PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר שני בטויוטה

ד ו ר ו ן
29-09-03, 00:38
קראתי את הכתבה של נמרוד, ואת תחילת הסדרה של חיים, ומשום שגם אנחנו התחלנו לפני שנתיים לטייל לבד מידי פעם כל הזמן יש את התכנונים והרעיונות בראש איך לשפר את יכולת השרידות של הרכב.
אחד הדברים שבדרך זה מע' חשמל של שני מצברים, גם לכננת,גם לתאורה ובטח להנעה.
אחרי שראיתי מה שנמרוד שם התחלתי לבדוק איך אני עושה את זה בהיילקס ואז גיליתי שמישהו בטויוטה כבר חשב על זה, ובדגמים של 93-94 שהגיעו לארץ יש 2 מצברים בצורה מקורית מהמפעל ואכן גם אצלי היילקס 97 יש מגש מוכן למצבר שני.
וכאן השאלה,
מישהו כבר עשה דבר דומה בהיילקס מהשנתונים שאחרי 94?
האם חוץ מלחבר במקביל את הכבלים לשני המצברים צריך לשנות שם עוד משהו?
האלטרנטור המקורי מספיק בשביל 2 מצברים?

רכס חיים
29-09-03, 06:27
לדעתי אסור לך לחבר את שני המצברים בשום פנים ואופן. המטרה שלך זה לא לקבל 24 וולט באפשרות אחת,או הכפלת אמפר/שעה באפשרות שניה - אלא בטחון שלא תתקע בשטח ללא מצבר עובד. עליך להבין שחיבור שני המצברים יתקע אותך בשטח ללא חשמל - אבל עם שני מצברים במקום אחד. תשתמש במצבר הפחות טוב מבין השני, ורק כשתתקע תשתמש במצבר השני שממתין למצב כזה כשהוא טעון ומוכן. אני נוהג לצאת מהבית עם המצבר הרזרבי עד שאני מגיע לשטח- ובינתיים הוא נטען - בכניסה לשטח עם יתר ההכנות אני מעביר את הכבלים למצבר הרגיל ונוסע רק איתו את כל הימים בשטח, כשאני יודע שהרזרבי מלא.

eran4x4
29-09-03, 09:04
דורון הנושא מענין (לביצוע) גם אותי.

כנקודת התחלה - האם מישהוא יכול בבקשה להעלות את השרטוט החשמלי (או תיאור) של אופן חיבור שני המצברים בטויטוה 92/3?

תודה
ערן

ד ו ר ו ן
29-09-03, 11:47
אז זהו חיים, זה ההבדל הקטן בין האילתור שלך ושל נמרוד, בטויוטה יש את העסק מקורי מהמפעל בשנתונים המוקדמים שהגיעו לארץ, ואחרי שאני אבין איך זה מותקן שם איזו מניעה תהיה לשדרג את המע' שיש אצלי?

נמרוד
29-09-03, 11:53
לדעתי במערכת המקורית שאתה מדבר עליה חוברו שני המצברים במקביל "פשוט". תבדוק טוב, כנראה שתגלה שהיו שני מצברים בעלי קיבולת קטנה יותר שחוברו במקביל, שהוחלפו במצבר אחד בעל קיבולת גדולה יותר. אם אני לא טועה יש לכם מצברים עם קיבולת של 80-100AH היום.

אני כמו חיים בעד הפרדה של המצברים, יחד עם אפשרות לחיבור במקביל, ע"י שימוש במתג יעודי, בשביל לשמור מצבר אחד ברזרבה. כמו כן, אני מניח שאתה לא תזרוק את המצבר הנוכחי שלך ותקנה שניים חדשים זהים - וששני המצברים אינם זהים, חשוב מאד לבודד ותם אחד מהשני כדי שהחזק לא יטען את החלש ובכך ימותו שניהם.

ד ו ר ו ן
29-09-03, 13:23
אם ככה העניינים פשוטים יותר..
אבל, במידה ואכן זה במקביל "פשוט" במידה ואני שם מפסק על הכבלים שהולכים למצבר גיבוי,במקרה זה גם יהיה זה שהכננת מחוברת אליו,האם במצב טעינה רגיל, כשהמערכת מחוברת האלטרנטור הקיים מספיק כדי לטעון את שניהם?
האם המצב שבו מצבר אחד טוען את השני מתרחשת כל הזמן(גם בנסיעה) או רק כשהמנוע לא עובד, והתקנת מפסק על הכבלים לא פותר את זה?

חנן א.
29-09-03, 13:29
האם במצב טעינה רגיל, כשהמערכת מחוברת האלטרנטור הקיים מספיק כדי לטעון את שניהם?

הספק האלטרנטור לא קשור לקיבולת המצברים שהוא מחובר אליהם, אלא לכמות הצרכנים ברכב.
כן, הוא יספיק כדי לטעון שני מצברים. וגם שלושים מצברים.

האם המצב שבו מצבר אחד טוען את השני מתרחשת כל הזמן(גם בנסיעה) או רק כשהמנוע לא עובד, והתקנת מפסק על הכבלים לא פותר את זה?

זה רלוונטי רק למצב שבו המנוע כבוי, המפסק יפתור את בעיית הפריקה המשותפת.

רכס חיים
29-09-03, 21:57
חנן - רק תוסיף שהאלטרנטור יכול להטעין אמנם 30 מצברים ובתנאי שהם אחד אחד. להטעין שניים ביחד בו זמנית ולספק באותו זמן גם את שאר הצרכנים עלול לשרוף אותו די מהר.

חנן א.
29-09-03, 23:40
לא, אני לא אוסיף את זה כי אני לא חושב שזה נכון.

ד ו ר ו ן
29-09-03, 23:51
רגע רגע, זרקתם משהו באויר אז כמו שנאמר תנו סיבה.

-->