PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מהטיימינג

boaziko
09-04-06, 15:22
סמוראי 88.
אחרי בערך שתי דקות בסרק שומעים תיקתוקים חלשים מתחת למכסה הטיימינג שהולכים ומתחזקים. סוג של דפיקות - "תק תק תק"...
חשבתי בהתחלה שזה שסתומים, כיוון שלא הצלחתי לאתר את מקור הרעש המדוייק. שסתומים כוונו - הרעש נשאר. עד שגיליתי שכשאני לוחץ על המכסה עצמו (מכסה הפלסטיק של הטיימינג) בחלקו העליון, כנגד המונע - התיקתוק מפסיק! כשאני עוזב - התיקתוקים חוזרים.
להחליף רצועת טיימינג אני אחליף בכל מקרה, השאלה היא במידה והמנוע עובד בצורה תקינה (והרצועה לא נקרעה), האם אני יכול להמשיך לנסוע עד שאני אחליף? מה בעצם קורה שם? יכול להיות שרק חלק מהרצועה נקרעה והחלק הקרוע משמיע את הרעשים? מה עוד יכול להיות?

מכירים את התקופות האלה שבא לך לזרוק את האוטו לים....?

arik6699
09-04-06, 15:30
לפני שאתה ממשיך לנסוע כדי לפתוח את המכסה ולבדוק את הרצועה (ויזואלית).

boaziko
10-04-06, 12:50
רצועת הטיימינג פורקה.
הכל בפנים נראה בסדר גמור - הרצועה תקינה. אין נזילות שמן. הרצועה ישבה בצורה טובה ומתוחה.
לפני שאני סוגר - יש למישהו איזשהו רעיון מה יכול לגרום לרעש הזה?

המהנדס
10-04-06, 15:58
הכוס שעליה מולבש המאוורר או הפולי.

boaziko
10-04-06, 21:16
אחרי שהכל פורק, נראה שהבעיה היא במכסה האחורי של רצועת הטיימינג. החצי אליפסה השחורה שסוגרת על המכסה מכיוון המנוע (יושבת מאחורי הפולי העליון של הרצועה). יש עליה רפידה שהיא כבר אכולה לגמרי.
מחר אני אברר כמה עולה החלק הזה.. (בטח במכשירי תנועה מוכרים אותו רק עם המנוע...)

אם למישהו שוכב החלק הזה במחסן והוא מעוניין להפטר ממנו - אני כאן!

בנוגע לפירוק עצמו:
יש טעות בהיינס:
כתוב שם שכשהסימן על הפולי העליון נמצא בשעה 12 בוכנה 1 נמצאת בTDC. דבר שבילבל אותי לאיזה שעתיים, כיוון שכשכיוונתי את בוכנה 1 לTDC הסימון היה בשעה 6!
אחרי דיונים ארוכים עם המהנדס ועם סוזי על איך ייתכן שהמנוע שלי עובד הפוך עלה סוזי על הבעיה - הספר!!!!! (כן כן.. קיבלתי נזיפה שאני עדיין חוטא בהיינס לפעמים....)
בקיצור - כשהסימון בשעה 12 - בוכנה 4 ב TDC. זה כתוב בספר רכב הנכון..
תודה שמוליק.

אה.. כן.. אולי אנחנו בכלל טועים.. עוד לא הרכבתי..

boaziko
10-04-06, 21:23
עוד דבר - האם יש מותחן חלופי? הדבר הזה עולה 200 שקל במכשירי תנועה..

חנן-ג'יפולוג
10-04-06, 23:03
א. היינס טועה. לא הרבה אבל יש טעויות פה ושם.

ב. תבדוק שאתה והיינס סופרים באותה צורה את הבוכנות. האם זה נספר מקדימה אחורה או מאחורה קדימה.

ג. בוכנה 1 ובוכנה 4 מגיעות ביחד לTDC . אחת לTDC של סוף דחיסה ואחת לTDC של סוף פליטה.

boaziko
11-04-06, 03:17
היינס לא סופר את הבוכנות, הוא מדריך לכוון את הTDC לבוכנה 1 כך שרוטור הדיסטריביוטור מצביע על הצתת בוכנה 1, כלומר סוף דחיסה.

חנן-ג'יפולוג
11-04-06, 16:18
אם אני מבין נכון, אז על פי היינס כשהסימן בפולי של הגל"ז נמצא למעלה אתה מסתכל ברוטור ורואה מול איזו בוכנה הוא נמצא. אם היינס אומר שזו בוכנה מספר אחת, אז זו הצורה שהוא סופר בה את הבוכנות. היכן הטעות?

ruby
11-04-06, 16:26
עוד דבר - האם יש מותחן חלופי? הדבר הזה עולה 200 שקל במכשירי תנועה.. אני קניתי מותחן ורצועה ב 150 ש"ח בחנות חלפים בראשון.

boaziko
11-04-06, 21:20
אם אני מבין נכון, אז על פי היינס כשהסימן בפולי של הגל"ז נמצא למעלה אתה מסתכל ברוטור ורואה מול איזו בוכנה הוא נמצא. אם היינס אומר שזו בוכנה מספר אחת, אז זו הצורה שהוא סופר בה את הבוכנות. היכן הטעות?

הטעות היא שהוא מדריך להעמיד את הרוטור במצב שהוא מצביע על בוכנה מספר 1 ( ומוסיף תמונה של הרוטור מצביע על אותה בוכנה שכולנו קוראים לה 1, הבוכנה הקרובה לרדיאטור. שייקרא לה משה מצידי) ובמצב כזה לפי הספר הסימון על הפולי העליון אמור להיות בשעה 12. אבל כשמעמידים את הרוטור על משה הסימון הוא בשעה 6.
כאן הטעות.
כשהסימון בשעה 12 כמו שהוא אמור להיות בעת הרכבת הטיימינג, הרוטור לא מצביע על משה אלא על ראובן (להלן בוכנה 4)

או שלא הבנתי את כוונתך, חנן.
בכל מקרה הצלחתי לשבור את מכסה הטיימינג... כו*#!!#@מק! אל תשאלו אותי איך, אני רק אציין שזו לא אשמתו של היינס...

חנן-ג'יפולוג
11-04-06, 21:23
אני מבין אותך. יתכן שמישהו בעבר סובב את הרוטור של המפלג ב180 מעלות וכנ"ל גם את המפלג, ולכן אתה רואה היום את מה שאתה רואה.

או שאני טועה. בהחלט יתכן.
או שהיינס טועה. בהחלט יתכן.
או שלא.

אגב, אני לא מנדנד מתוך כוונה להציק, ולהתחכם, אלא מתוך כוונה להבהיר מהי הסיטואציה האמיתית על מנת שגולשים שיסתכלו על השרשור הזה בעתיד לא יטעו. אם באמת יש טעות, אז חשוב שידעו את זה, ואם לא, אז גם חשוב שידעו את זה.

boaziko
11-04-06, 22:53
חנן, זה בסדר, אתה לא מנדנד, מבחינתי זאת הסיבה לאתר הזה - לרכז אינפורמציה נכונה ולעקור טעויות.
אז אני אעשה סדר בבלאגן.
עד כמה שאני מבין יש טעות בהיינס (זו ועוד כמה...).
הרוטור אצלי לא מסובב והוא מצביע על בוכנה 1 בדיוק במצב בו היינס או כל ספר אחר מתאר - אני יודע את זה כיוון שכשהוא נמצא במצב הזה בוכנה 1 נמצאת ב TDC במצב דחיסה - שני השסתומים של בוכנה 1 סגורים ושסתום פליטה של 4 נסגר והשסתום יניקה מתחיל להפתח.
כמו כן בספר הרכב של סוזוקי כתוב שהמצב עליו אנחנו מדברים (כשסימון הפולי של הגל זיזים נמצא בשעה 12) הרוטור מצביע על בוכנה 4. כמו שלמעשה קורה אצלי ברכב.

ושוב, חנן, אני שמח שאתה עם היד על הדופק. כבר קרה לי פעם פעמיים שמה שנכתב כאן ע"י אנשים הטעה אותי.
אם אני טועה ומטעה - תקנו אותי. עד כמה שאני מבין, במקרה הזה היינס טועה.
(מעניין עוד כמה הודעות סוזי יכתוב - "תזרקו את הספר הזה!!!!")

חנן-ג'יפולוג
11-04-06, 23:01
יכול להיות ששנינו או אחד מאיתנו עובר את המגבלות של יכולת התקשורת שלו בהתכתבות.

ברור לי שכרגע כשהרוטור מצביע על בוכנה אחת, אז גם הבוכנה הזו נמצאת בTDC של סוף דחיסה, אחרת המנוע שלך לא היה עובד. אין אפשרות אחרת.

אבל... כל אחד מאיתנו , למעט אלו שיש להם מפלג מקובע מהמפעל, יכול להרים את המפלג שלו, לסובב אותו בכמה מעלות שהוא רוצה, ביחד עם הרוטור, ולהחזיר אותו למנוע, בלי ששום דבר ישתנה במנוע. אם מישהו בעבר עשה את זה אצלך, אז התמונה שאתה רואה שונה ממה שיש בספר.

קח את המפלג שלך, תרים אותו, סובב ב180 מעלות, תוריד אותו חזרה, ותראה שעכשיו היינס צודק.

או שלא.

(יתכן שהגוף של קידום הוואקום לא יאפשר לך לסובב את כל גוף המפלג ב180 מעלות, אז אתה יכול להרים את המפלג, לסובב רק את הרוטור ב180 מעלות, להחזיר את המפלג, ולסובב את הכבלים של הפלגים על ראש המפלג ב180 מעלות, או את כל ראש המפלג)

אלון_ק
12-04-06, 00:18
למען שאר מחפשי המידע, אל תהיו כמו בועז - תורידו את הסרוויס מניואל (FSM) מהFAQ (שיחזור לעבוד בקרוב). עדיף לאין ערוך, חופשי מטעויות (אף אחד עוד לא מצא כאלו, לפחות), פרטני ונח הרבה יותר. קצת פחות ידידותי למשתמש אולי, אבל לא נורא.

המהנדס
12-04-06, 09:21
בועז זה בדיוק מה שאמרתי לך בטלפון , אפשר לסובב את הדיסטרובוטור ב 180 מעלות.
לדעתי אין פה טועים פשוט לכל המערכת יש שני כיוונים.
אל תספיד את היינס כל כך מהר.

boaziko
12-04-06, 17:15
יכול להיות ששנינו או אחד מאיתנו עובר את המגבלות של יכולת התקשורת שלו בהתכתבות.

ברור לי שכרגע כשהרוטור מצביע על בוכנה אחת, אז גם הבוכנה הזו נמצאת בTDC של סוף דחיסה, אחרת המנוע שלך לא היה עובד. אין אפשרות אחרת.

אבל... כל אחד מאיתנו , למעט אלו שיש להם מפלג מקובע מהמפעל, יכול להרים את המפלג שלו, לסובב אותו בכמה מעלות שהוא רוצה, ביחד עם הרוטור, ולהחזיר אותו למנוע, בלי ששום דבר ישתנה במנוע. אם מישהו בעבר עשה את זה אצלך, אז התמונה שאתה רואה שונה ממה שיש בספר.

קח את המפלג שלך, תרים אותו, סובב ב180 מעלות, תוריד אותו חזרה, ותראה שעכשיו היינס צודק.

או שלא.

(יתכן שהגוף של קידום הוואקום לא יאפשר לך לסובב את כל גוף המפלג ב180 מעלות, אז אתה יכול להרים את המפלג, לסובב רק את הרוטור ב180 מעלות, להחזיר את המפלג, ולסובב את הכבלים של הפלגים על ראש המפלג ב180 מעלות, או את כל ראש המפלג)

חנן, באופן אישי אני חושב שאני מגרד את קצה מגבלות תקשורת ההתכתבות שלי.. אבל אני אנסה נסיון אחרון (או לפני אחרון..)

אנחנו מדברים על שלושה גורמים:
- דיסטריביוטור.
- TDC של בוכנה 1 במצב דחיסה.
- סימון הפולי של גל הזיזים.

בא נסתכל רגע על מכסה הדיסטריביוטור והרוטור מאותו כיוון - בא נניח שאנחנו מסתכלים עליו מכיוון המצבר - אז בוכנה 1 תצביע בערך כלפי מעלה ובוכנה 4 כלפי מטה. (במידה והוא לא מסובב 180 מעלות)
המצב הזה הוא המצב הנכון למיקום הדיסטריביוטור. גם לפי היינס.

כשאצלי בוכנה 1 נמצאת ב TDC במצב דחיסה הרוטור מצביע כלפי מעלה. אם הדיסטריביוטור שלי היה מסובב ב180 מעלות אזי במצב שבוכנה 1 היתה בTDC הוא היה מצביע כלפי מטה.

אז לפי זה ברור לי שהדיסטיביוטור שלי לא מסובב, אלא נמצא במקום.

את הפולי של הגל"ז אין אפשרות להתקין אלא בצורה אחת, כך ששם שום דבר לא יכול להיות מסובב.

ודבר אחרון, שבעצם פתר לי את כל הבלאגן הזה:
TDC בוכנה 1 = רוטור מצביע על בוכנה 1 = (לפי היינס) סימון הפולי בשעה 12.
TDC בוכנה 1 = רוטור מצביע על בוכנה 1 = (לפי הסרוויס מניואל) סימון הפולי בשעה 6.

ו... אלון... אני משתמש בשניהם. גם בהיינס, כיוון שלפעמים התמונות שם יותר ברורות ומפורטות. לפעמים אני גם חוטא בלקרוא מה כתוב בו...
וזה לא הדבר היחיד שלא כדאי לכם להיות כמוני....

חג שמח.

-->