PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרני DANA60 לסיקס.

lizard
16-04-06, 14:33
יש למישהו מושג האם יש סרני DANA60 קדמיים ואחוריים לסיקס?
הכוונה כמובן לסרנים שיתאימו לרוחב הסיקס ולא ידרשו הרחבת כנפיים משמעותית מידי.

אני מניח שDANA60 אחורי של ספוה יהיה מתאים אבל האם יש DANA60 קדמי תואם ? (DANA 60 קדמי של סופה מן התסם לא מתאים בגלל מיקום הביצה).

אני אשמח לכל מידע בנושא. לא חובה DANA מן הסתם אבל הסרן חייב להיות מסוגל לתמוך בצמיגי 35" אבל לא ברף העליון של הסרן (DANA44 למשל). כלומר, שיהיה לי "מרווח" בטחון שהסרן לא ישבר בגלל הצמיג.

תודה
מיכה

חימושניק
16-04-06, 15:07
מיכה, קודם כל מומלץ שתשתה כוס מים קרים.

עכשיו, ברשותך, איפה ראית בפעם האחרונה סופה עם דנה 60 מקדימה !?

ישנן סופות בודדות עם דנה 44 מקדימה, וגם זה לא טריוויאלי, אלא דורש התאמות לא פשוטות.

lizard
16-04-06, 15:46
שמעתי שזה נדיר אבל בכל מקרה זה לא מה שאני צריך.

השאלה מאוד פשוטה (התובה אולי לא :-)) האם יש סרנים שמתאימים לסיקס מבחינת רוחב שאפשר לשים עליהם גלגלי 35 ללא חשש?

אני מניח שאם אין אז השלב הבא יהיה לחפש סרן DANA60 אחורי של סופה וDANA44 קדמי עם צריות מחוזקות, למרות שזה יותר קל למציאה אני מעדיף DANA60 מקדימה. גם בגלל העלות שנראה לי שתהיה זולה יותר מאשר לקנות ציריות מחוזקות וגם בגלל שעד כמה שהבנתי משירשורי עבר אז הDANA60 חזק יותר מסרן עם ציריות מחוזקות.

אשמח לעזרה, הנושא טיפה דחוף (צריך לקבל החלטות בקרוב מאוד)

UNIX
16-04-06, 18:24
אתה מודע לכך שהרכב שלך ישקול כמו פיל?

אמנון
16-04-06, 18:46
תזכור שבדנה 60 הביצה יותר נמוכה מה-44 ולכן יותר פגיעה.

lizard
17-04-06, 00:23
ברוך אני מודע לכך שהסיקס שלי ישקול הרבה יותר, בטח עם כל התוספות שאני הולך לשים עליו.
אמנון, אם לא שמת לב, מדובר על צמיגי 35. אין לי שום בעיה עם המרווח ביצה.

שחר 9
17-04-06, 00:34
למכירה זוג סרנים של ריאו 6*6 עם ציריות מחוזקות מאד ,
הכל כמובן כבר מותאם לסיקס כך שלא צריך שום שינויים "בולט און"

למבינים בלבד !!!

ועכשיו ברצינות למרות שזה קשה ,
מיכה עזוב אותך מהסיקס , למה את מציק לו , סיקס מיועד לנוע כמו שהוא נולד!!!
או לכל היותר עם סרני 44 או 60 אחורה ו 44 קדימה כמו שכתבו פה ,
בכל מקרה לא יותר מצמיג 33" .
אתה מחפש יותר לך על רכב גדול יותר FULL SIZE טנדר ירקנים ,גלאדיאטור ישן או אחרים שאיני בקיא במה הם נועלים אבל זה הכיוון .

סיקס עם מנוע סיקס לא יזוז עם סרן 60 אחורה ו44 קדימה ושלא נדבר רחמנא על צמיגי 35"

lizard
17-04-06, 09:25
כנראה שלא תהיה לי ברירה והSETUP יהיה אכן DANA44 קדמי ו60 אחורי.
אני מקווה שעד סוף שבוע הבא אני אקבל החלטה.

אייל
17-04-06, 10:04
מיכה,

אם אתה כבר מחליט על 35 אז תחשוב על לקנות וואנדורה מפירוק ולהעביר את כל הרכב לסיקס (סרנים, גיר אוט', טרנספר ועוד).
זה כבר עדיף.

השאלה היא האם שווה בשביל "1 בגובה (ביחס ל-33) להתעסק עם כל זה. יותר פשוט זה ציריות מחוזקות ו-33.

lizard
17-04-06, 10:15
אייל, למה רק 1" ? זה לא 2" ?

חוץ מזה אשמח לקבל קצת מידע על סרני גלדיאטור.
איזה ג'אנט צריך בשבילם וכמה הם בולטים מעבר לסרני סיקס רגילים.
מדובר על DANA44 קדמי ו60 אחורי.

תודה

אייל
17-04-06, 10:36
אייל, למה רק 1" ? זה לא 2" ?

תודה

כי ההבדל בין 33 ל-35 הוא "2 בהיקף הכולל. סה"כ בגובה זה עוד "1.

דנה 60 שוקל הרבה יותר מ-44. קח בחשבון שהמנוע שלך בקושי סוחב את הסיקס במצבו הנוכחי להוסיף עליו עוד דנה 60 במקום דנה 30 זה כבד!
אה כן, זה עוד לפני כל הברזלים שהוספת עליו במקום בודי.

בעיקרון, אם אתה רוצה באמת להשתולל, לפחות לפי מה שמופיע בפור-ווילר, הסרנים הנפוצים מעבר לים בתחום הצמיגים הגדולים זה סרני רוקוול - תבדוק עליהם.

lizard
17-04-06, 10:54
אני אבדוק את נושא סרני הרוקוול אבל הרעיון הוא לבנות רכב עבירות עם חלקים יחסית זמינים וזולים.
כמו שכולנו יודעים, האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות, אבל התקציב מוגבל ולכן הקונספט של מה שאני מנסה לעשות, בתקווה גם יצליח, זה לבנות רכב עבירות זול יחסית.

בקשר למנוע, הנושא ידוע ובטיפול :-)
הגיר המיועד הוא הגיק ששיפצתי, הטרנספר הוא DANA300. אם זה לא ישרוד אז אני אשדרג את הגיר ואת הטרנספר למרות שאני ממש רוצה להשתמש בDANA300.

הבנתי שעם צמיגי 35 אני אוטומטית נכנס לקטגורית האדוונצ'ר, מה גם ששינוי תושבות בולמים גם מכניס אותי אוטומטית לקטגוריה הזו. אמנם לא מה שרציתי, מפאת חוסר הנסיון, אבל אם אין ברירה אז אין ברירה.
נכון לעכשיו מצאתי 2 סרנים, מקווה מחר לקבל אותם.

UNIX
17-04-06, 20:13
בלי להעליב אבל בחייאת מיכה אין לך בקושי שעות נסיון על סיקס סטנדרטי אתה כבר בונה על האדוונצר?
זה כמו בחור שהרגע למד להעיף עפיון ורוצה כבר להיות טייס.

תומר א.
18-04-06, 01:42
אתה תותח, אין אין עליך אתה הגדול מכולם.

באמת מיכה, תודה הייתי צריך לצחוק קצת.
אולי במקום להתחיל מהקפיטריה עם אוירון דוד תתחיל מהיסודות?
תסיים עם הנ"נ ותתחיל לעבוד על רכבת נורמלית.
אתה יכול לשים 35" על דנה 30 לעשות סיבוב (מסביב לאוטו כי לנסוע הוא לא ממש יסכים)
ואז אולי יפול האסימון.
תפסיק לחפש את הדרך הקצרה ( למרות שזה מאד מאד משעשע) ותעבוד לפי הסדר ואם אתה לא יודע
תלך ללמוד, אל תנחש.
אגב ההבדל בין סרני סיקס לגלאדיאטור הוא קצת הרבה יותר מכמה ס"מ.
עלה והצלח,
או שלא.

arnonshoshani
18-04-06, 07:24
מיכה שלום

קצת לסדר לך את הבלאגן שעובר פה.
לרוב הדנה 44 שקיימים בארץ (וואנדורה למשל) יש ביצה שמאלית כלומר זה יתאים לסופה אבל לא לסיקס אלא עם תהפוך את מיקום הביצה (קשה ודרושה הרבה מיומנות אבל אפשרי). הרכב של שי משה מאילת (סופה כתומה באדוונצ'ר) לקח את גלגלי ה35" על דנה 44 בכבוד רב עד שהוא הגדיל מנוע ושינה יחסי העברה אז הוא החל לגזור אקסים בסידרתיות. היום הוא נוסע על סרן דנה 60 שעבר הפיכה (כי רובם המכריע מגיע עם ביצה ימנית) כמו כן רוחב הרכב שלו כולל צמיגים סופר סוואמפר בוגר 35" זה 207 ס"מ.
סרני רוקוול אני לא מציע לך לשים על הרכב כי מישקל כל אחד מהם הוא 350 ק"ג לעומת דנה 44 240 ק"ג (או טיפה פחות אפילו). נכון שהם סרנים מצויינים ויכולים לקחת גלגלי 44" אבל קשה לעבוד איתם (קיימים לי על רכב עבירות שלי) והם פשוט מיפלצות (כמו כן הרוחב של הרכב שלי איתם זה 260 ס"מ.
ניתן להשיג היום בהזמנה מארה"ב אקסים מחוזקים לדנה 44 שיהיו לפחות בחוזק של האקסים הרגילים של דנה 60. כך שיהיה סרן קל יחסית אבל חזק כמו בנה 60.
דבר נוסף שעליך להיערך אליו זה חלוקת החורים של הג'אנט (8 מהם) וכן העובדה שג'אנט 15 לא עולה על הסרן 44 ובטח לא על ה60 (הם נתפשים על הקליפרים) לכן דרוש ג'אנטים 16 שיותר קל להשיג היום אבל יותר קשה להשיג להם צמיגים.
אני גם הייתי מתחיל לחשוב על יחסי העברה ונעילות יחסים מינימליים של 1:4.10 ונעילות אחורית קבועה וקידמית משתלבת (ARB ודומיו).

עכשיו לדברים המוזרים:
דנה 44 - של דודג' D200 ביצה במיקום הנכון - סרן שקשה להשיג אבל קיים ( 8 ברגים)
של וואגוניר כנ"ל הביצה (5 ברגים חלוקה של סיקס)
GM 12 - נמצא על רכבי GM ישנים חזק כמו דנה 44 מגיע גם ביצה ימין וגם שמאל (8 ברגים)
GM 10 - נמצא על בלייזרים (6 חורים כמו יפנים) סרן די חלש אבל מספיק לגלגלים 33" בעייתי ל 35" אבל שמעתי שיש כאלה שנוסעים עליהם.

מעבר לזה ישנם את כל סרני הCUSTOM למניהם וערכות חיזוק וכו' וכו'.

ארנון

lizard
18-04-06, 09:04
בלי להעליב אבל בחייאת מיכה אין לך בקושי שעות נסיון על סיקס סטנדרטי אתה כבר בונה על האדוונצר?
זה כמו בחור שהרגע למד להעיף עפיון ורוצה כבר להיות טייס.

ובגלל זה אני חושש מכל העניין....והעובדה שכנראה אני לא אשיג סרנים מתאימים ;-)

אני כנראה אלך על 33, הרבה יותר שפוי וקל להשגה.

אני כנראה כן אקנה את 2 הסרנים שמצאתי. פשוט הדיל נראה ממש מעולה. כמובן רק אחרי שאבדוק אותם.

lizard
18-04-06, 09:14
מיכה שלום
....
ניתן להשיג היום בהזמנה מארה"ב אקסים מחוזקים לדנה 44 שיהיו לפחות בחוזק של האקסים הרגילים של דנה 60. כך שיהיה סרן קל יחסית אבל חזק כמו בנה 60....

ארנון

אם רק הציריה מחוזקת ולא כל המכלול הסרן אז לא יקרה מצב שהמכלול ישבר אבל הציריות לא?
זה מה שהבנתי משירשורים קודמים בנושא, לכן לא ממש חשבתי על ציריות מחוזקות.
מה גם שלפי מה שראיתי באינטרנט המחיר של דבר כזה לא זול. חשבתי שיהיה עדיף כלכלית להשקיע בסרנים חזקים (אולי חזקים מידי) אבל סטנדרטיים מאשר להשתמש בסרנים מחוזקים.

בכל מקרה, אחרי ההסבר שלך והעובדה שאני לא רוצה להתחרות באדוונצ'ר אז אני פשוט אשתמש בצמיגי 33.

תודה לכולם על התגובות.

יריב קלר ברוך
18-04-06, 23:10
יש למישהו מושג האם יש סרני DANA60 קדמיים ואחוריים לסיקס?
הכוונה כמובן לסרנים שיתאימו לרוחב הסיקס ולא ידרשו הרחבת כנפיים משמעותית מידי.

אני מניח שDANA60 אחורי של ספוה יהיה מתאים אבל האם יש DANA60 קדמי תואם ? (DANA 60 קדמי של סופה מן התסם לא מתאים בגלל מיקום הביצה).

אני אשמח לכל מידע בנושא. לא חובה DANA מן הסתם אבל הסרן חייב להיות מסוגל לתמוך בצמיגי 35" אבל לא ברף העליון של הסרן (DANA44 למשל). כלומר, שיהיה לי "מרווח" בטחון שהסרן לא ישבר בגלל הצמיג.

תודה
מיכה

יריב קלר ברוך
18-04-06, 23:20
אם רק הציריה מחוזקת ולא כל המכלול הסרן אז לא יקרה מצב שהמכלול ישבר אבל הציריות לא?
זה מה שהבנתי משירשורים קודמים בנושא, לכן לא ממש חשבתי על ציריות מחוזקות.
מה גם שלפי מה שראיתי באינטרנט המחיר של דבר כזה לא זול. חשבתי שיהיה עדיף כלכלית להשקיע בסרנים חזקים (אולי חזקים מידי) אבל סטנדרטיים מאשר להשתמש בסרנים מחוזקים.

בכל מקרה, אחרי ההסבר שלך והעובדה שאני לא רוצה להתחרות באדוונצ'ר אז אני פשוט אשתמש בצמיגי 33.

תודה לכולם על התגובות.
יש לי D200 שלם כולל סרנים גיר טרנספר מנוע ב1000 ש"ח ויש לי גם נסיון עם צמיגים 36/12.5/16.5 על סרנים של גלדיטור שהם כמו של הD200 דנה44 קדימה ו60 אחורה.
אני שברתי 2 צריות קדמיות עקב עודף קוטר סיבוב בילבד ושברתי קורונה פיניון בדנה 60!!!!
נ.ב
הכול היה על סיקס עם מנוע אורגינל!!! ועקב יחסי העברה הקצרים הרכב היה חזק אל לא מהיר...

נמרוד
19-04-06, 02:13
לשאלה המקורית שלך מיכה -

אין סרן דנה 60 קדמי ברוחב של הסיקס. כל סרן 60 קדמי שתמצא, הגיע מרכב פולסייז רחב הרבה יותר מהסיקס בהגדרה.

עכשיו בניגוד לכל החארות שיורדים עליך אני נותן לך את הטיפ - קרא את כל הפורומים הטכניים, וכל הזמן. בתקופה באתה באתר נדונה מספר פעמים התשובה לשאלה שלך - והתשובה הזאת היא זוג סרנים של טויוטה היילקס.

רוחב מתאים, מיקום ביצה מתאים, תושבות קפיצים במיקום מתאים +- ס"מ בודדים, חזקים, אמינים, יחסי העברה מצויינים במקור, נעילות מקוריות.

אם אתה מתכוון לשאול עוד על סרן טויוטה לסיקס - תחפש את השרשור האחרון בנושא כאן בפורום CJ לפני כמה חודשים ותמשיך שם.

lizard
19-04-06, 09:29
נמרוד, חשבתי על סרני טיוטה כבר לפני 3 חודשים בערך. אפילו מצאתי זוג סרנים במחיר טוב.
אבל אחרי כל מיני בירורים שעשיתי התברר לי שלא מומלץ לשים צמיגי 35 על טיוטה.
33, בלי שום בעיה בכלל. אבל אז אני גם לא חייב להשתמש בסרני טויוטה....

חוץ מזה, הרעיון היה לבנות רכב עבירות (שיכול לנסוע על הכביש) מחלקים זולים. סרני טויוטה הם לא זולים כל כך (פה בארץ)

נכון לעכשיו אני מחפש עוד מידע.
כרגע האופציה המועדפת היא צמיגי 33 עם DANA30 הרגיל שלי קדמי ושידרוג לDANA44 אחורי.

אפשרות נוספת אבל יקרה היא למצוא DANA60 אחורי של סופה וDANA44 קדמי של סופה ולהחליף את מיקום הביצה. זה יהיה די יקר.

ערן המסוקס
19-04-06, 10:05
אין דבר כזה, דנה 44 קדמי של סופה. אם אתה מוצא סופה עם דבר כזה, כנראה שזה סרן שלקחו מרכב אחר ועשו לו הסבה כזאת או אחרת.
בכל מקרה שאתה שם את הידיים שלך על סרן קדמי דנה 44 ברוחב הרצוי, לדעתי אפשר להחליף את מיקום הביצה בבית מלאכה, ע"י החלפה בין הצינורות של הסרן. ראיתי דבר כזה בעבר.

lizard
19-04-06, 16:18
החלפה בין הצינורות של הסרן. ראיתי דבר כזה בעבר.

לפי מה שהבנתי מהשירשור של ברוך (הוא כתב פעם על כל מיני סוגי שינויים בסרנים) הפעולה אומנם נראת פשוטה אבל מדובר על עבודה קשה שרק מעט בתי מלאכה יודעים ויכולים לעשות.
אם אני זוכר נכון אז מדובר על חימום הביצה ושליפה של הזרוע תוך כדי חימום.
מה גם שלאחר מכן צריך להחליף בין התושבות קינגפין או איך שקוראים לחלק הזה.

אני חשבתי על חיתוך הזרועות וחיבורן מחדש עם שרוול. לא יודע אם שינוי כזה בכלל מעשי מפאת חוזק.

אלון_ק
19-04-06, 21:50
סרן טויוטה חזק בדיוק כמו דנה 44, לפחות בציריות. אני הייתי הולך על זה.

lizard
19-04-06, 23:05
אלון, קיבלתי כל מיני חוות דעת שונות מכל מיני אנשים והרוב אמר לי שהסרנים פשוט לא יחזיקו גלגלי 35אז אני חושש ששדרוג לסרני טויוטה לא יתן לי דבר והם עולים הרבה.

עד כמה שהצלחתי להבין התצורה העיקרית פה בארץ היא סרני גלדיאטור שעברו הסבה ברמה כזו או אחרת.
בכל מקרה, מדובר על סרנים רחבים משמעותית מהסרנים של הסיקס, מה שידרוש ממני במקרה הטוב עבודת פחחות נוספת והחלפת כל הג'אנטים שברשותי (7) ובמקרה הרע גם שינוי אורך הסרן וציריות מיוחדות, מה שבכלל לא בא בחשבון. המטרה היא רכב יחסית זול.

אני במהלך השבוע הבא אלך לראות רכב אחד לפחות שעבר שינוי שכזה.
אולי אחרי שאראה אוכל להחליט בוודאות מה לעשות.

תודה

נמרוד
20-04-06, 00:04
מיכה, אתה מתחיל להתיש אפילו אותי... על מה אתה מדבר ומה אתה רוצה בכלל?

lizard
20-04-06, 08:22
אני רוצה צמיגי 35 על הסיקס.
אבל כנראה שכרגע זה בלתי אפשרי כי אין סרנים מתאימים ויחסית זולים.

Bulldog
26-04-06, 22:57
יש, אפילו פירסמתי אותם בשביל חבר, סרני דנה 44 קדימה ואחורה שיחזיקו צמיגי 35 ללא בעיה בעיקר עם רכבת הכח הנוכחית שלך.

העלות, 6000 ש"ח ואתה יכול לקזז אותה ע"י מכירת הסרנים שלך.

עומר

הצפרדע
26-04-06, 23:48
סרני דנה 44 קדימה ואחורה שיחזיקו צמיגי 35 ללא בעיה
עומר

הצחקתיהוך עד מאד!

44 יחזיקו "35 בלי בעיה??

על איזה פלנטה אתה מדבר? על הירח, שם כח המשיכה קטן הרבה יותר?:-P ?:grin: ?

lizard
27-04-06, 00:11
ברוך השב :-)

אחרי בירורים רבים החלטתי להתקין צמיגי 33 על הסיקס ולא 35.
בכל מקרה, אני יכול להשיג סרני טויוטה, או שיכולתי להשיג אבל לא משנה, ב5K. ככה שאם הייתי מעוניין בזה אז הייתי בוחר בטויוטה שבאים עם נעילה נשלטת BUILTIN.

ברוך, שמעתי על רכבים, בארה"ב, שנוסעים על צמיגי 35 עם סרן DANA44 מאחור וDANA30 מקדימה. אין לי מושג איך :-D אבל לטענת ג'ו הרכב מתפקד יפה מאוד ולא שובר חלקים למרות שהבעלים שלו לא חס על הרכב. אין לי נסיון ולכן אני לא בא לפתוח פה וויכוח. רק מציין את מה ששמעתי. אני מקווה שמתישהו ג'ו יקשר אותי לבעל הרכב על מנת לפתור את הדילמה.
אגב, ג'ו רכב לאחרונה CJ5 עם צמיגי 35 והסרנים היו DANA44 אחורי וDANA30 קדמי. אבל עד כמה שהבנתי הסרן האחורי היה טחון. אין לי מושג ושוב אני מקווה שלא יתפתח וויכוח על הנושא מאחר ואין לי/לנו מספיק מידע מה היה מותקן ברכב וכמה הוא באמת נסע בשטח עם הצמיגים הללו.
במידה והפרוטה תהיה מצויה בכיסי לא יהיה אכפת לי לנסות :-D מישהו מתנדב להשאיל לי 4 צמיגי 35? ;-) (יוחזרו למשאיל אחרי ריסוק הסרנים :-D)

ערן המסוקס
27-04-06, 01:49
סרני טויוטה צרים מידי לדעתי, בשביל צמיגי 35" ואולי אפילו 33". תהיה פגיעת הצמיג בדופן הפנימית.

lizard
27-04-06, 03:46
ידוע ונלקח בחשבון.
בגלל זה בניתי את החלק האחורי 30 על 30 ס"מ ולא במידות המקוריות. כרגע שלדה רחבה יותר מהבודי באיזור הבתי גלגל האחוריים.

אבל זה באמת לא ממש משנה. החלטתי לעשות כמה שינויים בתכנונים שלי, אתם בטח תקראו על זה בקרוב :-D

tzagi
27-04-06, 06:07
Quote:
שנוסעים על צמיגי 35 עם סרן DANA44 מאחור וDANA30 מקדימה.

Correction:
We were talking about a 9 inch in the rear

Quote:
אני מקווה שמתישהו ג'ו יקשר אותי לבעל הרכב

You can do it yourself:

http://www.southweststeno.com/jeepers/

The name is Sam Inman
tell him that I said he should be nice to you.....and use proper English

The jeep is the green cj7

Specs:
83 cj7
304 V8(will be a 360 by this sunday)
Chrysler 999 automatic
rear 9 inch ford(detroit)
front D30(lock rite)recently changed to superwinch hubs)
35 inch generics(no name tires),
SOA,rear cj springs all around
Hydroboost brakes
Full cage

Look at the pics to see it in action
Register or I'll give you a pass word

lizard
27-04-06, 06:43
אה, הייתי בטוח שאמרת שיש לו D44.
אבל עדיין לא ברור לי איך אפשר לשים 35 על D30....

Bulldog
27-04-06, 06:44
ברוך, אתה רוצה הוכחות מתמטיות מסובכות או פשוטות?

לשבור אפשר גם סרנים של ריו.

atlas
02-05-06, 08:26
כן יש גם שנוסעים עים 44" על סרנים של דנה 44 ו30 קבלו

http://img156.imageshack.us/img156/5820/4c110kr.th.jpg (http://img156.imageshack.us/my.php?image=4c110kr.jpg)

עכשיו מקדימה

http://img474.imageshack.us/img474/7117/fc113ku.th.jpg (http://img474.imageshack.us/my.php?image=fc113ku.jpg)

ועוד עים 8 צילינדר שלא עושה להם חיים קלים
רק צריך להיות מוכן לפרק כל טיול

atlas
02-05-06, 08:28
כן יש גם שנוסעים עים 44" על סרנים של דנה 44 ו30 קבלו

http://img156.imageshack.us/img156/5820/4c110kr.th.jpg (http://img156.imageshack.us/my.php?image=4c110kr.jpg)

עכשיו מקדימה

http://img474.imageshack.us/img474/7117/fc113ku.th.jpg (http://img474.imageshack.us/my.php?image=fc113ku.jpg)

ועוד עים 8 צילינדר שלא עושה להם חיים קלים
רק צריך להיות מוכן לפרק כל טיול

סליחה גם הקידמי 44

נמרוד
02-05-06, 08:47
מיכה, אני לא יודע להסביר את זה, אבל כל תמונת המציאות שלך עדיין מעוותת איכשהו, גם שנה אחרי שנכנסת לג'יפולוג בתור חבר פעיל... בדרך כלל אנשים מתיישרים יותר מהר :grin:

אפשר לסוע עם כל גודל צמיג על כל סרן. באמריקה - שם זו מדינה חופשית. אתה לא צריך לחפש יחידי סגולה - יש המון אמריקאים שנוסעים עם 35 על דנה 40, גם עם 38. זה לא אומר הרבה חוץ מזה שעושים את זה. אם זה כדאי או לא? גם לזה אין תשובה.

מישהו כמו עומר למשל, יכול להרכיב היום על הג'יפ שלו 38 אינץ' - הם לא ישברו , באחריות :-P הרבה ג'יפים אמריקאים הם כמו של עומר, לא trailer queen אלא garage queen (טוב בזה סיימתי להעליב את עומר להבוקר)

33 על דנה 30 זה סביר, באמריקה זה דה-פקטו הסטנדרט. גם בישראל זה מאד מאד נפוץ. זה מגדיל את הסיכוי לשבר, אבל לג'יפ טיולים זה יופי. באותה מידה אפשר לסוע עם 35 על דנה 44 - על ג'יפ טיולים, זה יעבוד בסדר גמור - לדעתי.

עכשיו, אל תוציא את דברי מהקשרם כמו שאתה רגיל! - זה שנמרוד (ועומר) אמרו שזה יופי, וברוך אמר שלא, לא זה ולא זה תורה מסיני. יכול להיות שאתה נהג מחורבן ובנוסף הסרן הספציפי במצב תחזוקתי גרוע עם חופשים בכל מקום ואתה כן תשבור אותו לחתיכות במכת הגז הראשונה, ומצד שני עובדה בסלע היא שיש אנשים שנוסעים עם 35 על דנה 30 ולא שוברים - אם הם מטיילים רגוע, אין סיבה שישברו.

אגב ערן - סרני הטויוטה הם במידות של סרני הסיקס המקוריים בדיוק של +- ס"מ, ממש פיקס. אפשר לשים עליהם 33 כמו על סרני הסיקס, הבעייה היא פגיעה בבודי ובשביל זה צריך הגבהה משמעותית, אבל הרוחב בעקרון בסדר גמור.

lizard
02-05-06, 09:04
מיכה, אני לא יודע להסביר את זה, אבל כל תמונת המציאות שלך עדיין מעוותת איכשהו, גם שנה אחרי שנכנסת לג'יפולוג בתור חבר פעיל... בדרך כלל אנשים מתיישרים יותר מהר :grin:

אפשר לסוע עם כל גודל צמיג על כל סרן. באמריקה - שם זו מדינה חופשית. אתה לא צריך לחפש יחידי סגולה - יש המון אמריקאים שנוסעים עם 35 על דנה 40, גם עם 38. זה לא אומר הרבה חוץ מזה שעושים את זה. אם זה כדאי או לא? גם לזה אין תשובה.

מישהו כמו עומר למשל, יכול להרכיב היום על הג'יפ שלו 38 אינץ' - הם לא ישברו , באחריות :-P הרבה ג'יפים אמריקאים הם כמו של עומר, לא trailer queen אלא garage queen (טוב בזה סיימתי להעליב את עומר להבוקר)

33 על דנה 30 זה סביר, באמריקה זה דה-פקטו הסטנדרט. גם בישראל זה מאד מאד נפוץ. זה מגדיל את הסיכוי לשבר, אבל לג'יפ טיולים זה יופי. באותה מידה אפשר לסוע עם 35 על דנה 44 - על ג'יפ טיולים, זה יעבוד בסדר גמור - לדעתי.

עכשיו, אל תוציא את דברי מהקשרם כמו שאתה רגיל! - זה שנמרוד (ועומר) אמרו שזה יופי, וברוך אמר שלא, לא זה ולא זה תורה מסיני. יכול להיות שאתה נהג מחורבן ובנוסף הסרן הספציפי במצב תחזוקתי גרוע עם חופשים בכל מקום ואתה כן תשבור אותו לחתיכות במכת הגז הראשונה, ומצד שני עובדה בסלע היא שיש אנשים שנוסעים עם 35 על דנה 30 ולא שוברים - אם הם מטיילים רגוע, אין סיבה שישברו.

אגב ערן - סרני הטויוטה הם במידות של סרני הסיקס המקוריים בדיוק של +- ס"מ, ממש פיקס. אפשר לשים עליהם 33 כמו על סרני הסיקס, הבעייה היא פגיעה בבודי ובשביל זה צריך הגבהה משמעותית, אבל הרוחב בעקרון בסדר גמור.

למה מעוותת? ברור לי שטכנית אפשר להרכיב צמיגי 44 גם על קורקינט. זה לא אומר שזה נכון לעשות את זה כך.
רציתי רכב "מיוחד" עם צמיגים גדולים. הבנתי מה זה דורש ואת העובדה המצערת שכנראה סרנים מתאימים, במתאימים הכוונה לסרנים שכמעט בטוח שלא ישברו, קשה עד בלתי אפשרי בארץ להשיג.
הסרנים היחידים שכביכול מתאימים לסיקס אלו סרני גלדיאטור. עדיין ההתאמה והתוצאה לא יהיו אופטימליות מבחינתי.
סרני טויוטה נשקלו גם כן, יכול בהחלט להיות שבשנה הקרובה אשדרג לסרני טויוטה. גם ככה המחיר שלהם יורד והופך להיות יותר אטרקטיבי.

נמרוד
02-05-06, 09:13
אין נכון ולא נכון בג'יפים. אתה רוצה לדעת מה "נכון" לעשות ? לך לרב.

lizard
02-05-06, 09:28
אתה חושב שלא הלכתי....:-D

כמו שאני רואה את זה, אפשר להיות על הקצה המסוכן, אפשר על הקצה הבטוח ואפשר באמצע.
עד כמה שאני מבין, DANA30/44 זה הקצה המסוכן, DANA60/70 זה הקצה הבטוח וDANA 44/60 זה האמצע האופטימלי. הבעיה היא שקשה להשיג סרנים מתאימים מבחינת רוחב ו/או מבחינת עלות.
כרגע לאור כל הנתונים שבידי לא שווה לי להרכיב סרנים גדולים וצמיגים גדולים.

יתכן שבהחלט אשדרג לסרני טויוטה. ללא קשר לגודל הצמיגים. עוד לא החלטתי.

-->