PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אוויר

שחר 9
28-09-03, 00:04
שלום לכולם.

טוב זהו חברים התייאשתי סופית מהפילטר אויר הפתוח ואני הולך להעיף אותו לכל הרוחות,
מה עדיף הפילטר הסגור המקורי שהוא הצלחת שיושבת על הקרבורטור ומעלימה את כל המנוע תחתה ,או הפילטר "דוד" שמחובר בצד והולך עם צינור שרשורי לקרב',
או שבכלל ללכת כבר על שנורקל עם פילטר אויר למעלה .

דעתכם???

מה לגבי פילטרים אחרים שכל מיני רכבים ישנים ,ראיתי מישהו ששם פילטר של פז'ו 504 שזה "דוד" די גדול , אני מניח שישנם גם אחרים.

בקיצור המלצות יתקבלו בברכה.

תודה שחר.

רכס חיים
28-09-03, 02:44
הבעיה הראשונה מתחילה - איזה בית פילטר מתלבש על הקרבו' בלי להכניס אוויר לא מפולטר. הבעיה השניה היא הממדים של הפילטר החדש וההתאמה שלהם לתא המנוע במיוחד בעית הגובה של מכסה המנוע. הבעיה השלישית - מה העלות של הפילטרים שתצרוך בעתיד והאם יש הסכמת הבנק לפילטר המיועד. אחרי שתמיין את כל האפשרויות בטח תשאר עם פילטר אחד ( אולי). ועם פילטר אחד יש תשובה לשאלה שלך.

חנן א.
28-09-03, 22:06
גם אני וגם אורי טל, שמנו את מסנן האוויר (המקורי, בצורת חבית) לפני הדש-בורד, בתוך הקבינה. כך הוא מוגן ממים, אבק וכו', ולא מפריע לגישה למפלג (לייבש אותו בחורף וכו') ולא חוסם את כל הגישה למנוע כפי שציינת.
כמובן שלצורך זה, כל מערכת האוורור/חימום צריכה לעוף מהג'יפ. ניתן לשים את המסנן באיזור גם כשהמערכת נמצאת אבל אז זה יפריע כנראה לרגלי הנוסע.

רכס חיים
29-09-03, 05:32
אהבתי את הרעיון של פילטר בקבינה.......... טוב שאנחנו בתחילת המאה כי כנראה שאגמור את השיפורים בג'יפ רק בסופה...............

נמרוד
29-09-03, 10:59
מסכים עם חנן. פילטר דוד צבאי זה כנראה הכי טוב שיש. הפילטר עצמו עולה אם אני לא טועה משהו כמו 90-100 שקל. החלפה פעם בחצי שנה עד שנה, בהחלט לא יקר. אני עדיין תקוע עם פילטר פתוח, כי לי יש קרבורטור וובר והמתאם של הקרטר לא מתאים. הדוד עצמו שוכב במחסן, והפרויקט הבא ברשימה הוא לייצר מתאם לקרבורטור ולהחזיר את הדוד, כמו חנן ואורי, לתוך הקבינה.

ערן המסוקס
29-09-03, 11:22
אלמנט הסינון לפילטר הגדול (חבית - צבאי) עולה 80 ש"ח

אייל
29-09-03, 17:04
במסגרת התחרות שלי עם חנן (למי יהיה אוטו מכוער יותר) אני תליתי את הפילטר בין הגלגל הקדמי לדלת הנוסע.
ממנו הוצאתי שנורקל לקבלת אויר פסגות רענן ויבש.
צנרת ביוב זולה פתרה את בעיית הטווח ודוד שסביון סחב מפח זבל במודיעין (תודות לצביקה).

יצא מכוער להדהים!
פרקטי, נח להגיע אליו, לא מפריע תחת המנוע...

תמונה יש שם:
url]http://www.jeeptrip.com/albums/siic4zwx-2.jpg[/url]

UNIX
29-09-03, 19:17
ערן איפה קונים מסנן כזה ב 80 שקל?
אצל יאנוביץ עולה 120

אדי
29-09-03, 19:25
ההתקנה אצל אייל ... וכן, הוא ניצח את חנן :) .

http://www.jeeptrip.com/albums/siic4zwx-2.jpg

נמרוד
29-09-03, 19:31
לאט לכם, ילדים!
אל יתהלל חוגר כמפתח!
אייל - אכן מכוער באופן מרשים, בהחלט מתמודד ראוי על המקום השני.
ה"מצבה" היא עדיין מכבי תל-אביב, וחנן הוא עדיין השומכר של הג'יפים המכוערים.

ובנימה רצינית, לא חבל על הדוד? מקום יותר גרוע קשה למצוא. או שהתמונה הזאת היא הודעה בפומבי שאתה לעולם לא מתכוון אפילו לרדת את מעלה מחמל? כי אין סיכוי שבעולם שהפילטר יגיע למטה מחובר לג'יפ.

אייל
30-09-03, 08:47
נמרוד, עד היום לא נתקלתי בשום בעיה עם הדוד.
פירוק הדוד הנ"ל כולל 4 ברגים ושני בנדים כך שאם ידרש - הוא יפורק מיד.

לגבי הכיעור - אני עובד עכשיו על פרוייקט חדש כך שיכול להיות שבכל זאת יש לי סיכו מול המצבה...

ערן המסוקס
06-10-03, 09:25
ערן איפה קונים מסנן כזה ב 80 שקל?
אצל יאנוביץ עולה 120

פרבילגיה שניתנה רק לדרומיים :lol:

יש חנות בשם מימון חלפים, או משהו כזה. גם נמרוד המליץ עליה פעם בג'יפטריפ. יש לו הרבה חלקים ומכשירים שקשה להשיג, כמו מחט לגירוז למשל, שעשתה לי את החיים טובים יותר.

רכס חיים
06-10-03, 09:49
מהתמונה שהוצגה הפילטר לדעתי לא מכוער ואפילו מוסיף קרביות לכלי. הבעיה האמיתית מבחינתי הינה כלל ברזל שקבעתי לעצמי בשיפורים - לעולם לא להוסיף כלום על רוחב הרכב.מנסיוני בשטח - תמיד תמיד תמיד תהיה לך בעית רוחב ותתפתה או תתעצל לפרק , ותמצא את השיפצור שלך נרמס ע'י הגלגל האחורי או יותר גרוע - זרוק אי-שם בנחל בצלצלות , כשהג'יפ שיבוא אחריך ( בדרך כלל - אני) אוסף את השאריות החדשות של יאפים מתחילים.

נמרוד
15-10-03, 19:53
מהתמונה שהוצגה הפילטר לדעתי לא מכוער ואפילו מוסיף קרביות לכלי. הבעיה האמיתית מבחינתי הינה כלל ברזל שקבעתי לעצמי בשיפורים - לעולם לא להוסיף כלום על רוחב הרכב.מנסיוני בשטח - תמיד תמיד תמיד תהיה לך בעית רוחב ותתפתה או תתעצל לפרק , ותמצא את השיפצור שלך נרמס ע'י הגלגל האחורי או יותר גרוע - זרוק אי-שם בנחל בצלצלות , כשהג'יפ שיבוא אחריך ( בדרך כלל - אני) אוסף את השאריות החדשות של יאפים מתחילים.

בדיוק, וזה לא יהיה בנחל בצלצלות, זה יהיה במעלה מחמל, סיכוי של 100% לפילטר להפרד מהג'יפ. ומה זה עוזר שאתה יכול לפרק אותו בדקה???

-->