PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות לניקוי קרבורטור

nirzi3
11-04-06, 22:10
אני הולך עכשיו לנקות את הקרבורטור (הקרבורטור הוא של דיוק 150 דרך אגב) שלי ואני צריך עצות בבקשה איך לעשות את זה?
האם פשוט לטבול אותו בדלי עם בנזין? או לפתוח ולנקות עם מברשת או עם סקוץ' או משהו כזה?

חנן-ג'יפולוג
11-04-06, 22:13
לטבול את חלקי המתכת (לאחר פירוק כללי של המאייד) שלו, בחומר לניקוי מאיידים. יש מיכלים של ליטר חומר כזה בחנויות לחלפי רכב.אם בנזין היה מנקה מאיידים אז הם לא היו מתלכלכים...

לאחר מכן, מעבר עם אוויר דחוס או ספריי לניקוי מאיידים על כל מעברי הדלק והאוויר בגוף המאייד, והרכבה תוך כדי כיוון של כל מה שצריך כיוון, והחלפה של כל מה שצריך החלפה. כדאי לך לעבוד עם ספר צמוד, אחרת פוטנציאל הנזק רב מהתועלת, מנסיון אישי כאוב.

nirzi3
11-04-06, 22:18
הכוונה הייתה לבנזין לבן (זה מה שאמרו לי):?

טוב אין לי ספר רכב אבל אני מצלם מכל הכיוונים לפני שאני מפרק משהו, ואתה אומר פשוט לטבול את זה בנוזל ניקוי?

חנן-ג'יפולוג
11-04-06, 22:22
לאחר פירוק. רק חלקי מתכת, ולמספר שעות בלבד.

כשאתה סוגר ברגים, תהיה עדין. המתכת שממנה עשויים מאיידים היא בדיחה עצובה.
ברגים עם ראש קונוס, כמו זה של כיוון התערובת בסרק-דורשים רגישות יתרה, אחרת הקונוס של הבורג מחרב את התושבת בגוף המאייד וזה טוטאל-לוס למאייד.

kd2
12-04-06, 13:30
חנן סה"כ קרבורטור של דיוק 150....
תוציא את הקרבורטור מהמקום שלו ונתק את צינורות הדלק והואקום של ברז הדלק ( אם יש, אם כן יש אז שים את צינור הוואקום בפה ותשאב, צריך לצאת דלק בצורה רצינית מצינור הכניסה לקרב' ).
אחר כך פתח ראשית את הכוסית של הקרבורטור ותראה אם היא מלוכלכת או בסדר.
אם מלוכלכת שים במסיר שומנים או סולר טרי ( לא כזה שעמד שנים במחסן כי הוא לא ישפיע בכלל ) איזה שעה שעתיים ואחרי זה רוקן ותוציא את כל הגיפה ( ולפעמים גם קורוזיה ) מהכוסית.
תוציא את כל הדיזות עם מברג מתאים לגודל הדיזה כדי לא להרוס הברגות.
את הדיזות אתה מנקה עם ספרי קרבורטורים או עדיף עם חומר ניקוי ולחץ אויר, בודק שהם 100% נקיות ומחזיר הכל.
מנקה בכלליות מה שאתה יכול ורואה אם המנוע בסדר.
אם כן אז זה היה רק הדיזות אם לא צריך לנקות ה-כ-ל גם את נחירי האויר הקשורים לתאים/דיזות, לבדוק גובה מצוף וסיכה של המצוף, בדיקה ושימון הבוכנה וסיכת הבוכנה,בדיקה של הכבל גז, בדקה של הצוק ונחיריו ועוד ועוד ועוד....

אך קודם כל ספר לנו מה הבעיה אולי זה בכלל לא הקרבורטור....

nirzi3
13-04-06, 00:59
בגדול הסטרטר מסתובב יש הצתה והוא לא מניע, אני הולך גם לבדוק את הצינורות דלק.

מה זה עוד יכול להיות?

חנן-ג'יפולוג
13-04-06, 23:58
חנן סה"כ קרבורטור של דיוק 150....

וגם לו מגיע טיפול נכון, ולא השמדה.

חנן גולומבק
14-04-06, 11:43
בגדול הסטרטר מסתובב יש הצתה והוא לא מניע, אני הולך גם לבדוק את הצינורות דלק.

מה זה עוד יכול להיות?

יש דלק ? סתם סתם.

תבדוק את צינורית הואקום לברז הדלק הוא נפתח עם ואקום אם אין ואקום לא יצא דלק מהמיכל.

nirzi3
14-04-06, 12:19
כרגע יש לי כיוון אחר לבעיה, בגלל שניתקתי כמה חוטים ועקפתי את הקבל של הסטרטר לפי דעתי הוא לא מסתובב מספיק מהר אבל אני אבדוק את זה

kd2
14-04-06, 14:37
לא אמרתי שמגיע לו השמדה או משהו דומה, אבל לא צריך להשקיע יותר מידי מאמץ כדי לנקות אותו.
שים דלק בלוע הקרבורטור ותן סטרטר, תקשיב ותראה אם יש שיפור ברעש המנוע אם כן אז קח שפריצר כזה כמו לניקוי חלונות עם דלק בתוכו ותוך כדי סטרטר תן הרבה לכיוון לוע הקרבורטור אבל לא ישירות כדי שיהיה עירבוב טוב עם האויר.
אם זה זה אחרי כמה סטרטרים הוא יניע.
כמובן שכל זה בפול גז!

-->