1. איך הוא מבחינת נוחות נהיגה בכביש, לעומות מכונית רגילה?
2. האם שווה בכלל להשקיע בכזה ג'יפ? (שנת 88-94 לא סגור עדיין על איזה שנה אבל העיקר שיהיה פתוח)
3. יש כאן צעירים שקנו אותו ומרוצים ממנו?

תודה רבה :)

1. בכלל לא משהו-אבל למי איכפת?! :grin:
2. תלוי מה אתה רוצה מהרכב וכמה זמן אתה הולך להחזיק אותו...בעיקרון-השיפורים שלו לא יקרים מדיי-והמומלצים שבהם: צמיגים 100% ונעילה אחורית.
3. אני! אני! אם אתה מהמרכז אתה מוזמן לבוא לראות. אפילו קולה תקבל (על תבנה על זה- חייל עני :-? )

עוד משהו-אל תצפה למצוא משהו מדהים ב 20K. אני לא אומר שאי אפשר-אבל זה דורש סבלנות. לי לקח זמן למצוא את הרכב שלי-אבל קיבלתי רכב עם שלדה, בודי ומנוע במצב טוב (יחסית לשנתון ואם מתחשבים בעובדה שהוא ארוך), מצד שני-מערכת המתלים שלי על הפנים ודורשת עכשיו הוצאה כספית לא קטנה (לפחות מבחינתי)-אבל אין מה לעשות :-| .

אלון_ק
07-04-06, 21:51
פחחות וצבע יעלו לך לפחות 2500 ש"ח, זוג כיסאות טובים 500. לידע כללי...

יש לך הכנסה קבועה (גם אבא/אמא נחשבים)? בלי זה אי אפשר להחזיק רכב, רק לקנות אותו.

yaiR
08-04-06, 12:29
1. בכלל לא משהו-אבל למי איכפת?! :grin:
2. תלוי מה אתה רוצה מהרכב וכמה זמן אתה הולך להחזיק אותו...בעיקרון-השיפורים שלו לא יקרים מדיי-והמומלצים שבהם: צמיגים 100% ונעילה אחורית.
3. אני! אני! אם אתה מהמרכז אתה מוזמן לבוא לראות. אפילו קולה תקבל (על תבנה על זה- חייל עני :-? )

עוד משהו-אל תצפה למצוא משהו מדהים ב 20K. אני לא אומר שאי אפשר-אבל זה דורש סבלנות. לי לקח זמן למצוא את הרכב שלי-אבל קיבלתי רכב עם שלדה, בודי ומנוע במצב טוב (יחסית לשנתון ואם מתחשבים בעובדה שהוא ארוך), מצד שני-מערכת המתלים שלי על הפנים ודורשת עכשיו הוצאה כספית לא קטנה (לפחות מבחינתי)-אבל אין מה לעשות :-| .
ממ, אוקי אז ככה.
איך מתבטאת הנסיעה שלו בכביש? אם אני מארגן מושבים נוחים?

אני גם מתכנן לעשות שיפורי פנים, לקנות דיקטים של עץ, ספוג ובד עור לבנות כיסוי דלתות מבפנים, סטנדים לרמקולים מאחורה ואולי בכלל להעיף את הכיסא האחורי ולארגן שם מבנה סטנדים יפה לרמקולים.. לא סגור על זה עדיין.
תודה על ההזמנה (=

אני לא מצפה למצוא משהו מדהים, אני רוצה רכב שנוסע כמו שצריך, שזקוק לשיפוצים קטנים עד אלפיים ש"ח התחלתי לא כולל צביעה.

אתה יורד איתו הרבה לשטח? אם אני אסע איתו יותר על הכביש הסיכוי לדפיקות וכאלה ירד בכמות משעמותית לא ככה?

פחחות וצבע יעלו לך לפחות 2500 ש"ח, זוג כיסאות טובים 500. לידע כללי...

יש לך הכנסה קבועה (גם אבא/אמא נחשבים)? בלי זה אי אפשר להחזיק רכב, רק לקנות אותו.
אין לי בעיה על פחחות וצבע 2500 ש"ח שיראה קצת יותר נורמלי (: וכבר עברתי על מחירון כיסאות.

אני עובד, יש לי הכנסה של 1000-3000 ש"ח בחודש וגם ההורים עוזרים פה ושם.

אלון_ק
08-04-06, 14:31
זה רכב לא נח בכל שטח, גם בכביש. תנוחת הישיבה בסדר גמור, הבעיה היא שהוא קל וקופצני ובשטח מהלך המתלה שלו קטן מאוד, מה שלא מאפשר למתלה לשכך תאוצות אנכיות משמעותיות. בהיילקס נסעת פעם? אותו דבר. זה שהוא לא נח לא אומר שהוא בלתי נסבל, זה רק אומר שבהשוואה לפריווט או לג'יפ אחר הוא לא הכי נח. אתה בן 17, לא בן 60 עם בעיות בגב - זה לא יזיז לך במיוחד. אתה תשים לב לזה רק בנסיעות ארוכות (ממש מתעייפים מהנהיגה, בניגוד לרכב נח ונעים כמו פריווט טוב).

אני גם מתכנן לעשות שיפורי פנים, לקנות דיקטים של עץ, ספוג ובד עור לבנות כיסוי דלתות מבפנים, סטנדים לרמקולים מאחורה ואולי בכלל להעיף את הכיסא האחורי ולארגן שם מבנה סטנדים יפה לרמקולים.. לא סגור על זה עדיין
לא שאני נגד, אבל זה מה שנראה לך חשוב כרגע? זה שטויות, קישקושים להעביר איתם את הזמן. אל תשקיע זמן בלחשוב על זה כרגע, תחשוב בעיקר איך אתה מגיע למצב בו אתה בוחר רכב שמצבו המכאני מספיק טוב (שב תקרא על בעיות כרוניות, איך בודקים אותן, איך מתקנים אותן. לך תראה רכבים, תקבל תמונת מצב לרכבים בשוק).

אני רוצה רכב שנוסע כמו שצריך, שזקוק לשיפוצים קטנים עד אלפיים ש"ח
אם אתה מתכוון לעשות את השיפוצים לבד, בעזרת הפורום וספרות תואמת - אין בעיה למצוא כלה.

אתה יורד איתו הרבה לשטח? אם אני אסע איתו יותר על הכביש הסיכוי לדפיקות וכאלה ירד בכמות משעמותית לא ככה?
כן, הבלאי על כל רכב יהיה פחות בכביש. בכביש, הבלאי על כל רכב שטח יהיה גבוה תמיד מהבלאי עבור פריווט. בקיצור, אם אתה חושב על כביש אל תקנה רכב שטח - חבל על הכסף שלך. ריאלית, עלויות האחזקה יהיו כפולות לפחות.

yaiR
08-04-06, 15:36
זה רכב לא נח בכל שטח, גם בכביש. תנוחת הישיבה בסדר גמור, הבעיה היא שהוא קל וקופצני ובשטח מהלך המתלה שלו קטן מאוד, מה שלא מאפשר למתלה לשכך תאוצות אנכיות משמעותיות. בהיילקס נסעת פעם? אותו דבר. זה שהוא לא נח לא אומר שהוא בלתי נסבל, זה רק אומר שבהשוואה לפריווט או לג'יפ אחר הוא לא הכי נח. אתה בן 17, לא בן 60 עם בעיות בגב - זה לא יזיז לך במיוחד. אתה תשים לב לזה רק בנסיעות ארוכות (ממש מתעייפים מהנהיגה, בניגוד לרכב נח ונעים כמו פריווט טוב).

לא שאני נגד, אבל זה מה שנראה לך חשוב כרגע? זה שטויות, קישקושים להעביר איתם את הזמן. אל תשקיע זמן בלחשוב על זה כרגע, תחשוב בעיקר איך אתה מגיע למצב בו אתה בוחר רכב שמצבו המכאני מספיק טוב (שב תקרא על בעיות כרוניות, איך בודקים אותן, איך מתקנים אותן. לך תראה רכבים, תקבל תמונת מצב לרכבים בשוק).

אם אתה מתכוון לעשות את השיפוצים לבד, בעזרת הפורום וספרות תואמת - אין בעיה למצוא כלה.

כן, הבלאי על כל רכב יהיה פחות בכביש. בכביש, הבלאי על כל רכב שטח יהיה גבוה תמיד מהבלאי עבור פריווט. בקיצור, אם אתה חושב על כביש אל תקנה רכב שטח - חבל על הכסף שלך. ריאלית, עלויות האחזקה יהיו כפולות לפחות.
נתת לי כמה נקודות מחשבה,
עברנו במשפחה על כמה מכוניות כבר, נוחות שאהבתי נורא:
מאזדה 6 פרמיום, שברולט אופטרה, C5, רנו מגאן, קסנטיה, A6.
בתקופה של ה-6 שנים האחרונות החלפנו והבאנו מכוניות בקצב מטורף.

אני יכול להביא מכונית רגילה, אבל אין בה שום דבר מיוחד.
שאני אסתכל עלייה אני אף פעם לא אגיד לעצמי "וואוו זה רכב שאני אוהב", שאני אסע איתה בכביש אני לא ארגיש מיוחד ובתאכלס זה חשוב לאוטו ראשון.

אין לי בעיה להשקיע זמן באוטו, לגרום לו להיות כמה שיותר נוח בשבילי, מבחינת נסיעות לא נראה לי שאני אסע כל כך רחוק מהבית.

לפי מה שהבנתי גם הסמוראי רכב יחסית חסכוני, 10 ק"מ לליטר בכביש 6-7 בשטח.

תגיד יש לך מושג מה המהירות המקסימלית שלו?

אלון_ק
08-04-06, 15:56
חששתי שתהגובה שלך תהיה כזו...

אתה בכיוון הלא נכון, בחור. מכל הג'יפונים, הסמוראי הוא הכי קרוב לרכב שטח - ולכן הכי רחוק מרכב כביש... הוא חלש להחריד, הוא איטי, ההיגוי שלו זוועתי, הוא לא נח, הוא מתהפך בקלות... ההפך המוחלט מרכב כביש. נכון, קל להתאהב בו, אבל זה רכב שכל היתרונות שלו מסתכמים בזה - הוא רכב השטח האמיתי הכי זול להחזקה. אתה מחפש רכב כביש? כמו שלא היית לוקח רכב כביש לטיול בוץ (והוא יתמודד שם די בדיוק כמו סמוראי בכביש...), אל תקנה רכב שטח כדי לנסוע בכביש.

מה המהירות המקסימלית שלו זו אפילו לא שאלה רלוונטית לרכב כזה - בפעם הראשונה שאתה תיסע בכביש החוף עם רוחות צד אתה תראה איך אתה יורד ל80 כמו טטל'ה, כי אתה מועף ממסלול למסלול אם אתה על 100. עם רכבים כאלו כיוון החשיבה הוא אחר - מה הוא יכול לעשות בשטח, הכביש זה סתם חתיכת אספלט שמובילה לשם.

לפי מה שהבנתי גם הסמוראי רכב יחסית חסכוני, 10 ק"מ לליטר בכביש 6-7 בשטח
עקרונית, כן. עדיין יש לו בלאי גבוה יחסית לפריווט וזה לא יוצא זול בשור התחתונה, לא משנה כמה סיפורים יספרו לך. תמצא מישהו ששומר על הרכב שלו ועושה רישום לכל שקל שיוצא על האוטו. פחות מכפול בעלויות אחזקה לא תמצא... וזה עדיין רכב השטח האמיתי הזול ביותר להחזקה (לא אחזקה), בתנאי שהוא גם משמש כרכב יומיומי.

אל תבין לא נכון, אם אתה רוצה גם שטח אז לא, אתה לא צריך רכב כביש. אבל אם אתה רוצה רכב 1/2 1/2, סמוראי הוא לא הכיוון. ויטארה כנראה תענה על הדרישות טוב יותר, רק התקציב יצטרך לגדול.

עמרי2
09-04-06, 00:26
אולי תגיד לנו בשביל מה אתה מחפש סמוראי? בשביל רכב יומיומי? טיולים בסופי שבוע?
ממה שאני רואה-אתה יותר רוצה ג'יפ כי הוא ג'יפ-ולא כי אתה הולך באמת לטייל (עד עכשיו שאלת בעיקר על "יכולות הכביש" של הכלי-וזה בסדר גמור...). בכל אופן-אם זה הכיוון אז אלון כבר ענה לך, על תלך על סמוראי אם אתה לא רוצה לטייל-הוא לא נח ולא פרקטי ביומיום.

בהצלחה

yaiR
09-04-06, 02:15
חששתי שתהגובה שלך תהיה כזו...

אתה בכיוון הלא נכון, בחור. מכל הג'יפונים, הסמוראי הוא הכי קרוב לרכב שטח - ולכן הכי רחוק מרכב כביש... הוא חלש להחריד, הוא איטי, ההיגוי שלו זוועתי, הוא לא נח, הוא מתהפך בקלות... ההפך המוחלט מרכב כביש. נכון, קל להתאהב בו, אבל זה רכב שכל היתרונות שלו מסתכמים בזה - הוא רכב השטח האמיתי הכי זול להחזקה. אתה מחפש רכב כביש? כמו שלא היית לוקח רכב כביש לטיול בוץ (והוא יתמודד שם די בדיוק כמו סמוראי בכביש...), אל תקנה רכב שטח כדי לנסוע בכביש.

מה המהירות המקסימלית שלו זו אפילו לא שאלה רלוונטית לרכב כזה - בפעם הראשונה שאתה תיסע בכביש החוף עם רוחות צד אתה תראה איך אתה יורד ל80 כמו טטל'ה, כי אתה מועף ממסלול למסלול אם אתה על 100. עם רכבים כאלו כיוון החשיבה הוא אחר - מה הוא יכול לעשות בשטח, הכביש זה סתם חתיכת אספלט שמובילה לשם.

עקרונית, כן. עדיין יש לו בלאי גבוה יחסית לפריווט וזה לא יוצא זול בשור התחתונה, לא משנה כמה סיפורים יספרו לך. תמצא מישהו ששומר על הרכב שלו ועושה רישום לכל שקל שיוצא על האוטו. פחות מכפול בעלויות אחזקה לא תמצא... וזה עדיין רכב השטח האמיתי הזול ביותר להחזקה (לא אחזקה), בתנאי שהוא גם משמש כרכב יומיומי.

אל תבין לא נכון, אם אתה רוצה גם שטח אז לא, אתה לא צריך רכב כביש. אבל אם אתה רוצה רכב 1/2 1/2, סמוראי הוא לא הכיוון. ויטארה כנראה תענה על הדרישות טוב יותר, רק התקציב יצטרך לגדול.
תראה,
אתה מסתכל על זה לא נכון, אני לא מחפש מהירות אני מחפש להנות מהנסיע.
אני מחפש אוטו שישמש אותי ליום יום, בין היתר גם נסיעות לשטח ( דיונות, בוץ, טיולים וכו' ).

התגובה מתחתך רק מחזקת את הדברים שכתבת אבל למה הוא לא פרקטי גם לכביש כרכב יום יומי?
מה הבעיה בוא?

דן דן
09-04-06, 03:08
זה לא שהוא לא פרקטי לנסיעה יום יומית אותי הוא משמש נהדר למטרה הזאת, ואין איתו שום בעיה, אתה רק חייב להסביר מה כוונתך באמירה "להנות מהנסיעה"?

yaiR
09-04-06, 11:41
זה לא שהוא לא פרקטי לנסיעה יום יומית אותי הוא משמש נהדר למטרה הזאת, ואין איתו שום בעיה, אתה רק חייב להסביר מה כוונתך באמירה "להנות מהנסיעה"?
אני מודע לעובדה שהוא לא נוח,
וכמו שאמרתי גם למעלה אני מתכוון להשקיע סכום לא קטן בשפור האוטו לנוחיות שלי מבפנים.
חוץ מזה, אפשר להגיד שהוא "קבריולט" ((: אני מחפש את הגירסא הפתוחה.
אני אוהב להרגיש את האוטו בנהיגה בידני וזה גם אוטו יחסית בולט בכביש.

זאת הכוונה בתאכלס ב"להנות מהנסיע".

המון ג'יפים חדשים משמשים כאלופים בנסיעת כביש, אני לא רואה שום סיבה או בעיה לנסוע עם הסמוראי על בסיס יום יומי בכביש ובין לבין לצאת לשטח ו"להתפרע".

yaiR
09-04-06, 11:46
וכמו שאמרתי גם למעלה אני מתכוון להשקיע סכום לא קטן בשפור האוטו לנוחיות שלי מבפנים.
חוץ מזה, אפשר להגיד שהוא "קבריולט" ((: אני מחפש את הגירסא הפתוחה.
אני אוהב להרגיש את האוטו בנהיגה בידני וזה גם אוטו יחסית בולט בכביש.

המון ג'יפים חדשים משמשים כאלופים בנסיעת כביש, אני לא רואה שום סיבה או בעיה לנסוע עם הסמוראי על בסיס יום יומי בכביש ובין לבין לצאת לשטח ו"להתפרע".

אני רק רוצה להוסיף ולהגיד שלפי מה שהבנתי כאן הוא רכב אמין, במידה וקונים אותו במצב מכני טוב ואני משקיע קצת בתיקונים קטנים, שימון חלקים וניקוי חלקים הג'יפ לא אמור לעשות בעיות למרות שהוא כבר כמה שנים טובות על הכביש, לפני שאני נולדתי :-P

זאביק
09-04-06, 12:08

מדברים פה בשני מישורים שונים.
אתה מדבר על נוחיות מבפנים - ריפודים, צורה, מפסקים, מערכת.

כל השאר מדברים על נוחות הנסיעה - איך הוא מתנהג בכביש.
הוא קופצני, מתלים מאוד קשים, אתה מרגיש כל אבן (בכביש !!), כל בור, כל גבשושית.

הפתרון הכי פשוט - תעשה סיבוב על סמוראי - זה יותר טוב מאלף מילים (ואם כבר עשית ואתה יודע בדיוק על מה מדובר, אז תנסה להיות יותר ברור).

yaiR
09-04-06, 12:29
מדברים פה בשני מישורים שונים.
אתה מדבר על נוחיות מבפנים - ריפודים, צורה, מפסקים, מערכת.

כל השאר מדברים על נוחות הנסיעה - איך הוא מתנהג בכביש.
הוא קופצני, מתלים מאוד קשים, אתה מרגיש כל אבן (בכביש !!), כל בור, כל גבשושית.

הפתרון הכי פשוט - תעשה סיבוב על סמוראי - זה יותר טוב מאלף מילים (ואם כבר עשית ואתה יודע בדיוק על מה מדובר, אז תנסה להיות יותר ברור).
כבר עשיתי,
יש לחברים של ההורים שלי סמוראי שנת 94' סגור.

נסענו איתם לשטח כמה פעמים וזה לא היה ממש נוח, אבל שמע זה חלק מהחבילה ואין ממש מה לעשות לגבי זה. אז נכון, הוא ירפוץ פה ושם, אני ארגיש בורות וסביר להניח שעל כל באמפר אני אקפיץ את כל החבר'ה באוטו, אבל זה חלק מהחוויה.

כל החיים שלי אני נוסע על מכוניות כביש פרטתי למעלה, לדוגמא ה-C5 עכשיו מרגיש כמו אונייה על הכביש, ממש כמו לצוף על מים. אבל זה לא מה שאני מחפש מאוטו, אני רוצה להרגיש אותו.

הגישה שלכם כנראה עלי זה "עוד צעיר שקונה אוטו ראשון בשביל הפוזה וכנראה יתהפך איתו בשלב כלשהו" אבל זה ממש לא נכון.
אני מחפש אותו שישמש לצרכים שלי, אני לא מחפש יותר מידי מהירות.
אני מחפש אוטו שיסיע אותי בבוקר לבית הספר, יסיע אותי לת"א וכל מקום שאני ארצה - אבל אני מחפש אוטו לעשות עליו קורס נהיגה בשטח, לנסוע עם כמה חברים שיש להם גם ג'יפים לדיונות, טיולי שטח וכו'.

תראה אני מבין את החששות שלכם בנוגע לנוחיות, אבל זה לא עדיפות ראשונה שלי כרגע.

airzax3
09-04-06, 14:42
טוב, בניגוד לכל האחרים אני לי יוציא לך את האוויר מהמפרשים,
יש לי סמוראי פתוח שנת 89 שהעמדתי במצב סביר בפחות מ20K ומשמש אותי כבר שנתיים יום-יום.
נכון הוא לא הכי נוח וממש לא הכי מהיר ואומרים שהוא מועד להתהפכויות אבל כל בוקר כשאני יוצא לעבודה ופוגש אותו בחניה אני מחייך! אני רק מחכה שיפסק הגשם כדי להוריד את הכיסוי ולהנות מהשמיים והרוח. תאמין לי שאני מצטער שלא הלכתי אחרי החלום שלי ושלא החלפתי כבר אז את חתיכת הפח האדומה שהיתה לי כשהייתי בגילך והביאה לי לא מעט נקודות וקורסים לנהיגה מונעת
בעובדה שאין לך סיכוי לקחת אפילו פיאט אונו בפתיחות אני רואה יתרון- זה יחסוך לך שטויות ולאמא שלך דמעות...יש פחות סיכוי שתקבל דוח מהירות בכביש החוף וזה ילמד אותך לנהוג רגוע כי אם תתעקש לתת בגז לא ממש יקרה משהו... הכי חשוב שתלמד לכבד אותו ולתקן אותו לבד (ותשתמש בדיאודורנט איכותי בקיץ...) .
לגבי עיצוב הפנים שאתה מתכנן-תשתולל עם כמה דיקטים שאתה זה לא מה שיפריע לך למכור אותו בתנאי שקנית אחד תקין ושתשמור עליו.

זאביק
09-04-06, 15:14
הגישה שלכם כנראה עלי זה "עוד צעיר שקונה אוטו ראשון בשביל הפוזה וכנראה יתהפך איתו בשלב כלשהו" אבל זה ממש לא נכון.
אני מחפש אותו שישמש לצרכים שלי, אני לא מחפש יותר מידי מהירות.
אני מחפש אוטו שיסיע אותי בבוקר לבית הספר, יסיע אותי לת"א וכל מקום שאני ארצה - אבל אני מחפש אוטו לעשות עליו קורס נהיגה בשטח, לנסוע עם כמה חברים שיש להם גם ג'יפים לדיונות, טיולי שטח וכו'.

תראה אני מבין את החששות שלכם בנוגע לנוחיות, אבל זה לא עדיפות ראשונה שלי כרגע.

זה בדיוק מה שחיפשתי שתגיד (ולא אמרת עד עכשיו).
עכשיו אתה ברור לחלוטין במה אתה מחפש, מה אתה מכיר ויודע, ומה אתה רוצה לשנות.
(איך האוטו נראה מבפנים, אתה רוצה שייראה נוח - זה לא בעייה).

הגישה שלנו לא הייתה "עוד צעיר שקונה . . . .", אלא מישהו שנדלק על פוזה של ג'יפ, אבל מחפש רכב כביש סטייל WRX (וניסינו לוודא שזה לא מה שאתה מחפש)

אז כן, סמוראי יהיה רכב מצויין בשבילך.
מה גם, שהיות והוא חסכוני בדלק ודי אמין, הוא יוכל גם לשמש אותך בתור חייל (אוטוטו) בתקציב נמוך.

היה לי כזה משך שנתיים וחצי, שימש אותי בדיוק לצרכים שלך (רק מייד אחרי הצבא),
נהנתי ממנו עד שעברתי לדבר האמיתי - JEEP.

אלון_ק
09-04-06, 15:27
זאביק הוציא לי את המילים מהפה.

אגב, אל תדאג לריפודים - אחרי חצי שנה אתה תבין שמה שבאמת חשוב זה שיהיה אפשר לשטוף את האוטו מבפנים, עם צינור, כמו כל ג'יפ אמיתי... :grin:

GodsFather
09-04-06, 15:32
שלא יוציאו לך שום רוח מהמפרשים , סמוראי זה הדיל בשבילך לפי כל שכתבת.

לגבי נוחות - כיסא הידראולי יעשה את העבודה , אני מזמין אותך לנסוע איתי , יש לי כיסא כזה בסמי ובכביש לא מרגישים כלום (בוא נאמר שיש הבדל אדיר ) ואם אתה מדבר על סמוראי פתוח אז בכלל יהיה לך כיף כי לא תצטרך לדאוג מלנגוח את הראש בתקרה כפי שאצלי לפעמים קורה (4 גלגלים באויר, סמוראי סגור אורגינל, נהג 1.83 נעול במוח).

זה זול וטוב ולפי מה שאתה רושם פה זה מה שאתה צריך לאחר שתעשה יישור קו טכני לרכב. הסוד הכי גדול במקרה שלך הוא סבלנות - תלמד, תבנה ,תחקור ,תבדוק ותקנה רכב שיהיה הכי בסדר שתוכל , תהנה מכל רגע וכשתראה שיש לך את הכסף ספייר , תחפש לך כיסא הידראולי ותהנה עוד יותר מהרכב.

יש שחולקים על כך מכיוון שאומרים שהוא מנתק אותך מהרכב, אבל לפי מה שאתה רשמת, אתה לא מתכוון לחרוש איתו את השטח כל יום כל היום אלא ישמש אותך לכביש בעיקר עם ירידה פה ושם וכאן היתרון שלו, מעבר לכך שאני לא מסכים עם אלא החולקים עליי (שהרי אחרת הם לא היו חולקים :grin: )

שיהיה בהצלחה!

yaiR
09-04-06, 15:42
טוב, בניגוד לכל האחרים אני לי יוציא לך את האוויר מהמפרשים,
יש לי סמוראי פתוח שנת 89 שהעמדתי במצב סביר בפחות מ20K ומשמש אותי כבר שנתיים יום-יום.
נכון הוא לא הכי נוח וממש לא הכי מהיר ואומרים שהוא מועד להתהפכויות אבל כל בוקר כשאני יוצא לעבודה ופוגש אותו בחניה אני מחייך! אני רק מחכה שיפסק הגשם כדי להוריד את הכיסוי ולהנות מהשמיים והרוח. תאמין לי שאני מצטער שלא הלכתי אחרי החלום שלי ושלא החלפתי כבר אז את חתיכת הפח האדומה שהיתה לי כשהייתי בגילך והביאה לי לא מעט נקודות וקורסים לנהיגה מונעת
בעובדה שאין לך סיכוי לקחת אפילו פיאט אונו בפתיחות אני רואה יתרון- זה יחסוך לך שטויות ולאמא שלך דמעות...יש פחות סיכוי שתקבל דוח מהירות בכביש החוף וזה ילמד אותך לנהוג רגוע כי אם תתעקש לתת בגז לא ממש יקרה משהו... הכי חשוב שתלמד לכבד אותו ולתקן אותו לבד (ותשתמש בדיאודורנט איכותי בקיץ...) .
לגבי עיצוב הפנים שאתה מתכנן-תשתולל עם כמה דיקטים שאתה זה לא מה שיפריע לך למכור אותו בתנאי שקנית אחד תקין ושתשמור עליו.
מבין אותך לגמרי.

זה בדיוק מה שחיפשתי שתגיד (ולא אמרת עד עכשיו).
עכשיו אתה ברור לחלוטין במה אתה מחפש, מה אתה מכיר ויודע, ומה אתה רוצה לשנות.
(איך האוטו נראה מבפנים, אתה רוצה שייראה נוח - זה לא בעייה).

הגישה שלנו לא הייתה "עוד צעיר שקונה . . . .", אלא מישהו שנדלק על פוזה של ג'יפ, אבל מחפש רכב כביש סטייל WRX (וניסינו לוודא שזה לא מה שאתה מחפש)

אז כן, סמוראי יהיה רכב מצויין בשבילך.
מה גם, שהיות והוא חסכוני בדלק ודי אמין, הוא יוכל גם לשמש אותך בתור חייל (אוטוטו) בתקציב נמוך.

היה לי כזה משך שנתיים וחצי, שימש אותי בדיוק לצרכים שלך (רק מייד אחרי הצבא),
נהנתי ממנו עד שעברתי לדבר האמיתי - JEEP.
שמחתי לשמוע =)
והיה לנו צ'ירוקי שחייתי שנה בארצות הברית לפני כמה שנים טובות ג'יפ מעולה!

זאביק הוציא לי את המילים מהפה.

אגב, אל תדאג לריפודים - אחרי חצי שנה אתה תבין שמה שבאמת חשוב זה שיהיה אפשר לשטוף את האוטו מבפנים, עם צינור, כמו כל ג'יפ אמיתי... :grin:
הניסיון מדבר! ((:

שלא יוציאו לך שום רוח מהמפרשים , סמוראי זה הדיל בשבילך לפי כל שכתבת.

לגבי נוחות - כיסא הידראולי יעשה את העבודה , אני מזמין אותך לנסוע איתי , יש לי כיסא כזה בסמי ובכביש לא מרגישים כלום (בוא נאמר שיש הבדל אדיר ) ואם אתה מדבר על סמוראי פתוח אז בכלל יהיה לך כיף כי לא תצטרך לדאוג מלנגוח את הראש בתקרה כפי שאצלי לפעמים קורה (4 גלגלים באויר, סמוראי סגור אורגינל, נהג 1.83 נעול במוח).

זה זול וטוב ולפי מה שאתה רושם פה זה מה שאתה צריך לאחר שתעשה יישור קו טכני לרכב. הסוד הכי גדול במקרה שלך הוא סבלנות - תלמד, תבנה ,תחקור ,תבדוק ותקנה רכב שיהיה הכי בסדר שתוכל , תהנה מכל רגע וכשתראה שיש לך את הכסף ספייר , תחפש לך כיסא הידראולי ותהנה עוד יותר מהרכב.

יש שחולקים על כך מכיוון שאומרים שהוא מנתק אותך מהרכב, אבל לפי מה שאתה רשמת, אתה לא מתכוון לחרוש איתו את השטח כל יום כל היום אלא ישמש אותך לכביש בעיקר עם ירידה פה ושם וכאן היתרון שלו, מעבר לכך שאני לא מסכים עם אלא החולקים עליי (שהרי אחרת הם לא היו חולקים :grin: )

שיהיה בהצלחה!

תודה רבה!

חבר'ה עשיתם לי את היום, תודה לכל ההמלצות כשיתחיל המלווה אני אתחיל לחפש אותו. יהיה קצת מצחיק להסתובב עם הדפים של המדריך באתר.

מבטיח לעדכן!

GodsFather
09-04-06, 16:14
שיהיה בהצלחה , תביא תמונות ופרטים , אנחנו כאן לעזור

אתה תראה שלאחר רכב אחד או שניים, כבר תדע את הדפים בע"פ ותבחן אותם מרחוק עוד לפני שתפתח דלת.

ממליץ שתלך עם עוד מישהו שמבין כדי שתהיה חוו"ד נוספת ולא תוקסם מבודי נוצץ שיתגלה אח"כ כמסתיר מנוע גוסס או גיר מקרטע

yaiR
09-04-06, 16:51
שיהיה בהצלחה , תביא תמונות ופרטים , אנחנו כאן לעזור

אתה תראה שלאחר רכב אחד או שניים, כבר תדע את הדפים בע"פ ותבחן אותם מרחוק עוד לפני שתפתח דלת.

ממליץ שתלך עם עוד מישהו שמבין כדי שתהיה חוו"ד נוספת ולא תוקסם מבודי נוצץ שיתגלה אח"כ כמסתיר מנוע גוסס או גיר מקרטע
אני לא אלך לבד, אני הולך עם אבא..
הוא מבין בזה ויכול גם ללמד אותי (:

וגם תכננתי להביא תמונות ולצלם חלקים ולשאול שאלות, קניית רכב צריך סובלנות.

אלון_ק
09-04-06, 22:10
אתה גם מוזמן בבוא העת לפתוח שרשור עזרה בבחירת הכלה שלך (בפורום סוזוקי כמובן), עם תמונות הסברים ושאלות על הרכבים שאתה רואה.

-->