PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה/ סקר

LAREDO
29-09-03, 00:22
אני מבקש באמת להתייחס רק לשאלה בלי כל מיני דברים שלא קשורים.

בימים אלו אני משלים פיתוח שיאפשר לי לשפר מנועים בשיעור מדהים באמת מבלי לגרוע מאורך חייהם (וכן, זה אפשרי מדעית, רק קשה מאוד מעשית). אנחנו מדברים פה על תוספת של בין 40-70% הספק, ללא פתיחת המנוע כלל. המערכת מתוכננת להיות אוניברסלית כך שתתאים לכל רכב, ולכן בתשבותיכם אל תחשבו דווקא על רכבי השטח שלכם.
למערכת תהיה אחריות לכל החיים, ומרווח טיפול של 50K.
מחיר המערכת המשוער ביותר (אומדן גס בהחלט) הוא בין 15 ל-25 אלף ש"ח.
במידה והייתם מחפשים לשפר את רכבכם האם הייתם קונים כזאת מערכת כן/לא ורצוי גם למה כן/לא.

לרדו

ד ו ר ו ן
29-09-03, 00:48
גם דיזל?
:?:

אריק זמר
29-09-03, 01:07
אישית אמיר, ואישית בלבד אם כי המדגם שייצא כאן אינו מייצג לדעתי...
עם הסופה הקודמת, לצרכים שלי, לא הייתי מעלה הספק או מומנט (אפילו מומנט...) לא עד רמת צמיגי 33 כולל (אלא שינוי מינורי ביחסי ההעברה).
לגבי השתיימוביל (נו, שם חדש בהצמדת אסף), מנוע 8, הניתן לשיפור בהשקעה החל מאפסית עבורי (הסבה להזרקה) דרך 1001 פיצ'עפקס...וגם את זה איני עושה...מספיק לי כמות הקג"מ הנדיבה פשוט...ככה שאיני אובייקט מייצג או רלוונטי. לא לשימושים שלי.
אריק.

LAREDO
29-09-03, 01:26
לא דיזל בשלב הזה דורון.
תודה אריק

רכס חיים
29-09-03, 05:45
תוספת הכח או המומנט שאתה מציע - גדולה מדי היות ומיד אתה מטיל עומס לא סביר על המערכות בהמשך הדרך עד ההעברה לגלגל. כך שהשאלה קודם אם הייתי עושה זאת אינה כספית כלל. אך תוספת של עד 20% הייתי שוקל בחיוב - במיוחד אם מדובר במומנט. בכל מקרה הסכום שהייתי מוכן לשקול עבור זה צריך להיות עד 5K.

חנן א.
29-09-03, 11:19
נתחיל מזה שאני לא מאמין שמה שאתה כותב אפשרי. (בלי כמובן לרצות לפגוע במקצועיות או בהגינות שלך, אני כותב את דעתי האוביקטיבית בלי להתייחס להערכה החיובית שלי אליך) .

מכיוון שמדובר בסקר ומכיוון שביקשת להתייחס רק לשאלה, אני לא אפרט באריכות את הסיבות.

לא, לא הייתי קונה את זה.
גם, כי, כאמור, אני לא מאמין לנתוני היסוד וגם כי לא הייתי מוכן להשקיע סכום כזה בשיפור ביצועי מנוע הסיקס שלי או הפרייבט שלי. בשבריר מהסכום אני מחליף למנוע סופה או מנוע V8 ומשפר אמיתית, ובלי לפגוע באמינות, את ההספק בצורה דרסטית.

נמרוד
29-09-03, 11:20
לא.
א. באופן אישי, זה הרבה יותר מדי כסף ביחס לערך של הג'יפ שלי, וסכומים כאלו אני יכול להוציא על מגוון רחב של שיפורים חשובים יותר משיפורי מנוע כלשהם.
ב. באופן כללי, אני לא קונה את הsalesmanship שלך. נסה שוב :twisted:

LAREDO
29-09-03, 12:12
מעניין שדווקא חנן ונמרוד לא מאמינים, שאתם כותבים שזה לא אפשרי.
מערכת טורבו לדוגמא תוסיף סדר כוגל של כ30-50 אחוז, ואם תקרר את האוויר הנכנס במידה מספקת תעלה גם ל-70 אחוז. אותו דבר למערכת של מגדש על לדוגמא.
אם תרצו אני יכול גם להביא הוכחות למה שכתבתי פה עכשיו.
עדיין לא אפשרי?
לרדו

נמרוד
29-09-03, 12:15
מעניין שדווקא חנן ונמרוד לא מאמינים, שאתם כותבים שזה לא אפשרי.
מערכת טורבו לדוגמא תוסיף סדר כוגל של כ30-50 אחוז, ואם תקרר את האוויר הנכנס במידה מספקת תעלה גם ל-70 אחוז. אותו דבר למערכת של מגדש על לדוגמא.
אם תרצו אני יכול גם להביא הוכחות למה שכתבתי פה עכשיו.
עדיין לא אפשרי?
לרדו
שתי המערכות שציינת לא עונות על ההגדרה של "לא נוגעים במנוע", ויפגעו באמינות המנוע ללא שיפורים וחיזוקים של חלקים פנימיים. ואם אתה מנסה למכור לי הסבת טורבו או מגדש על או הזרקת NOS ב15-25 אלף שקל, אז תגיד.

חנן א.
29-09-03, 12:23
לחלוטין לא אפשרי.
הגדלת המומנט ב50 אחוז או יותר, תעמיס על מכלולי המנוע, בוכנות, קרנק, טלטלים , מיסבים וכו' עומסים שהם לא תוכננו לעמוד בהם, ובגלל שטענת שאתה לא פותח מנוע ומכאן נובע שאתה לא הולך לחזק את המכלולים הנ"ל, לא ייתכן שאמינות המנוע לא תושפע לרעה.
בנוסף, דחיסת יתר כזו, ללא הורדת יחס הדחיסה בצורה משמעותית, תגרום לדטונציה קטלנית ומיידית. המנוע לא ישרוד את סיבוב הנסיון.

אתה לא באמת מאמין שמנוע סיקס יכול לעמוד ביחס דחיסה אפקטיבי של 8.5 ועוד 50 אחוז, כלומר 1:13 !

LAREDO
29-09-03, 12:36
נמרוד אני לא פותח את המנוע, ועל זה בעצם מבוססת המערכת שלי.
חנן על מנת להגיע ל1:13 יש לגדוש ב8.5 PSI ואני לא מגיע לשם.
המערכת שלי מבוססת על גידוש אוויר אבל לא בשום צורה שמוכרת היום.

חנן א.
29-09-03, 12:40
אני כנראה ממש לא מבין על מה אתה מדבר.
בשביל להגדיל את המומנט ב50 אחוז, תצטרך להכניס לתא השריפה 50 אחוז יותר תערובת, לפחות על פי מה שידוע לי. זה אומר שיחס הדחיסה המעשי יעלה ב50 אחוז.
אלא אם כן הצלחת להמציא את הגלגל, ואם כן, אני מוריד את הכובע.

בנוסף יש את עניין עמידות המכלולים במומנט מוגבר, לא הסברת איך אתה מתמודד עם זה בלי לפתוח מנוע.

LAREDO
29-09-03, 12:46
חנן יש לך המון אי דיוקים במה שכתבת.
לא הצלחתי להמציא את הגלגל אבל אצלחתי לעגל אותו מעט...
וכמה שאני נהנה להפלפל אתכם, אני סותר פה את עצמי כאשר ביקשתי להתייחס ספציפית לשאלה. בבקשה בוא נגמור פה את הוויכוח כי אני לא יכול לחשוף פרטים.
רק תוספת של דבר אחת, המערכת יכולה לבוא בגרסא של כוח בדרישה בלבד או כוח כל הזמן.
לרדו

חנן א.
29-09-03, 12:48
אין בעייה, פתח נושא חדש, צטט בו את מה שכתבתי, וציין היכן יש אי דיוקים.

נמרוד
29-09-03, 12:48
אמיר, אני רוצה לעזור לך בעניין הסקר.

אני באופן אישי לא הייתי מוציא סכומים כאלו על שיפורי מנוע, גם משמעותיים ואמינים באופן מוכח. יש לי רשימה ארוכה של פרויקטים בג'יפ שלי שיהנו מהכסף. זו דעתי האישית, ומן הסתם באתר כמו ג'יפולוג שהדגש בו הוא על עבירות טכנית ואיטית ועל תחזוקה עצמית של הג'יפ, זה גם די מייצג. אני בטוח שאם תציג את השאלה בג'יפטריפ שבו הקהל כללי יותר, תקבל תשובות יותר מתלהבות. או באתרים של מכוניות, בכלל.

בלי שום קשר, ההצעה שאתה מציע נשמעת לא ריאלית. אני וחנן כנראה צרי אופקים מדי ולא מקבלים אותה כפשוטה. בלי לספר על מה מדובר, לא תצליח לשכנע אותנו. אבל אני מניח שאתה יודע את זה כבר?

LAREDO
29-09-03, 12:50
יודע גם יודע.
למעשה הייתי מופתע לרעה אם לא הייתם מנגחים אותי...
אבל אני נהנה מזה. אני גם מבטיח לפרט לכם יותר ברגע שאוכל.
לרדו

סוזי המשתוללת
29-09-03, 12:55
אמיר
בכל קנה מידה אין הצדקה להשקעה כזו אדירה
בייחוד ברכבים שבמקרה הטוב שווי ההשקעה כשווי הרכב ובמקרים מסויימים "רק " שליש משוויו
פשוט בחצי מהסכום הנ"ל ניתן לשפר הרבה דברים אחרים ברכב שייתנו הרבה יותר תמורה לכסף מבחינת עבירות
מכיוון שרובנו אוהבים יותר את הקטע הטכני של הנהיגה ומה שנקרא "חיפוש האחיזה" זה הכיוון שהייתי משקיע בו את כספי (במידה והיה לי כזה)ולא במנוע

LAREDO
29-09-03, 13:03
צאו מהקטע של רכב עבירות לרגע.
לרכב הפרטי שלכם, או בעלייה אחת ארוכה וקשה (כמו ההיא ליד האגם הנסתר - בדיוק סוזי)
ששם חסר לכם כוח והרבה - לא היה נחמד לדעת שבלחיצת כפתור יש לכם אותו? ואני לא מדבר על מערכת ניטרוס
לרדו

נמרוד
29-09-03, 13:12
צאו מהקטע של רכב עבירות לרגע.
לרכב הפרטי שלכם, או בעלייה אחת ארוכה וקשה (כמו ההיא ליד האגם הנסתר - בדיוק סוזי)
ששם חסר לכם כוח והרבה - לא היה נחמד לדעת שבלחיצת כפתור יש לכם אותו?
לרדו

נחמד מאד... אבל ב15-25 אלף שקל???

זאביק
29-09-03, 14:37
אמיר,
אנחנו ממש לא קהל היעד שלך.

קהל היעד שלך הוא אותם צעירים שנוסעים בפיזו 205 ראלי, סובארו אימפרזה טורבו, אלפא או אני לא יודע מה עוד הולך היום בשוק (או דרור ברלי :twisted: )
אלו אנשים שמוציאים סכומים כאלו על שיפור החיצוניות של הרכב (ספויילירים וכו'), העלאת הספק, מערכות שמע וכו'.

הג'יפ שלי צריך יכולת זחילה, מומנט גבוה בסל"ד נמוך ושיכוך יותר טוב למתלים.
ובמחירים סבירים מאוד. עד אז, אני מסתדר איתו כמות שהוא.
יעלה, יעלה. לא יעלה, יש כננת, רצועות, כבלים, בזנ"טים ופטיש 5 ק"ג.

ארז
29-09-03, 14:56
קודם כל לא...עכשיו ,מה שאלת? :lol:
סתם האמת שסכום כזה אני לא ממש רואה מי ישקיע בשיפור מנוע ,אולי כמו שזאביק אמר,הח'ברה מרכבי הרייסים או רכבי מרוצים,אף אדם מהרחוב לא ישקיע סכום כזה על שיפור מנוע,חבל על הזמן שלך.

asafk
29-09-03, 17:01
קודם כל, אמיר, אני מזכיר לך שדיברנו על הרעיון שלך די מזמן.
חנן ונמרוד- מה שאמיר מתכוון להציע בהחלט אפשרי על הנייר, אבל כל תעשיית הרכב לא הצליחה לפתור בעשרות שנים האחרונות בעיות טכנולוגיות שקשורות לייצור, בשביל לייצר את השיפור הספציפי הזה.

הסכום והשיפור- בהחלט לילדי הרייסים- כולל כמה מידידי הטובים, שלפעמים עוד קצת כוח אומר הרבה כסף במרוץ של חמישי בערב.

ככה או ככה- בהצלחה.

אסף.

אייל
29-09-03, 17:01
לפי מה אתה אומר - כל לחיצה על הגז תפרק לגורמים את הדרייבשפט הקדמי :lol: :lol: :lol:

אני לא הייתי משקיע סכום כזה...
אבל, כפי שקודמי כתבו - זה אתר של קמצנים/תפרנים שמחפשים להשקיע בדברים אחרים...

grand
29-09-03, 23:01
אמיר ידידי שלום, דבר ראשון אני שמח לראות שאתה עדיין איתנו... נעלמת?.

לשאלתך, למרות שאני חולה גאדג'טים ומהירות, לא הייתי מעז לחשוב על זה, דריישאפט נאמר כאן? זהו? 70% תוספת כח יטחן את הגיר לאבק כוכבים, סרנים חלשים יקרסו, ציריות ילכו ...

חוץ מזה ניתן לשפר 30-40% בדרכים פשוטות וזולות יותר.

רמי.

LAREDO
30-09-03, 00:54
מצד אחד אתם באמת לא קהל הבית שלי,
מצד שני, וזה חשוב לי ביותר, זה מקום בו אני יכול לקבל טיעונים רציונלים בעד ונגד, בלי ירידות לרמה נמוכה של התבטאות (ואני כמובן ייגרר להגיב וכו...).
דבר נוסף, זה קל למכור למשוכנעים, הרבה יותר קשה לשכנע קהל לא טבעי....
לרדו

דרור ברלי
30-09-03, 02:08
זאביק, למה אתה חושב שזה מתאים דווקא לי?
תשובות מנומקות בבקשה.

LAREDO
30-09-03, 02:18
אסף, לא דיברנו על זה אלא על רעיון אחר, שירדתי ממנו ולא בגלל בעיות טכניות, אלא בגלל שהוא פועל כמעט אך ורק למכוניות מוגדשות...
לרדו

אייל
30-09-03, 09:59
אמיר, קצת קשה להגיע לדיון מעמיק מהסיבות הבאות:
1. אתה לא מפרט כלום.
2. על סמך מה אתה יכול להגיד שאין פגיעה במנוע? כמה מנועים נבדקו? לאורך כמה זמן?
3. איך אפשר לוודא ששרשרת "השבירה" באוטו סטנדרטי לא תינזק מהגדלת הספק? אם אכן תנזק זאת אומרת שההוצאה הולכת להיות מעבר לשיפור...

לסיכום, אם אתה רוצה התייחסות מלאה חכה קצת עם הנושא עד שתוכל להציג לנו פרטים מלאים ונוכל לענות תשובות מלאות (הם יוכלו, אני סתם דביל...).

רפי
30-09-03, 22:57
אמיר,
אני מקווה שלא התכוונת לסקר הזה ברצינות, כיוון שמבחינה עיסקית כך לא נוהגים/בודקים כדאיות/יוצאים למלחמה.
ונחש מה? קיבלת טיפ בחינם. למי שאני לא מכיר, על משפט כזה אני מוציא מיד חשבונית :wink:

למה אני כותב זאת?
לאחר קריאת כל השרשור (ומתוך הנחה שהביצוע אפשרי), ייתכן ועלית על גל, שיקפיץ אותך כמו טיל לשולחנו של מנכ"ל מרזרטי ולאחריו בנטלי, פורשה, למבורגיני ובטח שכחתי עוד כמה, שהשאלה אותה הצגת, כלל לא רלוונטית לגביהם, או לגבי לקוחותיהם.
הם, אגב, ידברו איתך במיליוני "אירו", אם רק תגלה להם את הסוד.

במילים אחרות - אתה משנה באחת את כל התפיסה המוטורית שמהנדסים גדולים אוכלים, ישנים ונושמים שנים רבות.

ועוד לא נכנסתי לרישום פטנט עולמי...

כשתגיע לשם, אזכיר לך ששתיתי אצלך פעם נס קפה קר.... :D

בהצלחה!!!

רפי

gluk
30-09-03, 23:42
OK, חברה, תרשו לי להיות כאן קצת שונה מאחרים :twisted:

מבחינתי, זה כן ובענק, וללא לחשוב בכלל, ולו גם בגלל הסיבה הזאת - אני גם שייך לקבוצה של ה"צעירים האלה", שנוסעים בסוברו אימפרזה טורבו כחולה עם ספויילר ענק, מערכת ניטרו, ומערכת סטריאו ששומעים בשכונה שליד. וככזה, כל תוספת כח תבורך היא, כל דבר שמוסיף תגובה בנגיעה בגז - בא לטובה (אפילו אם זה אכן בא במידה כלשהיא על חשבון עורך החיים של המכלולים)!

רק מה- יש לי בעיה קטנה עם זה: אין לי אימפרזה טורבו, אין לי מערכת סטריאו באוטו, ששווה 30 אלף שקל, וגם אין לי, לא היה לי וכנראה לא יהיה לי בקרוב כסף לכל הדברים המוזכרים לעייל, כולל גם מערכת הנ"ל לשיפור ביצועי המנוע! ול"ילדה" שלי לא נראה לי, שאני זקוק כ"כ לתוספת כח, ואכן יש לי מקום יותר טוב להשקיע בה 15K 8) :wink:

כך שבסקר אני עונה "כן" עקרוני, אבל לא מבחינת הג'יפ, אלא ברמה של רכב ספורט. כל מה שכתבתי נכון, חוץ מזה שאני כבר לא כזה צעיר (כמעט 28 ), ואני כבר די מזמן יצאתי מהקטע של להישתולל בכביש, נשאר רק הקטע של מהירות, אבל בשביל זה יש אופנוע :twisted: :twisted:

אבל מה לעשות - עדיין נשאר לי חלום - אולדסמוביל Cutlass Classic 70 שחור, עם מנוע משופר, ספויילר ענק, מערכת סטריאו באיזה 30K, מונמך, צמיגים רחבים וכסאות ספורט! למה - שיהיה!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: עוד מותר לחלום בארץ הזאת!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) :mrgreen:

אלכסי
01-10-03, 09:28
המנוע של ויטרה שלי באמת חוסר כוח, אבל סכום הנדרש כידי להחליף לויטרה דגם אחרון עם תוספת הספק 30%.
אם לקחת בחישבון שלי אין צורך תחרות בכביש, מספיק לי 6-8K לשינוי יחסי ההבערה להגדלת מומנת.
לא הייתי קונה.

מאיר רוטברג
02-10-03, 10:47
בתור פריק של שטויות לא יודע נראה לי הרבה כסף, מאידך גיסא אני מת להרכיב על הרכב מנוע 6.5 דיזל הבעיה היא שזה לא יהיה ברשיון ואני לא מוכן לכך אז.....

גיא
05-10-03, 23:45
לא שיש לי כזה סכום אבל אם היה את זה לדיזל הייתי רוצה אחד כזה ....

-->