PDA

צפייה בגרסה מלאה : בית ספר למכונאות

PAUL
13-04-06, 21:27
אז ככה.
נתחיל בשלום.
מי שלא זוכר אותי אני הזב חוטם שקירצץ לכם פה עד לפני שנה וחצי וחיפש סופה.

הרבה השתנה מאז.
דב ראשון קניתי פרייבט. הרגתי אותו במשך חצי שנה ומכרתי אותו בדיוק בסכום הקניה. (הצעד הכי חכם שעשיתי בחיים שלי)
התגייסתי. ואפילו הספקתי לגמור לעצמי ת'ברך בפעילות מבצעית.
המצב כרגע הוא שאני כנראה משתחרר מצבא ההגנה שלנו. ואני רואה סכום נכבד של פיצויים בקצה המנהרה.

אני לא אבלבל על זה ת'מוח מידי כי זה לא מעניין אף אחד

אני לא יודע שום דבר מעשי על מכונאות. אבי צפונבון ושתי ידיים שמאליות שעד שאני הייתי גדול מספיק בשביל לעשות את זה היה קורא לשכן שידפוק מסמר בקיר (אני נשבע!)
מה שאני כן יודע למדתי מלקורא את האתר הזה. אומנם הבנתי חצי מהנאמר אבל מה לעשות.

אני חולם על פירוק ובניה מחדש של CJ.

נגיד והיה לי תקציב בילתי מוגבל. (כי התקציב הוא לא השאלה כרגע)
אתם חושבים שבחור שאין לא בבית סט בוקסות אפילו יכול להרכיב CJ שיסע?
וזה בלי מכרים קרובים שיכולים לעזור.
חוץ מכם :)

מה אתם אומרים?

lizard
14-04-06, 00:47
אני חושב שכן ואין כמו סיקס בשביל לעשות את זה. אחת הסיבות שקניתי סיקס ולא משהו מתקדם יותר.
מאותה סיבה החלטתי ללכת על גרוטאה ולא על משהו משופר ויקר, אבל יש פה אנשים שלא מבינים את זה.

יש לסיקס המון חלקים זמינים וזולים. יש המון ספרות ואנשים שעשו את זה.

עירא
14-04-06, 01:35
בשביל פרוייקט כמו שאתה רוצה צריכים שני דברים (אחד יש לך כבר)

כסף

זמן

כסף כן זה יהיה יקר, הרבה יותר ממה שיעלה לך לקנות אחד מוכן. תתכונן להשקעה של 35-85 אלף ש"ח (תלוי ברמת ההשקעה / כלים שתקנה וכו')
זמן ששווה כסף (אבל השווי שלו לא מגולם במחיר לעיל) בלי זמן מסודר לעבוד על הפרוייקט אני חושב שזה יהיה פרוייקט שיזנח מהר מאוד.

אם יש לך את שני המצרכים הללו (וגם את הרצון לעשות את זה) אני חושב שאין שום בעייה לעשות את זה, או כמו שאמרו גדולים וחכמים ממני:
אם קצת רצון וקצת יכולת גם פיל ידפוק תרנגולת (וכן, אם אימון ותרגול הוא ידפוק את כל הלול)

ברוך הבא.....

עירא

shmil
14-04-06, 15:32
עירא שכח רק דבר אחד קטן:
מקום.
בהנחה שיש לך כסף גם לקניית כלים.

קיד
14-04-06, 21:49
לפני ידע, כסף, מקום והרבה בירה, אדם (גבר) צריך להבין כיצד עובדים עם כלי עבודה.

במידה ואתה מעוניין ללמוד כיצד עובדים: מכונאות, חשמל, מסגרות, פחחות ודיאגנוסטיקה, אתה מוזמן ליצור איתי קשר בה"פ.

צר על הרגל שלך,
קיד.

yogibear
15-04-06, 07:20
CJ הוא ביה"ס טוב ללימוד מכונאות פחחות יצירה וניהול זמן בכלים קלאסיים (זו ההגדרה הנכונה ?) , אבל מה ... הכלי הוא שלך וכל טעות תעלה. מובן שתלמד רבות מאותה טעות ואולי גם לא תחזור עליה בעתיד.

קניית CJ מחייבת אותך להפריש שני משאבים יקרים מאוד : המון זמן, ולא פחות מכך כסף. לא תאמין כמה כסף נוזל מהארנק.

אך לפני הכל, כלי עבודה איכותיים, רק אלו ידרשו השקעה גדולה, כי כלי עבודה רצוי לקנות פעם אחת, ולקנות כלים איכותיים, קנייה זו כידוע אינה מהזולות.

ספרות מקצועית, כדי לעבוד נכון ולמזער טעויות יש לקרוא תשובות כאן בפורום או במועדון CJ .לא יזיק להצטייד באחד מהספרים המומלצים כאן באתר. כי כשתהדק בורג והוא ישבר לך ביד בגלל סגירה "לפי רגש" תבין שברגים מומלץ לסגור לפי מומנט נכון הרשום בספרות הרלוונטית.

מקום - שמיל ציין ובצדק , בלי מקום ראוי קצת קשה לטפל ברכב.

נמרוד
15-04-06, 14:32
אתם חושבים שבחור שאין לא בבית סט בוקסות אפילו יכול להרכיב CJ שיסע?

הוא בטוח יכול לקנות לעצמו סט בוקסות...:grin:

שמע, כל מי שנמצא פה באתר עבר את המכשול הראשוני הזה, והוא פסיכולוגי לחלוטין. אתה רוצה להתעסק עם רכב, אתה צריך את זה בנשמה - אין מה לעשות, חוץ מלהתחיל. בעידן האינטרנט אתה נהנה מפריבלגיה עצומה שלא היתה קיימת לפני עשר שנים, אתה לא לבד.

asafk
15-04-06, 15:27
the one thing you can't learn, but through experience, is the motorical things- how to use a wrench, for once, or when a bolt is about to break. if you have the time- work for some time in a real garage. you won't get paid to much, but you may lean a lot. take
kid's offer seriosly...

Asaf.

PAUL
17-04-06, 03:21
וואי אתם גדולים.

ממש העלתם לי חיוך על הפנים. (ונמרוד קרע אותי)
לעירא, כרגע כסף אין לי. רק זמן, הרבה הרבה זמן (אני מטפס על הקירות)
מקום יש קצת בעייתי כי בית רחוק מהבית (לא יכול להיכנס לזה) אבל יש מקום.
לא הבנתי איך טווח העלות נע על פני 50K???? ב35K אפשר לקבל תוצאה בריאה?

אני מזכיר לכם כרגע זה יכול להיות מאוד קרוב, או מאוד רחוק.
העתיד הנראה לעין מאוד לא ברור לי.

ושאלה לא חוקית פה אני יודע אבל בכל זאת.
חושבים שאפשר לקבל את ההשקעה בחזרה?
עזבו מסביב.
אם היו לי כבר כלים.
ההשקעה בקניה, וקנית חלפים. יכולה להחזיר את עצמה במכירה?

בכל מקרה אתם גדולים.
חג שמח

shmil
17-04-06, 11:26
עזבו מסביב.
אם היו לי כבר כלים.
ההשקעה בקניה, וקנית חלפים. יכולה להחזיר את עצמה במכירה?

בשתי מילים: אין מצב.

bobsfog
17-04-06, 19:25

אני אחזק ואגיד:

בחיים לא!

yogibear
17-04-06, 19:39
"ושאלה לא חוקית פה אני יודע אבל בכל זאת.
עזבו מסביב.
אם היו לי כבר כלים.
ההשקעה בקניה, וקנית חלפים. יכולה להחזיר את עצמה במכירה?"

ובארבע מילים : אין מצב בשום מצב.

אתה רציני ? לקבל את ההשקעה הכספית שהשקעת ב CJ זו משימה בלתי אפשרית. ומה עם כימות השקעת הזמן ?
בכל מקרה CJ זה בור , איזה בור , מכתש ... המכתש הענק לארנק .
מצד שני אם אתה רואה ב CJ רכב בר חלוף ולא מתכנן להשאירו מס' שנים בחזקתך, תמיד תוכל לקנות CJ במצב בינוני + לעשות לו צבע פחחות ולמכור אותו אולי ברווח מסויים.
אבל אם תכננת מראש את הרכב כרכב שאתה הולך להשקיע בו לאורך זמן - קרי שנים מספר, הרי שהשקעתך הכספית אינה באה לידי ביטוי בשום מחירון בעת המכירה (או מחירע) , ואף אדם שפוי לא ישלם לך את מלוא העלוית שהשקעת.

כשקניתי את הרכב ידעתי שקיימות הוצאות יישור קו, חבל שלא ידעתי שהקו עקום וארוך ... או אז הייתי מחכה עוד טיפה וקונה משהו טוב יותר .

PAUL
17-04-06, 21:32
ככה חשבתי.
רק להבהיר
לא התכוונתי לגבי ההשקעה הכללית של צמיגים דלק וחלפי בלאי.
נגיד היום אני מתחיל את הפריוקט
מצליח לעשות אותו בעלויות סבירות.
ועכשיו חס וחלילה אני צריך כסף.
במכירה של הרכב, מחיר החלפים יחזיר את עצמו?

shmil
17-04-06, 23:40
מה לא היה ברור, סך הכל צירוף של של שתי אותיות: ל' ו-א'.

אמנם יש שתי אפשרויות ניקוד, האחת נשמעת עברית, והשנייה ערבית, אבל המשמעות שלהן זהה.

אגב, כן, יש כאלו שיכולים, אלו שיודעים היכן למצוא מציאות אמיתיות, ושיש להם מאגר חלפים מפירוקים של גרוטאות. גם זה, אגב, במחירי הסיקסים של היום, שהולכים ויורדים, לא ממש מבטיח רווח.

עבורך קיימת רק תשובה אחת, זו המוזכרת למעלה.

eliv1
17-04-06, 23:40
ככה חשבתי.
במכירה של הרכב, מחיר החלפים יחזיר את עצמו?

אולי, אם תמכור את הרכב בחלקים, תצליח להוציא חלק גדול מן ההשקעה.

אלון_ק
17-04-06, 23:57
מילא זה שהתשובה היא לא, למה אתה בכלל שואל כזו שאלה? אתה הרי לא מנסה להרוויח משיפוץ סיקסים...

רכב זה תחביב ששותה כסף. זה לא משנה אם זה היילקס, CJ, Z1, קאמרו מ65 או למבורגיני דיאבלו. אתה תשפוך עליו כסף, הוא יאכל לך דלק וחלפים, שעות עבודה וכיוב'. בסופו של יום, רכב כתחביב זו שגיאה כלכלית גדולה.

גם אני לא זכיתי בלוטו. אותי זה לא מעניין, זה כסף שנותן לי תמורה נהדרת ואני מרוצה. אני משלם עבור תענוג ואני מקבל אותו. כן, זה עולה כסף. כמו כל דבר בחיים, לא?

עירא
18-04-06, 11:51
האם ב-35K תוכל להוציא משהו טוב? כן. (לא הכי טוב, אבל בהחלט טוב)
למה התחום מתפרס על 50K (והייתי עדין מאוד עם הגבול העליון אפשר בקלות להוסיף לו עוד 0)
כי אם תחשב רק את העלות של כלי העבודה שצריך לפרוייקט כזה אתה תגיע לכמה עשרות אלפים (תמיד אפשר לשאול כלים, אבל אני הלכתי על הגבול העליון) צראה שייש הרבה חלקים קטנים שעולים הון בארץ ותמיד אפשר לשפוך עוד ועוד כסף.

עירא

dudueli
18-04-06, 16:27
למה לא תילך אל משהו יותר "קטן" יחסית...
תבנה איזה בגי מקום אחד מנוע של אוטו הוא אופנוע ומיתלים של טרקטורון לדעתי יעלה לך יותר זול בהרבה ותלמד יותר כי לפי מה שהבנתי אתה רוצה ללמוד סך הכל תקן אותי אם אני טועה

נמרוד
19-04-06, 02:34
את ההשקעה לא תחזיר במזומנים, אבל כסף נזיל זה לא הכל בחיים. כלי עבודה טובים זה בהחלט השקעה כדאית, ידע ונסיון במכונאות ברמת חובב ממוצע פה בפורום יחסוך לך עשרות אלפי שקלים של תרומה למוסכים במהלך החיים... וזה בדוק.

-->