PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת מד חום שמן גיר?

מאיר רוטברג
16-04-06, 12:01
טוב חברים חזרנו מהטיול שלנו,
בין כל שאר הצעצועים שהבאתי יש שעון חום שמן
אני רוצה לחבר אותו לגיר על מנת לדעת אם יש לי התחממות יוצאת דופן
בגיר אוטומטי יש לזה חשיבות עליונה לטעמי

איך ניתן לבצע זאת ?
על ידי חיבור למצנן?

פרטים ומיידע בעניין רצויים בהחלט

חימושניק
16-04-06, 12:22
יש כמה אפשרויות:

1. לקדוח חור בדופן של אגן השמן של הגיר, לרתך אום מתאימה ולהבריג לשם את החיישן.

2. לקדוח חור בפקק הריקון של ה-ATF, להבריז הברגה מתאימה לחיישן ולהבריג אותו לתוך הפקק. שיטה זו אפשרית לביצוע רק אם קוטר החיישן מספיק קטן ביחס לקוטר הפקק ואם יש מספיק "בשר" בפקק כדי לתמוך בהברגה.

3. לחתוך את הצינור היוצא מהגיר אל קולר השמן, או את הצינור היוצר מהקולר חזרה לגיר, להוסיף מתאם T, ולהבריג לתוכו את החיישן. מומלץ לשים את ה-T בצינור היוצא אל הקולר, כך שתקבל אינדיקציה יותר מהירה ומדוייקת על התחממות יתר של הגיר. את ה-T תוכל להשיג בטכנו צינור, שם ישמחו לעזור לך בנושא, רק את תשכח להביא את החיישן כדוגמא, ולמדוד את הקוטר הפנימי של צינור השמן לפני שאתה מגיע לחנות.

בהצלחה!

זאבי
16-04-06, 17:28
לחימושנק תודה,

פתרון 3 נשמע הכי פשוט וקל לביצוע.

האם ניתן לחבר T עם בנדים וחיתוך צינור גומי המותקן בכניסה למצנן השמן ?
מה הלחץ המירבי בקו הסניקה למצנן ?
מה הטמפרטורות הסבירות לשמן גיר אוטומטי ?

חימושניק
17-04-06, 09:33
ראיתי כבר כאלו שחתכו את הצינור ושמו T עם בנדים, וזה אפילו עבד, אבל לדעתי עדיף לגשת לטכנו צינור ושם ייצרו לך צינור מתאים בלחיצה - גם אסטטי יותר והכי חשוב - בטיחותי ואמין הרבה יותר.

לפי מה שאני יודע, ATF שעובר את ה-150 מעלות צלזיוס מתחיל להתפרק, ולכן טמפרטורה של עד 130 מ"צ בגיר "טיפש" הינה טווח ביטחון סביר.

זאבי
17-04-06, 14:54
האם מישהו התנסה בהתקנת רגש חום חיצוני החובק את צינור המתכת של השמן מהגיר למצנן ?
במידה ומישהו מכיר טרמומטר ומקור מתאים אשמח ללמוד.

חימושניק
17-04-06, 23:47
האם מישהו התנסה בהתקנת רגש חום חיצוני החובק את צינור המתכת של השמן מהגיר למצנן ?

אני מאמין שקיים פתרון כנ"ל, אולי לאו דווקא לאפליקציה של טמפרטורת ATF ספציפית.

אני ממליץ לך לחפש באתר או בקטלוגים של חברת VDO קיט שיעשה את העבודה. אני די בטוח שתמצא משהו מתאים.

בהצלחה!

קיד
18-04-06, 23:32
באפליקציה זהה (היינו גיר אוטומט של סופה) אני השתמשתי ביחידת מדידת טפמ. של "אומגה" בעלת חיישן "ראש גפרור". החישן הוצמד חיצונית לצינור השמן היוצא מהגיר, ומוגן מהפעות הרוח ע"י ספוג דביק סטנדרטי.

מאיר, טמפ. העבודה של הגיר במהירות שיוט צריכה להיות 80 מעלותC. הסיבה לבדיקה זו היא שרק בשיוט מהיר אתה משתמש בהספק רב של המנוע (חצי מצערת) לאורך זמן. בדיקת טמפ. רגעית ע"י חנק אינה מניבה תוצאה איכותית, היות שלמרות שהשמן חם, אין השפעה מצטברת של חימום גוף הגיר.
לכן, ככל אצבע: במידה ואתה קפיצה לאזור 110 מעלותC שאינה עולה על3-4 דקות, הכל תקין. במיקרה בו אתה מבחין בשהיה קבועה באזור 100 מעלותC או שהיה רגעית מעל 110 מעלותC, אזי עליך לשפר את צינון הגיר, וכמו כן להחליף את השמן.
דרך אגב, המקום הכי חם יהיה תמיד צינור היציאה מהגיר, צינור זה מסיע את השמן שיוצא מממיר המומנט. מדידת טמפ. השמן בעוקה תהיה תמיד נמוכה יותר.
בברכה,
קיד.

מאיר רוטברג
19-04-06, 23:51
באפליקציה זהה (היינו גיר אוטומט של סופה) אני השתמשתי ביחידת מדידת טפמ. של "אומגה" בעלת חיישן "ראש גפרור". החישן הוצמד חיצונית לצינור השמן היוצא מהגיר, ומוגן מהפעות הרוח ע"י ספוג דביק סטנדרטי.

מאיר, טמפ. העבודה של הגיר במהירות שיוט צריכה להיות 80 מעלותC. הסיבה לבדיקה זו היא שרק בשיוט מהיר אתה משתמש בהספק רב של המנוע (חצי מצערת) לאורך זמן. בדיקת טמפ. רגעית ע"י חנק אינה מניבה תוצאה איכותית, היות שלמרות שהשמן חם, אין השפעה מצטברת של חימום גוף הגיר.
לכן, ככל אצבע: במידה ואתה קפיצה לאזור 110 מעלותC שאינה עולה על3-4 דקות, הכל תקין. במיקרה בו אתה מבחין בשהיה קבועה באזור 100 מעלותC או שהיה רגעית מעל 110 מעלותC, אזי עליך לשפר את צינון הגיר, וכמו כן להחליף את השמן.
דרך אגב, המקום הכי חם יהיה תמיד צינור היציאה מהגיר, צינור זה מסיע את השמן שיוצא מממיר המומנט. מדידת טמפ. השמן בעוקה תהיה תמיד נמוכה יותר.
בברכה,
קיד.

תודה קיד
אצטט ממך
עדיף לפחד מאשר להיבהל

זאבי
21-04-06, 10:29
לקיד תודה,

אם תוכל לפרסם את הפרטים המלאים של הטרמומטר (יצרן, דגם ומפרט) שהתקנת והיכן ניתן להשיג טרמומטר כזה בארץ זה בוודאי יועיל מאוד למעונינים.

האם מדובר בטרמומטר חשמלי והאם מתח ההפעלה מתאים והתקנה ברכב ?

yudi
14-08-06, 22:31
יש לי שעון חום דיגיטלי יש עידכונים לגבי מיקום הרגש ,בינתיים אני מביון שהכי טוב זה על הצינור שיוצא מהגיר לכיוון הרדיאטור. בהנחה כמובן שלא בא לי לבצע שום פעולה פולשנית בגיר.

תודה
יודי

-->