PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטחי אש

עודדוש
17-04-06, 08:53
שלום
האם משהו יודע אם שטחי האש ממערב וממזרח לכביש מצפה רמון- פארן פתוחים למטיילים בחמישי שישי הקרובים (נחל נקרות, דרך הבשמים, נחל פארן, נחל כרכום)?
אשמח לקבל טלפונים לתיאום?
תודה רבה
עודד

עודדוש
17-04-06, 11:23
שלום
משיחה עם פיקוד דרום עולה שבצאת החג עד יום שישי ב 12:00 כל שטחי האש פעילים ואסור לטייל בהם.
האם לא ניתן להשיג אישור ספצפי לגבי שטח מסוים, לתאריך מסוים?

לירן אילון
17-04-06, 14:30
אהלן,מה הטלפון של פיקוד דרום לצורך תיאום מהסוג הזה?
תודה.

עודדוש
17-04-06, 14:39
שלום
תתקשר ל 08-9902927.

PW
17-04-06, 19:53
יקירי:
נחל נקרות ודרך הבשמים ניתנים לטיול בכל ימות השנה, הם חוצים ש"א אך אינם בעצמם ש"א ואין כל בעיה לנוע בהם.
נחל פארן תחתון (מכביש המישר ועד למושב פארן ולערבה) איננו ש"א וניתן לטיול בכל ימות השנה.
נחל כרכום ונחל פארן עליון הם אכן ש"א ולהלכה מחייבים תיאום גם בשבתות וחגי ישראל בגלל סכנת נפלים. בפועל, מעטים מתאמים בסופי שבוע. ניתן גם לפגוש ולהתקל ביחידות שמתאמנות בימי שישי וערבי חג עד 12:00, בעיקר חה"א, אך זה נדיר - אבל קיים.
לשיקולך.

נמרוד
19-04-06, 00:57
יום חמישי הוא יום חול, לפי ההסכם הבלתי כתוב שיש ביננו המטיילים לבין הצבא שלנו - ימי החול שלהם... הייתי מתכנן מסלול שביום חמישי לא עובר בתוך שטחי אש, זה סך הכל יום אחד. תגיד מה הרעיון הכללי שלך ואני בטוח שאפשר למצוא משהו ליום חמישי שיעקוף את הבעייה.

נמרוד - מערד
22-04-06, 12:07
בנוגע לנחל כרכום, הוא נסגר ע"י סלעים שחוסמים את הדרך באיזור הצר שלו (אחרי באר עדה - לתוך הנחל). במקרה חירום ישנה סכנה למטיילים שיקלעו לנחל. לידיעתכם ותשומת ליבכם.

ד ו ר ו ן
22-04-06, 13:52
אתה יכול לתת נ.צ.?

עודדוש
22-04-06, 21:33
אתה יכול לתת נ.צ.?
שלום
תודה רבה על העזרה. באמת תכננתי את המסלול כך שרק ביום ו בצהריים אכנס לאזור השטח אש וזה היה רק לאחר תאום עם צה"ל במספר הנ"ל בו נתנו לי את קו האורך שממנו מערבה קיימת בעיה בימים המדוברים.
בקשר לסלעים שחוסמים הם ממש במיצר, שאגב הוא מרשים, וכבר קיימת פרצה קטנה בנוסח תלולית צרה.
שוב תודה
עודד

נמרוד - מערד
22-04-06, 22:00
החסימה נמצאת ליד מיצר כרכום בנ.צ אורך: 975854 רוחב: 132474

ד ו ר ו ן
22-04-06, 22:12
זה סוג של חוצפה, אם החסימה באמת שם אז הם סגרו גם את המעבר לנחל מעזר שנמצע על שביל בשימוש צבאי תכוף-לא שביל עלום שאפשר לשקם אלא ציר ראשי בשטח.

הייתי מבין אם היו מציבים את החסימה אחרי המיצר כחסימה של נחל כרכום מערבה,ניחא אבל מה אמור לעשות מי שמגיע עד למיצר? לחזור בחזרה?

עודדוש
22-04-06, 22:41
שלום
קודם כל כבר יש מעבר כמו שציינתי, וזה דיי עדכני. אבל בעיקרון זה נכון אם באים מכיוון הפארן לא ניתן לעבור את המיצר. אני מקווה שלא יסגרו גם את הפירצה.
דרך אגב איך המעלה מנחל כרכום דרומה, היכו שמצויין במפה "עבירות קשה" (131300:975400) ובאופן כללי השביל לכיוון הר חרוז, עבור סמוראי ללא נעילות וכנפיים?
תודה רבה
עודד

נמרוד
22-04-06, 22:57
המעלה הזה הוא סרפנטינה עם דרדרת, לא בעייה לרכב נעול, ברכב לא נעול תצטרך להתאמץ קצת אולי. השביל של עמק חרוז יפה ומיוחד, בהחלט ראוי לטיול. עולה ויורד, הנוף של הר כרכום כל הזמן מימין, ויש ציורי סלע פזורים ממש בצידי הדרך.

shmil
23-04-06, 00:06
המעלה הזה הוא סרפנטינה עם דרדרת, לא בעייה לרכב נעול, ברכב לא נעול תצטרך להתאמץ קצת אולי. השביל של עמק חרוז יפה ומיוחד, בהחלט ראוי לטיול. עולה ויורד, הנוף של הר כרכום כל הזמן מימין, ויש ציורי סלע פזורים ממש בצידי הדרך.

הייתי במעלה המדובר לפני כשבועיים, הגשמים האחרונים לא הטיבו עימו, נוצרו קצת שפ"צים והצלבות מעבר למה שהיה בו קודם.
לא בלתי עביר, אך ממש לא קל לחסרי נעילות.
מכל מקום, יש לקראת סוף העלייה בזנטים מוכנים לכננת.

-->