PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד דלק לא תקין

nir_y22
15-04-06, 22:31
שלום, כאשר אני ממלא פול בסמוראי המד דלק יורד למטה ונח לו שם כ - 40 ק"מ, ולאחר מכן עולה לו בעצלתיים עד לחצי ולא זז. מישהו יודע אולי מה הבעיה ואיך ניתן לתקן אותה?
סמוראי 91', משאבת דלק חשמלית.

מורי
16-04-06, 08:52
ברוב המקרים הבעיה תהיה במצוף.זה מצריך פירוק ובדיקה.
יש חוט בצבע צהוב שמתחבר אל המצוף (בחלק העליון של מיכל הדלק).חבר חוט זה אל גוף הרכב כאשר הסוויץ' פתוח ותבדוק אם המחוג עולה עד הסוף.
אם כן,הבעיה היא המצוף.

שמוליקו
16-04-06, 10:02
מורי צודק.
ניתן להוציא את המצוף ולנקות את הנגד שלו.
בהצלחה

idan10
25-08-06, 23:18
מורי שמוליקו וכל החברים גם לי יש בעיה דומה.
התחדשתי סוף כל סוף בסמו 96 עם סלילים, כשאני מתדלק פול המחוג עולה רק עד שליש וזהו...
עכשיו רציתי לדעת בדיוק איך אני מתקן את זה? לפרק את המיכל ? איך בדיוק?
ובינתיים עד שאני עושה את זה רציתי לדעת מה נפח מיכל הדלק שלי בסמו 96 במדוייק??? כי ככה אני יכול לדעת פחות או יותר כמה ק"מ עליי לנסוע עד שייגמר לי המיכל.

שמוליקו
26-08-06, 00:13
עידן שלום,

לא הצלחתי להבין מהתאור שלך עד הסוף את הבעיה.
אם המחוג עולה רק עד לשליש ויותר לא עולה וכאשר כמות הדלק מגיעה לשליש הוא מתחיל לרדת, סביר להניח שיש בעיה של דלק במצוף (נובע בד"כ בחור בפלסטיק של המצוף).
אם הבעיה היא שבשלב מסויים המחוג עולה ואז יורד חזרה ראה אותו פיתרון מקודם.
בכל מקרה לפני שתוריד מיכל, תקצר חוטים ותוודא שאכן הבעיה נובעת מהמצוף.

לגבי קיבולת המיכל אני לא יודע (נדמה לי שבאיזור ה 32 - 36)אל תיקח את זה כנתון בדוק !

בהצלחה ותעדכן מה היו התובנות :)

idan10
26-08-06, 10:50
עידן שלום,

לא הצלחתי להבין מהתאור שלך עד הסוף את הבעיה.
אם המחוג עולה רק עד לשליש ויותר לא עולה וכאשר כמות הדלק מגיעה לשליש הוא מתחיל לרדת, סביר להניח שיש בעיה של דלק במצוף (נובע בד"כ בחור בפלסטיק של המצוף).
אם הבעיה היא שבשלב מסויים המחוג עולה ואז יורד חזרה ראה אותו פיתרון מקודם.
בכל מקרה לפני שתוריד מיכל, תקצר חוטים ותוודא שאכן הבעיה נובעת מהמצוף.

לגבי קיבולת המיכל אני לא יודע (נדמה לי שבאיזור ה 32 - 36)אל תיקח את זה כנתון בדוק !

בהצלחה ותעדכן מה היו התובנות :)

איזה בורות! שכחתי להמשיך את המשפט שלי...אכן הוא מגיע עד השליש ורק שכמות הדלק מגיעה לשליש הוא יורד משם בהדרגה עד הסוף.
לגביי הקיצור של החוטים איזה חוטים אני מקצר בדיוק?
לפי הנתונים של קיבולת המיכל שרשמת הרכב אמור לעשות כ360 ק"מ למיכל...לא? תקנו אותי אם אני טועה!

שמוליקו
26-08-06, 17:10
ברוב המקרים הבעיה תהיה במצוף.זה מצריך פירוק ובדיקה.
יש חוט בצבע צהוב שמתחבר אל המצוף (בחלק העליון של מיכל הדלק).חבר חוט זה אל גוף הרכב כאשר הסוויץ' פתוח ותבדוק אם המחוג עולה עד הסוף.
אם כן,הבעיה היא המצוף.
זה החוט.
ויכול להיות גם שהמיכל קיבל מכה מלמטה (בטן הפוכה) וזה עוצר את המצוף.
בקיצור כדי לתת דיאגוזה מסודרת צריך לראות :)

GodsFather
26-08-06, 19:11
תוכל להסביר את נושא הבטן הפוכה? מדוע היא מונעת פעילות מצוף תקינה?

שמוליקו
26-08-06, 19:55
אם הבטן גדולה ,או שיש עיקום חזק פנימה הוא עשוי לעקם את המצוף.
אבל לא טענתי שזאת הבעיה רק נתתי את זה בתור אופציה.

idanw
26-08-06, 19:56
תנועת המצוף היא לא מאונכת לגמרי.. קצת קשה להסביר את זה בלי סרטוט אבל משהו כמו 180 מעלות...
אם הדופן התחתונה של המיכל הטפה מכה שהכניסה אותה עמוק לתוך המיכל אז יש סיכוי שזה עוצר את תנועת המצוף חזרה למעלה... אבל זה די נדיר.. ובטח לא כשזה תקוע גבוהה יחסית (חצי מיכל..)
עידן

idan10
27-08-06, 11:26
זה החוט.
ויכול להיות גם שהמיכל קיבל מכה מלמטה (בטן הפוכה) וזה עוצר את המצוף.
בקיצור כדי לתת דיאגוזה מסודרת צריך לראות :)

אם החוט הצהוב נמצא בחלקו העליון של מיכל הדלק אז זה מצריך פירוק של המיכל כדיי להגיע אליו לא?

דרך אגב שמתי לב שהמחוג של הדלק משתגע לי לא רק כמו שהזכרתי מקודם עד השליש ויורד....
הוא פשוט משתגע פעם אחת בחצי אחרי שעה שהאוטו עומד בחנייה המחוג נמצא למטה וכ"ו...

אוהד אפרת
27-08-06, 15:50
לעידן לסמו 96 סליל יש 40 ליטר לפי הספר של רכב ולגבי המצוף אצלי השבוע עשה בול מה שאתה מתאר לאחר פירוק יתברר שאחד החוטים ישתפשף ונחתך

אוהד

idan10
31-08-06, 11:21
לעידן לסמו 96 סליל יש 40 ליטר לפי הספר של רכב ולגבי המצוף אצלי השבוע עשה בול מה שאתה מתאר לאחר פירוק יתברר שאחד החוטים ישתפשף ונחתך

אוהד

לא דובים ולא סולר מקסימום חולר....
חברים פירקתי את המיכל מצאתי את החוט הצהוב שהולך ישרות למצוף, הוא תקין. פירקתי את המצוף כדי לראות אם הוא בסדר ואכן גם המצוף נראה תקין. לא יודע מה הבעיה כבר!
עכשיו עוד משהו לא הגיוני לי, יש לי 40 ליטר במיכל לדברי אוהד וגם לי יצא לבדוק את נפח המיכל, אז איך זה ייתכן שאני נמצא על 260 ק"מ והמיכל אוטוטו מתרוקן לי(כשפירקתי אותו ראיתי). לא נסעתי בשטח רק בכביש 80-90 קמ"ש. לפי הצריכה של האוטו מחיפושים פה האוטו עושה בממוצא 1 ל11 או 12 לא? אז זה אומר שאני צריך מינימום לנסוע עם המיכל 400 ק"מ!
תעזרו לי בבקשה!

-->