PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך להרחיב כנפיים של ג'יפ בזול ---- כתבונת חדשה

נמרוד
14-04-06, 00:23
http://www.jeepolog.com/230.html

תודה למוני!

nir.samo
14-04-06, 02:02
צ'יפ טריק קלאסי.
ניתן למלא את הרווח בין שני החלקים בסיליקון שחור לאסטתיקה.

erezjack
14-04-06, 02:16
מוני,

בתור אחד ששובר את הראש על פתרון לבעיה זה זמן מה, כתוצאה ממעבר לצמיג "31 שגרר מעבר לחישוקים עם אופסט, שמחייבים פתרון לכנפיים כדי לעבור טסט, ועוד מצופי ניקל!, הפתרון נראה לי קל ופשוט אם כי מעט גס במראהו הסופי.
אפשר לנסות לייצר את ההרחבות ממסילה של קירות גבס. החומר מגולוון ובמידות ועובי מתאימים ולחסוך את המכופף. בעצם, אם קיימת בשוק תעלה או פרופיל פלסטיק במידות דומות, אפשר לנסות להשתמש בזה במקום פח ואולי אפילו לכופף בעזרת חום.
האם השתמשת בקדחים המקוריים במרכב?
שאלה אחרת היא האם נכון להשתמש בחומר קשיח בחלקים שבולטים מהמרכב ויכולים לחטוף מכה ואפילו לעקם את הפח שלו. שקלתי לבנות תבנית פיברגלס לכנף רחבה, תוך התבססות על הכנפיים המקוריות וליצר מוצר מפיברגלס, אבל לדעתי זהו חומר שאינו מתאים לחלק שחשוף לחבטות. אפשר, במקום, לייצר את הכנפיים מסיבי פחמן ואפוקסי ולהשיג גמישות יחסית אבל המחיר ישתווה לכנפיים תחליפיות מפוליאוריטן או פוליפרופילן ויהיה פחות גמיש ועמיד.

בקיצור, אני הולך על כנפיים רחבות של קסנון, עוד לא החלטתי היכן להזמין.

ארז

אלון_ק
14-04-06, 15:41
יופי של טריק, יופי של ביצוע. את מילוי הרווח הייתי עושה עם מרק פחחים ולא עם סיליקון, אבל עדיין - יופי של עבודה. כל הכבוד.

אם מישהו רוצה ממש להשקיע, אתם יכולים לבנות כאלו, לתת להם גימור בינוני וללכת למתוח פלציב בואקום על הכל. אז זורקים את הדגם התחתון ושמים את הפלציב במקומו. אני לא יודע כמה זה יעלה ואני לא זוכר איפה עושים כאלו דברים, אבל התוצאה הסופית תהיה יפה וגמישה.

lizard
14-04-06, 16:06
מה זה פלציב?

erezjack
14-04-06, 19:51
יופי של טריק, יופי של ביצוע. את מילוי הרווח הייתי עושה עם מרק פחחים ולא עם סיליקון, אבל עדיין - יופי של עבודה. כל הכבוד.
חומר פחחים יתפוצץ במכה הראשונה שהכנף תחטוף, לדעתי דווקא עדיף חומר גמיש כמו בוסטיק.

אם מישהו רוצה ממש להשקיע, אתם יכולים לבנות כאלו, לתת להם גימור בינוני וללכת למתוח פלציב בואקום על הכל. אז זורקים את הדגם התחתון ושמים את הפלציב במקומו. אני לא יודע כמה זה יעלה ואני לא זוכר איפה עושים כאלו דברים, אבל התוצאה הסופית תהיה יפה וגמישה.

פלציב אלו יריעות או לוחות העשויים פוליפרופילן מוקצף ומיוצרים בקיבוץ עין הנציב. החומרים הללו מיועדים יותר לשימושים קלים ולא טכניים הנדסיים. משיכת ואקום דורשת תבנית זכר עם התאמות לשיטת המשיכה וקדחים ליניקת האוויר. במשיכת ואקום מחממים לוח פלסטיק הנמצא מעל המודל ויוצרים מתחתיו ואקום שגורם ללוח הפלסטיק המרוכך להצמד למודל ולהעתיק את צורתו לכן אי אפשר להשתמש בכנפיים המקוריות אלא צריך לבנות מודל שלם מעץ או mdf כולל זויות חליצה ושוליים מתאימים למכונת הוואקום. החומרים המתאימים למשיכה הם פוליפרופילן לא מוקצף או פוליאתילן כנ"ל בתוספת חומר הגנה מ uv.

אם יש ביקוש מספיק גדול שיצדיק את ההשקעה בתכנון ובבניית תבנית מתאימה (מדובר על ארבע תבניות שונות), אני מוכן לקחת את זה על עצמי ולהתחיל קודם בבדיקת המשמעות הכספית.

ארז

tal_96
17-04-06, 22:44
זהו גם אני הרכבתי מרחיבים לכנפיים מרגיז שהבוץ עף לשימשה הקידמת מבפנים :p :p :p
אגב זה נראה פשוט אבל כל המדידות עשו לי כאב ראש אבל יצא פצצה צריך לבדוק את זה ברטוב
לראות איך זה מתנהג לפני שאני מוסיף את הקידמים

-->