PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בנוגע לציר מנוע שנשבר...

trance_master
10-04-06, 23:07
שלום לכולם!!!
לפני כמה ימים סיימתי לבנות קורקינט על מנוע, המנוע הוא של משור שרשרת סביב ה 30 40 סמ"ק (לא יותר מ3 כוח סוס אני חושב,אם זה משנה) בלי הקלאץ' הצנטרפוגלי שלו, היחס ששמתי בין המנוע לא היה מתאים וכתוצאה מכך כשהתנענו את המנוע והורדנו את הגלגל האחורי של הקורקינט לכביש כשהוא מסתובב (הנעה ישירה עם גלגלי שיניים) חלק מהציר (קראנק) של המנוע נשבר .
למזלי החלק השבור הוא רק בציר היציאה ולא בתוך המנוע, מה שקרה הוא שכל החלק של ההברגה בציר אפשר לומר נחתך ונשאר רק החלק בציר בלי ההברגה .
עכשיו השאלה שלי מה אפשר לעשות כדי להחזיר את הציר השבור או לעשות משהו אחר כדי שהמנוע ישוב להיות כמו שהיה והכוונה שלי ציר בהמשך עם הברגה עליו ובנוגע ליחס נכון אני כבר יודע מה לעשות .

מקווה שתוכלו לעזור לי,
תודה,
אבי .

נמרוד
10-04-06, 23:19
יש סיכוי שמישהו יוכל לעזור לך, הסיכוי יגדל בהמון אם תצלם את הבעייה מכל הכיוונים ותעלה כאן תמונות.

trance_master
10-04-06, 23:30
אני ינסה להשיג מצלמה כדי לצלם את זה אבל אני חושב שהסברתי דיי טוב...
בוא נגיד הציר הוא ככה:
========----
= זה הציר החלק שיוצא מהמנוע
- זה המשך הציר אבל החלק שיש בו הברגה...
החלק של ה= יוצא מהמנוע

הכוונה שלי זה שנשאר לי עכשיו ========

החלק שנשבר ממש נחתך...
הכוונה שלי היא אולי אפשר לעשות לחלק מהציר שנשאר הברגה ואז בעזרת אום רחב לחבר גם את ההברגה שנשברה מהציר ומקסימום לחזק בפיק או ממש לרתך אותו שלא יזוז...

השאלה אם אפשר לעשות הברגה לציר שנשאר ואם זה בכלל יחזיק...
או שבכלל יש פתרון יותר טוב ?

שוב, אני מקווה שאני יוכל להשיג מצלמה ואז כל העניין יהיה יותר ברור...

אבי .

הצפרדע
12-04-06, 00:00
לא, אי אפשר.

הציר שנגזר לא ניתן לריתוך בלי טיפול אח"כ, והוא אף פעם לא יהיה חזק כמו המקורי.

בכל מקרה יהיה צורך לפרק את הציר מהמנוע, כך שכבר עדיף להחליף אותו בחדש.

trance_master
21-04-06, 14:19
להחליף את הציר בחדש זה לא כל כך כדאי כי קראנקשפט כזה עולה לא מעט...
הנה התמונות:
הציר הגזור:

החלק עם הגלגל שיניים שהתברג על הציר (באמצע הציר עם ההברגה שנחתך...):

trance_master
21-04-06, 14:22
להחליף את הציר בחדש זה לא כל כך כדאי כי קראנקשפט כזה עולה לא מעט...
הנה התמונות:
הציר הגזור:

החלק עם הגלגל שיניים שהתברג על הציר (באמצע הציר עם ההברגה שנחתך...):

אני רואה שאין אפשרות עריכה אז הנה התמונות ...
הציר הגזור:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=967
החלק שנחתך:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=968

תודה לעוזרים,
אבי.

נמרוד
22-04-06, 00:45
אפשר לתקן את זה, לפחות באותו חוזק נמוך שהיה לזה לפני כן... תגיד לי, הדבר הזה הוא מקורי או שזה כבר עבר קצת עבודה? החלק שאתה מחזיק ביד, שנראה כמו ספייסר בין ציר הקראנק לגלגל השיניים אני מתכוון, גם ככה החיבור בינו לבין הקראנק די עלוב ולא מפתיע שנשבר...
יש הרבה כיוונים לתיקון, למשל, לחרוט הברגות חדשות נוספות על ציר הקראנק, ולחרוט שוב את החלק שמחזיק את גלגל השיניים כך שיהיה ארוך יותר בהתאמה. תגיע לאותה איכות (לא גבוהה כאמור) שהיתה שם לפני זה.

trance_master
22-04-06, 03:51
החלק שהחזקתי ביד זה קסטה שפורקו ממנה כל הגלגל שיניים חוץ מה2 ההכי קטנים שהם תפוסים בנפרד , זה ארוך כי לא רצינו לחתוך שלא יאבד מהאיזון .
החלק בעל שלוש הצלעות וחור באמצע הוא חלק שמתלבש בהברגה הפוכה לציר המנוע ומה שרואים בתוכו זה ההברגה שנשברה...
הציר עצמו לא עבר כל טיפול או משהו, הציר היה אורגינלי ולא עברו בו שינויים .
מה שאני חושב כדי להקטין את הלחץ זה לעשות במקום גלגלי שיניים והנעה ישירה, לעשות קלאץ' רצועה(העברה ע"י פולים ורצועה קצת יותר גדולה ולמתוח אותה ע"י מותחן שנשלט ידנית)
יחס טוב אני ישיג ע"י בניית פולי מפרזול ובמקרה שלי חשבתי ואחרי ייעוץ עם חבר שמבין זה או ללכת על שני שייבות קונוסיות מה שייצור מין צורה כזאת >< או לעשות שייבה אום שייבה ולרתך את כל זה לציר המנוע...
החלק שנשאר מהציר שבמנוע הוא בסביבות ה3 סנטימטר ככה שלפי דעתי כדאי לחרוט לו הברגה ולהאריך אותו...
מה אתם אומרים על כל הרעיון שלי ?

תודה על העזרה ,
אבי .

נמרוד
22-04-06, 22:18
"קסטה" ???

בעוונתי, לא ברור לי על מה אתה מדבר...

nirzi3
22-04-06, 22:30
קסטה זה הגלג"שים האחוריים באופנים עם הילוכים.

אני חושב שלזה הוא התכוון

trance_master
23-04-06, 18:33
קסטה זה הגלג"שים האחוריים באופנים עם הילוכים.

אני חושב שלזה הוא התכוון
כן לזה התכוונתי בדיוק .

trance_master
23-04-06, 21:23
יש לי עוד שאלה- האם מחרוקות יעשו הברגה על ציר מהחומר הזה או שאני יהיה חייב ללכת לחרט ?

trance_master
01-05-06, 16:10
יש לי עוד שאלה- האם מחרוקות יעשו הברגה על ציר מהחומר הזה או שאני יהיה חייב ללכת לחרט ?
אף אחד לא יכול לעזור לי בקשר לרעיון הזה ?

arik6699
01-05-06, 18:37
אכן כן, מחרוקת יכולה לעשות את העבודה...

trance_master
01-05-06, 21:50
תודה על העזרה !
עלה לי עוד רעיון כשראיתי באחד השרשורים פה על להשיג או לחרוט שרוול שיתלבש בול על הציר ולרתך אותו לציר ולהוסיף לו את ההברגה...
מה נראה לכם יותר עמיד ? הרעיון עם השרוול או ליצור הברגה ?

רפי א.
02-05-06, 10:19
ככל הנראה הבעייה היא בסיסית ולא מקומית ואם תפתור אותה במקום השבר, יש סיכוי שהציר ישבר במקום אחר.

trance_master
02-05-06, 17:56
ככל הנראה הבעייה היא בסיסית ולא מקומית ואם תפתור אותה במקום השבר, יש סיכוי שהציר ישבר במקום אחר.
מה שגרם לשבירה הוא יחס לא נכון בכלל והייתה העברה של גלגלי שיניים בלי קלאץ'...
מה גם שאני מתכנן עכשיו לעשות עם פולים ורצועה, דבר שיפחית את העומס על המנוע והפעם גם ביחס טוב שלא יווצרו בעיות....

trance_master
15-05-06, 12:34
הקפצה...
בבקשה עזרו לי עם העניין הזה...
אתם הפורום הטכני היחידי שאני תופס ממנו...
האופציות שעומדות לפני הם :
-לרתך פולי על הציר כמו שהוא (נאמר לי שצריך אלקטרודה ליציקה) .
-לרתך/לחבר שרוול על הציר הזה ועל השרוול לרתך פולי .
-ליצור הברגה על הציר ולחבר לו ציר מאריך או משהו בסגנון .
איזו אופציה תהיה יותר חזקה ?
יש אפשרות יותר טובה שלא הזכרתי ?
רוב הסיכויים שהציר לא ישבר שוב, הוא נשבר כתוצאה מהיחס העברה הלא נכון שהיה שם...
תודה,
אבי .

איציק - 4X6ZH
15-05-06, 13:09
כדי לנסות למנוע את השבר פעם נוספת
וכדי לנסות לחזק את הציר ( לא ברור מה יש לציר בתוך החיבור לממסרה )
ומאחר ויש לך אורך ציר מספיק
אני הייתי מאריך את הציר על ידי ציר חלול שיתלבש על הציר הקיים הציר יהיה מספיק ארוך
כך שניתן יהיה לעגן אותו על ידי תושבת ומיסב שיש לבנות מהצד ולחבר אותו לגוף המנוע (לא לשילדה )
את קדח הציר יש לעשות באפיצות ( ההפרש בין הקטרים ) כך שאת ציר המנוע ( השבור )
יש לקרר על ידי התזת CO ( מטף כיבוי CO יעשה את העבודה )
ואת הציר המאריך יש לחמם ( על פלאטה חימום כ 250-300 מעלות )
ואז מלביש אותם אחד בתוך השני
כאשר הם יתקררו ( כמה דקות )
לא ניתן יהיה להפריד בינהם יותר .
בהצלחה
איציק

trance_master
15-05-06, 13:37
כדי לנסות למנוע את השבר פעם נוספת
וכדי לנסות לחזק את הציר ( לא ברור מה יש לציר בתוך החיבור לממסרה )
ומאחר ויש לך אורך ציר מספיק
אני הייתי מאריך את הציר על ידי ציר חלול שיתלבש על הציר הקיים הציר יהיה מספיק ארוך
כך שניתן יהיה לעגן אותו על ידי תושבת ומיסב שיש לבנות מהצד ולחבר אותו לגוף המנוע (לא לשילדה )
את קדח הציר יש לעשות באפיצות ( ההפרש בין הקטרים ) כך שאת ציר המנוע ( השבור )
יש לקרר על ידי התזת CO ( מטף כיבוי CO יעשה את העבודה )
ואת הציר המאריך יש לחמם ( על פלאטה חימום כ 250-300 מעלות )
ואז מלביש אותם אחד בתוך השני
כאשר הם יתקררו ( כמה דקות )
לא ניתן יהיה להפריד בינהם יותר .
בהצלחה
איציק
תאמת זה קצת מסובך לי ואני מעדיף להתעסק עם כמה שפחות דברים חמים ליד המנוע בכל זאת זה דלק...
אבל הרעיון של המייסב יכול להיות טוב .
כנראה שאני יקח ציר חלול כמו שאמרת שישב בדיוק על הציר ונצמיד אותו בעזרת חבק כל שהוא (יש לך ררעיון?) ובסוף הציר החלול יהיה מייסב .

תודה על העזרה,
אבי.

נמרוד
18-05-06, 11:03
שמע אבי, תודה על המחמאות לגבי הפורום, אבל בדיוק בגלל שזה פורום טכני רציני, קשה לתת לך תשובות. רפי כתב לך שהבעייה בסיסית - אתה מנסה לעשות דברים מוזרים, אפשר להגיד נגד הטבע. אין פתרונות קסם, לי קשה לחשוב על עצות מעבר למה שקיבלת עד עכשיו.

trance_master
21-05-06, 22:43
בסוף אני יעשה את הרעיון עם המטף ואני יחמם עם ברנר...
עכשיו בקשר ללאגר, נומר ויש לי ציר 18 מ"מ עובי כמה אני צריך שהקוטר הפנימי של הלאגר יהיה כדי שהם ישבו בול/יתאימו ?

נמרוד
22-05-06, 08:30
בסוף אני יעשה את הרעיון עם המטף ואני יחמם עם ברנר...
עכשיו בקשר ללאגר, נומר ויש לי ציר 18 מ"מ עובי כמה אני צריך שהקוטר הפנימי של הלאגר יהיה כדי שהם ישבו בול/יתאימו ?

18 מ"מ... :lol:

ברצינות - הציר הוא לא בדיוק 18 מ"מ. ואולי כן. הכי טוב - קח את הציר לחנות מיסבים טובה, ותתיעץ איתם לגבי המיסב ולגבי איך לחבר אותו, המוכר יקח את הציר, ימדוד אותו ויתאים לך את הפתרון הנכון.

trance_master
22-05-06, 14:12
תודה, יש לי עוד שאלה, יש בארה"ב קיטים להעלאת יחס ההעברה, ציר שיושב עם לאגרים ועל הציר שני גלגלי שיניים- גלגל שיניים קטן ואחד גדול .
השרשרת מהמנוע מגיעה לגלגל שיניים הגדול על הציר ומה גלגל שיניים הקטן על הציר לגלגל שיניים שבגלגל.
השאלה היא כמה בערך יעלה לי ציר כזה (משהו בסביבות האינטש, חצי אינטש) עם לאגרים בשבילו ושני חלקים שישבו עליו עם ברגי לחץ, ברח לי השם, הכוונה כמו לתושבות לגלגלי שיניים ודיסק שיש בצירים אחוריים של קארטים .

מקווה שהבנתם אותי ותוכלו לתת לי הערכת מחיר משוערת.
תודה על העזרה,
אבי .

אמיר ב.א
24-04-11, 12:58
כמה תעלה חליפה ליתום?

יש הרבה סוגים של מייסבים , צירים וכו , חלק יקרים וחלק זולים ...

כנס לאיבי , תתחיל לבדוק מחירים , ותוכל לדעת כמה בערך יעלה לך ...

de fox
24-04-11, 13:22
כמה תעלה חליפה ליתום?

יש הרבה סוגים של מייסבים , צירים וכו , חלק יקרים וחלק זולים ...

כנס לאיבי , תתחיל לבדוק מחירים , ותוכל לדעת כמה בערך יעלה לך ...

אתה מודע לזה שהגבת לשירשור מלפני 5 שנים?

אמיר ב.א
25-04-11, 11:35
עכשיו כשאתה אומר את זה ,
זה אכן קטע טוב :)

השאלה המעניינת היא , למה מערכת הפורומים ה$#^#$%@ הציגה לי את השירשור הזה בראש הפורום ,
בתור שירשור חדש וטרי שעוד לא קראתי אותו ?!
(אחרת לא הייתי מגיב אליו)

פתרונות לאלוהי הפורומים ...

עירא
25-04-11, 21:25
פתרונות לאלוהי הפורומים ...
אומנם כמה פעמים שמעתי את הכינוי אלוהים :rolleyes:

אבל סתם רעיון,
נניח שמישהו שיש לו עסק שקשור בצורה קלושה לנושא השירשור מחליט שהוא רוצה לקדם את העסק.
נניח גם שהוא מחפש בגוגל כל מילת חיפוש שהוא מצליח לחשוב עליה ואחת מהן מובילה אותו לשירשור הזה.
ונניח שהוא מחליט להירשם לאתר ולהוסיף תגובה עם קישור (או פירסומת מרגיזה) לאתר שלו.
ועכשיו ברור למה ההודעה קפצה לראש הפורום נכון? אבל רגע, אז למה לא ראית שום דבר מכל ההנחות ההיפוטטיות הללו?
מפני שאחד מהמנהלים המסורים של הפורום הספיק למחוק אותה במהרה לאחר שהוא ראה אותה (או שהוא קיבל דיווח מאחד מהגולשים שלחץ על הכפתור "דווח על הודעה בעלת תוכן רע או משהו בסגנון")

ולכן ההודעה קפצה לראש הפורום ללא שום סיבה נראית לעין של המשתמש.

כדי להבהיר נקודה חשובה, אחת הסיבות לשידרוג של האתר לאתר החדש, היא שמערכת הפורומים הקודמת הייתה הרבה יותר פגיעה להתקפות של מפרסמים שאינם בשר ודם (רובוטים למיניהם) ולכן כמות ההודעות שקפצו היתה גבוהה בהרבה.

עירא

-->