PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסוף לרכבי שטח?

אאוץ
09-04-06, 23:54
לכתבה-
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3237925,00.html
אין סוף לאבסורד.:-?

אביחי

lizard
10-04-06, 07:36
אל תיקח את זה כל כך קשה. אין מצב בעולם שזה יקרה. הירוקים רק מחפשים כותרות בעיתון ובאינטרנט. כל הרעיון הזה מטופש.

kuju
10-04-06, 07:51
אל תיקח את זה כל כך קשה. אין מצב בעולם שזה יקרה. הירוקים רק מחפשים כותרות בעיתון ובאינטרנט. כל הרעיון הזה מטופש.

אני מכיר כמה ארופאים שטענו אותו דבר וכיום הם לא מטיילים בשטח שהוא לא שבילי פארקים מסודרים , אין להתיחס בזלזול להגבלות שיכולות לצוץ כתוצאה מהתפרעות הורסת בשטח באופן לא מסודר יש לחנך ולהתחנך לג'יפאות נכונה שלא תהרוס את הטבע אלא תחייה בהרמוניה לצידו ולמסד ספורט מוטורי שיתן מענה לאלו שטיולים בשבילים מסודרים לא מספקים אותם אחרת בסופו של דבר יגבילו את כולנו באופן גורף לצערי

אאוץ
11-04-06, 00:14
זה הדבר הכי טיפשי ששמעתי בזמן האחרון.
מקומם של אנשים שרצו ליזום הצעת חוק כזו הוא בקרקס. סןף נקודה.

אם הג'יפאים מחליטים לסכן את עצמם, וחובה להדגיש שרק את עצמם, כי בשטח אין הולכי רגל, אין
רמזורים, ואין צמתים, מקסימום נדרוס נמלה:? , זה החלטה של הג'יפאים.

כמו שמותר להתחרות במירוצי ראלי וכיוצא מזה (ששם רמת הסיכון גבוהה פי 100, וגם לקהל),
זה בחירה אישית של כל אחד לעשות מה שהוא אוהב.

פשוט מגוחך.

אביחי

נמרוד
11-04-06, 00:36
המאמר הנ"ל של דרור עזרא מקומם. יכול להיות שצריך לכתוב ברמה כל כך נמוכה בשביל להכניס את הדעה שלך לידיעות אחרונות - כנראה שה"ירוקים" שלנו מוכנים לרדת עד התחתית בשביל במה.

דרור עזרא - אני יודע שאתה קורא את הפורומים שלנו גם, לראייה דיון שבו השתתפת דרך צד שלישי לפני חודשיים והיה יזום על ידי מישהו ממכם (אולי אתה?):
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11657

סגנון הכתיבה שלך במאמר בYNET שורף אותך לדעתי כאדם רציני ומקרין על כל המפלגה שלך. עושה רושם שאתם סך הכל לא הרבה יותר מקומץ (כף יד אחת? שתיים?) מתוסכלים, הפסדתם בעוד בחירות, תעזבו אותנו בשקט.

דרור ברלי
11-04-06, 09:45
הירוקים לא מוכרחים להיבחר לכנסת עצמה כדי להיות מסוגלים לגרום נזקים גדולים.

הנפיחה האחרונה שלהם - חיסול רכבי השטח כמטרה למאבק, דווקא זוכה לאהדה לא מבוטלת בקרב הרבה מאוד עגולי משקפיים תל-אביביים שלאו דווקא הצביעו לירוקים (ולפי תוצאות הבחירות אפילו הם לא הצביעו לירוקים...) שמרוב שהם מסטולים אין להם שמץ מושג איפה נמצא הנגב, הגולן או הגליל, ושהטבע הירוק היחיד שהם באמת מכירים היטב ודואגים לו - צומח אצלם באדניות על המרפסת בשינקין, (כדי להיות אחר כך מגולגל לצינגלה טוב), אבל אנטי-SUV זה טרנד נפוץ עכשיו בשוליים הסהרוריים, במיוחד באירופה. ומכיוון שהם חובבי טרנדים הם קופצים מיד על העגלה.

אני מאמין שמתי שהוא זה יעבור, אבל עד אז הם עלולים למצוא אוזן קשבת במסדרונות הממסד, ולגרום לנו נזק אמיתי.

אהוד
11-04-06, 10:58
אני חושב שיהיו אילו שהן מגבלות ולדעתי אכן צריך להגביל ילדים נערים וכו' לגיל עם שיקול דעת נכון ובוגר.
לגבי נסיעה בחופים שדות גידול והתפרעויות מי יכול לומר שזה בסדר וזה הגיוני ,זה דיי פרוע,ובמצב החופים של מדינתינו רחבת החופים אין לנו מקום בהנ"ל.
מעבר לכל זה אנו מתקדמים ומכירים בספורט המוטורי לסוגיו,כמו כן פריי-סטייל מתקיים במקום סגור לקהל,תחרויות עבירות וכו'...אנחנו בדרך הנכונה!

זאביק
11-04-06, 15:15
אבל אנטי-SUV זה טרנד נפוץ עכשיו בשוליים הסהרוריים, במיוחד באירופה. ומכיוון שהם חובבי טרנדים הם קופצים מיד על העגלה.

אני מאמין שמתי שהוא זה יעבור, אבל עד אז הם עלולים למצוא אוזן קשבת במסדרונות הממסד, ולגרום לנו נזק אמיתי.

אין הרבה נזק שהם יכולים לגרום.
גם היום אסור לנסוע על חוף הים (פשוט לא אוכפים את זה)
גם היום אסור לנסוע בשמורות טבע לא בשבילים (פשוט לא אוכפים את זה)

אתה רואה שמגבירים את האכיפה ? אין סיכוי (כי אין כסף).
יגדילו את גודל שמורות הטבע ? ברוב המקרים אי אפשר.
בניגוד לאירופה וארה"ב, שם כל האדמות הן פרטיות (כולל הפארקים ששייכים לרשויות),
בארץ, רוב הנגב הוא אדמת מדינה,
ובמרכז / צפון, כל השבילים מוגדרים כציבוריים (כאלו שעוברים בין שני שטחים חקלאיים - הם לא שייכים לחקלאי).

לא ייתנו את האדמה הזו לרשויות, להחליט למי מותר לנסוע ואיפה.

mixael
11-04-06, 15:47
כל העסק הזה מזכיר לי ילד קטן, בן שבע בערך, שעומד ברחוב וצועק...סתם כדי למשוך תשומת לב, כי משעמם לו, ובנוסף יש סיכוי שיקבל סוכריה על מקל. הבעיה היא שמישהו עלול עוד באמת לשמוע אותו, אם לא ישתוק בזמן.

ולעניין האכיפה - תשלם 5 ש"ח לבדואי על כל תמונה שיצלם, ותוך זמן קצר תקבל אחלה גלריה.. כל אחת מהתמונות תכניס לך מאות אחוזים מעל ההשקעה...

דרור ברלי
11-04-06, 16:43
ברור שהם לא יכולים לחסום בפני אף אחד את הגישה לשבילים,שמורות טבע ושטחים פתוחים. אבל המדינה יכולה ועוד איך, להכריז רשמית שרכבי שטח גורמים לנזק סביבתי, הכרזה שמשמעותה המיידית - ערוץ נוסף לגביית עוד מסים. מסים שבעלי רכבי השטח יצטרכו לשלם תמורת "שיקום" לכאורה של ההרס שגרמו לטבע.
איך עושים זאת? פשוט מאוד זאביק. כל שנה אתה מקבל בדואר אגרת רישוי שנתית לתשלום? יכול להיות שבנוסף לאגרת הרדיו שגובה רשות השידור (שזה מס לכל דבר ועניין), ולקנס שמשלמים עבור מנוע דיזל (גם זה מס), יתווסף שם עוד סעיף, משהו כמו "אגרת שמירת טבע" שיתבטא בעוד מאות שקלים, לכאורה לטובת שימור הטבע, אבל בפועל לקופת האוצר.
ואם אחרי חצי שנה תראה פתאום איך בונים מול הבית שלך מקווה, תלמוד תורה וכולל לאברכים שלא עובדים ולא עושים צבא ומילואים, לפחות תדע מאיפה בא הכסף...

כל זה כמובן עדיין בתיאוריה, אבל אני ממש לא אתפלא אם זה באמת יקרה במוקדם או במאוחר.

עירא
11-04-06, 16:54
שיתחילו לקחת מיסים מכל מי שצועד ברגל (כי כשמזניקים מסוק לחלץ אותו, אני משלם את הדלק שלו)
שיתחילו לקחת מיסים מכל מי שמעשן (כי את סל הבריאות אני משלם לו)
שיתחילו לקחת מיסים מכל מי שסובל מעודף מישקל (כי את הניתוח מעקפים אני משלם לו)
והרשימה עוד אוכה.

אח"כ שיבואו ויציקו לי על הג'יפ שלי.

עירא

רפי 33
11-04-06, 17:14
למה להציע הצעות אבסורדיות לאנשים הזויים ? הם עוד יכולים לנסות ולישם אותם !!!

kd2
11-04-06, 19:05
אצלנו קוראים להם "ילדי כאפות".
שיחפשו את הצאקרות והאיזון מושלם עם הטבע באחוריים שלי.

-->